Skocz do zawartości


Zdjęcie

kravka kicha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Mags, nie wiem czemu do mnie pijesz, ja już pisałem co myślę o technikach combatowych w wątku obok a i w tym temacie także mówiłem, że "sztuczki" to jedynie jako dodatek-urozmaicacz należałoby traktować - na zasadzie że a nuż się "dziwna technika" przyda w "dziwnej sytuacji" 8)
Akurat w KM to prawdą jest, że każda sekcja prowadzi trening zupłnie inaczej (znów się powtarzam :roll: ). W każdym razie zanim zaczniesz głosić prawdy jedynie objawione i jedynie słuszne, proponuję abyś przeszedł się na jakiś trening innych organizacji, najlepiej na grupę zaawansowaną :wink: , a nie oceniał wszystkich sekcji KM po kilku minutach jakiegoś "seminarium". Tak często chyba nie trenujesz :) to na pewno znalazłbyś czas dwa razy po 1,5h i oświecił nas wtedy własnym doświadczeniem (bo raptem ze 3 duże organizacje KM w Polsce są i mają swoje sekcje w stolicy a jedną można nawet uznać że masz zaliczoną :D ).

P.S.
Tylko nie pisz że szkoda twojego cennego czasu na pierdoły :wink: No i proponuję jednak wziąć udział w zajęciach a nie tylko się przyglądnąć - to daje zupełnie inną perspektywę.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
a zatem jak to jest,że są "3 duże organizacje",a kazda z ich sekcji "prowadzi trening zupełnie inaczej"? :lol:
  • 0

budo_migatu
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Witam wszystkich :)
Kravat ćwiczę raptem od pół roku - ale już mogę powiedzieć że seminarium opisane w poprzednich postach musiało być dziwne (conajmniej - delikatnie powiedziane). Obrona przed "zombie" to tylko ćwiczenie mające na celu uczyć pracy i pozostawania na zewnątrz grupy.
Co do tego że pierwsza obrona była obroną przed zombie-samobójcą - zgodzę się - i dodam że obrona ta zakłada że jesteśmy ślepi do momentu ataku ;) (generalnie obrona ta ma z tego co zrozumiałem nauczyć nas pewnych koncepcji obrony przed duszeniem - równoczesność kontry i ataku, małpi chwyt i pare innych rzeczy, trener wyraźnie nam powiedział że znacznie lepszym działaniem jest szybka ewakuacja, znalezienie czegoś co może nam pomóc w obronie - lub w razie gdy się nie da - walka tak jak się da... dopuszczenie przeciwnika na dystans z którego mógłby nas schwytać za szyję z jakichś powodów na tej liście się nie znalazło).

Co do obrony przed duszeniem z tyłu - to po pierwsze - skuteczność tej obrony (z tego co wiem) zależy od szybkości reakcji. Na mata leo - z tego jak widziałem na zdjęciach - to nie zadziała. Na chwyt który dopiero jest zakładany - powinno (zwłaszcza że jest tam jeden moment który ma troche poprawić nasze szanse). Co do akcji mówiącej o duszenie przedramieniem a nie na zgięciu łokcia - obrona przed duszeniem na zgięciu łokcia bazuje na obronie przed duszeniem przedramieniem. Jeżeli tej podstawowej nie wykonuje się dobrze - to tej drugiej nie wykona się poprawnie na bank - najpierw trzeba się nauczyć chodzić - później dopiero latać.

Co do kopania w jaja - kto choć raz dostał tam kopa zrozumie ;) Na treningu mamy suspensory - więc nie czuć tego właściwie wcale. Co do akcji z początku seminarium - faktem jest że przy ćwiczeniu technik mamy reagować na kopnięcie w jaja tak jakbyśmy suspensorów nie mieli (tzn. nie chodzi o krzyki czy jakieś wygłupy - chodzi o zwykłe pochylenie się do przodu) - bo inaczej całość traci na realizmie.

Moim zdaniem dużo zależy od trenera - jeżeli trafimy na realistę który do tego wie co i jak - to będzie super (trener u którego ćwiczę w moim odczuciu taki jest). Jeżeli trafisz na "zawodowców" jak na tym seminarium - ...

Co do obrony przed nożem - to co ćwiczymy zakłada że agresor nie umie się nożem posługiwać, trzyma go niechlujnie - ale równocześnie chce nas porżnąć. Trener do bólu nam powtarza że jeżeli widzimy zawodowca - to mamy robić co nam powie - bo porżnie nas i nawet tego nie zauważy. Powtarza nam też do znudzenia (coby się w łepetynach zakodowało) że umieranie dla komórki czy nawet dla iluś tam set czy tysięcy złotych - zbyt wielkiego sensu nie ma - i że jeżeli już o coś walczyć to o życie.

