Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier
Zawsze po wielkich obchodach istnieje obawa że impet szkoleniowy może nieco osłabnąć.
Ludzie wydali ostatni grosz na wielkie imprezy 2006, a organizatorzy przemęczeni spoczywają na laurach 8O :roll: 8O :roll: :cry: :lol: :cry: :) :cry: :) :) :)
:!: :!: PFA rozpoczyna sezon mocnym uderzeniem 10-11 marca w Suchym Lesie k/Poznania - Shihan Hiroshi ISOYAMA [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] potem PSA w Legnicy Fujimoto Shihan. W drugiej połowie roku Shimamoto i Tissier.
Wystarczy? Jakie są oczekiwania ?

  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier
Oczekujemy większych zarobków bo jest jeszcze Asai w marcu i Fujimoto w maju (Praga) :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Jakie są oczekiwania ?

darmowe piwo :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Jakie są oczekiwania ?

darmowe piwo :)

I'm in... 8) 8) 8)
PS. A kiedy Tissier sensei...?
  • 0

budo_dojoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier
A ja bym chciał, żeby przyjechał do nas Doshu. I poproszę jeszcze parę słów o, jak to napisał Pan Prezydent, Shimamoto.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier
dojoman - Shimamoto Katsuyuki to 7 dan aikikai shihan... a reszta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Poszukaj w galerii... Byłem wtedy, widziałem. Było świetnie. Człowiek niezwykle sympatyczny i otwarty. POLECAM!!!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Wystarczy? Jakie są oczekiwania ?

Nie ekscytuj sie za mocno. Organizacje stazy masz postawiona na glowie. Kazdy z tych instruktorow ma swoj wlasny system szkoleniowy absolutnie niekompatybilny z innym instruktorem. Tak jest nawet w wypadku instruktorow z tej samej generacji, co mowic dopiero o instruktorach z tak roznych generacji jak Tissier i Isoyama sensei.

Prawidlowe rozwiazanie jest niezmiernie proste: ludzie ktorzy cwicza styl Ch.Tissier cwicza u niego, ci ktorzy cwicza styl Isoyama sensei(jesli tacy w ogole sa :wink: :lol: ) cwicza na jego stazu. Musi byc jakas jednolita struktura szkoleniowa. Jaki bowiem jest sens zeby gosciu ze stylu Ch.Tissier zdawal przez Isoyama sensei czy odwrotnie?

Po drugie, ograniczenie liczby ludzi na stazu do 30-50 i zorganizowanie zamiast jednego stazu kilku stazy w dojo ludzi ktorzy sa uczniami danego shihana.

Po trzecie zorganizowanie stazy 4 razy w roku wylacznie dla czarnych pasow, oraz 4 razy w roku wylacznie dla ludzi od 3 dana w gore -- u tego samego shihana! .

Regularne organizowanie wyjazdow do dojo danego shihana.

Z podobna do mojej propozycji struktura treningowa, po jakichs 5 latach mialoby sens zorganizowanie egzaminow -- wtedy kazdy shihan znalby dokladnie ludzi ktorych egzaminuje.I przyznawane przez niego stopnie mialyby sens. Nikt nie smialby nawet poddac ich w watpliwosc.

Wszelkiego rodzaju 'mocne uderzenia' naleza do zwyklej propagandowki wprost z typowo komunistycznej epoki burzy i naporu :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Zawsze po wielkich obchodach istnieje obawa że impet szkoleniowy może nieco osłabnąć.
Ludzie wydali ostatni grosz na wielkie imprezy 2006, a organizatorzy przemęczeni spoczywają na laurach 8O :roll: 8O :roll: :cry: :lol: :cry: :) :cry: :) :) :)
:!: :!: PFA rozpoczyna sezon mocnym uderzeniem 10-11 marca w Suchym Lesie k/Poznania - Shihan Hiroshi ISOYAMA [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] potem PSA w Legnicy Fujimoto Shihan. W drugiej połowie roku Shimamoto i Tissier.
Wystarczy? Jakie są oczekiwania ?

