Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chcialbym zostac synem szklarza!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Chcialbym zostac synem szklarza!!!
Tyle lat na karku, 3-miesieczny szkrab w domu, a mnie naszlo na proce. I to tak, ze po nocach przez to nie sypiam :roll: Nie kreci mnie tradycyjna, czyli 1,5m sznurka, latka, kamien i krecenie, bo juz sie nia bawilem - latarnie uliczne szly jak zloto :) :oops: Teraz meczy mnie widelkowa. I tu bol, bo chcialbym sobie sprawic jakas porzadna i mocna, ktora jeszcze chcialbym ulepszyc, ale niestety nie znam sie na rynku. Jedynie na co ciagle trafiam na necie, to proce firmy Barnett ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) z ktorych modele Cobra, Diablo i Diablo Pro wydaja mi sie godne zawieszenia oka. Pechowo nie znalazlem dotychczas nikogo, kto porownalby mi te proce lub powiedzial - tai ta ma taka zalete, ta i ta ma to do dupy, moc szereguje je tak, a celnosc tak. Pisalem do militaria.pl i dupa - zero odpowiedzi, szukalem jakich forum - tez dupa (znaczy znalazlem niemieckie, ale ja nie szprecham). Bylbym wdzieczny za jakies wskazowki co do samych proc lub jakichs forum polsko- i angielskojezycznych.

Podobno istnieja proce o mocy przekraczajacej 95J 8O 8O 8O JAkby ktos takowe znal, to tez prosze o info.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialbym zostac synem szklarza!!!
Mam dokładnie tą procę z linku "Barnett Black Widow". Wszystkie proce Barnetta są OK, ale też wszystkie które spotkałem mają taką samą siłę gum, w fabrycznym zestawie. Pech chciał że uszkodziełem sobie oryginalne gumy i musiałem dokupić zestaw zapasowy. No i dokupiłem czerwone. Poprostu REWELACJA! Nie ma porównania do tych co były wcześniej :)

Acha to na co zawieszasz oko czyli te piździelniki wiszące tu i tam do niczego się nie przydają, waża trochę i to wszysto ;-) Do tego proca nie jest poręczna bo jak to schować do plecaka czy kieszeni :-) W Black Widow fajna jest ta garda na przedramię (składana!), bez tego przy mocnych gumach źle się strzela i boli nadgarstek. Piszę o tym bo była kieeedyś taka opcja w sprzedaży.

Ale ogólnie pisząc to proce widełki + gumka, nie są jakieś super mocne w porównaniu do inych zabawek z rodziny "miotanych" a jeśli chodzi o typ "neurobalistycznych" (łuki, kusze proce) to właściwie zabawka, co łatwo zaobserwować na otwartym powietrzu. Oczywiście w pomieszczeniu to petarda (bez okularów ochronnych nie testuj) ;-) Kupisz postrzelasz sam zobaczysz.

Doskonale rozumiem Twoje rozterki choć przechodziłem to jakieś 8 lat temu ;-)
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialbym zostac synem szklarza!!!
Crosman Tempest. Używam od paru lat. Mocna, lekka i ze składaną gardą na przedramie. No i droga tez nie jest.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialbym zostac synem szklarza!!!
No dobra chłopaki, ale powiedzcie mi, co z takimi procami robicie?
Jakoś mnie to nie kręciło (za wyjątkiem cielęcych lat, wtedy ojciec nawet zrobił mi taką z metalowymi widełkami i gumą "lekarską", która była chyba najsilniejszym takim towarem na rynku).
Może być tak, że tracą jakąś uciechę. :wink:
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialbym zostac synem szklarza!!!
Szeryf - dzieki za info. Teraz mam zgryz. W sumie chcialem Pro Diablo, liczac na to, ze te pierdolniki do wywazania sa wyjmowalne i zawsze mozna miec cos mniej (Diablo) lub bardziej (Pro) profesjonalnego. Widzialem tez model Cobra (mialem w rece w pudelku) i jako jedyny mial on te czerwone gumki. NIe wiem, czy byly juz mocniejsze, ale czerwone byly. Podejrzewam, ze rownoczesnie z zakupem "widel" dokupie mocniejszy naciag.