Zatem - najlepszą dyscypliną samoobrony jak ktoś bardzo mądrze powiedział - jest bieg przez płotki.

Pozdrawiam
  • 0

budo_enzio
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Nie rozmiem - z czeg o wynikaja te rznice miedy sekcjami?
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Rznice wy nikają z poprzednich doświadczeń instruktorów. Amen
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
...na wieki - wieków:)
skoro różnice wynikają z doświadczeń instruktorów to co to jest?! ...mix czego się tam tylko da?!
krav maga miała być systemem do nauczenia bodajże w 140godzin ,a techniki proste,szybkie do wytrenowania i zapamiętania,a tu okazuje się że wszystkie organizacje krav maga(łącznie z tymi które podają za jedynie słusznie i najoryginalniejsze :lol: ) robią tak naprawdę MMA z mnóstwem skomplikowanych kombinacji i technik.
Wiadomo,że trzeba "prześcignąć"konkurencję i zaoferować więcej i więcej bo ludziom w sekcjach znudzi się stale klepać te same proste techniki i zaczną odchodzić aby szukać nowych wrażeń (a co za tym idzie - kasy będzie ubywać :D ).A tłumaczy się to obłudnie jako proces rozwojowy krav maga :) Ot wszystko!
  • 0

budo_garik.z
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Zwierzu co się tak uczepiłeś tych kombatów, w każdym temacie praktycznie wypowiadasz się, że to kicha, słabizna, do niczego się nie nadaje, instruktorzy źle uczą, nic po tym nie można robić, wszystko dla kasy i mam wrażenie próbujesz nas przekonać do czegoś, to znaczy do czego, czy do tego, że tradycyjne czy sportowe style są lepsze? Kombaty to maszynka służąca tylko do robienia kasy i nic poza tym, jakby bjj i mma nie było ostatnio tego typu narzędziem? 1200 szkół mma w których większość instruktorow w ogóle nie powinna uczyć bo nie są do tego przygotowani albo nie mają właściwego podejścia. Takie kłótnie są bez sensu, a jak nie wierzysz w skuteczność krav magi zaproś któregoś z instruktorów na sparing, myślę, że się zgodzi i będziesz miał troche lepszy punkt widzenia.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Po pierwsze:nie wiem czy wiesz że to forum jest po to aby m.in. pisać o swoich poglądach(czy się to komuś podoba czy nie).
Po drugie-wskaż gdzie napisałem,że "kombaty to kicha, słabizna, do niczego się nie nadaje, instruktorzy źle uczą, nic po tym nie można robić".
Po trzecie:twoje wrażenia - twój problem.
Jeśli ci się coś nie podoba-nie czytaj.Pomiń.Przejdź np. do innego działu,innych wypowiedzi.

Tutaj się zgadzam-że:" Kombaty to maszynka służąca tylko do robienia kasy i nic poza tym, jakby bjj i mma nie było ostatnio tego typu narzędziem?
"1200 szkół mma w których większość instruktorow w ogóle nie powinna uczyć bo nie są do tego przygotowani albo nie mają właściwego podejścia"....tutaj tez się zgadzam

"Takie kłótnie są bez sensu"...czy zauważyłeś ,że się kłócę?

"a jak nie wierzysz w skuteczność krav magi zaproś któregoś z instruktorów na sparing, myślę, że się zgodzi i będziesz miał troche lepszy punkt widzenia"- uwaga na poziomie gnojka małoletniego :D (przepraszam wszystkich innych małoletnich :wink: )
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Zwierzu cenię cięte poczucie humoru jakim się wykazujesz ale nie uważasz czasami że para idzie ci w gwizdek?

