Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania do was :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_learner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Pytania do was :)
Witam was serdecznie jestm tu nowy :) i mam pare pytan wiec tak
Moim problemem jest moje zdrowie :) mam 193 wzrostu i waze 77kg moja waga jest strasznie nie stabilna wacha sie o jakies 5 kg raz waze 83-84 a raz 77kg chodzilem do lekaza itp no i jak to lekaz nic ciekawego nie powiedział :/ wiec postanowiłem to wziasc w swoje rece cwicze juz około 2 miechow uzywam kreatyny i suplementow białkowych ale mam do was pytanie ogolnie moja sylwetka niczym nie imponuje bo wsumie czym miała by imponowac po 2 miesiacach :) jestem dosc szczupła osoby czy myslicie ze powinienem trenowac tak aby w tym momencie zwiekszyc swoja mase miesniowa a potem ja kształtowac czy odrazu wziasc sie do roboty ogolnie tez wlaczylem do swojego treningu trening izometryczny czy to jest dobry pomysł?
i robie sobie trening silowy we wtorek czwartek i sobote czy to jest dobre połaczenie ?
Chcem ogolnie ukształtowac swoje ciało nie jak kulturysta ale chcem byc poprostu sprawny fizycznie za jakis czas mam zamiar trenowac sztuki walki wiec dlatego cwicze i mam do tego zapał i napewno dopre swego :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
Pierdol siłownie jeżeli twoim celem sa SW.
najpierw SW potem, może, dołóż siłownię - jeżeli w walce okaże sie , że Ci siły brakuje, a technika nie nadrobisz
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)

Pierdol siłownie jeżeli twoim celem sa SW.
najpierw SW potem, może, dołóż siłownię - jeżeli w walce okaże sie , że Ci siły brakuje, a technika nie nadrobisz

Pierdolenie o szopenie z tym nadrabianiem technika. W BJJ pokonywałem silniejszych jesli w parterze byli kompletnie zieloni a lepszy ode mnie kolega (niebieski pas) nie mógł nawet przetoczyć początkujacego koksa który opanował podstawy parteru. Jaką to technike trzeba by mieć by nadrabiać braki siły i ile lat na nia pracować. Siłe robisz o wiele szybciej a potem uczysz sie techniki.
Podstawowe powiedzenie:
po co ci technika jak masz siłe"
Learner - ogólnorozwojówka to zajebisty pomysl - nawet najlepszy technik nie da rady jak w walce opada z sił.
Trening na siłce we wtorek czwartek i sobote to zajebiste połączenie. W pozostałe dni radziłbym pobiegać, popływać albo pojeżdzić na rowerze. Najlepszym wyjsciem jest triathlon albo chociaż biathlon czyli jedziesz na rowerze przypinasz go gdzieś i biegasz potem powrór na rowerze.
Nie wypowiem sie co do treningu izometrycznego bo go nie stosowałem. Jesli chodzi o trening ogólnorozwojowy to tu masz artykuly na ten temat:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zarówno w chwytanych jak i uderzanych sportach walki kondycja i wytrzymałość silowa sa podstawą. Michalczewski przed każdą walką kilka tygodni spedzal w Zakopcu gdzie biegal i cwiczył na siłce. Zawodnicy polskiej kady bokserskiej w tych okresach biegają 16 km dziennie a potem robią obwody - worek (pierdolić technike) skakanka, walka z cieniem, bieg bokserski. Judocy sa znani ze swoich treningów wytrzymałościowych. Wszedzie cechy kondycyjne to podstawa jesli powaznie traktujesz swój sport.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
Jakiś czas temu ściągnąłem sobie podręcznik trenera kadry bokserskiej US Army :) Jesdnym z ciekawszych stwierdzeń w nim brzmiało (tłumaczenie własne):
Jeżeli w danym dniu jest czas tylko na jedną aktywność fizyczną niech będzie nią bieganie :) Kondycja to podstawa i najtrudniej ją wyrobić a jeszcze trudniej utrzymać. A co do siłki, fajnie być dużym :)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
A w jakim czasie ci się ta waga tak zmienia, czy jest to w przeciągu miesiące, czy w przeciągu tygodnia?? Bo ja np. w dni treningu to z wieczora ważę czasami i ze 2 kg mniej niż normalnie.

A co do tego czy masz kształtować czy zwiększać masę to sam sobie odpowiedz, czy chcesz wyglądać czy mieć po prostu siłę :P no i też nie przesadzaj bo jeżeli za dużo masy zrobisz to potem na SW będziesz się ruszał jak kłoda ;)

A po za tym to tak na dobrą sprawę to jeżeli chcesz ćwiczyć SW, to zacznij chodzić już teraz na treningi a siłownię potraktuj jako dodatek do tego i wtedy będziesz miał najlepsze rezultaty tak na mój gust. Bo w sumie już po dwóch miesiącach jakąś tam siłę masz, więc tak szybko nie polegniesz, a jak nawet będziesz słabszy od większości to szybko nadrobisz (szczególnie jak masz zamiar chodzić na grapling jakiś)
  • 0