Nie wystarczy . Jeszcze jest sensei Tamura w Holandii w kwietniu , maj - Austria, lipiec - Lesneven ( Francja), 15-16.12 w SZczecinie - sensei S. Benedetti. A może, jeszcze ktoś wcześniej ? Może M. Tiki Shewan ? Rozmarzyłem się...
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Po trzecie zorganizowanie stazy 4 razy w roku wylacznie dla czarnych pasow, oraz 4 razy w roku wylacznie dla ludzi od 3 dana w gore -- u tego samego shihana! .

Regularne organizowanie wyjazdow do dojo danego shihana.

Z podobna do mojej propozycji struktura treningowa, po jakichs 5 latach mialoby sens zorganizowanie egzaminow -- wtedy kazdy shihan znalby dokladnie ludzi ktorych egzaminuje.I przyznawane przez niego stopnie mialyby sens. Nikt nie smialby nawet poddac ich w watpliwosc.


Szczepan jak to miło że po tylu latach dostrzegasz sens staży zamknietych :wink: O przekazie nauczyciel - uczeń pisało tu już wiele osób. Przy okazji ostatniej GALI Aikido i egzaminami na 4 dana, wyszła dla mnie rzecz straszna.... Nie wiem czy wszyscy, ale jeden ze zdających na pewno, ludzi, którzy Aikido trenują dłużej niż ja żyję, zdawali na tak wysoki stopien przed przypadkowym shihanem...:roll: :roll: Tyle ćwiczyć bez swojego nauczyciela??!! przecież to jakas pomyłka

A swoją drogą powiedz mi drogi O` Modzie na ilu rocznie stażach ze SWOIM Shihanem jesteś, na którym ćwiczą TYLKO czarne pasy oraz na takich na którym ćwiczą od 3 dana w wzwyż??? :?: :?: Ciekaw jestem bardzo... jakieś linki czy cuś.... :wink: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Nie wystarczy . Jeszcze jest sensei Tamura w Holandii w kwietniu , maj - Austria, lipiec - Lesneven ( Francja), 15-16.12 w SZczecinie - sensei S. Benedetti. A może, jeszcze ktoś wcześniej ? Może M. Tiki Shewan ? Rozmarzyłem się...

Soma, przecież Redakcja nie pisał/a o stażach za granicą, tylko na terytorum Polski. Nie jest moją wina, że Tamura N. shiahn omija Polskę łuuuukiem - a szkoda :( A Benedetti sensei? To staż klubowy - i też szkoda :(

Feanor - Szczep, jako człowiek otwarty na różne poglądy, uznaje takowe pod warunkiem, że są jego własnymi. No i lubi mieć zawsze rację. Jakby Redakcje smarnęła, ze tylko Tissier sensei, to padłoby pytanie: a dlaczego TYLKO Tissier??? A co to? Innych nie ma??? Nie ważne co, ważne, że wyraziłem pogląd. :P
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier
Szczepanie, czy ja kiedyś nie pisałem, że masz irytujący sposób wygłaszania swoich poglądów??
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Szczepanie, czy ja kiedyś nie pisałem, że masz irytujący sposób wygłaszania swoich poglądów??

Shawnee zrelaksuj sie i nie nerwowo. Ot tak sobie gawedzimy miedzy przyjaciolmi o tym i o owym popijajac doskonale piwo Leffe 8)
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier
Prawidlowe rozwiazanie jest niezmiernie proste: ludzie ktorzy cwicza styl Ch.Tissier cwicza u niego, ci ktorzy cwicza styl Isoyama sensei(jesli tacy w ogole sa :wink: :lol: ) cwicza na jego stazu. Musi byc jakas jednolita struktura szkoleniowa. Jaki bowiem jest sens zeby gosciu ze stylu Ch.Tissier zdawal przez Isoyama sensei czy odwrotnie?

