Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawy filmik na temat KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_seed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ciekawy filmik na temat KM
Znalazlem na necie glony watek filmu KM jest bezuzyteczna ww walce na na ulicy .[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ja dopiero zaczynam wiec prosze o koment osoby dluzej cwiczace ktos juz KM na ulicy mial okazje wykorzystac ? sprawdza sie ?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Stary, jedno pytanie.
Po jaka cholerę wwalasz tyle wielokropków?

A co do skutecznośći KM na ulicy, nie zakładaj nowego tematu zanim sie nie rozejrzysz czy nie był już wielokrotnie poruszany.
  • 0

budo_seed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
NO masz racje temacik byl juz poruszany nie raz ale chcialem wam ten filmik pokazac bo myslalem ze moze nie widzielicie a co do mojego wielokropka nie czytalem nigdzie ze nie mozna go robic wiec Nie che draznic moda wiec jesli uzna to za slusze to niech zamknie temat
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

...a co do mojego ............. wielokropka nie czytalem nigdzie ze nie mozna go robic wiec..............


Po prostu ciężko się czyta
pzdr
  • 0

budo_seed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Luzik to juz moje przyzwyczajenie z tym wielokropkiem.....czemu walkuje ten temat bo nie roumiem po co powstaja takie filmiki kazdy cwiczy to co chce i jesli ktos cwiczy km i czuje sie pewniej dzieki temu to i tak juz jest sukces a tu kazdy robi jakies porownania za niby km to sciema ze bjj jest lepsze nigdzie nie ma 100% bo takich porownan mozna robic mnostwo i w nieskonczonosc ........ czy to poprostu walka markeningowa
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Jak na moj gust...spekulowanie czy systemy combat i KM sa skuteczne jest bez sensu.. bo zolnierzy nie uczy sie tego tylko po to ,zeby mieli lepsza psyche... skoro juz ucza to pewnie cos w tym jest..inaczej by aerobic trenowali..poza tym...wygrana walka na ringu ..podnosi morale...a czyms nieskutecznym nie wygrasz. Do tego dochodzi taka sprawa ,ze wszystkie systemy czerpia ze sztuk walki i maja cywilne odmiany, ktore w zalozeniu maja chronic nasze zdrowie i zycie.. na koniec.. walczac z typem od KM na zasadach Stojka+parter... owszem wygralem.. ale wiekszosc akcji by sie inaczej skonczyla gdyby gosc mogl robic to czego go uczyli... bo w wielu sytuacjach moje genitalia bylyby zmiazdzone a nogi i rece pogryzione do krwi.. na szczescie takich rzeczy na ringu nie mozna robic.. tak samo jest w Pride czy UFC.. Ps. o skutecznosci obrony na ulicy ...zawsze zdecyduje glownie Twoja psychika a nie styl ktory trenujesz..
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Seed w dziale technicznym jest topik "NETYKIETA"- przeczytaj i sie odzwyczajaj od tycj kropek ;-)
  • 0

budo_seed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
NO czepili sie kropek moich :D A na jakim stylu walki bazuje KM bo moj trener niby powiedzial ze na nijakim
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Kilka słów o filmie:

1) zgadzam się z głównym założeniem. Nie da się (albo inaczej omalże niemożliwe jest) zastosowanie nieprzećwiczonej i nieutrwalonej techniki. A zatem - jak już wielokrotnie pisano - wszystko jest kwestią treningu. Zresztą sam autor filmu wspomina, ze da się wyćwiczyć techniki w punkty witalne za pomocą tarcz, makiwary, worka etc. etc.

2) lekkim naciągnięciem ze strony Combata jest udowadnianie, że sztuki walki i combat jest nieskuteczne za pomocą rywalizacji sportowej. (zakładam że - ponieważ "walki w klatkach" mają określone reguły - jest to sport).

