Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy mi zaszkodzi ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

czy mi zaszkodzi ??
Witam, otóż mam takie pytanie, mianowicie na treningu zaraz przed świętami naciągnąłem mięsień, konkretnie był trening, ćwiczyliśmy na łapkach niepamiętam nawet co, i zachciało się mi i kumplom z grupki zrobić to kopnięcie od góry ( zwie się to chyba naeryo chagi, jeśli niepomyliłem nazwy, to niech mnie ktoś naprostuje ) i ładnie mi wychodziło na ramiona, ( a kolega był nieco wyższy, ale niewiele ) więc po paru razach powiedziałem aby dał na głowe, i zrobiłem tylko, że przy uderzeniu w łapke, może podnoszeniu nogi poczułem jakby "dwa pstryknięcia, potem niemogłem zbytnio siadać i chodzić, oczywiście naciągnięcie, naszczęście po paru dniach możliwość chodzenia wróciła mi, a teraz po ok. 2 tygodniach, może nawet troche więcej moge już właściwie biegać leciutkim truchcikiem, do tego lekko kopać, moge już nawet wykonać dollyo na wysokość pasa, i tu moje pytanie, dziś jest czwartek, a w poniedziałek mam trening, czy uważacie, że moge iść na ten trening :?: , oczywiście wszystko będe robił delikatnie, niekombinował z kopaniem, lżejsze rozciąganie i ogólnie nieobciążanie miejsc które mnie bolą, dodam, że w ostatnich dniach właśnie następuje taki przełom, że z dnia na dzień coraz mi lepiej, więc może do poniedziałku, aha jakby to miało znaczenie to bolące miejsca to: noga pod prawym pośladkiem i pośladek i troche krocze :oops: , aha opinie lekarską dostałem bo moja ciocia i wujek są lekarzami, lecz oni tego nieoglądali, bo bym się spalił ze wstydu :wink: , i oni jak to lekarze mówią miesiąc, i myśle, że to zawyżony czas, no i na koniec nieodsyłajcie mnie prosze do żadnych tematów w innych działach, bo ja ćwicze tkd, a co się robi na tkd to wiedzą ludzie w tym dziale a nie w innym :wink: .
Z góry dziękuje za wszystkie udzielone odpowiedzi i Pozdrawiam :wink:
PS. następny trening po poniedziałku jest w środe, więc jeśli sądzicie, że w poniedziałek niema szans to czy w środe bym mógł :?:
PS2. jak coś przez ok 11 dni smarowałem się maścią chłodzącą, potem przestałem, bo pisało na niej, że dłużej niż 11 dni nie można, dodatkowo łykam codziennie 3 razy polopiryne S którą zaleciła mi ciocia (chyba z powodu działanie przeciw-bólowego)
  • 0

budo_pretorian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:xXx
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mi zaszkodzi ??
Prawde mówiąc to niewiem co ci powiedziec!! Musisz sam osądzic jak sie bedziesz czuł i czy dasz rade!! Ja bym poszedł na twoim miejscu na trening! pare miesiecy temu zerwałem poduszki w kostce czy jakos tak i lekaż powiedział mi ze przez miesiac nie mam ćwiczyć a potem w wysokim obuwio powyzej kostek wiazanym! ja to oczywiscie "olałem"! i to był chyba mój błąd bo dopiero pare tygodni temu uraz ten przestał miec znaczenie przy wykonywaniu jakich kolwiek ćwiczeń!
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mi zaszkodzi ??
idz do lekarza ktory cie obejzy, spiesz sie powoli- jak przez wlasna glupote spieprzysz sobie noge jeszcze bardziej to napewno nie bedziesz mogl wrocic na treningi przez dluzszy okres niz ten ktory potrezbujesz teraz na regeneracje.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mi zaszkodzi ??
Radze uważać, ja już raz tak samo przy naeryo a drugi raz przy szpagacie zrypałem sobie noge, teraz w sumie juz powolutku doszedłem do siebie, ale boje sie na razie naeryo kopać bo coś czasem jeszcze leciutko pobolewa......radzę abyś na razie nie rozciągał nogi w tej płaszczyźnie(w innych można) i nie kopał przez jakiś czas naeryo tą nogą.....masz po prostu ponadwyrężane mięśnie i przyczepy w tej nodze. Jeśli już pójdziesz do lekarza to prawdopodobniemoże Ci przepisac taki lek przeciwbólowy i regenrujący na stawy i mięśnie, który nazywa się DicloDuo-albo jakiś inny środek zawierający diclofenac.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mi zaszkodzi ??
W temacie objawów: boli cię pod prawym pośladkiem, nie kopiesz prawego ap i naeryo (yopa trochę można) na drugą noge odwrotnie. Coś takiego?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024