Skocz do zawartości


Zdjęcie

Low kick w kyokushinkai?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_stempel-89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Low kick w kyokushinkai?
Witam. Mam takie pytanko czy w kyokushinkai jest low kick? i jeszcze przy okazji spytam czy może ktoś wie gdzie w Szczecinie jest sekcja kyokushinkai? Z góry dziękuje :)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

Witam. Mam takie pytanko czy w kyokushinkai jest low kick?


Nie trenuje kyokushinkai, ale jest z pewnoscia. Tzw. lowkick, to kopniecie okrezne na poziom gedan.
Pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
stempel-89

Czy to jakaś podpucha? To tak samo jakbyś zapytał czy w Shotokanie są kata...
8O
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

stempel-89

Czy to jakaś podpucha?


Ja mysle, ze chlopak naogladal sie roznych walk w TV...Spodobalo sie, a jako, ze stwierdzil, ze "lowkick" to przepotezna technika :twisted: , chce sie zapisac tam gdzie jej ucza. :wink:
  • 0

budo_damianbox
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Oczywiscie ze w kyokushin jest technika mawashigeri-gedan inaczej zwana poprostu low-kick .Jest ona technika uniwersana to znaczy nie wymaga zbytniego rozciagniecia i jest bardzo bolesna, mocna szczegolnie dla ciebie jaki przeciwnika(bolesna dla ciebie jesli twoj przeciwnik zdola sie ochronic a ty nie zdazysz powstrzymac nogi przed uderzeniem. :D :)
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
W Kyokushinkai jest low kick. Wątpie, żeby naoglądał się tego kopnięcia w TV, bo tam nie jest pokazywane zbyt często. W TV z reguły pokazują jakieś obrotówki, mawaszki i piękne akrobatyczne, niebezpieczne i nie mające zastosowania w innej formie walki poza sportową. Low kick jest przepotężnym kopnięciem :!: , jednak nie warto szukać swojego stylu kierując się tylko chęcią opanowania jednej techniki... :wink:
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

Wątpie, żeby naoglądał się tego kopnięcia w TV, bo tam nie jest pokazywane zbyt często.


W TV najczesciej pokazywane jest K1 (przynajmniej w moim :wink: ).
Tam "lowkicki" sa bardzo czesto.
Co wiecej, czesto walki sie koncza przez TKO spowodowane wlasnie "lowkickami".
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
To tak, racja. Miałem na myśli tylko filmy z udziałem tych wszystkich wymiataczy. Co do K1 i wszystkich tym podobnych formuł to oczywiście prawda. Tam jest chyba najlepiej pokazane jakie to kopnięcie jest naprawde potężne i jak dobre ma zastosowanie..
  • 0

budo_stempel-89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
ja ćwicze kick boxing i wcale sie nie naoglądałem filmów tylko mnie to interesowało czy jest tam low kick czy nie. Czysta ciekawość. Nój ojciec ćwiczył kyokushinkai 7 lat ale nie mam jak sie spytać teraz bo jest za granicą a nie zadzwonie żeby zadać pytanie: tato a czy w kyokushinkai jest low kick? :)
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

ja ćwicze kick boxing i wcale sie nie naoglądałem filmów tylko mnie to interesowało czy jest tam low kick czy nie. Czysta ciekawość. Nój ojciec ćwiczył kyokushinkai 7 lat ale nie mam jak sie spytać teraz bo jest za granicą a nie zadzwonie żeby zadać pytanie: tato a czy w kyokushinkai jest low kick? :)


:lol: Śmieszna argumentacja. A tak na marginesie skoro ćwiczysz kick boxing to po co szukasz sekcji kyokushinkai. Kiedy ludzie ćwiczą więcej niż jeden sport walki to zazwyczaj szukają styli które w jakimś stopniu się uzupełniają, np. karate (lub kick boxing) i bjj (który uczy chociazby parteru). A kick boxing jest podobny właśnie do kyokushinkai. To trochę jak masło maślane :)
  • 0

budo_stempel-89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
widze że już sie spytać nie można bo od razu że źle i źle... a ja tylko chce mieć pojęcie jak jest w innych sztukach walki I TYLE. nie moge miec pojęcia o innych sztukach? czy to jest zakazane?
  • 0

budo_kox_man
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B-Stok

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
low kick jest, to jedna z podstawowych i najczesciej uzywanych technik :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Stempel-89 nie przejmoj sie, na tym forum jak zadasz pytanie na temat czegos innego pokrewnego do tego co robisz (a nie jest to cos z mma) to odrazu jest ze chcesz zmieniac styl.
A jakos nie moga ludzie przyjac do wiadomosci ze moze kogos poprostu interesowac jak jest gdzie indziej. Pozdrawiam i polecam wybrac sie na seksje Kyokushin i poprostu pocwiczyc :)
  • 0

budo_fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Tak jak wyzej - w Karate Kyokushin jest Low Kick w japońskiej terminologii zwany Mawashi geri gedan. Mozna go kopać zarówno na zewnętrzną część uda jak i na wewnętrzną.

Moim zdaniem najlepiej Low kick kopią zawodnicy Muay Thai
  • 0

budo_stempel-89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Zapas masz racje tylko coś sie spytać to źle. ___FIGHTER___ również tak uważam gdyż low kick jest charakterystyczny dla tego stylu. Przez jakiś czas ćwiczyłem MT i bardzo dużo czasu na treningu sie poświęca na ćwiczenie low kicków. Ciesze sie że choć garstka osób na forum mnie rozumie i podchodzi do rozmowy poważnie a nie buracko udając najmądrzejszych cwaniaków
  • 0

budo_damianbox
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
O przepraszam karate kyokushin to nie sport walki tylko sztuka walk- sztuka bycia
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

O przepraszam karate kyokushin to nie sport walki tylko sztuka walk- sztuka bycia


Moim zdaniem to nie jest sztuka walki. Po prostu sport walki, tak jak kick boxing, boks. Pzdr.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

Moim zdaniem to nie jest sztuka walki. Po prostu sport walki, tak jak kick boxing, boks. Pzdr.

Trenujesz Kyokushin, że tak sądzisz? Kyokushin był, jest i będzie zawsze sztuką walki. To, że w niektórych klubach trenuje się tylko pod zawody o niczym nie świadczy.
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Kyoku ma 100% racji i podpisuję się pod tym... Każdy kto twierdzi, że Kyokushin nie jest sztuką - albo kompletnie nie wie czym jest Kyokushin, albo co gorsza - nigdy nie miał z tą sztuką do czynienia i wypowiada się na temat o którym nie ma zielonego pojęcia.
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

Kyoku ma 100% racji i podpisuję się pod tym... Każdy kto twierdzi, że Kyokushin nie jest sztuką - albo kompletnie nie wie czym jest Kyokushin, albo co gorsza - nigdy nie miał z tą sztuką do czynienia i wypowiada się na temat o którym nie ma zielonego pojęcia.


Trenowałem jakiś czas kyokushinkai i kiedyś (w latach 80) uznawałem ten styl za sztukę walki. Z moich obserwacji dzisiaj wynika, że system ten został odarty z elementów podnoszących go do rangi sztuki. Ale nie odbieram nikomu prawa do pozostawania w sferze jego własnych marzeń :wink: Pzdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024