Skocz do zawartości


Zdjęcie

zly nawyk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

zly nawyk
Moze uznacie ze zasmiecam forum ale mam takie pytanie jak sie pozbyc denerwujacego i niebezpiecznego nawyku krzyzowania nog podczas joko?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Co to jest joko?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
to technika podczas której nie wolno krzyżować nóg ;)
BP, NMSP
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Może Yoko-Ukemi ?
Ja też mam zły nawyk krzyżowania nóg przy Yoko-Ukemi :?
Krzyżownie nóg po Ukemi w SW grozi poważną kontuzją.
Ale w Aikido to chyba nie problem . W koncu tak się Ukemi naucza.
Co byś mógł szybko wstać i znowu upaść. Co najwyżej przy koshi nage (jak będzie szybkie) se jaja zgnieciesz :D
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Cześć Boguś! W jednym poście napisałeś że ćwiczyłeś aikido, ale dopiero po objaśnieniach co do koshi nage zacząłem w to wierzyć. Ale może daj namiar na tę sekcję, z której wyszedłeś z tak skrzywionym na aikido pojęciem? :D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
sory chcialem napisac tak w skrocie oczywiscie chodzi mi o Yoko-Ukemi. I poprostu po ostatnim treningu(wczoraj) sensei mna troche porzucal i mam obita cala kosc piszczelowa bo jedna noga uderzala w piete dugiej przez to krzyzowanie a raz uderzylem sie w miesien na lydce i dostalem skorczu. za cholere nie moge sie tego oduczyc:(
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
to moze niech ktos Cie porzuca a Ty skup sie na tym, zeby nog nie krzyzowac?? :roll:
jesli liczysz na to, ze istnieje jakies urzadzenie albo sposob oddychania zapobiegajace krzyzowaniu nog przy yoko ukemi, to chyba bede musial Cie rozczarowac... :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

jesli liczysz na to, ze istnieje jakies urzadzenie albo sposob oddychania zapobiegajace krzyzowaniu nog przy yoko ukemi, to chyba bede musial Cie rozczarowac... :roll: :roll: :roll:

A wlaśnie, że istnieje - nazywa się: "Trening z instruktorem, który wie, jak nauczyć nawet największego osla, jak nie krzyżowac nóg podczas padów"... :) :) :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

Cześć Boguś! W jednym poście napisałeś że ćwiczyłeś aikido, ale dopiero po objaśnieniach co do koshi nage zacząłem w to wierzyć. :D


Cześć Niedziwiedź ! A co też se jaja zgniotłeś przy tym rzucie nie raz :rofl: stąd wnioskujesz..

Ale może daj namiar na tę sekcję, z której wyszedłeś z tak skrzywionym na aikido pojęciem?

Z bardzo dobrej sekcji chyba nie zaryzykuje jak powiem, że chyba najlepszej w Polsce.

A dla czego uważasz, że moje pojęcie o Aikido jest skrzywione ?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

Z bardzo dobrej sekcji chyba nie zaryzykuje jak powiem, że chyba najlepszej w Polsce.

No, teraz to i mnie zaciekawileś... Która to, i - co ważniejsze - wg jakich kryteriów...?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk


jesli liczysz na to, ze istnieje jakies urzadzenie albo sposob oddychania zapobiegajace krzyzowaniu nog przy yoko ukemi, to chyba bede musial Cie rozczarowac... :roll: :roll: :roll:

A wlaśnie, że istnieje - nazywa się: "Trening z instruktorem, który wie, jak nauczyć nawet największego osla, jak nie krzyżowac nóg podczas padów"... :) :) :)


Panowie kpiny sobie stroją a ja założe się że robicie dokładnie tak samo źle.
Tak jak was na Aikido nauczono. :twisted:

Jak jestes voivod z drugim taki mądry to prosze jak robisz Aikidocki przewrót w przód przez prawą bark z amortyzacją ?
Że jak bys się chciał zatrzymac leżąc i nie wstając - To jak masz nogi ?
Lewa ręka lewa noga ? Czy lewa ręka prawa noga i gotów do wstania ?
Zastanówcie się pilnie nad odpowiedziedzią żeby nie wyszło, że jestes osłem sam :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk


Z bardzo dobrej sekcji chyba nie zaryzykuje jak powiem, że chyba najlepszej w Polsce.

No, teraz to i mnie zaciekawileś... Która to, i - co ważniejsze - wg jakich kryteriów...?


Sporo ludzi na tym forum wie ale milczy i niech tak zostanie :-)

Chodzi o zamierzchłą scysje z Senseiem w ostatnich moich Aikidockich podrygach.
Trochę "wystopowałem" jego magiczne zapędy :?
Także nie che robic złej rekalmy bo sekcja naprawde bardzo dobra na tle krajwoym chyba najlepsza. (przynajmniej taka była :roll: ..) Nie to żebym miał jakies hamulce ale jeszcze mnie do sądu poda, że (nieco bądź co bądź) ośmieszając pozbawiłem go pieniędzy w postaci rezygnacji czy braku napływu rozczarowanego inwentarza..
(a raczej odczarowanego) :?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Ale wracjać do tematu (bo mi znowu napiszą notoryczne pisanie nie na temat)
Jak z tymi ukemi - przewrotami która noga która ręka ? Bom ciekaw .
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

