Skocz do zawartości


Zdjęcie

Która latarka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Która latarka?
Panowie chce kupic latarke w USA. Cena to +/- 60$. Macie jakies propozycje?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
Musisz inaczej postawić pytanie.
Cena chyba nie jest tu podstawowym kryterium wyboru? :roll:
Nikt nie będzie w stanie uczciwie doradzić Ci, o ile nie sprecyzujesz do czego latarka ma służyć. :)
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
W sumie racja. Latarka to noszenia codziennego, tu cos oświetlić, trafic do domu po ciemku, a w razie potrzeby oślepić przeciwnika.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
To zwróć uwagę na Huntlighta FT-02 (sam go wezmę). W konfiguracji na pojedynczą CRkę jest nieuży, a oślepić napewno oślepi, dodatkowo w razie malutkiego kryzysu, można nią strzelić adwersarza w dziubdziuś.:twisted: W cenie też się mieści.
Jak potrzebujesz dwóch poziomów świecenia, to Fenix L1T z dodatkowym korpusem na CRkę. Ma mniej "taktyczny" wygląd, możesz dodatkowo później dokupić jeszcze body na 2AA (poprzednik ma w standarcie) a będziesz będziesz miał dodatkowo ciekawą latareczkę na wyjście w teren.
Jeśli nie potrzebujesz kombinacji z zasilaniem, to Fenix Fenix P1D, lub P1D-CE. Ten ostatni jest trochę droższy niż wymienileś, ale warto, ze względu na siłę światła zawartą w takiej malutkiej latarce.:twisted: Te P1D/P1D-CE, to takie HDSy dla ubogich. :)
W przypadku konstrukcji zasilanych z CR-123 musisz liczyć się z wyższymi wydatkami na baterie, albo dokupić akumulatorki.
  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
Jeżeli EDC czyli do codziennegeo użytku to raczej na paluszki. Za parę tyg pojawi się Fenix L1D CE na cree i bardzo warto na niego poczekać ;) Jeżeli chcesz na już, to też Fenix L1D + body na dwa paluchy.
Nie polecam latarek na Cr123 BEZ zakupu akumulatorków, mimo że ceny litówek drastycznie spadły, to jednak są bardzo rzadko dostępne w sklepach. Ostatnio musiałem awaryjnie kupić i włosy mi dęba stanęły przy kasie - 36zł za 2szt ;(
  • 0

budo_eld
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
A wiecie może gdzie można w Polsce przez internet kupić L1D CE albo L0D CE?
  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
będę ściągać parę szt jeżeli chcesz to odezwij się mailem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ale uzbrój się w cierpliwość. przesyłki z USA lubią iść po 3tyg. na dodatek jeszcze ich nie ma w sprzedaży dopiero są zapisy.
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
Juz kupilem. Jestem szczesliwym posiadaczem huntlighta ft-02 od Mela (Polecam zakupy u niego i serdecznie pozdrawiam) Latareczka spelnila wszystkie moje wymagania. Jestem z niej bardzo zadowolony. Dodam jeszcze ze sprowadzilem sobie z Hong Kongu zestaw 24 baterii cr 123 za 30$ wiec moge swiecic i swiecic. Czekam tylko na nowe diody seul, wtedy moje szczescie siegnie zenitu. Wielkie dzieki i Pozdrawiam :)
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?

Juz kupilem. Jestem szczesliwym posiadaczem huntlighta ft-02 od Mela (Polecam zakupy u niego i serdecznie pozdrawiam) Latareczka spelnila wszystkie moje wymagania. Jestem z niej bardzo zadowolony. Dodam jeszcze ze sprowadzilem sobie z Hong Kongu zestaw 24 baterii cr 123 za 30$ wiec moge swiecic i swiecic. Czekam tylko na nowe diody seul, wtedy moje szczescie siegnie zenitu. Wielkie dzieki i Pozdrawiam :)



ja tez mam taką naprawde fajny sprzęt za dobra kase
  • 0

budo_artpl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:plock

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
A co powiecie na ta latarke
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Obecnie posiadam T2 i gerbera na 1AA
O to chodzi , ze uzywam tego gerbera codziennie a T2 nigdy jeszcze nie uzylem w warunkach polowych
Tak wiec sobie wykombinowalem ze sprzedam T2 i zakupie fenixa L1D
Mam do Was pytanko
czy L1D swieci podobnie jak T2 ???? , i czy ta latarka ULTRAFIRE LUXEON jest faktycznie lepsza od fenixa??


