Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO DALEJ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_horwath
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

CO DALEJ???
Witam!

Czytam tak sobie tematy na forum i wydaje mi się ,że wszystko u was(a może tylko u niektórych) sprowadza się do mordobicia. Czy trenując TKD zastanawialiście się kiedyś co będziecie robić gdy zabraknie mocy na skakanie wymyślnych technik Twimyo, startowania w zawodach. Co dalej??? Przypuszczam, że nie wszyscy będą chcieli lub będą sie nadawali do bycia instruktorami czy trenerami. Co wtedy? Jaką drogę wybierzecie???
Może to zbyt trudne pytanie, ale jestem ciekawa waszych opinii.

PZDR
:D :D :D
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???

Jaką drogę wybierzecie???
Może to zbyt trudne pytanie, ale jestem ciekawa waszych opinii.


jako, że młoda damo ;) jestem nieco starszy - odpowiem.
jak dotąd wiek mi nie przeszkadza, problem jest trochę z rozciągnięciem, ale też widzę postępy (choć powolne).
plany na najbliższe lata:
I Dan (to na czerwiec br).
poprawić technikę i układy
rozbić deskę palcami ;)

mam nadzieję, że odpowiedziałem. ;)
  • 0

budo_horwath
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
To się chwali!!! Wyznaczone cele są jak najbardziej wyczerpującą odpowiedzią . Czekam na innych!!! Najbardziej mi się spodobalo to rozbicie deski palcami, bo sama też nad tym pracuję :D :D :D :D :D
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
jak w czerwcu bedzie dan, to na starosc bedzie reakracja w akademii tkd.
nie trzeba kopac wymyslnych technik czy lac sie z malolatami, zeby osoba z duzym stazem treningowym mogla przyjsc na trening. moze do tego czasu powstanie w klubie grupa oldboyow? ;)
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Sam nie wiem, na razie młody jestem.....ale niedlugo na studia się wybieram i tam juz chce moze jakiegoś Dana sobie zrobic, choc stopnie nie odgrywaja dla mnie najważniejszej roli. A później......zobaczymy, czy mój przyszły zawód(jeśli spełnią się moje plany) mi pozwoli na trening....jeśli pozwoli to będę trenował-bo trenuje dla siebie, zawody mnie nie obchodzą a mordobicie gdy jest konieczne to je stosuje a gdy nie to go unikam....
  • 0

budo_horwath
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Nechrist w czerwcu na pewno bdzie DAN! Popracuj nad ukladami i troche wyluzuj przy rozbiciach bo w grudniu to cię trema zjadla :D
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
do trzech razy sztuka.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Heh, a ja właśnie mam w sekcji paru "emerytów" z trójką z przodu (był nawet jeden po czterdziestce, ale biznes i podróże go wyciagnęły z sekcji). Kopią na tarcze aż miło, boksują trochę, układy robią, a najmilszym momentem dla mnie było, jak 34-letni kandydat na dana wypadł na egzaminie lepiej niż połowę młodsi zdający... Przy okazji - naprawdę super mieć w sekcji ludzi, którzy już nikomu niczego nie chcą udowadniać, swoje w życiu przeszli, mają rodziny, dzieci i nieraz spore doświadczenie w TKD. To ogromne wsparcie dla instruktora.

Aha, BTW - "whole life is devoted to TKD". Nie "devotet". :wink:

Gizmo
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Emerytów z trójką z przodu? To ja za niecały rok! A nie czuję się emerytem. A jeśli chodzi o pytanie z tematu, to zawodnikiem nie jestem, więc fakt, że nadal nim nie będę nie robi na mnie większego wrażenia. Chodzę na treningi, bo lubię, a poza tym trzeba się jakoś ruszać dla zdrowia. Wiem, są zdrowsze metody, ale na wiosełkach czy innym urządzeniu treningowym można umrzeć z nudów. A na TKD bawię się świetnie. Na szczęście moja praca nie wymaga zachowania ładnej facjaty, więc nie stronię od sparingów, choć orłem w tym nie jestem. Mam nadzieję, że potrenuję jeszcze parę łaaadnych latek. Że sobie kiedyś potrenuję z moim synem (obecnie półtorarocznym). Oczywiście jeśli będzie miał ochotę na TKD. Choć... gdyby mnie pytał o zdanie, to posłałbym go na judo. :)

