Skocz do zawartości


Zdjęcie

Starca pytanie tendencyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Interesująca dyskusja się rozwinęła, jedna mała prowokacja i proszę...

Dajmy jej szanse zeby nauczyla sie czegos tutaj na forum.

Jasne, i może dajmy sobie szanse nauczenia się czegoś od niej...
Boże - też pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Zejście z linii ataku jest w technikach wszystkich MA, nie jest niczym wyjątkowym w aikido.

Ależ ja nigdzie nie napisałem, że jest wyjątkowe dla aikido. Jest ważne jako jeden z podstawowych elementów strategii starcia i specyficzne o tyle, że w aikido nie ma na przykład bloków, czyli zderzenia dwóch sił. Ruchu uke w zasadzie się nie stopuje, podczas gdy na przykład mae geri w karate bywa interpretowane (i używane) do zastopowania atakującego.
Specyficzne dla aikido jest podejście do kwestii destrukcji napastnika i o tym jasno pisałem.

Szczepan - napisaliśmy w zasadzie to samo. Dla mnie "zajęcie pozycji dogodnej do wykonania techniki" to - oczywiście - w większości wypadków wejście za plecy (ja mówię - w martwą strefę) uke. Ściślej oznacza to, że uke - chcąc dopaść nas tam, gdzie się znajdziemy - musi wyhamować swój ruch i po zmianie kierunku nabrać impetu od nowa. Oczywiście, gdyby uke tak postąpił, dałby nam masę czasu na działanie. "Racjonalnie" myślący uke próbuje zatem dopaść nas w naszej dogodnej pozycji bez nadmiernego hamowania, co skutkuje utratą równowagi i znowu nasze górą :) Całość działa oczywiście przy dobrze atakujacym uke, a dobrze atakujący uke przeważnie musi być doprawiony atemi, bo samo tai sabaki i irimi nie wystarczą :D
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Jasne, i może dajmy sobie szanse nauczenia się czegoś od niej...

A cóż niby wartościowego Frau (Herr?) Boże w swych postach napisała? Oświec mnie proszę... Może jej ocena "psychologiczna" aikidoków jako grupy społecznej ma wartość naukową, czy choćby pedagogiczną? Ja nie dostrzegam. Znam siebie i liczne grono aikidoka na świecie i wiem, jacy to ludzie. Pożal się Boże potrollowała trochę na forum, została potraktowana jak troll traktowany być winien i na tej podstawie pobełkotała pseudonaukowo. Gdyby wpadła do dojo, gdzie ja ćwiczę, zobaczyła co robię i poczuła moją technikę, porozmawiała ze mną na różne tematy po treningu i być może zobaczyła jak się zachowuję, gdy zdarza się sytuacja realnego zagrożenia fizycznego, mogłaby coś o mnie powiedzieć. Gdyby poćwiczyła w paru dojo w Polsce przez kilka miesięcy choćby, mogłaby coś o polskim aikido powiedzieć. Tu jest forum i "badać" można co najwyżej, jak aikidocy w wolnych chwilach relaksują się w internecie. A jeśli chcesz użyć nadużywanego patentu, że być może Boże to doświadczony aikidoka i lata na macie spędził, więc wie, co pisze... to znaczy, że ów aikidoka złamał elementarne zasady (i tak luźnej na tym forum :) ) netykiety, a to oznacza trolla a z trollami walczyć trzeba...
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Apas, przeczytaj prosze jeszcze raz post Boże, ten jeden, wyjasniający.

...czy ucząc się zasad na tatami, można wyciągać wnioski dotyczące behawioru poza terenem maty

Można, coś sobie założyła, wybrała metodę, wyciągnęła wnioski, z którymi nie kazdy musi się zgadzać. To jej eksperyment, nie eksperyment naukowy.

aikidocy nie potrafią sobie radzić w życiu tak jak na macie

To akurat wielkie uogólnienie, ale zawsze można o tym podyskutowć...

łatwo ulegają zaczepkom, nie schodzą z linii ataku, zacietrzewiają się.

...co widać na tym forum...
I ostatnie:

Wniosek jaki wyciągnęłam dla siebie: nie wystarczy osiągnięcie mistrzostwa w jednej dziedzinie sztuki, by być mistrzem największej ze sztuk, sztuki życia.

Apas, i co tu jeszcze dodawać?
Oczywiście to forum aikido i może większość uwaza że to trolowanie i nie ma z aikodo nic wspólnego. Ich prawo. Niektórzy jednak przenoszą swoje aikido daleko poza matę, gdzie atak może być słowem, prowokacją a zejście z linii... dopowiedz sobie sam.