pozdrawaim
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
Pogadaj z Teodorykiem on je sprzedaje.Wczoraj o niej z nim rozmawiałem mówi że lepiej od Fenixa wykonany. :D
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
hmm, mam Fenixa L1/2T i jakoś nie narzekam na wykonanie- po kilku miesiącach używania śladów raczej nie ma, także co jest lepsze w wykonaniu ultrafire ?
No i ten brak regulacji mocy światełka- jak dla mnie- do dupy, chyba,że jako 2-ie światełko.
Powodzenia w nocnym czytaniu książki/mapy mając n-dziesiąt lumenów- za bardzo oczojebne.
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
aha- ultrafire ma powłokę HA II , fenix HAIII - bardzo duża róznica jednak
no ale in plus extra aku w zestawie, niższa cena i świecący wyłącznik (trza obaczyć jak toto działa)
  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
Całkiem sympatycznie działa , warto ją kupić szczególnie jeżeli ktoś ma możliwość zamówić sobie w Chinach. Mnie akurat brak dwóch trybów nie wadzi, ale faktem jest że byłaby bardziej funkcjonalna gdyby był. ja noszę w kieszeni i bardzo ją sobie chwalę. Moc w sam raz do lasu i do poświecenia do skrzynki. do czytania nocą już za mocna. można ją zasilać też 15400, jest wtedy troszkę jaśniejsza i sporo dłużej świeci.

Ale jeżeli chcecie prawdziwej mocy w tym wymiarze wielkościowym, to warto kupić latareczkę na 14500 i cree. To maleństwo daje strasznie popalić, ma też dwa tryby świecenia. Jakościowo nie stało przy ultrafire, choć wygląda prawie identycznie jak Fenix L1S. Na 1.5V nawet nie zamruga, tak więc tylko 14500. Strumień światła jest tak szeroki i gęsty że można w nim się kąpać :) Zasięgu wielkiego nie ma, ale nie o to tu chodzi. np. na rower jest super. No i jest ponad dwa razy tańsza od Fenixa.

mam aparat zorkie pięć, no to wrzucam parę zdjęć.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
Na rower- wg mnie nie- nie to zasilanie, nie ten czas działania - niby do czego na rower ?
Jako światełko ogólne (po mieście) - trza dorobić mocowanie, zasilanie do bani, brak reg.mocy.
W teren- trza mocowanie zrobić-solidne, zasilanie nietypowe,ale ujdzie (pytanie ile czasu działa, regulator czy ma itd), na kask- nie to skupienie
Czemu teraz panuje taka moda na wynalazki z chin, nie prościej kupić diodę CRee (nawet bin Q2) i zrobić coś dedykowanego do roweru ? Przydatność dużo większa będzie, zasilanie prostsze a i frajda z prac też.
A takie latarki byłyby fajne, gdyby miały bardziej skupione światełko i dało się je mocować na kask- wtedy warto, nawet bardzo
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
pawelsz światło na kask można używać tylko w terenie.
Montował ktoś z Was diodę Cree w jakieś solidne a niedrogie światełko z allegro?
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
tak- tylko w teren-ale teren to i park we wrocku, i trasa wzdłuż odry...
A po co komu do jazdy po mieście cree - lampka mająca 100-1xxx lumenów ? - ma nas być widać- na ogół się coś świeci tu i ówdzie, ale jak się wyjeżdża dalej to przydaje się wtedy większa moc- dlatego uważam ,że lampka do roweru powinna mieć regulowaną moc...
a przepis na lampkę jest prosty i raczej tani:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
albo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
albo
http://www.forum-kul...showtopic=86785
co kto woli
ja mam diodkę od Marcina Golucha (bin Q2) + przepisik 1en i jestem baardzo zadowolony - na szybko można w 2-3h zrobić (cóz nie mam speeda Tonia), a dokładniej żeby było ze 4,ale warto
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?

pawelsz światło na kask można używać tylko w terenie.
Montował ktoś z Was diodę Cree w jakieś solidne a niedrogie światełko z allegro?


tak montowalem w rozne tanie allegrowe i inne takie tam, efekt powalajacy, ogromna roznica na korzysc oczywiscie :D
  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Która latarka?
Jutro wrzucę porównanie tych dwóch z elly cree, dziś już mi się nie chce brać lutownicy do reki :) Sam jestem ciekaw tego pojedynku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024