A, plany? Może jak się przyłożę, to sprawię sobie dana na któreś urodziny? Terminy zimowych egzaminów wypadają w ich okolicy.
  • 0

budo_gouge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Ostatnio miałam do osiągnięcia cel pt. 'szpagat'. Osiągnęłam, za tydzień mam egzamin na żółty pas fms. Zdam na pas... Sama nie wiem, jakby nie patrzeć jestem początkująca i jedynymi celami jest poprawienie technik, pozycji, postawy, siły, szybkości, wytrzymałości, dynamiki... dalej wolę nie myśleć, coby się nie zawieść
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Moze jeszcze do tego nie doroslem , ale trenuje po to i zawsze trenowalem zeby byc najlepszy w danej kategorii wagowej ,nie wyobrazam sobie trenowac rekreacyjnie(czas pokaze) i nie rozumiem osob ktorzy maja w dupie zawody cos mi sie wydaje ze albo sie boja albo unikaja wyzwan.a moj cel to wygrywac jak najwiecej zawodow jak sie da przez jak najdluzszy czas!!hehe
  • 0

budo_pio28
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Trójki z przodu to ja jeszcze nie mam ale nie wiele brakuje. Taekwondo trenuje od zawsze, ostatno miałem powazna kontuzje stawu skokowego Mysle co by teraz odpocząc troche od taekwondo i popracowac nad siłka póki sie nie wykuruje. Mysle ze taekwondo na starosc nie jest dobrym sportem, jezeli sie nie trenuje systematycznie. Wpadanie raz w tygodniu albo wcale nie jest dobre dla stawów. A niestety puźniej nie ma czasu na regularne treningi, praca, rodzina. Dlatego myslałem troche o boksiew. Pozdrawiam
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???

trenuje po to i zawsze trenowalem zeby byc najlepszy w danej kategorii wagowej ,nie wyobrazam sobie trenowac rekreacyjnie(czas pokaze) i nie rozumiem osob ktorzy maja w dupie zawody cos mi sie wydaje ze albo sie boja albo unikaja wyzwan.


Albo np. nie mają czasu, żeby tyle trenować, by miało to sens. :)


Mysle ze taekwondo na starosc nie jest dobrym sportem, jezeli sie nie trenuje systematycznie. Wpadanie raz w tygodniu albo wcale nie jest dobre dla stawów.


Pewnie tak. Ja za to mam bardzo nietypowy problem. Kiedy przez 2-3 tygodnie nie mogę przyjść na trening (choroba, praca, wyjazd), zaczynają mnie boleć kolana. Jak przypuszczam ma to związek z utrzymaniem odpowiedniego rozciągnięcia mięśni, które je trzymają. Może jestem skazany na TKD?
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Tsunami: a może ktoś nie ma sobie czego udowadniać, może nie muszę wzmacniać swojego ego wygranymi zawodami?? Moze zawody nie są na tyle obiektywnie skonstruowane( a wiem, ze nie są) żeby pokazać czy jest się NAPRAWDE dobrym??Ja w zawodach startuje w sumie, ale dość rzadko, bo dla mnie ważne jest to co osiągne sam w duchu a nie przed publiką......choc nie mowie, ze zawody są złe czy coś w tym stylu, ale nie są niezbędne ado niezbednych duzo im brakuje :-) a co do unikania wyzwań lub bania się ich: ja osobiście mam jeszcze wiele innych rzeczy, w których mogę podjąć wyzwanie....itd. itd.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???

