Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czynności zakazane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_asd02
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czynności zakazane
Czesc, mam takie pytanie.Jesli podczas walki przeciwnik zlapie mnie za noge(i chce np. podciac moja drugą noge o-uchi-gari)ale ja padne na plecy i ta noga za ktora on mnie trzyma wykonam sumi-gaeshi przegram walke?Obiło mi sie o uszy ze taka "kontra" jest zakazana.Prosze o odpowiedz, chyba wszyscy zrozumieli oco mi chodzi;).
  • 0

budo_asd02
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynności zakazane
Ejo, odpowie ktos;]?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynności zakazane
Hejo!

Kilka razy na Randori wykonałem coś podobnego - kontrę jakiegoś normalnego rzutu rzutem poświęcenia. I za każdym razem to przeciwnik wygrywał. Rzuty poświęcenia to kiszka ogólnie w walce sportowej. Trzeba naprawdę perfekcyjnie wykonać rzeby w oczach sędziego zdobyć punkty.
Ale to u mnie - może ktoś ma inne doświadczenia (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_shamannn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynności zakazane
Nie mam wielkiego doswiadczenia, ale swoje juz wygralem / przegralem i w tej sytuacji prawda jest zdaje sie taka - liczy sie kto zainicjowal ta konkretna sytuacje - kontra poswieceniem kiedy technika Twojego przeciwnika jest juz w toku i zaliczasz plecy to nie kontra w zasadzie, bo najpierw na skutek jego akcji ladujesz na tatami. Tak zawodniczo - sportowo to wyglada - w zyciu to Ty jestes nad nim i wygrywasz, chwilowo przynajmniej. Tyle tego - gdybys Ty zaczal sumi gaeshi np a w trakcie Twoj przeciwnik Cie podcial i tak ladujac na plecach, ale po Tobie - wygrales - zaczales i skonczyles technike sutemi, a jego reakcja juz nie ma znaczenia. W nie-sutemi to juz inna bajka... Takie zasady znam - ktos z wiekszym zawodniczym doswiadczeniem mam nadzieje tez to skomentuje :)
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynności zakazane
Interpretacja zależy od sędziego właściwie, ale jeśli nie zaznaczysz tego, że stopujesz jego akcję i dopiero zaczynasz swoją, to raczej Twój przeciwnik dostanie ippon (jeśli będzie trzymal za nogę i pracował).
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czynności zakazane
uściślajac - musisz dokładnie i wyraźnie zaznaczyć, że to ty sam idziesz plecami na tatami przy sutemi-waza. np robisz tomoe-nage, a uke popycha cię w swój przód w tej chwili i lezysz - dosłownie i w przenośni (prawda, Langus ;-) nasze słynne randori...)
podobnie jest zresztą ze sciąganiem do parteru np do gardy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024