Pozwolę sobię się niezgodzić z Panem Szczepanem, z mojego doświadczenia wynika, że nauczyciele klasy Tissier sensei, Isoyama sensei....i inni egzaminując widzą jaki "styl" ( nie lubię tego słowa) prezentują zdający i mam wrażenie że jednak uwagę zwracają na coś więcej niż pewne cechy charakterystyczna dla każdego "stylu". Nie wiem czy mogę o sobie powiedzieć, że ćwiczę w jakimś tam stylu ale zdażało się, że było to uznane i przez Tissier sensei i przez Leman sensei (Kobayashi style:), i przez Wiśniewski sensei, i przez Benedetti sensei. jak widać różni nauczyciele a oceny nie powiem pozytywne :paker:


Po drugie, ograniczenie liczby ludzi na stazu do 30-50 i zorganizowanie zamiast jednego stazu kilku stazy w dojo ludzi ktorzy sa uczniami danego shihana.

Co do samych staży to fakt tak byłoby fajnie....

Po trzecie zorganizowanie stazy 4 razy w roku wylacznie dla czarnych pasow, oraz 4 razy w roku wylacznie dla ludzi od 3 dana w gore -- u tego samego shihana! .

Coś na ten wzór organizuje Sensei Wiśniewski - staże dla hakam ( only) :D

Regularne organizowanie wyjazdow do dojo danego shihana.

O i to jest sure, ale kaska to jest problem....
  • 0

budo_artiks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nad zachodnią granicą

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier
O ile wiem, szanowna Redakcjo, to Fujimoto sensei będzie w Wałbrzychu, a nie w Legnicy (gdzie był drzewiej). A wystarczyłoby zajrzeć na stronę ,,wrażej'' (dla redakcji) organizacji i nie wprowadzać ludzi w błąd...
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier
Szczepan... nadal mi nie odpowiedziałeś na ile stazy tylko dla hakam lub od 3 dana wzwyż, jeździsz w przeciągu roku?? :roll: :roll: Czyżbys nie jeździł na takowe :?: :twisted: :twisted: Proszę Cię bardzo, odpowiedz 8) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Szczepan... nadal mi nie odpowiedziałeś na ile stazy tylko dla hakam lub od 3 dana wzwyż, jeździsz w przeciągu roku?? :roll: :roll: Czyżbys nie jeździł na takowe :?: :twisted: :twisted: Proszę Cię bardzo, odpowiedz 8) :)

Sa organizacje na swiecie ktore maja dlugo historie rozwoju i posiadaja duzo ludzi z wysokimi stopniami. Jak bylem jeszcze mlody i piekny, cwiczylem w Belgii po okiem Sugano sensei. Sensei nie mial tam wlasnego dojo, za to organizowal staze oraz jezdzil po roznych dojo prowadzac treningi. Czasami organizowal specjalne staze wlasnie dla tych od 3 dana w zwyz. Wtedy jeszcze nie moglem w nich uczestniczyc, ale idea ta niezwykle mi sie spodobala. Sensei organizowal tez, przy okazji duzych stazy 2-3 razy do roku, specjalne treningi tylko dla czarnych pasow, to byla prawdziwa jazda.

Tutaj, na kontynencie amerykanskim, specjalne treningi dla czarnych pasow sa regularnie organizowane na obozie letnim w Colgate , na obozie zimowym na Florydzie, caly staz tylko dla czarnych pasow jest organizowany w Chicago na wiosne raz do roku. Czesto, ze wzgledu na brak miejsca do cwiczenia na mniejszych stazach jest podzial na grupy na niektorych treningach np.jedna grupa wszyscy do 2 kyu, druga grupa wszyscy od 1 kyu w zwyz.Np u nas na stazu w maju przyjezdza srednio 200 czarnych pasow -- na ogolna liczne 400 - 600 ludzi.
Ja osobiscie cwicze co najmniej jeden staz miesiecznie. Jedynym ograniczeniem jest odleglosc - na najblizszy staz musze jechac minimum 500 km.
Dlaczego lubie coraz bardziej male staze -- z mojego doswiadczenia wynika ze kontakt z nauczycielem jest nieporownywalnie lepszy, oraz rodzaj technik jakie sie cwiczy jest niesamowicie inny.
Jakbys mial jeszcze jakiec pytania to wal smialo.

