Skocz do zawartości


Zdjęcie

Starca pytanie tendencyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

...stawałam w obronie człowieka, nie faceta. bo jak powszechnie wiadomo: facet to świnia. :lol: :lol: :lol: :lol:

ligeia, masz u mnie duuuuże lody z bitą śmietaną... 8) 8) 8)
PS. A wiesz także, kto to jest "kierownik"...?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Boże, widzisz i nie grzmisz :twisted:

APAS, masz u mnie najlepszy napój na "K"... 8) 8) 8)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne


...stawałam w obronie człowieka, nie faceta. bo jak powszechnie wiadomo: facet to świnia. :lol: :lol: :lol: :lol:

ligeia, masz u mnie duuuuże lody z bitą śmietaną... 8) 8) 8)

no ostatecznie mogą być, choć już dawno wyrosłam z wieku lodów z bitą śmietaną ;) ;)

PS. A wiesz także, kto to jest "kierownik"...?

jak padło przy tej świni, to mniemam, że też ma coś wspólnego z parzystokopytnymi? :) :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

APAS, masz u mnie najlepszy napój na "K"... 8) 8) 8)

voiku, coś Ty taki rozrzutny? tu lody, tam napój. a swoją drogą, ciekawe, co to za napój na K... Kefir jagodowy? :) :lol: ;)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
O jak kolorowo, takie rzeczy to tylko na forum Aikido, nie ma to tamto...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

no ostatecznie mogą być, choć już dawno wyrosłam z wieku lodów z bitą śmietaną ;) ;)

jak padło przy tej świni, to mniemam, że też ma coś wspólnego z parzystokopytnymi? :) :)

Z tego sie nie wyrasta przed menopauzą... 8) 8) 8)

Z "kierownikiem" mialaś sluszne skojarzenie: "Jeszcze nie dyrektor, a już świnia"

PS. A najlepszy napój na "K" to, oczywiście, "krzynka piwa"... :) :) :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Możecie odetchnąć - to mój ostatni post w ramach tego trzydniowego eksperymentu.

Jak tak, to jednak jeszcze jeden post napiszę.

aikidocy nie potrafią sobie radzić w życiu tak jak na macie, łatwo ulegają zaczepkom, nie schodzą z linii ataku, zacietrzewiają się.

Nie jestem aikidoką, na macie radzę sobie całkiem inaczej. Wskaż mi jedną osobę poza mną, która się autentycznie zacietrzewiła. Ja się zacietrzewiłem w rzeczy samej, ale dopiero teraz. Dlatego, że wykazałaś całkowite niezrozumienie zasad panujących na forach internetowych - a właściwie, co gorsze, umyślne ich łamanie - mając owe zasady oraz użytkowników w nosie. Zbombardowałaś ten temat (oraz kilka innych, w których - na szczęście - dyskusja nie rozwinęła się) dla swoich prywatnych potrzeb, zupełnie bez związku z główną treścią. Nabijając sobie przy tym sporo postów. Gdybym był modem, miałabyś z miejsca urlop od pisania na forum.

Wniosek jaki wyciągnęłam dla siebie: nie wystarczy osiągnięcie mistrzostwa w jednej dziedzinie sztuki, by być mistrzem największej ze sztuk, sztuki życia.

Bezsensowny frazes niezwiązany z nieprawidłowym i amatorsko przeprowadzonym "badaniem." Bez którego mógłby powstać równie łatwo i byłby tak samo pretensjonalny i głupi. Idź sobie "badać" i wyciągać wnioski gdzie indziej.

Nie chcę nikogo pouczać, wnioski proszę wyciągać na własną rękę.

Wyciągnąłem: jesteś prowokatorką. Marną. Która lubi sobie na koniec pseudofilozoficznie pobełkotać. Piękny start, nie powiem.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

no ostatecznie mogą być, choć już dawno wyrosłam z wieku lodów z bitą śmietaną ;) ;)

Z tego sie nie wyrasta przed menopauzą... 8) 8) 8)

o, kolega specjalista. prawie psychohigienista. :) :lol:
ale skoro tak, to ja poproszę czekoladowo-waniliowo-jagodowe. bez bitej śmietany. :) :cool:

O jak kolorowo, takie rzeczy to tylko na forum Aikido, nie ma to tamto...

jak będziesz grzeczny, to voiek też Ci lody kupi. nawet ze śmietaną. :) :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Shabu, się niepotrzebnie zacietrzewiłeś. dotknęło Cię to osobiście, co koleżanka napisała? ja tam nie czuję się specjalnie urażona (nawet tą "dzielną Kotką stającą w obronie mężczyzny"). człowiek trzy czwarte życia straci, jak się będzie przejmował pierdołami.


