Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak sie przygotowac??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

jak sie przygotowac??
Witam, :-) mam pytanie jak sie porzadnie przygotowac do rozpoczecia treningu,czasu sporo(pol roku) checi tez, warnek konieczny nie chce przypakowac, anisie uszkodzic niewlasciwym cwiczeniem:)?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
Ameryki nie odkryję mówiąc, że najlepiej się przez te pół roku do treningu przygotujesz... trenując. ;) Mówię to całkiem na poważnie. Jak musisz to pływaj, biegaj, dźwigaj ciężary, co tam jeszcze chcesz. Ale najlepiej się po prostu zapisz do dowolnej sekcji, do grupy początkującej lub na zajęcia WFowe - są one zazwyczaj z tych lżejszych, przez co nie będziesz od razu rzucona na głęboką wodę, a tego właśnie się obawiasz, jak mi się zdaje - i po prostu sumiennie ćwicz. Zanim się obejrzysz będziesz w dużo lepszej formie, a do tego od razu pod kątem uprawianej dyscypliny. Nie ma na co czekać. :)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
Zwłaszcza że judo samo z siebie jest jednym z najlepiej ogólnorozwojowych sportów :-)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
pakuj szmatę i na mate - najlepsze co możesz zrobić.
a jesli nie możesz - to uprawiaj jakikolwik sport ( bez szachow i brydża oczywiście)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
Hejo!

Dokładnie - potwierdzam zdanie przedmówców.
Ale jeżeli na razie nie posiadasz możliwości trenowania - bo np dopiero za pół roku zaczynają Ci się zajęcia na studiach - to biegaj. Biegaj biegaj i biegaj (: 3x w tygodniu 30-40 minut. Jak nie dajesz rady tyle biec to marszo - bieg - czyli chwilę biegniesz - chwilę idziesz.
Do tego 2x w tygodniu ćwiczonka ogólnorozwojowe. W seriach: pompki, brzuszki, plecy i przysiady. Oczywiście możesz stosować różne warianty tych ćwiczeń w kolejnych seriach. Tak 30 minut ćwiczeń + rozciąganie 10 - 15 minut. To tak zgrubsza oczywiście.
Nie przypakujesz i nie uszkodzisz się (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
Uprawiam juz sw, wybieram sie dodatkowo na sekcje akademicka, grupa poczatkujaca pokrywa mi sie z treningami, wiec dopierood nastepnego roku akademickiego zdolam to sobie dogracnie chce sie wbijacna trening dla zaawansowanych, zeby nie przeszkadzac; chce natomiast zaczac to robic jak najbardziej sensownie dlatego, chce wiedziec np jakie partie miesnie powinnam wzmocnic (a nie rozwinac) dlatego tez ciezary odpadaja w zupelnosci, mimo, ze na pewno moglyby pomoc, bede super wdzieczna za konkretne rady dotyczace przgotowania do treningu i b b dziekuje oczywiscie za odpowiedzi :-)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
błędny tok rozumowania. ćwicz ogólnorozwojówkę z naciskiem na ćwiczenia kondycyjne. i nie z cięzarami, tylko z własnym ciałem.
a nie konkretne partie mięsni. bo będa ci potrzebne absolutnie wszystkie, a przede wszystkim sprawny mięsień sercowy :)
wbijaj się na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
na bank przyda ci się podciąganie na drązku a zwłaszcza wchodzenie po linie.
można wiedziec, co ćwiczysz?
  • 0

budo_lukk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
Dodam, że szczególną uwagę warto zwrócić na mięśnie brzucha. W judo zwłaszcza odgrywają rolę podstawową, a u przeciętnego człowieka są zwykle dość zaniedbane. Ćwiczeń na mięśnie brzucha jest mnóstwo - od zwykłych brzuszków po plany treningowe typu ABSII czy aerobiczna szóstka Weidera. Znajdziesz je wszystkie w necie.

No i oczywiście wszystko, co już powiedziano wyżej - bieganie i ogólnorozwojówka (pompki, drążek, przysiady z wyskokiem, itp.).

Dobrze też pobawić się w jakieś podstawowe elementy akrobatyki, typu stanie na głowie czy na rękach. Tyle że to już raczej pod nadzorem, bo zaczynając samemu można sobie zrobić krzywdę.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
ja odkąd zacząłem robić aerobiczną szóstkę Weidera to w zwykłych brzuszkach na treningu jakoś w ogóle nie czuje żeby mięśnie pracowały, a w a.s.w czuję dość intensywnie :)
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
dzieki, zaczynam ta nieszczesna 6 od dzisij, trzymajcie kciuki, przyda mi sie bardzo:))
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
czesc Kasiek ale ty marudzisz :) 3 x w tygodniu ci juz za malo, u zapasnikow tez malo :P i dobrze jeszcze judo, nono sie porobilo a jak zaczynalas to nie moglas wydolic na jednym treningu :) Powiem ci tak jestes dobrze przygotowana a jesli chcesz to cwicz 6 Weidera bo sie zawsze przyda. Pozdrawiam i zamiataj na trening.
Ps Kasia S trenuje Karate :) juz ze 3 lata.
Mam nadzieje ze mi nie urwiesz glowy za te info Kasiu. :lol:
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
urwię z pewnoscia drogi zapasie i to juz za pare godzin:twisted:, a na judo mam straszna ochote, choc oczywiscie Was nie opuszcze :*
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
ostatnio mialem okazje cie widzieć obserwujacą jakas odmiane karate :wink:
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie przygotowac??
ja na obserwacjach zazwyczaj nie poprzestaje, a odmiane karate calkiem niezla:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024