Gdyby wpadła do dojo, gdzie ja ćwiczę, zobaczyła co robię i poczuła moją technikę, porozmawiała ze mną na różne tematy po treningu i być może zobaczyła jak się zachowuję, gdy zdarza się sytuacja realnego zagrożenia fizycznego, mogłaby coś o mnie powiedzieć. Gdyby poćwiczyła w paru dojo w Polsce przez kilka miesięcy choćby, mogłaby coś o polskim aikido powiedzieć.

Ależ ona nie mówiła o aikido na macie! :wink: Nigdzie nie napisała że jest aikidoka, a tym bardziej doświadczonym.
Czego się możemy nauczyć?...
Nauczyć się możemy i dystansu, do siebie, innych, do różnych spraw, a także wyjścia poza nasze ciasne często umysły... czego sobie i wam życze. Że już nie wspomnę o poczuciu humoru :wink:

Boże, dobra robota! :D :wink:
A jak ktoś nie wie, czy nie wiedział o co chodzi od początku, to nawet jakby mu napisać wielgachnymi literami na ścianie to i tak nie zrozumie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Coś sobie założyła

Błędnie (że internet wiarygodnie odzwierciedla zachowania ludzi).

wybrała metodę

Błędną (niereprezentatywna i zbyt mała próba).

wyciągnęła wnioski, z którymi nie kazdy musi się zgadzać.

Wnioski z badania o błędnym założeniu i błędnej metodzie nie mogą być miarodajne.

Za pomocą odpowiedniej prowokacji można doprowadzić do dowolnej sytuacji i wyciągnąć absolutnie każdy wniosek. Jeśli Boże dąży - na codzień, poza matą i forum - do opanowania sztuki życia takimi właśnie metodami, godnymi miłościwie nam panujących, to nie trzeba już nic więcej dodawać.
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Błędnie (że internet wiarygodnie odzwierciedla zachowania ludzi).

Nie błędnie, bo akurat internet odzwierciedla zachowania ludzi - w internecie właśnie, na forum, w dyskusji, to co i jak piszemy świadczy o nas czyż nie?

Błędną (niereprezentatywna i zbyt mała próba).

Nie błędną, bo to nie badanie naukowe.

Wnioski z badania o błędnym założeniu i błędnej metodzie nie mogą być miarodajne.

Wniosek jaki wyciągnęłam dla siebie...

No przecież wyraźnie napisała: dla siebie. A co nie mogła?

Zastanawiam się co was tak oburza i denerwuje w tym wszystkim?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Nie błędnie, bo akurat internet odzwierciedla zachowania ludzi - w internecie właśnie, na forum, w dyskusji, to co i jak piszemy świadczy o nas czyż nie?

W pewnym stopniu świadczy, ale wszelkie zachowania są w najlepszym przypadku mocno wyolbrzymione. W najgorszym mamy postawy całkowicie przeciwne: nieśmiały grubasek staje się Wielkim Internetowym Fighterem. Dalej: to, co ludzie mówią (tu: piszą), to zazwyczaj mniejsza część tego, kim są. Tego, co robią, a co jest znacznie bardziej istotne, w internecie nie uświadczysz.

Nie błędną, bo to nie badanie naukowe.

Metoda pozostaje błędna, niezależnie od rodzaju badania. Nie można na podstawie odpowiedzi kilku osób wysnuwać twierdzeń na temat wszystkich aikidoków w ogóle. To tak, jakby na podstawie wypowiedzi medialnych Kubackiego stwierdzić "judocy to debile," albo na podstawie zachowań Murata twierdzić, że "karatecy to pajace."

Wniosek jaki wyciągnęłam dla siebie...

Wnioskuję dla siebie, że skoro kłócisz się ze mną czy z APASem tutaj na forum, to nie znasz i nie stosujesz zasad dobrego wychowania w codziennym życiu. A co, nie mogę? Przecież to nie badanie naukowe. :)

Zastanawiam się co was tak oburza i denerwuje w tym wszystkim?

Ja już pisałem, co, ale dla wygody powtórzę: niestosowanie się Boże do zasad tego forum. To, że temat jest o "starca pytaniach tendencyjnych", a nie o stosowaniu zasad aikido na forum internetowym. Dalej: głupia prowokacja oraz to, że niektórzy nie widzą absurdu tej sytuacji.
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Dalej: to, co ludzie mówią (tu: piszą), to zazwyczaj mniejsza część tego, kim są. Tego, co robią, a co jest znacznie bardziej istotne, w internecie nie uświadczysz.

