Skocz do zawartości


Zdjęcie

Low kick w kyokushinkai?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

jednak mimo ze kiedys tam cos zobaczyles, to twoje pojecie o nim jest takie jak moje o byciu kobieta.


Po pierwsze, to nie obchodzi mnie Twoja swiadomosc seksualna, a po drugie to wiem na temat kyokushinu i ludzi ten sport cwiczacych wystarczajaco duzo, zeby sie wypowiadac na jego temat.

P.S. Wnies cos do tematu, zanim zaczniesz innym "zabraniac" ( :lol: ) tego robic...
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
odszedlem od zwyczaju znizania sie do poziomu trolli wiec jedynym, czym cie uracze to ignorem

NIE KARMIC TROLLA!
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Genesius :!: - Nie chciałem tego pisać wcześniej przez zwykłą grzeczność, ale teraz niestety nie potrafię się opanować. Genesius - Ty poprostu gówno wiesz :!: :!: :!:
Nie będę Ci już radził czytania od nowa postów w celu zrozumienia ich prawdziwego znaczenia, bo wiem, że Ty poprostu tego nie potrafisz. Teraz mogę Ci tylko poradzić nie wypowiadania się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia... Tak dla własnego dobra i dla oszczędzenia nerwów innym forumowiczom... Pozdro
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

Ty poprostu gówno wiesz :!: :!: :!:


Aha...
No...jasne...

Bo co, mam inne zdanie??
A Wy nie potraficie odpowiednio sie ustosunkowac??


P.S. Coscie tacy nerwowi??
P.S.S. Dbajcie o serca...
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Szkoda dyskutować na jakiś temat z ludźmi, którzy są upewnieni w swojej niewiedzy w tym temacie. Dlatego, nawet nie próbuję wypowiadać, odpowiadać na Twoje posty Genesiusie... Nie ma to najmniejszego sensu...
Ps: Jeśli Ty coś wiesz o Kyokushin, to ja jestem Pamela Anderson. :wink:
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Powiem tyle...W moim mieście upadły wszystkie sekcje Shotokanu. Co nie czyni zasadnym twierdzenie, ze shotokan jest do bani... Po prostu nie oceniam stylu po znajomościach z innymi ludzmi, tym bardziej po wizycie w kilku sekcjach. Ale jakbym miał ocenić ten shotokan, co widziałem i w czym uczestniczyłem ( tu celowo nie będę się zniżał do pewnych poziomów)....... 8)
Ja cwiczyłem kyoka w innej sekcji całe lata. Wiele się tam nauczyłem, ale nabrałem także złych nawyków w swoim karate... Na szczęście trafiłem do innego klubu, gdzie treningi prowadzone są przez prawdziwego Sensei... Nie chcesz w to wierzyć, to nie wierz... Ja mam to szczescie studiowac karate w sekcji otwartej dla innych sztulk walki, przez co moje karate staje się pełniejsze. ( podobnie jak Jigoro Kano cwiczył razem z Funakoshi, zreszta pierwsza prezentacja karate jako sztuki odbyła się w dojo Kano)...
Widze, że w Twoich skądinąd ortodoksyjnych pogladach słuszne jest tylko to, co tam sobie ćwiczysz... Pewnie wyniosłes to ze swojej sekcji, gdzie takiej otwartosci nie ma, co tylko świadczy o Tobie...i...o Twoim stylu karate???
Moze to właśnie w mojej sekcji, w MOIM KARATE jest więcej sztuki??
Twoja postawa przypomina mi to Ryszarda M. On tez jest uświadczony w niepodważalnej słuszności swojego stylu...nie uznając innych, nazywając to sztuką...

Nie potrafimy się odpowiednio ustosunkować...No właśnie to robię, tylko Tobie po prostu brak argumentów na obalenie mojej tezy bądx potwierdzenie swojej....Piszesz dla pisania i tyle...
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
A co o tak w ogóle się spieracie? bo przeczytałem ten wątek od momentu jak stał się kompletnym offtpem ze dwa razy i nie widzę sensu kontynuowania tej dysputy. A teraz na temat:
"Lołkik" :D (albo jak kiedyś usłyszałem loking) w kyokushinie był, jest i będzie. Technika pięknie penetrująca uda i kolana oponenta. Rożnica wagi pomiędzy Sandmanem i mną jest ponad 20 kg a to jak on przyłoży "loła" to czuć... Chociaż szczególnie czuć jego kopa ostatnio kiedy jego siłowy sposób zamiantania zmienił się na techniczny.

...powiem tylko że facet ćwiczący tradycyjne ok. 15 lat także porzucił tą sekcję i chodzi....do naszej sekcji Kyokushin twierdząc, że... odnalazł w końcu karate.

