Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Spotyka się różne zachowania,osób ćwiczących nie tylko na macie jak i poza nia chodzi mi o brutalność i wniosłość.Mimo filozofi która poznajemy przy okazji ćwiczenia
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Tak jakoś myśl urwana....
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
...a bo chamstwu i drobnomieszczaństwu trzeba się przeciwstawiać silom i godnościom osobistom... 8) 8) 8)
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
owszem ,jest urwana,chodzi mi o opinie braci AIKIDCKIEJ,tylko aby nie były ckliwe,i super moralność nie wychwalały w gronie aikido
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy

Spotyka się różne zachowania,osób ćwiczących nie tylko na macie jak i poza nia chodzi mi o brutalność i wniosłość.Mimo filozofi która poznajemy przy okazji ćwiczenia

Tej, a w jakiej kategorii ujmiesz swój, wespól z Igą, atak na 5 dana sensei Wiśniewskiego...?
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
ty mi tu nie wyjedzaja z takim tekstem,nie łapiesz kontekstu,to nie grafoman tu.M W. to jest inna histoia,a jak jesteś jego uczniem to napissz w prost,a nie lec wazeliną.nie chodzi mi o to a zachowania w innych miejsch. A z Iga nie współpracuje,widocznie ma podobne odczucia.Wiecej taktu wobec kobiety.Juz wychodzi zachowania Aikidoków :D
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
O przepraszam Voivod z nikim nie współpracowałam. No przyznaję może trochę nie tak się wyraziłam :(
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy

ty mi tu nie wyjedzaja z takim tekstem,nie łapiesz kontekstu,to nie grafoman tu.M W. to jest inna histoia,a jak jesteś jego uczniem to napissz w prost,a nie lec wazeliną.nie chodzi mi o to a zachowania w innych miejsch. A z Iga nie współpracuje,widocznie ma podobne odczucia.Wiecej taktu wobec kobiety.Juz wychodzi zachowania Aikidoków :D

No przecież to wlaśnie jest to "zachowanie w innych miejscach"...
PS. Tak, jestem bezpośrednim (i najbardziej utalentowanym...) uczniem Sensei... 8) 8) 8)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy

PS. Tak, jestem bezpośrednim (i najbardziej utalentowanym...) uczniem Sensei... 8) 8) 8)

Uwielbiam szczerość i skromność w Twoim wydaniu, Voivod... :) :) :) :wink: :P A nawiązując na moment do aborygenii - niech chłopak machnie się do Złotowa czy gdziekolwiek indziej, gdzie spotkać może s. Wiśniewskiego i wygarnie Mu w oczy całą prawdę na temat aikido, wiedzy, umiejętności i 5 dan. Żeby być w zgodzie z aikidocką moralnością :P

P.S. Aborygen, raczyłbyś może zajrzeć czasem do słownika ortograficznego tudzież poprawnej polszczyzny?
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Nikt nie jest doskonały,cały czas swoimi wypowiedziami potwierdzacie,ze to co jest mówione o harmonii jest wam obce.Napiszcie ze jestescie uczniami M.W.Zrozumiem wtedy wasze zacietrzewienie w wypowiedziach ,jako moi adwersarze.Rozróżnijcie ze tu mi chodzi o inne zachowania,które powinno kształtować to co nas uczy AIKIDO.A widać nie nauczyły was niczego oprócz krytykowania tego co nie jest po waszej myśli lub jedynie wasza opinia jest jedyna i nie podlegająca krytyce.Mozna lata ćwiczyć i niczego sie nie nauczyć,pomijając technikę.Totalne zadufanie w siebie,panowie więcej samokrytyki.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy

Nikt nie jest doskonały,cały czas swoimi wypowiedziami potwierdzacie,ze to co jest mówione o harmonii jest wam obce.Napiszcie ze jestescie uczniami M.W.Zrozumiem wtedy wasze zacietrzewienie w wypowiedziach ,jako moi adwersarze.Rozróżnijcie ze tu mi chodzi o inne zachowania,które powinno kształtować to co nas uczy AIKIDO.A widać nie nauczyły was niczego oprócz krytykowania tego co nie jest po waszej myśli lub jedynie wasza opinia jest jedyna i nie podlegająca krytyce.Mozna lata ćwiczyć i niczego sie nie nauczyć,pomijając technikę.Totalne zadufanie w siebie,panowie więcej samokrytyki.