P.S. pardon za dubla.
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
uważajcie...EKSPERYMENT TRWA :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
śmiejecie się, odrzucacie, a przecież trzeba pomóc, opieką otoczyć (medyczną na przykład), trochę empatii koledzy i koleżanki :-)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Gdybym był modem, miałabyś z miejsca urlop od pisania na forum.

Shabu, byłbyś prawdziwym zamodystą :D :wink: Ale może tego nam trzeba - Shabu na Moda!!! :)
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Wniosek jaki wyciągnęłam dla siebie: nie wystarczy osiągnięcie mistrzostwa w jednej dziedzinie sztuki, by być mistrzem największej ze sztuk, sztuki życia.

Bezsensowny frazes niezwiązany z nieprawidłowym i amatorsko przeprowadzonym "badaniem." Bez którego mógłby powstać równie łatwo i byłby tak samo pretensjonalny i głupi. Idź sobie "badać" i wyciągać wnioski gdzie indziej.

ShabuShabu: Wnisek wcale nie bezsensowny.
Jestem mistrzem to fakt. Nikt tak szybko nie zmienia kanałów w TV jak ja. :lol:
A w życiu, no cóż porażka. Przyznaję jestem złym człowiekiem dręczę koty (sorry ligeia) :wink: i biję słabszych :twisted:
Boże: Ty wiesz wszytko. Nic się przed Tobą nie ukryje
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Shabu, się niepotrzebnie zacietrzewiłeś. dotknęło Cię to osobiście, co koleżanka napisała?

Niespecjalnie, wszak nie jestem aikidoką. Bardzo natomiast nie lubię, kiedy ktoś olewa podstawowe zasady zachowania dla prywaty, a potem jeszcze się tym chełpi.

Shabu, byłbyś prawdziwym zamodystą :D :wink:

A jak. :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

dręczę koty (sorry ligeia) :wink:

nic nie szkodzi, pogadamy na treningu :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Bardzo natomiast nie lubię, kiedy ktoś olewa podstawowe zasady zachowania dla prywaty, a potem jeszcze się tym chełpi.

może i tak, ale jedno trzeba jej przyznać, celnie nas podsumowała:

łatwo ulegają zaczepkom, nie schodzą z linii ataku, zacietrzewiają się


a nawet, jeśli to prowokacja dla celów badania/zaczepka dla zabawy/whatever, ja bym się bardziej martwiła własną reakcją na coś takiego, niż samą prowokacją. i nie wiem o kim cała ta dyskusja gorzej świadczy (jeśli w ogóle): o prowokatorze-manipulatorze czy o tym, który dał się podejść i uległ tej prowokacji. hmm....
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

Na szczęście bywają wśród Was wyjątki - prawdziwi mężczyźni: ciepli, pobłażliwi, wyrozumiali. To ze kiedyś miałam przyjemność poznać Garrego (bo o nim mowa), nie ma wpływu (mam nadzieję) na obiektywizm mojej oceny, zweryfikujcie.

LOL coś wygrałem 8O randke or sth. :)

Wniosek jaki wyciągnęłam dla siebie: nie wystarczy osiągnięcie mistrzostwa w jednej dziedzinie sztuki, by być mistrzem największej ze sztuk, sztuki życia.


Nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz w stosunku co do mnie. Wiec albo nie spotkaliśmy się nigdy, albo było to bardzo daaaaawno.
EOT

Mistrz wegetacji
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne

może i tak, ale jedno trzeba jej przyznać, celnie nas podsumowała:

łatwo ulegają zaczepkom, nie schodzą z linii ataku, zacietrzewiają się

Ligeio, cóż Ty wypisujesz! Ludzie piszą o aikido bzdury wynikające z niewiedzy, powtrzają brednie, które - częściowo - są wynikiem naszych środowiskowych słabostek, ale o tym sami dobrze wiemy i na pewno nie wolno nikomu w oparciu o tak marne przesłanki oceniać wszystkiego i wszystkich!
"Zejście z linii ataku" jest dla wielu swoistym rdzeniem programowym aikido, jego istotą. Tak jest, tylko że większość opacznie owo pojęcie rozumie: ktoś wielki jak góra lodowa i pełen zła jak Roman Giertych na mnie napadywa, a ja - aikidoka - robię krok w bok. On mnie mija i leci dalej przed siebie w swym zacietrzewieniu a ja stoję uśmiechając się jak Budda i macham mu pękiem stokrotek... Kur...a, zejście z linii ataku jest elementem strategii walki aikido, ma na celu uniknięcie bezpośredniej konfrontacji z energią ataku gdy ta jest najwyższa, wytrącenie napastnika z równowagi i przyjęcie pozycji dogodnej do wykonania techniki obronnej, która wprawdzie nie zakłada destrukcji uke (jak ma to miejsce w większości innych sw), ale jego kontrolę. A od kontroli do destrukcji już tylko mały krok, który uke może w swej głupocie wykonać. Tu jest różnica między aikido a innymi sw: tam destrukcja jest celem, u nas - alternatywą. Wybór należy do uke.
Zatem gdy aikidoka schodzi z linii ataku to znaczy, że będzie się bronić, a to może boleć. Dziadek i wielcy Jego uczniowie wszak powtarzali, że relacja uke - tori winna być zawsze relacją życia i śmierci. Ergo, nieschodzenie z linii ataku tak kretyńskiego, jak gówniarskie zaczepki "Pożal się Boże" winna ona (on?) odebrać jako zaletę w tej konkretnej sytuacji, nie zaś wadę :evil:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Apas, ale głębokie przemyślenia pod wpływem bzdur kogośtam.
Zejście z linii ataku jest w technikach wszystkich MA, nie jest niczym wyjątkowym w aikido.
Przekładanie tego co się ćwiczy na to kim się jest, to bzdura i bezsens. Jest odwrotnie, najpierw się jest, a potem się wybiera to co się robi, dlatego jedni się kulają, inni walą w worki, a jeszcze inni bawią się w balety. Ot i wszystko.
A trola skasować razem z postami i po zawodach.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Starca pytanie tendencyjne
Ladna dyskusja sie zrobila.

Zejscie z linii ataku nie jest zadnym unikiem. W aikido w ogole nie ma zadnych unikow. Jest to prosta konsekwencja idei Dziadka, zeby "sie zjednoczyc z atakujacym". Zwykle niezbyt dobrze wyszkoleni instruktorzy wprowadzaja w blad cwiczacych pokazujac to jako cos w rodzaju ucieczki, cofania sie, z umyslem ofiary skazanej na pozarcie, ogolnie cos bardzo pasywnego.

Tymczasem Dziadek wyraznie powiedzial ze aikido to 90% atemi i 10 % irimi. To oznacza, ze we wszystkich elementach fizycznych nalezy tego szukac. Zejscie z linii ataku jest oczywiscie tylko malym elementem techniki i ma za zadanie czysto utylitarne, zeby wejsc za plecy atakujacego. Zeby to wykonac nalezy uderzyc atemi wykonujac irimi. W ten sposob laczy sie to z wypowiedzia Dziadka. Widzimy wiec jasno ze nie ma to nic wspolnego z zadnymi unikami, wprost przeciwnie, polega na przelamaniu centrum atakujacego. FIZYCZNIE. Nalezy po prostu fizycznie zajac jego miejsce w przestrzeni oraz w czasie.

W ten sposob, stosujac zasady podane przez Dziadka, fizycznie katapultuje sie, doslownie , atakujacego z jego miejsca pozbawiajac go rownowagi w pierwszym momencie kontaktu. Dopiero ta cala mechanika ruchu w przestrzeni i czasie pozwala zrozumiec lepiej co to znaczy zejscie z linii ataku.

Czesto ucze tego poczatkujacych zupelnie statycznie, z ataku gyaku hanmi katatedori, podobnie jak robi to Kanetsuka sensei. Robiac usztywnienie atakujacej reki we wszystkich stawach, wykorzystuje sie ja jako ramie dzwigni w kierunku jego brzucha, zeby zdestabilizowac centrum atakujacego. Co powoduje przelamanie jego centrum, zajecie jego miejsca itd. Jest ewidentne ze robiac to zchodzimy z linii ataku, choc nie w popularnym tego slowa znaczeniu. Jednoczesnie widac wyraznie ze nie ma tutaj ani krztyny jakiegokolwiek ducha 'obronnego', przeciwnie, wyksztalca to myslenie w sposob "IRIMI' czyli wulgaryzujac 'do przodu'.

Kolezanka Boze, bedac jedna z wielu ofiar 'mistycznego zejscia z linii ataku', nie zasluguje na tak surowa krytyke. Badzmy dla niej szczodrobliwi, bowiem nie wie ona co czyni. Dajmy jej szanse zeby nauczyla sie czegos tutaj na forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024