budo_learner
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
Ogolnie narazie nie mam jak sie zapisac na SW sztuka walki jaka chciał bym zaczac jest Kung-fu ale w moim miescie nic nie ma na ten temat Białystok co za wies :/ na koniec roku wyjedzam za szkoła do innego panstwa mam nadzieje ze tam znajde to czego szukam :)
Ogolnie moj trening silowy to nie wszystko 2 razy w tyg chodze na basen :) no i biegam se 2 razy w tyg z piłeczka do kosza tak dla relaksu ale na codzien sie rozciagam :) bo szpagacik tez chcem umiec chodz z tym ciezko powiedzcie mi czy rozciaganie połaczyc najlepiej z rozbudowa miesni nog? czy jendak najpierw rozciagac sie ?
W tym momencie chce rozwijac swoje miesnie tak aby mi słuzyły a nie przeszkadzały tak jak to maja koksy :P wiem ze pewnie bede musiał wyciskac 7 poty ale jestem gotow do poswiecen a zamiast sie patrzec w TV 2 godz dziennie to lepiej isc na silke i se pocwiczyc :)

Aha no i dzis kupiłem se ksiazke Sztuka Kształtowania Ciała czy ktos z was juz to czytał i czy moze sie wypowiedziec na temat tej ksiazki :) moim zndanie ma duzo cennych rad :)jak ktos bedzie chciał moge scana zrobic :)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
Rozciąganie obowiązkowo i to połączone z ćwiczeniami siłowymi, czyli np. po siłowni poświęcić chwilę na porozciąganie nie musi to być intensywne, ale żeby po prostu mięśnie i ścięgna nie zostały w przykurczu, bo później będziesz miał tylko większe problemy z rozciąganiem
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)

W tym momencie chce rozwijac swoje miesnie tak aby mi słuzyły a nie przeszkadzały tak jak to maja koksy :P

stwierdzenie ze miesnie przeszkadzaja jest mitem, znam koksa co trenuje zapasy i jest w tym niezly a salta wali lepiej niz nie jeden suchar :P
Co do rozciagania to najlepiej przed cwiczeniem miesni nóg zrobić rozciaganie dynamiczne, potem własciwy trening (mięsni nóg) a potem rozciaganie statyczne na koniec treningu. Z tym ze to tyczy sie gdy bierzesz male ciezary na nogi i robisz duzo powtórzeń. Jest trenujesz na mase albo na sile (duze ciezary malo powtorzen) to z tego co wiem lepiej po treningu robic rozciaganie dynamiczne
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
co do rozciagania to nie polecam robic przed silownia :)
latwiej wtedy o kontuzje, miesnie sa juz lekko zmeczone i "ponaciagane"...rozciaganie najlepiej po silowni, przed silownia nie bedzie raczej efektu w postaci rozciagniecia miesnia bo zaraz po rozciaganiu cwiczone miesnie sie kurcza przez trening silowy :)
jesli rozciaganie przed treningiem to jedynie bardzo male w ramach rozgrzewki :)
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
Twierdzenie że mięsnieprzeszkadzają nie zawsze jest nie prawdziwe. Jak się ma za bardzo skoksowane bicepsy to nie można się nawet uczesać czy napić normalnie. Fakt, wielu koksiarzy to bardzo sprawni ludzie, ale co do Twojego kumpla, mate, to salta robi dlatego że jest zapaśnikiem a nie koksem. Może gdyby nie był skoksowany to byłby jeszcze sprawniejszy?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
zeby sie nie moc podrapac po uchu trzeba miec mega wielkie lapy a nie takie jakie prawdopodobnie ma ktos dopakowany trenujacy SW...z reszta kto trenujacy SW dazy do takiej masy i lapy 50 cm??
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)

ale co do Twojego kumpla, mate, to salta robi dlatego że jest zapaśnikiem a nie koksem. Może gdyby nie był skoksowany to byłby jeszcze sprawniejszy?

Po pierwsze kurwa - Mate pisze sie z dużej litery :)
Po drugie nikt nie twierdzi ze bycie koksem pomaga - temu koleżce akurat nie przeszkadza.
Moze bylby jeszcze sprawniejszy gdy byl gimnastykiem i zamiast spedzać czas na silce spedzal by go na przyrządach. :wink:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)

zeby sie nie moc podrapac po uchu trzeba ?

Zeby nie móc sie podrapać po uchu trzeba kurwa nie mieć ucha hahaha :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
hehe dobre :)
chociaz napisalem bez znaku zapytania... :)
  • 0

budo_willykmwtw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)

zeby sie nie moc podrapac po uchu trzeba miec mega wielkie lapy a nie takie jakie prawdopodobnie ma ktos dopakowany trenujacy SW...z reszta kto trenujacy SW dazy do takiej masy i lapy 50 cm??


znam jednego takiego ;)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
Tez sie nie moze po uchu drapac? :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
ciekawe czy lewym czy prawym ;)
  • 0

budo_willykmwtw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
hehe po uchu sie drapac moze 8)
  • 0

budo_thunderbolt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
Mate , moglbys czasem pohamowac sie od przeklenstw :) . To ze koksik moze robic salta , to widac m.i.n po havoc'u z Ryuoko Team ...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ohhh yeah BIG DUDE :)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania do was :)
rozumiem, że nie ma recepty na to aby być dużym i zwinym? Trzeba experymentować na własnym ciele? A co z gośćmi z Wrestlingu? Oni są wielcy i też robią różne wygibasy. Muszą mieć jakieś specjalne treningi, kiedyś o tym słyszałem ale może ma ktoś dokładniejsze info o ich metodach treningowych?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024