Skocz do zawartości


Zdjęcie

Low kick w kyokushinkai?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_stempel-89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
ja założyłem tą dyskusje pytając tylko o low kicka a tu prosze rozbudowało się :) nie wiedziałem że tak będzie :) ale to nic fajnie jest :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Nightwolf
To że trenuję obecnie Shotokan, to nie znaczy że wcześniej nic innego nie ćwiczyłem. Po drugie, możesz mi wierzyć, że nie chciałbyś dostać ode mnie żadnego lowa, ani szybkiego , a tym bardziej z pełnym skrętem, zresztą ćwiczę obydwa, każde z nich ma swoje dobre i złe strony. Wszystko zależy od sytuacji i przeciwnika. Nawet mam gdzieś film szkoleniowy z kyokushin poświęcony temu jak wykonywać dobrze low-kick i tam nie ma jednego słusznego kopnięcia, są jego różne warianty i pokazane przykładowe rozwiązania techniczne jak operować dystansem przy używaniu tego kopnięcia.
A teraz dlaczego uważam za głęboki low-kick w walce sportowej za mocno przesadzony? Po prostu oberwałem kiedyś takim kopnięciem w kolano i skutki raczej nie były za ciekawe.
Trenuję karate nie dla sportu tylko dla siebie. Poza tym podciąganie pod jedna kreskę wszystko co wiąże się z dawnym karate jest bez sensu jeżeli nie było się na ani jednym treningu np shorin-ryu, gdzie low-kick jest dość powszechnym kopnięciem. Co do mentorskiego stylu przepraszam bardzo jeśli kogoś uraziłem. Niestety mam taki paskudny styl pisania, ale raczej go nie będę zmieniał. Nie będę przepraszał za to że żyję i za to że mam swoje poglądy. Jesteśmy na forum i jest jasne że każdy prezentuje swoje poglądy a nie stylu federacji czy sztuki walki. Dlatego używanie zwrotów w stylu "wydaje mi się", czy "moim zdaniem" uważam za całkowicie zbędne.
I poza tym kto tu używa mentorskiego tonu:
"tradycyjni" ... tak jakbyś wszystko o nich wiedział i całe karate tradycyjne było takie same.
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Giro, chodzi tylko o to, że mówisz o 2 nachodzących się na siebie sposobach tego kopnięcia jak o 2 różnych, a tak nie jest. Napisałeś - "Po drugie, możesz mi wierzyć, że nie chciałbyś dostać ode mnie żadnego lowa, ani szybkiego , a tym bardziej z pełnym skrętem,"
Przecież to jest to samo, lowkick z pełnym skrętem jest poprawnie wykonany technicznie. Tak powinien wyglądać, a Ty pokazujesz to jako 2 różne sposoby. A co do stwierdzenia "tradycyjni", to dokładnie napisałem we wcześniejszym poście, że chodzi mi o zdecydowaną większość. Skoro raz zostało to zaznaczone, to chyba zbędne jest powtarzanie tego za każdym razem.

A Ty Genesius, poprostu rozwalasz mnie swoimi postami. Z Nightwolfem oczywiście możemy iść na piwko pogadać i od czasu do czasu tak jest. Jednak czytając Twoje wypociny poprostu nie mogę się opanować i nie skomentować. Nic nie wnosisz do tematu, piszesz albo nie na temat, albo to co już zostało powiedziane. Nawet w tym ostatnim poście musiałeś napisać jakieś gówno nie z tej bajki o której wogóle nie było mowy. ( "Będę twierdził, że karate Kyokushin wywodzi się z tego samego co tradycyjne" - człowieku do czego to było?") - Coś Ty dostałeś z rana mawaszke w ryj na kyokushinie, popłakałeś się i uciekłeś do tradycyjnego? A teraz w akcie zemsty trollujesz na forum? Kiedy czytałem Twoje pierwsze posty chciało mi się tylko śmiać, potem to się przeobraziło w coś o nazwie "żałosne", teraz to mnie poprostu wkurwiasz tym bezsensownym pisaniem i dlatego nie mogę o tym mówić przy piwku tylko muszę powiedzieć to Tobie.
PS: Już kiedyś Ci to radziłem i zrobię to jeszcze raz. Błagam, oszczędź ludziom nerwów i czytaj posty na które odpisujesz bo robisz taki kogiel mogiel. :?
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
giro podaj nazwe tej szkoleniowki, z checia obejrze sobie
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Nightwolf
To było bodajże Ichi-geki mawashi-geri gedan albo Ichi-geki low-kick, ale nie mogę teraz tego znaleźć.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Mawashi geri gedan można także wykonywać w ten sposób

Dołączona grafika

zwane także jako Gedan Kakato Geri, Gedan mawashi kakato geri
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
To kopnięcie wygląda bardzo groźnie. Groźnie dla osoby wykonującej kopnięcie bo krocze odsłania. Ale ja się nie znam.
A, i widzę, że macie tutaj też niezłe "wojenki" stylowe ;)
Swoją drogą to szkoda, że trenerzy nie wybijają swoim adeptom takiego sposobu myślenia z głowy.

Ach, aby nie robić offtopa: W karate kyokushin jest low kick - sam widziałem ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
MANIAK - pierwszy raz widzę taki sposób wykonywania low kicka, ale jakby na to nie patrzeć - jest to low kick. Nie jest to najbynajmniej popularne, aczkolwiek chyba może lekko zmylic przeciwnika. Pomimo tego jest to chyba mało praktyczne, bo pomimo wszystko tradycyjny low kick, jest dużo szybszy i mocniejszy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024