Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cechy latarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Cechy latarki

nie CR123

Dlaczego nie CR123?
Znów przesąd jakiś. :wink:
Akurat w tym wypadku bardziej istotne jest, czy elektronika akceptuje akumulatorki i czy nie pracuje na parametrach granicznych.
CRKi mają swoje zalety, jeśli możesz zamiast nich wpakować akumulatorek CR123 oraz jeżeli masz możliwość wkręcenia adaptera na 2AA i elektronika zachowuje się poprawnie też przy takich akumulatorkach, otrzymujesz w wyniku tego bardziej uniwersalny sprzęt. :wink:
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cechy latarki
A dla mnie bardzo wazna jest mozliwosc...Zmiany kata swiecenia.Po prostu focus.I w wyborze latarki zaraz po jasnosc i rodzaju zasilania[na to glosowalem] kolejnym kryterium jest wlasnie regulacja kata.Wiekszosc produkowanych obecnie edc to kompromis skupienia.A ja mam taka przypadlosc-im wieksze skupienie-tym lepsza latarka :wink: [dla mnie oczywiscie].Ale w niektorych sytuacjach bardzo przydaje sie mozliwosc poszezenia beamu.

Wazne jest dla mnie takze zasilanie-Odpadaja cr'ki i inne egzotyczne ogniwa.po prostu musial bym sie zaopatrzyc w aku i ladowarke,a to znow spore koszty.Jadac gdzies dalej musial bym brac jednoroazowki,a cr to przeciez $$$.

Rozmiar raczej srednio gra dla mnie role,co nie znaczy,ze nie ma znaczenia.

Sterowanie?-NIE! .Jesli wybieram/robie latarke,to najczesciej direct drive & led.W takiej latarce po prostu niema sie co zepsuc,w przeciwienstwie do mikroprocesorow.Podejscie moze pachnie sredniowieczem,ale jak narazie wszystkie latarki z elektronika zawodzily mnie.[a moze po prostu szajs kupowalem?].Trzymam sie zasady,ze im mniej czesci,tym mniej moze sie popsuc.

Liczy sie tez mozliwosc rozkrecenia i naprawy,ew dostepnosc czesci zamiennych.Nie chce czegos zaklejonego "na amen".Zawsze przyda sie jakis np przeglad,no i zawsze cos moze sie zepsuc,a wtedy mozna rozkrecic i naprawic.No i oczywiscie rozkrecalna lampke mozna Tunningowac![i m loving it]

Kierowac sie led/zarowka? Zrodlo swiatla jest dla mnie raczej bez znaczenia.Oczywiscie,ze zwyciezaja ledy,ale to kryterium mozna rozbic pomiedzy czasem pracy a jasnoscia.

Jak widac moje kryteria sa dosc oryginalne :D .Ale przez to znalezienie latarki "w sam raz" trwa,enkhm,dosc dlugo...
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cechy latarki

A dla mnie bardzo wazna jest mozliwosc...Zmiany kata swiecenia.Po prostu focus.I w wyborze latarki zaraz po jasnosc i rodzaju zasilania[na to glosowalem] kolejnym kryterium jest wlasnie regulacja kata.Wiekszosc produkowanych obecnie edc to kompromis skupienia.A ja mam taka przypadlosc-im wieksze skupienie-tym lepsza latarka :wink: [dla mnie oczywiscie].Ale w niektorych sytuacjach bardzo przydaje sie mozliwosc poszezenia beamu.

Wazne jest dla mnie takze zasilanie-Odpadaja cr'ki i inne egzotyczne ogniwa.po prostu musial bym sie zaopatrzyc w aku i ladowarke,a to znow spore koszty.Jadac gdzies dalej musial bym brac jednoroazowki,a cr to przeciez $$$.

Rozmiar raczej srednio gra dla mnie role,co nie znaczy,ze nie ma znaczenia.

Sterowanie?-NIE! .Jesli wybieram/robie latarke,to najczesciej direct drive & led.W takiej latarce po prostu niema sie co zepsuc,w przeciwienstwie do mikroprocesorow.Podejscie moze pachnie sredniowieczem,ale jak narazie wszystkie latarki z elektronika zawodzily mnie.[a moze po prostu szajs kupowalem?].Trzymam sie zasady,ze im mniej czesci,tym mniej moze sie popsuc.