3) kolejna zarzut pod adresem filmu to (słynne już u Combata vel Knife) twierdzenia, że sztuki walki nie dają się wykorzystać w walce realnej. Przy czym autor pisze o nieskuteczności czy niecelowości wysokich kopnięć, czy kopnięć z obrotu (opierając się na swoim treningu TKD). Pomija natomiast zupełnie poruszania się, czy chociażby stosowania określonych kombinacji.

i z grubsza tyle :)
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

A na jakim stylu walki bazuje KM bo moj trener niby powiedzial ze na nijakim

Cytując za Wikipedią :
"...Krav Maga ("..." dosłownie "walka w bliskim kontakcie") - izraelski system walki.
Izraelski system samoobrony opracowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji, przez Imi Lichtenfelda (ur. 1910 w Budapeszcie). System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi. System cały czas ewoluuje samoistnie, na drodze licznych badań, ale także przejmując z innych systemów obronnych bądź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.
..."
A całość o KM masz tu : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
grrrrr
a wy znowu o tych obrotach....................................................................
:twisted:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

grrrrr
a wy znowu o tych obrotach....................................................................
:twisted:


to najczęściej głoszony zarzut, dlatego wspomniałem.
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
przepraszam że się wtrącam..ale ten filmik to o zwykłej krav maga czy israeli krav maga?
  • 0

budo_seed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

przepraszam że się wtrącam..ale ten filmik to o zwykłej krav maga czy israeli krav maga?


Krav maga jest izraelska i nie ma zwyklej oprocz tego zwykla to wlasnie izraelska czyz nie ?....Moge sie mylic
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

przepraszam że się wtrącam..ale ten filmik to o zwykłej krav maga czy israeli krav maga?

Ten filimik to przykład totalnego kaleczenia treningu KM (niezależnie od organizacji :!: ) :)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
A ja się w dalszym ciągu dziwię. Autor filmu twierdzi, ze pokaże jak Krav maga sprawdzi sie w prawdziwej walce. Zawsze myslałem, ze prawdziwa walka odbywa się na ulicy lub w knajpie, przeciwnicy są ubrani i bez rękawic, i nie walczą w samych slipkach w dziwnej, pustej osmiokątnej klatce...

Zgadzam sie, że trening powinien byc prowadzony z zachowaniem realizmu- i to oznacza że z oporującym przeciwnikiem, PO nauczeniu się prawidłowej techniki. Na fragmentach z treningu Krav Maga słychac wyraźnie, jak prowadzący mówi trenujacym by wykonywali technike WOLNIEJ. Sugeruje to, że są dopiero w fazie uczenia sie, jak ją poprawnie wykonywać. Potem doklada się silę i szybkość.

To oczywiste, że żołnierzy szkoli się głownie w walce bronią, więc na trening walki wręcz w wojsku przeznacza się mało czasu. Z tego względu muszą poznać techniki maksymalnie skuteczne, ktorych mogą się nauczyć szybko i utrzymac te umiejetnosci przy niewielkim nakladzie dalszych treningów. I taka jest istota systemów militarnych takich jak Krav maga- nie chodzi o wyszkolenie kogos, kto zwycięzy w walce w oktagonie, tylko o o wyszkolenie żolnierza, który po utracie broni bedzie mial szanse na przetrwanie w starciu z przeciwnikiem. Podobnie wywodzaca się z militarnej, cywilna wersja Krav maga służy szybkiemu wyszkoleniu zwykłego człowieka by przetrwał starcie na ulicy.