Uściślajac - w tej sekcji zobaczyłem, że kyokushin to może być również prawdziwe karate, a nie "zwykła napierdalanka po klatach i kostakach" jak mawia mój kolega o podejściu laickim do SW.

W moim mieście upadły wszystkie sekcje Shotokanu

Nie wszystkie, ... ale ja wybrałem dla mojego syna właśnie Kyokushin, ze względu na poziom i techninczy i intelektualny ćwiczących...
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

Widze, że w Twoich skądinąd ortodoksyjnych pogladach słuszne jest tylko to, co tam sobie ćwiczysz... Pewnie wyniosłes to ze swojej sekcji, gdzie takiej otwartosci nie ma, co tylko świadczy o Tobie...i...o Twoim stylu karate???


Sek wlasnie w tym, ze moja sekcja jest bardzo otwarta na inne style.
Nie sadze, aby w innych sekcjach Karate cwiczylo sie tyle parteru i innych niekarateckich elementow...

Poza tym chyba dziwne by bylo, gdybym nie widzial slusznosci w tym co cwicze, czemu sie poswiecam.

Wiesz...troche juz zwiedzilem swiata SW, stad wiem co dobre.
(Mozecie miec oczywiscie inne zdanie, ale poprosilbym o racjonalny argument i nie wyjezdzanie z trollami).

A caly konflikt wzial sie stad, ze napisalem o poczatkach Karate.

Nie umniejszalem niczyjej wizji Karate.
Nie napisalem, ze to co Wy robicie jest gorsze...
Zauwaz, ze od dluzszego momentu to ja sie bronie przed Waszymi postami...

Podkreslam jeszcze raz!!
Nie neguje nieczyjej wizji SW, a jezeli cos juz pisze to podpieram to racjonalnymi i sprawdzonymi w praktyce argumentami.

P.S. A jezeli ktos chce sobie zyc w karateckim zascianku to juz jego problem, nie moj.

Pozdro
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

. Rożnica wagi pomiędzy Sandmanem i mną jest ponad 20 kg a to jak on przyłoży "loła" to czuć... Chociaż szczególnie czuć jego kopa ostatnio kiedy jego siłowy sposób zamiantania zmienił się na techniczny.


Hehe...chcę tylko dodac, ze jestem lżejszy, nie cieższy ;)
Co oznacza, że to technika , wyjście z biodra czyni lowkick silniejszy niż tylko wtedy, gdy przykładamy do niego samą siłę...
To dla tych, co nie wiedzą :twisted:

Siła = masa*przyspieszenie
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
no to naturalnym przejściem do kolejnego etapu offtopowania będzie coś o fizyce w karate, skoro już ten temat jest całkiwem offtop...
kto zacznie...?
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Genesiusie - Jesteś kapitalny w tym co robisz, naprawde :!: Niestety nie powiem Ci co to jest, bo wstyd mi za Ciebie... :lol: :lol: :lol: 8O
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

Uściślajac - w tej sekcji zobaczyłem, że kyokushin to może być również prawdziwe karate, a nie "zwykła napierdalanka po klatach i kostakach" jak mawia mój kolega o podejściu laickim do SW.

A uściślając jeszcze bardziej, to sekcja ta potrzebuje jedynie pracy nad techniczną stroną kata i wprowadzenia bunkai. Wtedy wizerunkek sztuki wypełni sie jeszcze bardziej. No właśnie ... tylko czy sie wypełni....? W mojej wizji karate kata, bunkai i oyo są najpierw a później kumite. Zresztą w tym tonie napisałem o Sandmanie, że poprawiając technikę podniósł znacząco moc techniki. A on to potwierdził. A więc doskonałość techniczna przede wszystkim.
A mojego karate nie porzuciłem... jestem, uczestnikiem zajęć w sekcji Kyokushin będąc cały czas adeptem szkoły Funakoshich.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
chcialem zwrocic uwage na poprawne wykonywanie low kicka - wiele osob skraca ruch ograniczajac sie do pacniecia na prostej nodze i bez skretu, za priorytet majac szybkosc kopnieca - chocby kopnac i 1000 takich lowkasow to nie wywra one wiekszego wrazenia na przeciwniku - ja jestem zwolennikiem kopania w pelnym zakresie ruchu, na ugietej nodze podporowej - tor ruchu przypomina droge siekiery ktora chcemy sciac drzewo

podobnie jak u was Sandman i Romanowicz :wink: : mimo ze Cichociemny jest 15kg ode mnie lzejszy i wczesniej mial tendencje do wykonywania lowkicka sposobem jaki opisalem na poczatku , to teraz obaj czujemy sile naszych lowkickow na tarczach po paru powtorzeniach w serii :wink:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

