Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chondromelacja - Arthryl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Chondromelacja - Arthryl
Od paru lat męczę się z chondromelacją rzepki w kolanie. Jadłem już różne medykamenty z niewielkim skutkiem. Znalazły się w tej grupie produkty takie jak Artresan (wbrew tekstom reklamowym ból nie ustąpił i nie odczułem znacznej poprawy), różne Glukozaminy, Zinaxiny itp. (z tym samym skutkiem). Ostatnio mój ortopeda przepisał mi lek Arthryl. Czy ktoś juz stosował ten środek?? Co sądzicie o jego skuteczności??
Przez te kilka lat nabrałem nieco dystansu wobec "cudownych" zaleceń lekarzy i wolę zapoznać się z kilkoma opiniami, zanim zakupię ten lek. Dodać muszę, że jest bardzo drogi jak na studencką kieszeń (20 saszetek ok. 80 zeta a 1 kuracja to 40 saszetek i musi być powtarzana po trzymiesięcznej przerwie).
  • 0

budo_kozet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
no to masz mały problem mój drogi,
ponieważ generalnie to nie ma lekarstw które byłyby w stanie diametralnie poprawić stan twojej chondromacji patelle. (generalnie to możesz równie dobrze jeść gotowane świńskie uszy, wierz mi szkoda kasy)Najczęściej jest to problem związany z tzw.kątami antetorsyjnymi(no nieważene)kości udowej względem kości piszczelowj, formy Twojej rzepki( 3 zdjęcia rentgenowski rzepki, przy różnym kącie zgięcia stawu kolanowego to pierwszy krok), generalnie statyki Twoich nóg oraz balansu mięśniowego (M. quadriceps femoris Vastus lat. et mad.) W zależności od stadium, masz kilka opcji operacyjnych, od nawiercania masy chrzęsnej, przecinania troczków, repozycji (przesunięcia punktu przyczepu ścięgna rzepki )lub samej transplantacji wychodowanej w Szwajcarii Twojej masy chrzęstnej.
Zainteresuj się trochę bardziej swoimi kolanami , bo świetlaną przyszłość Ci wróżę.(Koszt transplantacji ok. 15 000 Euro) Mamy specjalistów w Łodzi, Białymstoku i chyba Poznaniu.

Sorry rozpisałem się :wink:
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
Athryl podobno jeden z lepszych ale sam nie testowałem ;)

A próbowałeś brać chrząstkę rekina ?? Ja ostatnio miałem problemy drobne z kolanem i najpierw brałem Arthron Complex, potem Jointment Performance i w sumie jakiegoś oddziaływania nie czułem, potem zacząłem brać właśnie chrząstkę rekina (walmark 750mg 30 kapsułek kosztuje koło 35 ) i coś się poprawiło, ale nie wiem do końca czy to tylko sam specyfik czy też dłuższa przerwa w treningach.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
Na transplantację mnie nie stać :?
Już się dowiedziałem o Arthrylu, podobno obecnie to najlepszy lek na rynku, zobaczymy. Dam znać za 40-50 dni.

A co do chrząstki rekina to mam chyba gdzieś w domu :) Trochę pomagało, ale za słabe na regularny trening.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
na dole wklejam linka do tego co biorę, ale najważniejsze sa chyba ćwiczenia (też w tym temacie)
bolało mnie całe kolano, po dwóch tygodniach (jedzenia tych prochów i ćwiczeń tych na rehabilitacje codziennie i oczywiście odpuszczeniu sobie treningów) USG wykazało tylko niewielką zmianę w przyśrodkowej części kolana, teraz znów minęły jeszcze dwa tygodnie i w przyszłym zrobie USG kontrolne to napisze, ale jak narazie nic nie boli, a nogi bardzo mi sie wzmocniły przez te ćwiczenia (wielkie dzieki komuś kto je tu wrzucił)LINK do tematu
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
tylko ze to nie sa zmiany rzepki (chyba że od spodu) ale wydaje mi się raczej ze to chrząstka
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
Racja, chodzi o chrząstkę, pod rzepką. Spróbuję zastosować te ćwiczenia biegacza. A może ma ktoś jakieś materiały apropos wzmacniania kolan za pomocą kettlebellsów?? Mam akurat 2 w domu (ciężkie 17,5kg) ale nie wiem jak je wykorzystać inaczej niż do barków i pleców.
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
ciesze sie ze ten link sie przydal :)

przeszukiwalem kiedys z kilka godzin rozne fora i trafilem na ten link ;]
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
Naprawdę niezła stronka o ćwiczeniach z kettlebellsami na różne partie ciała. Swoją drogą kettlebellsy po polsku to odważniki (tzn pod taką nazwą są u nas, nie licząc slangowych)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Od przyszłego tygodnia zaczynam treningi, zobaczymy co i jak.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
USG nie wykazało zmian, kolano wyleczone , wbrew medycznym prognozom :)
polecam wszystkim te leki i cwiczenia

te odwazniki może też fajne,kiedys spróbuje ale narazie cięzko, bo po treningu, zanim zrobie te na rehabilitacje i porozciągam się (te cwiczenia sa świetną rozgrzewką do rozciągania, prawie robie już turecki :D ) to jest 3 w nocy...
napisz G-Man jakie efekty.

w kazdym razie ciesze się i przestrzegam wszystkich: leczyć się samemu i nie wierzyć lekarzom :!:

pozdro.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
bralem arthryl i pomogl mi, pozniej przerzucilem sie na animal flexa universala i jeszcze lepiej sie poczulem :)
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
Dobra, 1 tydzień odważników zakończył się masakrycznymi zakwasami. A ja myślałem, że dużo trenuję :) :oops: :) Przede wszystkim idzie w ramiona i bary, ale nie opanowałem jeszcze wszystkich ćwiczeń.


bralem arthryl i pomogl mi, pozniej przerzucilem sie na animal flexa universala i jeszcze lepiej sie poczulem :)



Jakie dawkowanie? co ? jak? gdzie? za ile? :)
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
arthryl bralem saszetke dziennie, co do animal flexa zaczalem tak samo, a poznej 3 woreczki tygodniowo i czuje sie bardzo dobrze. animal flexa cene mozesz sprawdzic w kazdym sklepie z odzywkami..tak czy owak cena do jakoscia, jak najbardziej oplacalna
  • 0

budo_szmergiel14
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chondromelacja - Arthryl
Mam do sprzedania pare opakowań arthrylu cena do uzgodnienia kontakt gg 1471826
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024