No dobra chłopaki, ale powiedzcie mi, co z takimi procami robicie?....
Może być tak, że tracą jakąś uciechę. :wink:

Pewnie, ze tracisz :)
Proce kupuje, bo chcialbym sobie pocwiczyc strzelanie do celu z czegos "niegroznego" i co nie kosztuje majatek. Jasne, ze wolalbym kusze lub pistolecik (kreci mnie Walther P99), ale kusza drogo kosztuje no i jest nielegalna w Polsce (pozwolenia raczej na nowoczesna kusze sportowo-mysliwska nie dostaniesz), a P99 w wersji CO2 jakos mnie nie kreci, bo po co kupowac sprzet, zeby marnowac go na strzelaniu do puszek, bo za uzycie wersji ASG w legalnej grze z kumplami tutaj mozna zarobic kulke z Glocka od gliniarza :(
Chwilowo mieszkam w bardzo popieprzonym kraju gdzie:
1. na kusze i luk (bez wzgledu na model i jego moc) zadnych zezwolen nie trzeba, wystarczy miec skonczone 18 lat
2. kwitnie mysliwstwo i sport strzelecki z normalnej broni palnej
3. wszelakie wiatrowki (strzelby i pistoety) oraz bron na CO2 jest bez zezwolen powyzej 18 r.z., musi miec tylko znaczek: F w pieciokocie
4. na pistolety ASG patrza sie krzywo i maja obwarowania co do mocy (ja figuruje tu jak przemytnik broni, bo wwiozlem do Niemiec pistolet ASG, ktory nota bene zakupilem calkowicie legalnie w sklepie w Niemczech kilka miechow wczesniej, a wywiozlem do Polski, zeby postrzelac sie z kumplami 8O )
5. strzelanie z procy z podporka jest zabronione!!!! (chwilowo nie wiem jak posiadanie)
Wiec biorac pod uwage ten kraj wybieram do zabaw na celnosc proce, bo w razie kontroli latwiej ukryc, ze ma ona podporke, szczegolnie jesli podporka jest skladana.
A model Cobra, ktory widzialem, jest wlasnie sprowadzany specjalnie na Niemcy i nie posiada ani podporki, ani tego "celownika" z przodu, ktore sa widoczne na zdjeciu w podanym przeze mnie linku :? I baw sie tu czlowieku :roll:
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialbym zostac synem szklarza!!!
No faktycznie kraj pod tym względem taki sobie... Garda czy też podpórka na przedramię musi być, bez niej nie kupuj. Komfort strzelania spada o 90% - nawet jak masz ręce jak Pudzian :wink: Celności nawet nie sprawdzałem :roll:
Jeśli masz gdzieś w okolicy sklep to przejdź się i obejrzyj kilka modeli, naciągnij, pogadaj ze sprzedawcą od razu będziesz wiedział co jest dla Ciebie the Best.

Acha jeszcze taka uwaga użytkowa.
Guma nie lubią światła. Moja procka leżała na półce przez pół roku i gumy zwyczajnie skruszały od słońca. Drugi komplet mam do dziś i wygląda jak nowy, ale procę po strzelaniu zawsze trzymam w szczelnym zamknięciu.
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialbym zostac synem szklarza!!!
i nie strzelaj z byle czego
tylko kulki!
kiedys waliłem ze swojego Barnetta z nakretek i kamyków rozwala to gume, a poza tym z uwagi, ze wspomniane "pociski" nie sa kulami trzeba uwazac jak to to leci...

co do mocy to kulka średnicy ~9mm przelatuje przez szybe robiac dziure niczym pocisk pistoletowy!
nawet udało mi sie wstrzelić taka kulke do butelki od piwa !!
wieksze kulki (~12-14) mają wiekszą masę i sa mniej podatne np. na wiatr boczny ale taka kulka raczej wywala dziure w szybie niczym jakas np nakretka :D
a i zauwazyłem tez ze czasem kulka nie przechodzi przez szybe(mniejszy naciąg, wieksza odległośc) tylko wybija w szybie grzybka który sprawia wrazenie jak by jakis mało kalibroby pocisk ja zrobił

no i na koniec - PODPÓRKA to rzecz niezastąpiona!!! bez niej nie ma strzelania!
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialbym zostac synem szklarza!!!
Bez podpórki nie ma co procy kupować :roll:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialbym zostac synem szklarza!!!
Tez kiedys mialem taka zabawke :D ogolnie bardzo to niecelne i malopowtazalne, ale urok i moc ma, ja bym jednak do zabawy polecil wiatrowke, nawet sredniej klasy pistolet powinien byc celniejszy niz ASG, a karabinek to juz napewno.

nie strzelalem bez podporki, ale niewyobrazam sobie tego....

PS
Jak to mozliwe ze pneumatyki na srut sa wszystkie dozwolone, a na ASG patrza krzywo, kiedy wiatrowki sa przeznaczone do FT, HFT, PPP, strzelan tarczowych ewentualnie odstrzalu gryzoni a ASG do strzelanek "ludzkich" :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024