chcialem zwrocic uwage na poprawne wykonywanie low kicka - wiele osob skraca ruch ograniczajac sie do pacniecia na prostej nodze i bez skretu, za priorytet majac szybkosc kopnieca - chocby kopnac i 1000 takich lowkasow to nie wywra one wiekszego wrazenia na przeciwniku - ja jestem zwolennikiem kopania w pelnym zakresie ruchu, na ugietej nodze podporowej - tor ruchu przypomina droge siekiery ktora chcemy sciac drzewo

podobnie jak u was Sandman i Romanowicz :wink: : mimo ze Cichociemny jest 15kg ode mnie lzejszy i wczesniej mial tendencje do wykonywania lowkicka sposobem jaki opisalem na poczatku , to teraz obaj czujemy sile naszych lowkickow na tarczach po paru powtorzeniach w serii :wink:

No właśnie. Moc nie wynika tylko z szybkości samej nogi. Od strony fizyki - dołożenie rotacji bioder dodaje mocy, poprzez zwiększenie masy biorącej udział w technice, a dodatkowo prędkośc rotacji bioder złożona z szybkością nogi zwiększa w końcowym efekcie moc. Co prawda bardziej złożony ruch wydawać może sie wolnieszy ale po odpowiednim wytrenowaniu wcale taki nie jest.
Kiedyś na forum TKD włączyłem sie w dyskusję kompletnie offtopową ale na temat użycia rotacji bioder i barków w technikach i toche poteoretyzowaliśmy.

A tutaj kilka linków do moich teorii z tamtej dyskucji, bo nie chce mi sie tego wszystkiego pisac od nowa:
http://www.forum-kul...dpost&p=1065939
http://www.forum-kul...dpost&p=1065997
http://www.forum-kul...dpost&p=1066027
http://www.forum-kul...dpost&p=1066273
http://www.forum-kul...dpost&p=1066325
http://www.forum-kul...dpost&p=1067050
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Nightwolf

Mylisz się, czasami takie szybkie kopnięcia, wykonane dobrze technicznie, wywrą podobny albo jeszcze lepszy efekt niż wykonane z pełnym skrętem, chyba że Twoja ulubiona rozrywka przestawienie komuś kolana w inne położenie, a to zupełnie inna sprawa. Zwłaszcza, jeśli wykonuje je ktoś o budowie podobnej do mojej...
:)
  • 0

budo_cichociemny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
Pełny skręt w tym kopnięciu jest właśnie jednym z czynników które odpowiadają za to czy jest dobrze wykonane technicznie.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

Mylisz się, czasami takie szybkie kopnięcia, wykonane dobrze technicznie, wywrą podobny albo jeszcze lepszy efekt niż wykonane z pełnym skrętem, chyba że Twoja ulubiona rozrywka przestawienie komuś kolana w inne położenie, a to zupełnie inna sprawa. Zwłaszcza, jeśli wykonuje je ktoś o budowie podobnej do mojej...
:)


czy ty czlowieku czasem czytasz dokladnie co ktos napisze? czy piszesz cos byleby napisac jakiegos piarda i sie do czegos przyczepic? swoj mentorski ton i pouczanie zostaw swoim uczniom. Nie mam nic przeciwko wypowiadaniu sie tu kogokolwiek jednak na przyszlosc radze w swoich wypowiedziach zawierac zwroty typu: "moim zdaniem", bo niedlugo zaczne myslec ze wszyscy tradycyjni probuja robic za autorytety w tematach o ktorych za wiele nie wiedza.

Wyraznie napisalem w moim poscie: skracanie low kicka kopiac go niemal w plaszczyznie pionowej automatycznie ciagnie za soba brak skretu nogi podporowej wiec jak takie kopniecie moze byc poprawne technicznie?*

*przy wewnetrznym lowkicku sytuacja ma sie troche inaczej
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?

czasami takie szybkie kopnięcia, wykonane dobrze technicznie, wywrą podobny albo jeszcze lepszy efekt niż wykonane z pełnym skrętem,


Wykonane dobrze technicznie = z pelnym skretem bioder. :wink:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
stary zapomniales o spostrzegawczosci :lol:
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low kick w kyokushinkai?
...

Fajnie...
Dwoch kolegow spoza forum pisza sobie posty nawzajem...

Nie mozecie sobie na piwo pojsc i pogadac??

Tak btw.,tak dlugo jak bedzie to Karate Kyokushin, bede twierdzil, ze wywodzi sie ono z tego samego co Karate Tradycyjne, wiec geneza waszego najazdu byla wynikiem waszej, a nie mojej niekompetencji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024