jak widać różni nauczyciele a oceny nie powiem pozytywne

Nie myl prawdziwego uznania z etykieta i grzecznoscia.
Wg mojego instruktora zaden z nas nie robi technik poprawnie. wg mnie zaden z moich uczniow nie robi zadnej techniki poprawnie itd... Skoro tak surowo ocenia sie ludzi we wlasnym stylu, o ile surowsza ocena jest ludzi spoza wlasnego stylu? Surowosc ocen nie wynika ze zlosliwosci, a jest jedynie wykladnia wymagan jakie stawia sie swoim uczniom. Co pozwala stworzyc i rozwijac wysoki poziom i wyrafinowane aikido. Taka postawa jest spotykana wszedzie, gdzie sa niezwykle wycwiczeni ludzie. Np judo instruktor Majki, Nakamura sensei(8 dan) nigdy nie jest zadowolony z jakosci technik, nawet wykonanych przez innego instruktora ktory ma 6 dan. Sensei jest trenerem kadry narodowej i ludzie zeby u niego cwiczyc przeprowadzaja sie do Montrealu z calej Kanady.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Ja osobiscie cwicze co najmniej jeden staz miesiecznie. Jedynym ograniczeniem jest odleglosc - na najblizszy staz musze jechac minimum 500 km.

to tak jak u mnie mniej wiecej..tylko po za jednym wyjatkiem (niemcy) najblizsze staze to dla mnie minimum 800 km :P :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Nie wystarczy . Jeszcze jest sensei Tamura w Holandii w kwietniu , maj - Austria, lipiec - Lesneven ( Francja), 15-16.12 w SZczecinie - sensei S. Benedetti. A może, jeszcze ktoś wcześniej ? Może M. Tiki Shewan ? Rozmarzyłem się...

Soma, przecież Redakcja nie pisał/a o stażach za granicą, tylko na terytorum Polski. Nie jest moją wina, że Tamura N. shiahn omija Polskę łuuuukiem - a szkoda :( A Benedetti sensei? To staż klubowy - i też szkoda :(

:P

Staż z S. Benedetti jest organizowany przez prywatny klub dla wszystkich a nie przez PFA dla PFA. Kto chce może w tym wziąść udział a jeśli się nie ma chęci to trudno. Dla wszystkich opłata jest taka sama.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

Staż z S. Benedetti jest organizowany przez prywatny klub dla wszystkich a nie przez PFA dla PFA. Kto chce może w tym wziąść udział a jeśli się nie ma chęci to trudno. Dla wszystkich opłata jest taka sama.

I oto mi chodzi, Redakcja wymieniła li tylko staże federacyjne, klubowych zaś nie. Lista staży klubowych jest ogólnie dostępna w na stronie PFA i uaktualniana. Poza tym, gdzie napisano, że staże organizowane przez PFA dla PFA, staże PSA dla PSA, a PUA dla PUA, itd, itp? Boguś, czepiasz się. Tak sądzę. Pierwszy staż z Shimamoto shihan organizowany był przez prywatny klub i nie był specjalnie rozgłaszany. A teraz, o ile wiem, PFA partycypuje w jego organizacji więc i Redakcja wymieniła go w swoim poście. Bicie piany. Zupełnie bez potrzeby. Ci którzy będą chcieli przyjechać na s. Benedetti i tak przyjadą. Tak jak i na innych nauczycieli. Pozdrawiam.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon szkoleniowy 2007 Isoyama, Fujimoto, Shimamoto, Tissier

to tak jak u mnie mniej wiecej..tylko po za jednym wyjatkiem (niemcy) najblizsze staze to dla mnie minimum 800 km :P :)

ty sie chwalisz, czy skarzysz? :lol: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024