Panowie kpiny sobie stroją a ja założe się że robicie dokładnie tak samo źle.
Tak jak was na Aikido nauczono. :twisted:

Jak jestes voivod z drugim taki mądry to prosze jak robisz Aikidocki przewrót w przód przez prawą bark z amortyzacją ?
Że jak bys się chciał zatrzymac leżąc i nie wstając - To jak masz nogi ?
Lewa ręka lewa noga ? Czy lewa ręka prawa noga i gotów do wstania ?
Zastanówcie się pilnie nad odpowiedziedzią żeby nie wyszło, że jestes osłem sam :wink:

A skąd ty wiesz, jak mnie uczono, huh? 8O 8O 8O 8O 8O
Przewroty robię tak, że nigdy mi się nic nie zakleszcza. A decyzję, czy po padzie wstaję czy nie - podejmuję "w locie"... 8) 8) 8)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk


Z bardzo dobrej sekcji chyba nie zaryzykuje jak powiem, że chyba najlepszej w Polsce.

No, teraz to i mnie zaciekawileś... Która to, i - co ważniejsze - wg jakich kryteriów...?

Sporo ludzi na tym forum wie ale milczy i niech tak zostanie :-)

Migasz się... A taki pyskaty... Ooops, przepraszam - odważny. Podaj więc choć kryteria...
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
:D
Bogumił napisał
Cześć Niedziwiedź ! A co też se jaja zgniotłeś przy tym rzucie nie raz stąd wnioskujesz..

Nie, te akurat część ciała chronię bardziej niż inne. a skrzywione pojęcie to z błędu merytorki Twojego eks szefa, bo w dojo w których ćwiczyłem takie nr się nie zdarzały. . Ale może Tobie się tak porobiło, i dlatego senseia nie lubisz i tak najeżdżasz na aikido, hihi :D . Na ju jitsu, którego jesteś obecnie fanem pady na joko wyglądają inaczej?
  • 0

budo_artiks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nad zachodnią granicą

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Krzyżowanie nóg (błędne) przy yoko-ukemi bierze się z przyzwyczajenia do krzyżowania nóg (zasadnego) przy mae-ukemi. Wielu młodych aikidoków bierze yoko-ukemi za szybszą wersję mae-ukemi z amortyzacją. A tak nie jest. Jeśli chcesz się pozbyć nawyku, zacznij robić yoko powoli, zaczynając tak, jak mae-ukemi, alepamiętając, że tylna noga pozostaje wyprostowana od początku do końca. Po każdym pdzie zatrzymuj się na macie, tak jak judocy po padzie i sprawdzajułożenie nóg. Potem robisz te pady coraz szybciej, aż dochodzisz do podkręcania i pozbywasz się tego nawyku. Ta metoda sprawdziła się na wielu moich uczniach - już ,,nie obtłukują sobie jajek''. Pozdrawiam.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

a skrzywione pojęcie to z błędu merytorki Twojego eks szefa, bo w dojo w których ćwiczyłem takie nr się nie zdarzały. .


Hm u mnie się nie zdażało bo mój Jak to napisałes Szef od Aikido napierdał koshinage tak mocno że często odbijałem sie od od maty jak piłka z dwa razy zanim ostatecznie upadłem.
To że u Ciebie sie takie rzeczy Niedźwiedziu nie zdażały, to mnie nie dziwi Bo na ogół Aikido jest lekkie i zwiewne i delikatne a adepci niesprawni.
Pozatym wspaniała większość Aikidockich Mistrzów idzie( żeby nie powiedziec brnie)
w stronę Filozofi* niż w strone Fizyczności*1.
Także do Merytoryki to bym raczej się nie czepiał Bo akurat Koshinage nauczyłem się świetnie i z sensem- tak jak ma być.

*Lania wody
*1Treningu majacego nauczyc rzutu przez wyrobienie sprawności, zwinności i przez to techniki i umiejętności zastosowania nie na skaczącej kukle.



Na ju jitsu, którego jesteś obecnie fanem pady na joko wyglądają inaczej?


Raczej odwrotnie na Aikido pady na joko wyglądają inaczej bo sa aranżowane pod Aikido.
Czyli szybko upaść i wstać. Tyle tylko, że przy realnym rzucie może se uke nogi połamać. -udeżając najpierw lewą stopą potem prawą(lub odwrotnie) i krzyżując nogi do wstania.


W Judo czy Ju-Jitsu pad wygląda w ten sposób, że spada się na bok uderzając obiema nogami równocześnie nie krzyżując nóg.

Zresztą co się będe ..... tak wygląda Ukemi w Judo czy Ju jitsu

Tak wygląda w Aikido



Tak wygląda poprawne Yoko ukemi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak wygląda nie poprawne ukemi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


W Aikido jest kładzie się w ukemi nacisk na szaybkie wstawanie przez co jest tendencja do krzyżowania nóg i stąd powstawanie złych nawyków które potem ciężko wyplewić.
Nie był bym soba jeśli nie dodałbym, że Aikido jest pełne takich złych przyruchów jeśli chodziodziło by np o sportową walkę o realnym starciu nie wspomne :twisted:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

.........

Właśnie dokładnie o to mi chodziło Tylko coś nie umiałem ubrać w słowa.

ARTIKS !

poklon
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Jak bym wcześniej widział, że to napisałeś to bym się nie produkował :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024