Zgadzam się z Tobą że to mniejsza część, ale też część i jak na miejsce wyrażania opinii i rozmów dość istotna. Moje zdanie jest takie samo bez względu na to czy piszę na forum czy rozmawiam w realu.

Nie można na podstawie odpowiedzi kilku osób wysnuwać twierdzeń na temat wszystkich aikidoków w ogóle

Oczywiście że nie można, powiedz to Apasowi, który pierwszy uogólnił, a nie się czepiasz baby :wink: :

Znam siebie i liczne grono aikidoka na świecie i wiem, jacy to ludzie.

Jacy niby? Różni, jak wszędzie :roll:

...że skoro kłócisz się ze mną czy z APASem...

Wnioskuję że to do mnie... Nie kłócę się, no chyba że wy ze mną :-) Piszę co myślę, nie do końca się z Wami zgadzam, widzę ten "eksperyment" nieco inaczej, to chcę sobie o tym pogadać.
To chyba tu, bo gdzie? :wink: Takie są minusy internetu że przekaz pozawerbalny jest nieosiagalny;) :wink: Fakt że cała ta dyskusja to jeden wielki offtop, do czego się sama przyłożyłam niemało, za co mi wstyd i się kajam. Tym bardziej że swego czasu byłam gorącą przeciwniczką offtopów... :oops: :oops: :oops:
Prowokajca owszem, ale nie taka głupia.... :wink: :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Oczywiście że nie można, powiedz to Apasowi, który pierwszy uogólnił, a nie się czepiasz baby :wink:

Pierwsza uogólniła kura. Czy może jajko? :) W każdym razie piłem do Boże, która wysnuła stwierdzenie o ogóle aikidoków na podstawie informacji od zaledwie kilku z nich na tym jednym forum. Tak samo absurdalne i niczym nie podparte, jak mój wniosek z poprzedniego posta. ;)
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
A ja wam powiem, że to całe Boże...(zlituj sie nad nami)...narobiło dużego syfu, bo temat był zgoła o czym innym, wiec nie ma sie czym przejmowac zwłaszcza, że to coś już sie nie odzywa.....Świat stoi na generalizacji, czy to źle czy dobrze - niewiadomo...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

No przecież wyraźnie napisała: dla siebie. A co nie mogła?

Dla siebie?! Athropino, gdzieś pracujesz, coś robisz. Starasz się to robić dobrze, bo jesteś poważnym człowiekiem. Pewnego dnia idziesz po pracy z kolegami do knajpy, nie wiem - uczcić Twój awans - relaksujecie się, jest trochę żartów, odreagowania stresu, może jakieś głośniejsze dyskusje po piwku. Do knajpy wpadam ja, wmiksowuję się w waszą grupę, prowokuję i mędzę pytaniami oraz zachowaniem po czym - po 30 minutach - staję na krześle i obwieszczam wszem i wobec, że właśnie poddałem pracowników Twojej firmy eksperymentowi, z którego wynika, żeście kłótliwe pijaki skore do szybkiego seksu, sfrustrowane i pełne zawiści. Po czym dodaję, że te wnioski wyciągnąłem dla siebie i spadam... Rozumiem, że słyszę za sobą owację na stojąco iTwój, Athropino, zachwycony okrzyk: Brawo, będziemy czerpać z tej mądrości!!!! :roll: :)

Zastanawiam się co was tak oburza i denerwuje w tym wszystkim?

Trollizm. A co, nie może?!

Piszesz Athropino, dyskutując z Shabu, że badając zachowanie ludzi w Necie można wyciągnąć o nich wnioski. Można, tylko że internet jest medium specyficznym, którego reguły zachęcają ludzi do zachowań, których unikają w rzeczywistości. Łatwiej przychodzi tu atakować ludzi, bo zarówno atak jak i możliwy kontratak są tylko werbalne, atakuje się pewien wirtualny wizerunek, nie zaś konkretną osobę, samemu pozostaje się całkowicie lub w pewnym stopniu anonimowym. Można tworzyć "siebie wirtualnego" (to nie przypadłość ery Sieci, wszak już autor "Ferdydurke" o gębach przywdziewanych pisał... W necie jest tylko dużo łatwiej), można testować pewne strategie interakcji... Same zresztą interakcją są niestandardowe, wszak emotikony są li tylko nędzną namiastką mowy ciała, nie ma nigdy równoczesnych interakcji między większą ilością osób, prowadzone "rozmowy" są de facto wymianą notatek, nie zaś konwersacją sensu stricte... Chcąc zatem na podstawie aktywności na forum wyciągać wnioski o grupie społecznej, trzeba być po pierwsze bardzo ostrożnym, po drugie dysponować doskonałym warsztatem badawczym i kontrolnym. No chyba, że badamy aktywność na forum i o niej się wypowiadamy, ale Pożal się Boże wypowiadała się o aikidokach, nie zaś o forumowiczach...

