Skocz do zawartości


Zdjęcie

kravka kicha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Co by nie powiedzić, iście zwierzęcy zdrowy rozsądek Tobą kieruje Zwierzu:). Przyłączam się do słów Twoich a od siebie rzeknę...

Nie trzeba czytac histori powstania tego systemu, ale wystarczy troszkę refleksji opartych na doswiadczeniu w sportach walki. Pozostańmy jednak przy faktach historycznych. Imi Lichtenfeld - twórca systemu - nie wypadł sroce spod ogona, jak wiekszość laików poszukujących skutecznej, śmiertelnej, prostej itd. sztuki walki. Miał on bogate doświadczenie m.in. w boksie, zapasach. Był swego czasu nawet mistrzem w tych dyscyplinach. To juz pewnie daje do myslenia. Nawiedzeni pewnie właśnie kombinują, że skoro stworzył kravke, to widocznie zapasy i boks nie były zbyt skuteczne, skoro był mistrzem w tych dyscyplinach hehe. I tu nawiedzeńcy ocieraliby sie prawie o prawdę, ale... :) . Drogie misie, wyobraźcie sobie dobrego boksera, dla którego rzemiosło pięści stało sie tak oczywiste, jak dla nas mycie zębów. Na jego poziomie moze pojawic się pytanie "jak zwiekszyc efektywność tego, co juz potrafię?". Otóż, skoro nauczył sie poprawnie rzemiosła bokserskiego, może próbować wcielać pewne brudne triki (przecież na tym też kravka polega). Zatem juz nie pięść ląduje na nosie, ale przykładowo kłykcie na gardle lub jakikolwiek inny zachowanie niekonwencjonalne. W ten sposób powoli powstaje obraz kravki. Dodajmy, że ta osoba ma jesczze doswiadczenie w zapasach. Ileż tam możemy brudnych chwytów dodać. Natomiast głupote sie ludziom wciska o realności kravki, ponieważ jest bezpardonowa. Jest to bezpardonowe robienie w konia. Nie zaczynajmy od super tajnych technik, ale od podstaw boksu i parteru. Kung fu też miało swoje magiczne techniki. Dźgania po oczach, kopanie po kroczu i co?... jajco. (Proszę wybaczyć mi uogólnienia w całej rozciągłości poruszanej materii.) Ponadto zdajemy sobie w większości sprawę, że kluczowa sprawą przygotowania kogos do walki, to oprócz wyposażenia technicznego, metodyka. Kravka czasem jawi się jako takie współczesne kung fu, z mocnymi podporami teoretycznymi. Wszystko i nic. Realność. Chwyty reklamowe. Bez solidnie wypracowanej podstawy w unikaniu ciosów, obrony przed nimi, bez wypracowanego w pocie czoła taimingu i obycia w walkach sparingowych (bez wsadzania palców w oko czy zad), można te techniki stosowac na babci, lub na słabszych kolegach. Można by wiele pisać jeszcze. Natomiast jest to całkiem fajne uzupełnienie umiejętności dla ludzi porządnie obytych w sportach walki (boks, kick, MT, style chwytane). Po wielu latach terningu preferuje wciąż przyłożyć porządnie na szczęke prostym, niz celować palcem w oko. Widzę ile trudu przez lata musza włożyć cwiczący w najprostsze techniki kopane i uderzane, żeby zacząc płynnie pracować na dobrym poziomie. Gdyby pominąć solidne podstawy, które musza nabyć ,wyszła by z tego kiszka, bez ładu i składu. Przecież uderzenie, to nie tylko ruch reki po jakimś torze, a kopnięcie to nie uniesienie nogi. Mysle ze moja myśl w ogólności jest w miarę przejrzysta. Zatem biegniemy najpierw na boks, kick lub Mt, szkolimy sporty chwytane a potem udziwniamy. Nie zaczynajmy od udziwniania. Tylko prosze nie piszcie o jakims panu Zbyszku, czy Ryśku, który obił paru kolesi, bo chodzi na kravke. Znam takich, co nic nie ćwiczyli, a z sukcesem z bitki wychodzili. A jeszcze jedna myśl mi się nasunęła. (Pamiętajcie, to jest kolejne uogólnienie. Dla upierdliwych powiem, że świat jest sumą uogólnień i porozumiewamy sie właśnie za ich pomocą.) Myśl nasunęła mi się na temat przygotowania kondycyjnego trenujących kravke. Z założenia ich walka ma byc krótka i po krzyku, więc przygotowanie atletyczne, nie jest tak istotne. Pobożne życzenia. Do walki trzeba zahartować umysł i ciało, a do tego wyposarzyć w porządna technikę. A etraz troszke reklamy :D . Jak typowy stójkowicz rozkochany w sportach chwytanych, doradzam w celu szybkiej nauki samoobrony sporty chwytane, przykladowo BJJ. To bardzo intuicyjna sztuka walki, w której korzyści wymierne są dużo szybsze niż w stylach stójkowych. Później zacznijcie wsadzać palce w oczy i kręcić worki :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

...Jak typowy stójkowicz rozkochany w sportach chwytanych, doradzam w celu szybkiej nauki samoobrony sporty chwytane, przykladowo BJJ...