Przyganial kociol garnkowi... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

I do tego niechlujnie czyta...:

PS. Tak, jestem bezpośrednim (i najbardziej utalentowanym...) uczniem Sensei...


  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Przymiotnik "niechlujny" Voivod oznacza brak dbałości o porządek i czystość pomieszczenia, garderoby itp. Czytać zaś to można niedokładnie, a nie brudno i flejowato, bo tak należy rozumiec to co napisałeś powyżej.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Uderz w stól... :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
A to przysłowie to tak nie bardzo do mojej wypowiedzi pasuje albo niedokładnie przeczytałeś.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Whatever - czepiasz sie !!!
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Bynajmniej, po prostu myślę chociaż jako kobiecie nie przychodzi mi to łatwo :D :D :D
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Przez grzeczność nie przeczę... 8) 8) 8) 8) 8)
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
8O 8O 8O zabójcza składnia zdania Aborygenie albo Ci się niechcący przytrzymuje backspace w drugiej połowie zdania :rotfl , jakaś misja może by się przydała :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy

Napiszcie ze jestescie uczniami M.W.

Nie, nie jestem uczniem s. Wiśniewskiego. Tak jak nie jestem uczniem s. Wysockiego tudzież s. Borowskiego. Co wcale nie daje mi prawa do twierdzenia, że przynoszą wstyd polskiemu aikido.

A widać nie nauczyły was niczego oprócz krytykowania tego co nie jest po waszej myśli lub jedynie wasza opinia jest jedyna i nie podlegająca krytyce.Mozna lata ćwiczyć i niczego sie nie nauczyć,pomijając technikę.Totalne zadufanie w siebie,panowie więcej samokrytyki.

?? Człowieku, Ty nie odróżniasz krytyki od obrzucania błotem. Można krytykować mając podstawę do tego. A to, coś w łaskawości swej popełnić raczył, było bezczelnym nawrzucaniem komuś, kto nie jest wstanie się obronić. Dla zasady. I to Ty w zacietrzewieniu swoim nie przyjmowałeś do wiadomości innego punktu widzenia niż swój własny. Czy to oznacza, że jest jedynie słuszny? Totalne zadufanie w sobie, Panie aborygenie - więcej samokrytyki, bo jak stwierdziłeś "Można lata ćwiczyć i niczego się nie nauczyć, pomijając technikę". Życzę Ci jednak, abyś czegoś się jednak nauczył.

P.S. A tak z ciekawości: ile lat uszczęśliwiasz aikidockie dojo swoją obecnością?
P.S. 2. Rozumiem, że jeśli Ty wygłaszasz swoją opinię, to masz do tego prawo. Jeśli to ja wygłaszam swoją opinię, to jestem zadufany w sobie, czy tak?

Przepraszam za offtopa, choć może nie całkiem off...
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido,a filozofia sztuk walki w konekscie zachowań ćwiczacy
Co uparłes sie na temat sensei Nie chodzi mi o to.Cała moja myśl opiera sie na wpływie na rozwóju charakteru osoby cwiczącej aikido.To co jest w myśli wschodu ma dawać nam przykład.Chodzi mi o zmiany w charakterze człowieka po ćwiczeniu aikido.W temacie chodzi o metodykę i wpływ na osoby ćwiczące.Nic poza tym.Zadnego obrzucanie błotem nauczycieli,to jest inny temat.Chodziło mi o opinie.Spotkałem sie z zachowaniem niegodnym aikidoków wmiejscach publicznych.Tego nie uczą,na treningach,aby tak sie zachowywac.Aikido ćwicze 20 lat.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024