Liczy sie tez mozliwosc rozkrecenia i naprawy,ew dostepnosc czesci zamiennych.Nie chce czegos zaklejonego "na amen".Zawsze przyda sie jakis np przeglad,no i zawsze cos moze sie zepsuc,a wtedy mozna rozkrecic i naprawic.No i oczywiscie rozkrecalna lampke mozna Tunningowac![i m loving it]

Kierowac sie led/zarowka? Zrodlo swiatla jest dla mnie raczej bez znaczenia.Oczywiscie,ze zwyciezaja ledy,ale to kryterium mozna rozbic pomiedzy czasem pracy a jasnoscia.

Jak widac moje kryteria sa dosc oryginalne :D .Ale przez to znalezienie latarki "w sam raz" trwa,enkhm,dosc dlugo...


Dzięki za ciekawy pogląd. Rzeczywiście, zasilanie DD jest wyjątkowo mało oszczędne, ale skuteczne i mało awaryjne (tak chyba jeszcze Electrolumens robi, bo nawet Chińczycy zaczęli wkładać sterowniki).
Z bateriami też masz rację, że na wyjazd należy brać taką lampkę, do której zasilanie będzie można kupić w każdej budzie na wsi krajowej lub zagranicznej.
A zmiana ogniskowej układu dioda - reflektor/kolimator jest trudna z uwagi na bardzo małą powierzchnię świecącego luminoforu. Czy nie Led Lenser popełnik jakiego Hokusa-Fokusa? Tak mi coś się odzywa w pamięci. To może być ciekawa lampka.
-- M.

  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cechy latarki
Cassini dopiero teraz zauwazylem twojego posta.

Nie CR123 z jednej prostej przyczyny - cena. Sa po prostu za drogie jak na kieszen studenta, ktory lubi sobie czasem wiecej posiwecic.
  • 0

budo_beny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cechy latarki
Hmm,fakt,w ofercie led lensera pojawilo sie ostatnio kilka nowosci z focusem.Ciekawe lampki.Sprawdzilem w togo-Sa w dziale nowosci-dwie na 2 AA , i ten hokus fokus.Brzmi ciekawie.Hokus kosztuje 250 zl,a 2aa 200zl.Ceny calkiem calkiem,biorac pod uwage ogolne zdzierstwo togo.

Zwlaszcza,ze lensery skupieniem zazwyczaj nie grzesza.

Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa wprowadzona na stronie togo-Podaja tam od jakiegos czasu zasieg latarek w ten sposob-Zasieg uzytkowy i maksymalny.Jest tez definicja zasiegu uzytkowego-"jest to odleglosc, z ktorej przy calkowitej ciemnosc jestesmy w stanie odczytac litery o wyskosci 20 cm na bialej kartce,oswietlajac ja dana latarka[z danej odleglosci oczywiscie]"

Zasieg maksymalny"odleglosc,z jakiej swiatlo jest w stanie odbic sie od trojkata ostrzegawczego"

Coz,brzmi calkiem ciekawie,w koncu jakies w miare jasne kryteria,a nie samopas.Pozostaje jeszcze kwestia tego,jak podane zasiegi maja sie do rzeczywistosci.Musze jednak ten sklep pochwalic-mam police tech'a - zasieg,ksztalt beamu-Zgadzaja sie,natomiast runtime jak zwykle,lekko przegiety,ale i tak rewelka-2 paluszki i 20 h swiecenia,w tym jakies 15 z swietna moca!

Te latarki moga zadowolic kazdego,kto potrzebuje latwo dostepnych ogniw,srednio poteznego beamu,leda,niezlego runtime,focusa,niezawodnosci,i malych rozmiarow :D .Lensery to nie to co zarnik p61 ,ale tez nie to co zwykle ledy.Moim zdaniem ta firma idealnie dobrala proporcje moc-runtime.

Mozliwe,ze w niedalekiej przyszlosci zaopatrze sie w tego lenserka na 2aa-Moze ktos ma na sprzedaz?

Juz kiedys pisalem o tym,ze mam mactronica,tez luxeon 3w,2 paluszki,zmienna ogniskowa-Ale to jest porazka,runtime to godzina,led krzywo,swieci jak 1W,bo dostaje...300 mA,bo przetwornica napiecia zzera drugie 350[a jest niby 3W],w dodatku ciezka jak cegla.Mam nauczke-omijac mactronica.

Sorry za lekki offtopic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024