Na zakończenie. Zarzuciłaś mi uogólnienie. Napisałem jedynie, że znam sporo aikidoków i wiem, jacy to ludzie. Chodziło mi o tych, których znam... To chyba nie jest uogólnienie?
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
no tak, dyskusji ciąg dalszy. piszecie, że koleżanka Boże narobiła syfu, oftopów, uraziła Was trollerką, uogólnianiem, pisaniem nie na temat, mówicie o niej "to coś", "ktoś tam", żeby ją zdyskredytować, ośmieszyć, wykpić, bo zrobiła coś, co Wam się nie spodobało. więc wytaczacie przeciwko niej krucjatę, nie zostawiając na niej suchej nitki. no dajcie spokój. ile razy każdy z nas robi tutaj coś takiego, co można podciągnąć pod to, co jej zarzucacie (no może pomijając eksperymenty, chociaż niektórzy mogą robić to po cichu, nie ogłaszając wszem i wobec, że taki eksperyment miał w ogóle miejsce). jak to mówią: kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień. widać, że wielu uważa, że jest bez winy. smutne to.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Można tworzyć "siebie wirtualnego" (to nie przypadłość ery Sieci, wszak już autor "Ferdydurke" o gębach przywdziewanych pisał...

Gombrowicz pisał o gębach przyprawianych nam (przez innych; wbrew naszej woli). To chyba różnica.

Nie wiem, co to ma do tematu, ale wasze spory też już nic nie mają;)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

widać, że wielu uważa, że jest bez winy. smutne to.


Co w tym smutnego?

Wielu użytkowników forum jest na tym forum od dawna, nie robiąc nienaukowych "eksperymentów". Wielu również zna się z wspólnych treningów, często od wielu lat i choćby z tego powodu nie pozwala sobie na głupie wybryki. Forum jest moderowane, więc jeśli piętnowanie głupich wybryków nie pomoże, moderator jest wzywany do posprzątania. Tylko dzięki temu fora specjalistyczne nie przemieniają się w śmietnik.

Trudno sobie wyobrazić, żeby to co robiła użytkowniczka "Boże" oraz reakcje na jej działania miały jakąś wartość poznawczą, więc określenie tego jako "eksperyment" jest zwykłym nadużyciem.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Atrophinko droga, a czemuż Ty tak walczysz o dobre imię Bozi? Bo ja mam subiektywne, jak najbardziej, mniemanie, że to dlatego, że pochwaliła Ciebie, stawiając za przykład właściwego zachowania. Jeśli ja też Ciebie będę chwalił, to o moje dobre imię też powalczysz? :wink: :)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Można tworzyć "siebie wirtualnego" (to nie przypadłość ery Sieci, wszak już autor "Ferdydurke" o gębach przywdziewanych pisał...

Gombrowicz pisał o gębach przyprawianych nam (przez innych; wbrew naszej woli). To chyba różnica.

Nie wiem, co to ma do tematu, ale wasze spory też już nic nie mają;)

Piotrze, to już będzie totalny OT, ale z tym Gombrowiczem... Wielkim pisarzem on był, bo zauważył, że nie tylko musimy pełnić role przypisane nam przez oczekiwania otoczenia, ale też chętnie, na potrzeby tegoż otoczenia, różne gęby sami wdziewamy i miny stroimy, bo pokazać się takimi, jakimi chcą nas widzieć, bo mamy w tym interes... Biedny Józio przed gębą nie uciekł, bo nawet gdy odrzucił to, co mu siłą zakładali, sam założył coś innego, bo tak mu było wygodnie... Problem w tym, że do potocznego języka "przyprawianie gęby" przeniknęło w tylko jednowymiarowym znaczeniu, "zakładanie gęby" raczej funkcjonuje potocznie jako "zakładanie maski". No ale więcej szczegółów to na jakimś forum literackim... Raz jeszcze przepraszam, bo nawet jak na nasze zwyczaje OT był totalny :)
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Z góry przepraszam za kolejnego offtopa, ale czuję sie wywołana przez Apasa do odpowiedzi :wink:

Pewnego dnia idziesz po pracy z kolegami do knajpy........

