Skocz do zawartości


Zdjęcie

Led-Lenser V6 mod XR-E mini recenzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Led-Lenser V6 mod XR-E mini recenzja
Witam. Wczoraj dotarł do mnie Led-Lenser V6 Power Chip. Latarka został poddana modyfikacji tzn. została wymieniona dioda ze standardowej na diodę firmy Cree XR-E bin P3. Została też wymieniona optyka, na reflektor ims 20mm oraz szybka, została zamieniona na szklaną. Modyfikacji podioł się mar3 i trzeba przyznać zrobił to PROFESIONALNIE. A teraz trochę o samej latarce i o mocy po modyfikacji.
Latarka przyszła do mnie zapakowana w bardzo ładne tekturowe pudełeczko z logo Led-Lenser OPTOELECTRONICS.W środku znalazłem V6 oczywiście a pod nią ukrywał się pokrowiec oraz karabińczyk. Pokrowiec chyba to wszystkich L-L tej wielkości daj jeden, bo nie jest idealnie dopasowany do latarki, można odnieść wrażenie, że latarka jest dużo za mała do pokrowca, ale można się przyzwyczaić. Jeśli zaś chodzi o samom lat. została ona wykonana ze stali nierdzewnej polerowanej, co może bardzo ładnie wygląda, ale jest dość podatne na rysowanie, ścianki mają grubość około 1,5mm. Z lewej stron znajduje się malutkie logo L-L i to wszystkie oznaczenia jak można spotkać na V6 (nie liczę odklejającej się naklejki). Do zasilenia jej potrzebujemy 3 sztuk ,,małych paluszków”,(AAA) bez problemowo działają też akumulatory a w przypadku takiej modyfikacji jaka został przeprowadzona w mojej lat. to konieczność ze względu na czas świecenia no i można powiedzieć że świece za darmo. Baterie wkładamy do bardzo dobrze i estetycznie wykonanego koszyczka na który znajduje się logo L-L. Wkładamy go dolnej części latarki i dokręcamy do głowicy i mam v6, w całej okazałości. Co mnie zdziwiło w latarce nie zastosowano o-ringu jest tylko gwint który bardziej przypomina gwint dużej śruby niż ten znany mi np. z Fenixa. Wiec zanurzenie jej np. w zlewie pewnie zakończyłoby jej życie, ale deszcz by pewnie przeżyła. O oryginalnej optyce nic nie napisze ale moc podobno była bardzo cienka. Latarka waży 150g. wraz z bat. wiec tragedii nie ma, jej wymiary to 10,3 cm długości i 2,5 cm szerokości. A teraz trochę o tym co wyszło z L-L po zaaplikowaniu mu XR-E. Pierwsze wrażenie po włączeniu Mega MOC! Latarka mimo swoich małych rozmiarów spokojnie daje nam do dyspozycji ponad 110lm. Ma ładne skupienie oraz bardzo duży i jasny spill poprostu wymarzone EDC. Czas pracy na akumulatorach to ok..1h. V6 mogę porównać z CPF SE który ma diodę UWAJ i ok. 100lm może wydać się to dziwne ale L-L jest dużo jaśniejszy, ale zasięg CPFa jest większy, w końcu tam jest spory reflektor. Próbowałem też porównać z Fenixem L2P oraz L0P ale jest tak duża moc v6 że światło Fenixów zanika w spillu L-L.A tu galeria mojego L-L .
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z lewej LL w środku CPF SE z prawej L2P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Koszt takiego cuda:
-Led-Lenser V6 Power Chip([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 214PLN)
-Koszt modyfikacji w zależności od wykonawcy(mar3-mnie wyniosło 90PLN)
-Przesyłki (30PLN)
Wiec cena takiego cacka coś ok.330PLN

Na końcu chce pozdrowić Mariusza (mar3) i podziękować mu za wykonanie tej latarki. Pragnę gorąco POLECIĆ go innym to naprawdę PROFESJONALISA w tej dziedzinie.
Bardzo układny i uczciwy człowiek. Jeśli ktoś chce jakąś latarkę na zamówienie bądź modyfikacje posiadanej to Tylko do niego.

Pozdrawiam

BOSSS
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Led-Lenser V6 mod XR-E mini recenzja
Jak by kotś był zainteresowany to latarka jest na bazarku!!!
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Led-Lenser V6 mod XR-E mini recenzja
Jak dobrze na fotce widzę, optykę zastosowano zwierciadlaną?
Wykop ma niezły, nie powiem...
Sam zastanawiam się, co by się stało, gdyby do mojego Nuwaia diodę taką wsadzić.
Nie bardzo chce mi się cholernika rozkręcać, bo braciowie Chińczycy zastosowali jakieś świństwo, na skutek którego głowicę można rozkręcać dopiero pono po zanurzeniu latarki w gorącej wodzie. Gdyby jednak udało mi się zdobyć pasującą do tej diody optykę, która dałaby się w Nuwaiu zmieścić i porządne szkiełko z warstwą przeciodblaskową, to pokusiłbym się na taki eksperyment. Dodatkowo pomanipulowałbym przy przełączniku tak, by po pierwszym kliknięciu dawał pełną moc a po drugim słabszą. Odwrotnie niż jest to w oryginale.
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Led-Lenser V6 mod XR-E mini recenzja

Jak dobrze na fotce widzę, optykę zastosowano zwierciadlaną?

Tak
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Led-Lenser V6 mod XR-E mini recenzja
o widze, ze kolega niezły składzik latareczek skompletował!
ja tez muszę cos sobie pomodyfikowac
dioda Cree wlasnie w drodze, schemat drivera wrzucam na protel-a i tylko jakąs chińszczyzne trza by było kupic jako baze na body 8)
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Led-Lenser V6 mod XR-E mini recenzja
mossberg mam czym świecić. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024