8O

abcde, dlaczego BJJ :roll: (oczywiście poza tym, że BJJ to bardzo intuicyjna sztuka walki, w której korzyści wymierne są dużo szybsze niż w stylach stójkowych) To 95% parteru. Czy nie lepsze byłoby Judo, Zapasy, a może Sambo :roll: No i do chwytanego odrobina Boksu :roll:
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Treningi krav magi są drogie jak skurwysyn i taką kasę płacą ludzie , żeby ich uczyć kopać w jaja :roll: ( no ale swoją drogą jak macie treningi w tramwajach i samolotach :lol: :lol: to może się opłaca :wink: ) .

Ja sobie jakoś nie potrafię wyobrazić , że ktoś mi chce przez gardę włożyć palce do oczu ...
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
BJJ - jak zauważyłeś Cypis :) - podałem przykładowo. Nie chce roztrząsać teraz jaka kombinacja styli będzie lepsza itd. Z każdego z tych styli mozna cos wynieść, BJJ rozbudowany parter (teraz możemy rozpocząć ponowną batalię o tym, że parter w Judo i Ju Jitsu jest dokładnie taki sam), z zapasów świetne obalenia, z Judo rzuty, nawet z Shiuai Jiao można wzbogacić swój wachlarz sprowadzeń do parteru. Masz rację, że i boks by sie przydał. Od czegos tzreba jednak zacząć, a przypuszczam, że osoby idące na kravkę chcą szybkiego efektu, więc wydaje mi się, że szybszy efekt będą miały w kulaniu sie, niz w strzelaniu z ręki lub nogi :) .
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

...szybszy efekt będą miały w kulaniu sie...

8O

Kulanie się na ulicy to średni pomysł.
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

Kulanie się na ulicy to średni pomysł.


Jeśli juz zaczynasz mówić o ulicy... No tak, jeżdżące auta, to poważne utrudnienie 8O .
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
abcde popieram twoją wypowiedź w całej rozciągłości. Dodałbym jeszcze tylko, że
to pod jakim szyldem działa sekcja jest sprawą drugorzędną ważny jest trener i program szkolenia, są sekcje KM gdzie 95% technik to te właśnie podstawy o których mówisz (boks, MT bjj), dużo sparingów i dodatkowe imprezy gdzie mozna spbie powalczyć nawet w formule full-kontakt (a w zasadzie ala MMA, tj bez palcy w oczy i ciosów na krtań ale z kopaniem w krocze) ale i tak do tego prowadzony jest trening boksu (z dobrym trenerem boksu, a konkretnie utytułowanym zawodnikiem kickboxingu i etatowym trenerem na uznanej sekcji boksu), trening MT (z bardzo utytułowanym zawodnikim z zagranicy), trening bjj (a w zasadzie submission z dobrym zawodnikiem w tej dziedzinie + możliwość uczęszczania na dobrą sekcję tegoż sportu). Trener zachęca do uprawiania tych "podstawowych" dyscyplin i nie robi problemów jak komuś bardziej pasuje jekiś trening poza sekcją - a najego treningach można to wszystko połączyć (sam jest zresztą instruktorem boksu, trenuje bjj/ll i ma duże doświadzczenie życiowe z "bramek" - a nie z rzekomego trenowania "jednostek specjalnych", których członkowie walki wręcz w większości nigdy nie zaznali, bo do walki to mają broń palną, w końcu to nie jest XVI wiek ).
Co do opłat itd. to należy zrozumieć iż istnieje rynek na "super skuteczne, proste, intuicyjne techniki komandosów" :lol: i nie widzę nic złego w zarabianiu na tym - ludzie którym to pasi i tak nie trafiliby na boks czy bjj tylko raczej jakieś (W/Vi)ng (T/Ch)un czy jeszcze dziwniejsze wymysły gdzie nauczyliby się technik jeszcze groźniejszych, ale dla siebie samych :) Kto ma chęci i rozum to po kilku miesiącach zrozumie co jest naprawdę skuteczne, a kto lubi żyć w fikcji jego sprawa.
Co do "kulania" na ulicy to fakt że teoretycznie nie jest to dobry pomysł, ale bywają takie sytuacje że nie ma innego wyjścia. Z własnego doświadczenia widzę że z kolesiami +15-20cm po załapaniu przez nich podstaw uderzanych prawie nie mam szans (po zdjęciu rękawic byłoby jeszcze gorzej - jakoś niewidzę przebijania się do półdystansu przez proste takiego drągala bez dodatkowej ochrony rękawic) a w parterze ta róznica się niweluje. Temat na dużo szerszą dyskusję, nie raz i nie na jednym, forum miała ona miejsce i raczej byłą bezproduktywna. Polecam tylko nie myśleć ustalonymi schematami bo życie przynosi czasem takie sytuacje których nie da się przewidzieć - a walczymy w takiej strefie, w któej czujemy się w danej chwili pewnie i tyle.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
w kontekście powyższych postów należałoby zadać pytanie o tzw."oryginalność" krav magi - która to"oryginalność" jest tak mocno eksponowana w marketingu niektórych organizacji krav maga celu dyskredydacji innych organizacji krav maga:)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

Treningi krav magi są drogie jak skurwysyn i taką kasę płacą ludzie , żeby ich uczyć kopać w jaja :roll: ( no ale swoją drogą jak macie treningi w tramwajach i samolotach :lol: :lol: to może się opłaca :wink: ) .

