Skocz do zawartości


Zdjęcie

kravka kicha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Marcello miałem kontakt z Harrisem oraz z KM i pierwsza rzecz która mi się nasuwa R.H. stwierdził że nie ma obrony przed nożem. Ćwiczyłem wiele lat KM i wiem że nie dał bym sobie rady ze sobą po treningach boksu bjj i mma. Jeżeli potrafisz walczyć to dasz sobie radę nawet z misrtrzem kopnięć w jaja który ćwiczy teoretycznie. Wydaje mi się że zestawienie KM i np boks+bjj jest ok, ale jeżeli ktoś mnie próbuje przekonać że ćwiczący KM wygra z uprawiającym sporty walki to z całym szacunkiem myli sięl.
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

I dlatego tak wielu ludzi wyćwiczonych w sportach walki dostaje bęcki na ulicy.

Wielu ? Sa na to jakieś wiarygodne statystyki, że częściej dostają oklep adepci sekcji boksu, zapasów, judo, bjj niż KM, *ing *un'ów czy innych "samoobron" ? :roll:

Napastnik na ulicy nie chce sie z tobą bić, nie chce stoczyć z tobą honorowego pojedynku.

Aha, a skąd to przekonanie że ktoś trenujący boks będzie najpierw chciał "skrzyżować rękawice"? 8O

W ten sposób tworzy się legendy: Thufir Hawat opowiadasz bajki, podajesz wyssane z palca fakty (reszty wypowiedzi nie chciało mi się nawet ripostować), bazujesz na swoich wyobrażeniach z nie faktach, a fakt to to, że przedstawiciele combatów i azjatyckich sztuk walk zbierali zawsze cięgi w walkach MMA od przedstawiceli "klasycznych" sportów walki - w tym w pierwszych kilkunastu UFC, kiedy można było niemalże wszystko i które miały właśnie charakter konfrontacji różnych SW (nikt nie wymyślił bardziej wiarygodnego testu i raczej nie wymyśli - bo co na Szmulki ich wysyłać ?) :twisted:
Nigdy nie miałeś doświadczenia z ludzmi, którzy trenowali boks, zapasy itd. ? Chyba nie bo inaczej straciłbyś to złudzenie, że przeciętny adept, przeciętnego "combata" (ale "zaniedbany" w treningu walki - a musi być zaniedbany jeżeli trenuje 2x tydzień i głównie "realne sytuacje") poradzi sobie lepiej. W życiu może wyjść różnie, ale więcej da oparcie się na sprawdzonych ringowo metodach niż nieweryfikowalnych (aż do sytuacji ostatecznej) technikach różnych styli "samoobron".