Kiedyś przez pół roku zajmowałem się Aikido w Lublinie, po tym bardzo złym doświadczeniu spotkałem prawdziwego trenera z 30 letnim doświadczeniem z judo, takewondo, katrate motoburyiu, sambo, ju-jitsu, który nauczał Krav Maga bo uznał że w porównaniu z tym co robił wcześniej jest to lepsze. Trener ten potrafił z poziomu 0 jaki wtedy reprezentowałem doprowadzić mnie do całkiem przyzwoitej formy.
To co zapamiętałem z aikido porównując do tego co mi zaoferowała krav maga było nie do porównania zarówno sposób nauczania jak i sama "treść". OD tego czasu dla mnie osobiście aikido to był synonim nieudaczności, niepraktyczności, generalnie kicha jak diabli. Miałem szczęście że ja spotkałem na swojej drodze prawdziwego trenera a nie jakiegoś goscia ubranego w śmieszne portki nieumniejącego nauczyć najprostszej techniki (aikido).
Być może po prostu spotkałeś na swojej drodze instruktora który zraził cię czymś i masz uraz (jak ja do aikido) Zważywszy na jakosć instruktorów których kolejne federacje produkują na potęgę (względy finansowe) nie dziwię się temu.
Ale twoja niechęć do KM jest niepotrzebna bo (tu będę nieobiektywny) to bardzo dobry system samoobrony przeznaczony i zoptymalizowany pod zagrożenia uliczne.
To że dodaje się elementy np parteru z bjj ma jakieś tam uzasadnienie (można na ten temat dyskutować ) niemniej przecież podstawowym celem KM jest samoobrona a nie klatka od tego jest MMA. To jakby porównywać dwa rodzaje broni np: szablę i szpadę każda z nich ma inne zastosowanie. I otym trzeba pamietać.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

To jakby porównywać dwa rodzaje broni np: szablę i szpadę każda z nich ma inne zastosowanie.

:roll:

Mógłbyś to rozwinąć :?
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Szabla służy głównie do cięć, szpada głównie do pchnięć - dwa różne rodzaje broni zazwyczaj stosowane w różnego rodzaju sytuacjach. Ale specem tu nie jestem, idea tego co napisałem jest taka że różne rodzaje broni nie mogą być prównywane bo służą czemu innemu.
Kiedys ja i Thufir całkiem sporo czasu poświęciliśmy na uzasadnianie czym się różni samoobrona, walka uliczna od walki w klatce, nie chce mi się więcej gadać na ten temat, argumentacja ta zdaje się odbijać jak groch od ściany (bo argumenty logiczne nie są w stanie przebić się przez przekonania emocjonalne).
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

...czym się różni samoobrona, walka uliczna od walki w klatce...

Czym się one różnią rozumiem :wink:

Szabla służy głównie do cięć, szpada głównie do pchnięć - dwa różne rodzaje broni zazwyczaj stosowane w różnego rodzaju sytuacjach. Ale specem tu nie jestem, idea tego co napisałem jest taka że różne rodzaje broni nie mogą być prównywane bo służą czemu innemu.

Wg mnie służą temu samemu - zabijaniu.
Kiedyś żołnierze/rycerze używali mieczy, później szabel, a jeszcze później szpad. Kolejne okazywały się lepsze - wygrywały starcie z poprzednimi.

:roll: Mogę się oczywiście mylić :wink:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

Kiedyś żołnierze/rycerze używali mieczy, później szabel, a jeszcze później szpad. Kolejne okazywały się lepsze - wygrywały starcie z poprzednimi.

:roll: Mogę się oczywiście mylić :wink:


I to nawet bardzo. Wyobraź sobie starcie dwóch odziałów konnicy, jedni ciężkozbrojni, w zbrojach z mieczami i kopiami, drudzy z "lepszymi" szablami ale bez pistoletów przy siodle i stojącej gdzieś obok piechoty z muszkietami.
Zbroja nie odeszła do lamusa pokonana przez szablę czy szpadę.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Biję się w piersi :oops:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
A widelec i łyzka czemu służą?
jedzeniu?
owszem tak
ale przecież łychą nabieramy jakowąś polewkę a widelcem mięsiwo
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
ale łychą bardziej uniwersalna bo można nią i polewki zaczerpnąć i mięsiwa udziabać :wink: ....ale może w troszkę mniej elegancki sposób niżby to widelczykiem zrobić...
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Obrońco,dziekuję za uznanie mojego poczucia humoru;)
Zaskoczę Cię zapewne - zgadzam się że KM to dobry system samoobrony , nie miałem negatywnych doświadczeń z KM,ani z jakimiś instruktorami KM,więcej: nigdy nie trenowałem KM,ale wystarczjąco długo siedzę w światku SW ,że mierzi mnie bezczelne cwaniactwo marketingowe przedsiębiorczych instruktorów i to jak bezczelnie nabija się w butelkę naiwnych siejąc dezinformacje i starając się przy okazji degradować konkurencję na RYNKU sztuk walki.Znam trochę środowisko SW w świecie i mam odpowiednią skalę porównawczą.Fakt,że wszędzie liczy się głównie kasa ,ale są też pewne zasady obce rodzimym instruktorom tudzież organizacjom
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024