Ja tam nie narzekam,za 120zł mam 5 treningów w tygodniu,przynajmniej raz-dwa razy są to sparingi :-) Akurat moja sekcja jest taka że kop w jaja jest raczej dodatkiem do zwykłych "tajskich" technik.Owszem są typowo kravkowy stuff jak "wyjście" z klinczy albo "obrona" 360st. ale jest to raczej jeden z dodatkowych elementów :-)
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
To ja mam za 70 złotych 6 treningów w tygodniu .
Kravka jest droga ...
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Tania nie jest :-) Ja miałem 3 lata temu 5 treningów za 40 zł ;) Ale to było zupełnie inne MA
jest popyt jest podaż.Podobnie jest z Bjj. A w porównianiu do innych sekcji kravka u mnie jest całkiem tania.Tyle płaci się na ogół za 2 treningi w tygodniu.
  • 0

budo_timo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Puent, ćwiczysz może u Adriana?
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Si Senior :-)
  • 0

budo_timo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
:-) Też u niego rok ćwiczyłem, ciekawe treningi prowadzi. Byłem chyba we wszystkich sekcjach KM we Wrocku i u Adriana, wg mnie, są najlepsze treningi. Jednak z tym, że kravkowy "stuff" to tylko dodatek do tajskich technik to bym się nie zgodził, tym bardziej że Adrian MT nie ćwiczył :-D (najdłużej to chyba trenował Goyu Ryu?). Jak ktoś chce koniecznie KM ćwiczyć (chociaż teraz to już Street Krav Maga 8) ) to polecam zajrzeć to tej sekcji.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
JAREKIN pisze- że są sekcje KM gdzie 95% technik to te właśnie podstawy o których mówisz (boks, MT bjj), dużo sparingów i dodatkowe imprezy gdzie mozna spbie powalczyć nawet w formule full-kontakt.........to ja się pytam czy to jest KRAV MAGA czy 95% mix boksu,MT i bjj działający pod szyldem KRAV MAGA.....a może KRAV MAGA to właśnie mix boksu,MT i bjj?...bo jeśli KRAV MAGA to mix boksu,MT i bjj to znaczy ,że wszyscy zawodnicy vale tudo/mma trenują KRAV MAGĘ!.....tylko o tym nie wiedzą! :)
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

......to ja się pytam czy to jest KRAV MAGA czy 95% mix boksu,MT i bjj działający pod szyldem KRAV MAGA.....a może KRAV MAGA to właśnie mix boksu,MT i bjj?

hmm ... dobre pytanie. Ja słyszłem o sekcjach TKD które wprowdzają parter, że o klubach bjj które prowadzą dodatkowe zajęcia z MT nie wspomnę. Czasy są takie że wszyscy którym zależy na skuteczności (i mają trochę oleju w głowie oraz nie boją się konfrontacji z prawdą ) trenują przekrojowo opierając się na boksie, bjj i MT - bo techniki z tych sportów udowodniły swoją skuteczność na ringach MMA i tylko głupek zaprzeczy skuteczności tym sportom. Techniki KM (czy innego combatu) to jest sens trenować jako dodatek do tego "mixu" oraz połączenie w całość - zakładajać 3-5 treningów tygodniowo (bo jak ktoś trenuje 1x tydzień to sorry). A czy sekcja się nazywa KM czy jeszcze coś innego to sprawa drugorzędna, ważne aby boksować uczył ktoś kto się na tym zna, partetu uczył ktoś kto ma w tym temacie wiedzę, technik combatowych uczył ktoś kto je zna (czyli raczej nie jedna osoba).
Co z tego jak sekcja się nazywa Kickoxing-MT a trenerami są "starzy" karatecy. Owszem szyld pod jakim działa klub coś tam mówi, ale to tylko określa "prawdopodobieństwo" czy będzie kicha czy będzie git.

...bo jeśli KRAV MAGA to mix boksu,MT i bjj to znaczy ,że wszyscy zawodnicy vale tudo/mma trenują KRAV MAGĘ!.....tylko o tym nie wiedzą! :)

he he - ciii bo się wyda i wpędzisz ich we frustrację że trenują taką "kichę" :lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

trenują przekrojowo opierając się na boksie, bjj i MT - bo techniki z tych sportów udowodniły swoją skuteczność na ringach MMA i tylko głupek zaprzeczy skuteczności tym sportom.


Są dużo skuteczniejsze, np. sztuki walki nożem :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha

Są dużo skuteczniejsze, np. sztuki walki nożem

Ale nie praktyczne.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
Dużo praktyczniejsze :-)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kravka kicha
No nie rozważając konsekwencji to faktycznie. Ale w takim przypadku Khunaq to i tak się mylisz, bo najlepsze jest chodzenie na strzelnicę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024