Trening nastawiony na specyfikę samoobrony jest przydatny jako uzupełnienie, czyli kilka procent , więcej to ściemnianie (naprawdę warto uzupełnić trening "sportowy" samoobroną ale w takich właśnie proporcjach). Ale łątwiej jest znaleźć/stworzyć "fachowców" od samoobrony (czy samemu się takim okrzyknąć), no bo kto ich zweryfikuje - przecież sparing na macie nie oddaje rzeczywistej sytuacji (wg. takiej logiki), kto zweryfikuje czy naprawdę szkolili jakieś specjalne jednostki mundurowe, kto zweryfikuje ich dyplomy z hebrajskimi czy chińskimi "robaczkami" ? Dużo trudniej znaleźć kogoś kto ma wystraczającą wiedzę żeby uczyć boksu czy graplingu - a i łatwiej zweryfikować na sparingu jego umiejętności, spradzić wyniki sportowe itd. Stąd zatrzesięne sekcji różnych samoobron i stąd nieustanne powtarzanie prze ludzi którzy robią na tym kasę (lub po prostu ulegli tej propagandzie - bo się np. dobrze czują trenująć te "superskuteczne" i nieweryfikowalne w treningu techniki) że mata to nie życie i jak ktoś regularnie dostaje tam baty to nagle w przypadku realnego napadu - mocy przybywaj - i da sobie radę z tabunem napastników :)
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
a jednak znów nic.
nie bedę się wtrącał.
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Pinczer, Harris zapytany czy zna najlepszą obronę przed nożem - odpowiedział że zna i zaproponował aby pytający wziął nóż i go zaatakował w dowolny sposób,a następnie Harris bardzo szybko uciekł...i w ten sposób pokazał jaka jego zdaniem jest ta najlepsza obrona.Być może byłeś świadkiem tego wydarzenia.Ale faktem jest też to,że Harris bardzo pochlebnie wyrażał się o samoobronie krav maga.
Uważam ,że jest dużym nieporozumieniem porównywanie sportowców(bokserzy,judocy,zapaśnicy) trenujących z zaangażowaniem 6 razy w tygodniu po kilka godzin wyczynowo,a "combatowców" trenujących "wszystko po trochu" 2 lub 3 razy w tygodniu zazwyczaj po ok.1,5godziny.
Jeśli weźmieny otrzaskanego w ostrych ulicznych bójkach stadionowego zadymiarza lub ulicznika stosującego "brudne sztuczki" które naturalnie sobie przyswoił to wynik starcia z wyczynowym sportowcem nie jest wcale taki oczywisty na korzyść sportowca.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Przede wszystkim bojówkowicz nie posiada żadnej techniki, bo nie można się nauczyć walczyć samemu. Samemu można jedynie przełamać własne opory, bariery psychiczne, nauczyć walczyć pewniej i odważniej. Potrzeba jednak trenera, aby nauczył nas techniki i tego, JAK walczyć. To prawda, że na ulica rządzi się własnymi prawami, ale zakładanie, że trening zupełnie nie przygotowuje do walki jest durne. To właśnie dzięki treningowi nie tak dawno nie dałem się zupełnie obić przez "kilku" wieśniaków, którym coś się nie spodobało. Trening nie tylko wyrabia pewne odruchy, które potem stosujemy podświadomie, ale też polepsza takie cechy jak refleks, siła, wytrzymałość, które są bardzo istotne w walce ulicznej.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

a fakt to to, że przedstawiciele combatów i azjatyckich sztuk walk zbierali zawsze cięgi w walkach MMA od przedstawiceli "klasycznych" sportów walki


Nie kwestionuję tego, że zawodnicy MMA zazwyczaj pokonują przedstawicieli combatów czy ludzi ćwiczących samoobronę w walce w formule MMA. Podałem natomiast 10 czynników ( a mógłbym ich podać znacznie więcej) którymi walka MMA różni się od starcia na ulicy. Zawodnik MMA ćwiczy po to, by pokonać przeciwnika w walce w formule MMA (jeden przeciwnik, pusta duża przestrzeń, zakazane niektóre zachowania, uderzenia, chwyty, użycie broni lub sprzętów). Człowiek ćwiczący samoobronę lub combat ćwiczy po to, by wrócić do domu bezpiecznie.

To prawda, że na ulica rządzi się własnymi prawami, ale zakładanie, że trening zupełnie nie przygotowuje do walki jest durne. (...) Trening nie tylko wyrabia pewne odruchy, które potem stosujemy podświadomie, ale też polepsza takie cechy jak refleks, siła, wytrzymałość, które są bardzo istotne w walce ulicznej.


Jet,absolutnie nie twierdzę, że trening nie przygotowuje do walki! Zgadzam sie z tym co napisałeś, dodam jeszcze jedną korzyść z trenowania- przejawiającą sie w ruchach pewność siebie, która sprawia że stajesz się mniej atrakcyjnym celem dla ludzi którzy chcieliby cię napaść w celach rabunkowych (raczej poszukają łatwiejszej ofiary). Polemizuje tylko z poglądem, że przygotowanie do walki sportowej jest tym samym co przygotowanie do walki na ulicy.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

...przygotowanie do walki sportowej jest tym samym co przygotowanie do walki na ulicy.