Tak, wniosek który byś wyciągnął w tamtej chwili byłby dla tej chwili właśnie słuszny, jesli faktycznie byłoby to zachowanie kłótliwych pijaków, nie ważne czy przekłada się na resztę życia. I owacji byś nie usłyszał, ale pewnie bym się nad tym zastanowiła, nad zachowaniem właśnie.
Tak też rozumiem to co zrobiła Boże. Nie jako uogólnienie dotyczące ludzi z aikido. To samo byłoby na każdym innym forum. O ludzi chodzi, a że to forum aikido...
Trollizm? Jasne, ale trochę dystansu :wink: Tym bardziej że wytłumaczyła o co jej chodziło.

Shawnee, ja mam tak naprawdę w nosie dobre imię Bozi, a tym bardziej jej zdanie na mój temat na podstawie kilku moich tekstów. Bo czyż można na tej podstawie wyciągać jakieś wnioski? :wink: Ogólnych co do mojej osoby nie można, ale można co do tego jak potraktowałam te jej zaczepki. I tyle. I jej prawo, nie ważne czy sie z tym zgadzam czy nie. Po co mam jej udowadniać że się myli. "Przykład dobrego zachowania"-dobre! :lol:
Ale chwal Shawnee, chwal, ego mi troche podrośnie :wink: :D

(czuję się jak troll :wink: )
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Athropino, przeczytaj ostatni post Boże! Ona napisała tam wprost zgoła coś innego, niż Ty sugerujesz, że miała na myśli. Wieloletnia współpraca z sekretarzami różnych redakcji nauczyła mnie czujności w odniesieniu do osób, które lepiej niż sam autor wiedzą, co ów miał na myśli - czy czasem nie zagalopowałaś się w obronie trolla?!
Boże napisała:

"Polegał on (eksperyment) na sprawdzeniu, czy praktyka aikido przenosi się na resztę osobowości., czy ucząc się zasad na tatami, można wyciągać wnioski dotyczące behawioru poza terenem maty."

Czyli Boże oceniła moją osobowość i behawior poza matą... To znaczy - ona tak twierdzi, bo Ty wiesz lepiej: koleżanka sprawdziła tu i teraz, jak się zachowuje niejaki Apas i co na forum internetowym...
Ja się właśnie o to uniosłem, że troll próbuje zatamować rzekę skórką od banana i jeszcze ubiera to w szaty hydroinżynierii.
W jej wypowiedzi jest jeszcze jeden fragment, dotyczący wybranego słowa - "Boże". Mam wrażenie, że pozwala on odczytać prawdziwe intencje trolla, jesli rzeczywiście prowadził on jakieś pseudobadanie. Ale to już inna bajka, choć tak samo głupia.

Co do Twego zaś skomentowania mojego przykładu... Skoro uważasz, że takie "fotografie" behawioralne mają wartość poznawczą, to musisz mieć ciężkie życie, granicząe z manią prześladowczą. Bo przecież każde Twe zachowanie może być podstawą do wyciągniecia wiarygodnych o Tobie wniosków: nawet, gdy jesteś nieuczesana (łachmyta!), brudna po pracy w ogrodzie (brudas!), zmartiona chorobą cioci (smutas!), śpiąca na wykładach (nieuk!), że o innych sytuacjach nie wspomnę...
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Apas, przestańmy sie kłócić kto ma rację, czyja interpretacja jest właściwsza, bo oboje to widzimy nieco inaczej, i dobrze. Nie neguję Twojego punktu widzenia, rozumiem i szanuję, ale dla mnie:
"poza terenem maty" - znaczy w tym przypadku tu na forum
"aikidocy nie potrafią sobie radzić w życiu tak jak na macie, łatwo ulegają zaczepkom, nie schodzą z linii ataku, zacietrzewiają się" - znowu chodzi o forum. To "w życiu" pomijam, uogólnienie i bez sensu.

Skoro uważasz, że takie "fotografie" behawioralne mają wartość poznawczą...

Tak, uważam że mają, ale tu też potrzebny jest dystans...
I nie bronię trolla, tylko swojego zdania :wink:
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
:D :D :D :D
Pax zatem!

Pozdrawiam jeszcze cieplej!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024