...nie wyobrazam sobie trenowac rekreacyjnie(czas pokaze) i nie rozumiem osob ktorzy maja w dupie zawody cos mi sie wydaje ze albo sie boja albo unikaja wyzwan.a moj cel to wygrywac jak najwiecej zawodow jak sie da przez jak najdluzszy czas!!hehe

. . . przez jak najdłuższy czas - to relatywnie niedługo. A co potem?
  • 0

budo_pio28
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Zawode są fajnym sposobem skonfrontowania swoich umiejętności. Ale przychodzie kiedys ten czas ze trzeba troche zbastować. Moja drugą pasia jest piłka nozna, a zreszta kazda forma rekreacji jest dobra. Taekwondo dało mi bardzo duzo i mysle że mam podstawy aby spróbować poćwiczyc inne style. Podobno po tym poznaje sie prawdziwego wojownika , ze nie ogranicza sie tylko do jednego stylu.
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
niewiem w sumie.. moze potem zajme sie trenerka , otworze swoj wlasny klub, zobaczymy.Zawsze odkad trenowalem robilem to pod zawody i nie potrafie sobie wyobrazic innego sposobu sprawdzania sie , (oprocz egzaminow)ja uwazam ze zawody oceniaja obiektywnie to co przetrenowales czy zrobiles postepy, a tak samemu ciezko siebie ocenic , ja czerpie z tego satysfakcje.
  • 0

budo_pio28
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Dla mnie zawody tez były wielkim przezyciem, adrenalina rosła. Juz nie jezdze bo nie trenuje na tyle intensywnie. Kidys sparowałem z gościem co walczy w "klatce", w parterze robił ze mna co chciał. Chce powiedziec ze twekwondo swoja droga ale trzeba spróbowac czegoś innego. Ostatnio byłem na kilku treningach kraw magi (chyba tak sie pisze). Zajebisty styl w ciasnych pomieszczeniach, taekwondo ci sie nie przyda za bardzo.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
Również uważam, ze trzeba być bardziej wszechstronnym-chciałbym teraz troche grapplingu jakiegos spróbowac....nie wiem jakieś BJJ jako małe uzupełnienie do stylu uderzanego(TKD rzecz jasna) ale niestety niedługo czeka mnie matura i po prostu NIE MAM CZASU-ale może na studiach coś pomyślę o małym uzupełnieniu jakimś parterowym stylem.
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CO DALEJ???
od kad trenuje i bywam w pubach , klubach, itp bylem swiadkiem wielu starc ale w zadnym wypadku nie widzialem zeby ktos komus wyciagal balache:D jednak na ulicy stojka jest najwazniejsza , sam trenuje bjj tez od dwoch la bo trzeba byc wszechstronnym ale pod realna walke bardziej polecalbym judo albo zapasy w polaczeniu z tkd . nie ma sznas z takim polaczeniem boks tajski ktory w polsce jest na pozomie -1 (sa wyjatki)czy systemy typu krav maga na ktorym oklamuja ludzi ze w pol roku naucza sie niszczyc bandy łysych na ulicy , tylko po to zeby robic pieniadze, to zwykla sciema zeby cokolwiek znaczyc potrzebny jest systematyczny ciezki trening na ktorym wylewa sie litry potu i krwi i mozg zapamietuje okreslone bodzce i potem w sytuacjach zagrozenia robi sie rzczey automatycznie .A ze ktos pokaze ci kilka kombinacji na krav madze czy tym podobnym to ty nawet tego nie zapamietasz i sobie nie przypomnisz co trzeba robic w sytuacji zagrozonej.bylem na treningach tego typu sytesmow i ci wielcy mistrzowie nie zdazyli nic mi zrobic gdy po prostu wchodzilem w nich prostymi i konczylem dolyo na mache .Trening jest najwazniejszy.Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024