Zauważę tylko, że gdy przygotowujemy się do walki sportowej łatwo jest zweryfikować czy to przygotowanie prowadzi do celu.
Dużo trudniejsze jest zweryfikowanie przygotowania do walki na ulicy. Dlatego na treningach typu samoobrona/combat łatwo można wciskać ciemnotę.
W sumie sportowiec, niejako skutek uboczny, może być lepiej przygotowany na ulicę niż adept samoobrony/combatu.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Cypis, weryfikacja przygotowania do walki na ulicy jest nawet jeszcze trudniejsze niż piszesz, gdyż prawidłowo poprowadzony trening samoobrony kładzie nacisk na to, by przede wszystkim unikać takiej walki, oraz sytuacji których mogą do niej doprowadzić.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

gdyż prawidłowo poprowadzony trening samoobrony kładzie nacisk na to, by przede wszystkim unikać takiej walki, oraz sytuacji których mogą do niej doprowadzić.

Wydaje mi się jednak, że często na treningach np. krav magi uczą niepotrzebnych rzeczy, ponieważ każdy chce być szkolony na komandosa i jak komandos. Taki chwyt marketingowy. Stąd wielu combatowców jest zaślepionych swoim stylem, bo przecież trenują tak, jak prawdziwi żołnierze. A więc to nie zawsze są tylko elementy czystej samoobrony. Aczkolwiek piszę to tylko jako obserwator :wink: .
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

Cypis, weryfikacja przygotowania do walki na ulicy jest nawet jeszcze trudniejsze niż piszesz, gdyż prawidłowo poprowadzony trening samoobrony kładzie nacisk na to, by przede wszystkim unikać takiej walki, oraz sytuacji których mogą do niej doprowadzić.

Pozdrawiam, Thufir


to juz bardziej skuteczne będą warsztaty psychologiczne z zakresu asertywności... :D
Jeśli na treningach km prowadzone są zajęcia z "zachowania" w tłumie,czy wykrzesania z siebie agresji i inne takie tam wynalazki - kosztem nauki techniki bokserskiej w ataku i obronie i konkretnych technik walki na chwyty to nic dziwnego ,że w starciu z kimś odpowiednio wyćwiczonym kravmagowiec nie ma szans...
Pozdrawiam,
Zwierzu
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
A ja uważam że to jest największza wartość KM, umiejętność zachowania w tłumie unikanie zagrożeń. Lepsze to niż wbijanie ludziom doo głowy że są super fajterami.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

to juz bardziej skuteczne będą warsztaty psychologiczne z zakresu asertywności... :D
Jeśli na treningach km prowadzone są zajęcia z "zachowania" w tłumie,czy wykrzesania z siebie agresji i inne takie tam wynalazki


Przejście od stanu normalnego rozluźnienia do stanu pełnej agresji jest wbrew pozorom trudnym zadaniem i IMO zdecydowanie warto je trenować. Zajęcia z zachowania w tłumie też są ważne, uczą jak mieć "oczy z tyłu głowy" i zwracać uwagę na otoczenie.Ta umiejętność jest niezbędna by radzić sobie z zagrożeniami na ulicy i zupełnie nieprzydatna w walkach MMA.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_qwerty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

Stąd wielu combatowców jest zaślepionych swoim stylem, bo przecież trenują tak, jak prawdziwi żołnierze. A więc to nie zawsze są tylko elementy czystej samoobrony. Aczkolwiek piszę to tylko jako obserwator :wink: .