NB wcale nie chciałbym sie uczyc militarnej Krav maga. Nie jestem zołnierzem, nie chodzę na co dzien w ciężkich wojskowych butach i nie sa mi potrzebne metody szybkiej likwidacji wartowników. Nie zamierzam tez walczyć w klatce czy na ringu. Chcę posiadać umiejetnosci, które pomogą mi skutecznie sie obronic, gdy ktos mnie napadnie na ulicy. I zapewne nie bedzie to mistrz Vale Tudo czy Pride (oni walcza gdzie indziej, i za większe pieniądze), tylko jakis żul któremu nie spodoba się moja facjata, lub spodoba sie mu mój portfel. I własnie na radzenie sobie w takich sytuacjach ma być nastawiona Krav maga.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
to tylko pokazuje ze trener byl totalnym idiota
jezeli masz poczatkujaca grupe to nie zaczynasz od jakichs tam technik(i niewazne jakich)
tylko zaczynasz od:
gardy
poruszania sie
podstawowych udezen(nawet nie kombinacji a pojedynczych udezen) rekoma
i podstawowych kopniec
takie cos jak bylo na tym filmiku widzialem raz jak kiedys trenowalem z kilkoma filipinczykami doce pares to akurat po nas zajecia mial jakis chinczyk i pokazywal wushu
no to postanowilem zostac i zobaczyc ten trening wushu
poczatek byl jeszcze ok jakas rozgzewka bieganie z baletowymi wyskokami-czulem sie glupio ale to nic
pzezylem tez trening kilku "niesamowitych technik" wushu :D
ale jak na pytanie jakiegos innego czlowieka po treninhu uslyszalem od trenera ze parter nie ma znaczenia bo prawie nigdy walce do parteru nie zejdziesz to mnie zatkalo
to co combat stara sie pokazac to to ze wciaz sa ludzie zyjacy w swiecie mitow
w swiecie filmow kung fu a szukajacy realnych i skutecznych systemow do uzycia na ulicy
ludzie uwielbiaja te paski odznaczenia dyplomy federacji i inne huja warte zeczy
popatz tylko na te forum
pzeciez smiech czlowieka ogarnia jak widzisz spzeczki ich federacji o loga o pzynaleznosci
o prawdziwa range trenera w jakiejs organizacji
i to sa ludzie ktozy chca realnych i skutecznych systemow :D

takie male ot :D bo az mnie zemdlilo jak pzejzalem troche to combat forum :)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Chrystianek- nie piszę, że grupa jest początkująca, tylko, ze się dopiero uczą tej techniki. Możesz być doby w swojej sztuce walki. Ale gdy masz się nauczyc czegoś nowego- np. obrony przed grozeniem nożem przyłozonym ci do pleców- to czy od razu wykonujesz tą technikę z całą siła i szybkoscią na oporującym przeciwniku, czy zaczynasz od powolnego uczenia się samej mechaniki ruchu? Na filmiku trener mówi ćwiczacym "NA RAZIE nie róbcie tego zbyt szybko" , co sugeruje, ze potem bedą to robić szybko. A potem, mam nadzieję, w ochraniaczach na oporującym przeciwniku.

Nie rozumiem, co twoje doświadczenia z treningu wu shu mają do rzeczy w dyskusji o combatach.

I zgadzam się z tobą, że dyskusje na tym forum o przynaleznosciach klubowych, logach i typ podobnych pierdołach sa po prostu żenujące. Już dwukrotnie próbowałem zainicjować merytoryczna dyskusje o podobieństwach i róznicach między róznymi odmianami Krav Maga, a ludzie wciąż wola się kłocić, która krav maga jest "słuszniejsza".

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM

A na jakim stylu walki bazuje KM bo moj trener niby powiedzial ze na nijakim

Z tego co ja wiem, mogę się mylić :) , to Imi był doskonałym zapaśnikiem i bardzo dobrym bokserem. Znał też ju-jitsu (po ojcu :lol: ).
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy filmik na temat KM
Wiesz Thufir,
ludzie się nie kłócą ,tylko w różny sposób próbują chwytów marketingowych aby odciągnąć potencjalną klientelę od konkurencji ,a zwabić do swoich sekcji ..a że robi się to w prowokujący,chamski i prostacki sposób to inna sprawa.
Bardzo dobrze ujmujesz specyfikę zagadnienia.[/list]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024