Wiesz wydaje mi się, że takie myślenie jest kwestią wieku a nie tego co się trenuje. U nas jest dużo poważnych ludzi od których podczas rozmowy nigdy nie usłyszałem jakiegoś samouwielbienia ponieważ „trenują zabójczy dla agresora system prosto od izraelskich komandosów”. Owszem sam byłem świadkiem jak tacy 17 – 18 latkowie opowiadali jakby poradzili sobie z dwoma gośćmi przy czym jeden byłby uzbrojony w gas a drugi w nóż. 8O
Jednak takie przechwałki są charakterystyczne dla takiego wieku i niedługo może im to przejdzie, ale jak mówię wszystko jest kwestią wieku … może osobowości człowiek czy sposobu wychowania człowieka.
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Bardzo często jest tak,że dysputy na forach toczą bardzo młodzi chłopcy czy mało doświadczeni treningowo nastolatkowie,którym robi się marketingową wodę z mózgu,a inni czytając ich wypowiedzi ,fantazje czy oczekiwania za fakty i sądzą, że wypowiadają się obeznani z tematem zawodnicy.A stąd rodzą się mity,wypaczenia i błędne oceny.
Inna rzecz to to,że niektórzy specjalnie rozsiewają nieprawdziwe informacje aby dyskredytować "konkurencję".Systemy combat najczęściej trenują ludzie mający bardzo przeciętne predyspozycje do uprawiania sztuk walk,a zważywszy na fakt że nie trenują zbyt często i raczej niezbyt intensywnie - trudno się dziwić ,że zdarza się tak,że konfrontacja ze "sportowcem" trenującym "poważne" sztuki i sporty walki wypada na niekorzyść adepta systemu combat.A stąd powstają mity ,że systemy combat są nieskuteczne.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Heh, do dzisiaj pamiętam rozmowę z ziomkiem trenującym KM. Jak jeszcze trenowałem KB, gadałem z nim na temat sparringów u mnie. Powiedziałem mu, że na treningu się trochę "poobijałem", na co on ze stoickim spokojem odparł: "- Bo nie umiesz się zasłaniać". "- A ty umiesz?" "- Tak." :wink:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Brawo Thufir Hawat!

Zgadzam się w 200% z tym co piszesz...

Podziwiam że ci się chcę jeszcze polemizować,
jak zaczynałem na tym forum też się udzielałem trochę, ale jak słyszę po paru latach takie same argumenty jak wtedy to mi się odechciewa pisania czegokolowiek tu.
Niektórzy goście nie potrafią zrozumieć paru podstawowych prawd, po prostu nie miesczą się im w głowie :) że nie można porównywać zawodnika zasuwającego kilka razy w tygodniu z rekreacja jaką są treningi 2 x na tydzień, nie którzy nie potrafią zrozumieć że klatka nijak się ma do ulicy, nie którzy nie załapią za chiny ludowe że prosty plaskacz i szybki odskok jest czasem lepszy od wchodzenia w długą walkę, niektórzy nie dostrzegają różnic między samoobroną a walką w klatce.


A propo jarekin ile masz lat?
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
3 dyszki na karku.
Napisałem już że dla mnie EOT więc nie będę wracał do polemiki, więc pożyczę Ci tylko sukcesów w trenowaniu "plaskaczy z szybkim odskokiem" :lol:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
...cokolwiek...
  • 0

budo_kraver83
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Bartek sie nie przekonal do kravki szkoda ze tak szybko rezygnujesz. chyba ze to po prostuslomiany zapal .jezeli sie chce na prawde cos trenowac to wymaga to przekonania. a wedlog mnie Krav-maga jest naprawde ciekawym systemem ktory moze pomoc w na ulicy i osobiscie sadze ze kravka to nie kicha ale kichą jest sadzic ze to kicha
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

Brawo Thufir Hawat!

Zgadzam się w 200% z tym co piszesz...

Podziwiam że ci się chcę jeszcze polemizować,
jak zaczynałem na tym forum też się udzielałem trochę, ale jak słyszę po paru latach takie same argumenty jak wtedy to mi się odechciewa pisania czegokolowiek tu.
Niektórzy goście nie potrafią zrozumieć paru podstawowych prawd, po prostu nie miesczą się im w głowie :) że nie można porównywać zawodnika zasuwającego kilka razy w tygodniu z rekreacja jaką są treningi 2 x na tydzień, nie którzy nie potrafią zrozumieć że klatka nijak się ma do ulicy, nie którzy nie załapią za chiny ludowe że prosty plaskacz i szybki odskok jest czasem lepszy od wchodzenia w długą walkę, niektórzy nie dostrzegają różnic między samoobroną a walką w klatce.


Wiesz, ci co to rozumieja po prostu siedzą cicho i trenują, bo mają w tyłku takie dyskusje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024