Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_sonic_x_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
Witam szukam szkoly teakwon-do w bydgoszczy ! najlepiej adres, kontakt, ulica, koszt treningow i jak ktos ma cos wiecej niech poda... . Z góry dziekuje. i Jeszcze co trzeba miec na zajecia teakwondo .
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pół minuty w google, ale zamiast poszukać lepiej założyć temat (jeśli szukałeś to przepraszam), jest jeszcze temat o klubach, ale go mi się przeszukiwać nie chciało, o klubie nic właściwie niewiem, bo jestem z wrocławia, ale niewątpliwie ktoś jest z bydgoszczy, to coś ci powie, ja moge dać tylko ten link, ale tam już niewątpliwie coś jest, o koszty zapytaj się mailem, albo zadzwoń, ja tak robiłem, pytałem po klubach, i najwyżej pójdz zobacz co i jak, do klubu, to będziesz więdział wszystko.
Aha a trzeba mieć chęci do ćwiczenia i na początek zwykłe spodenki, później dobok i jeśli ITF to może rękawice (moge się mylić, ćwicze WTF, więc bardziej domyślam się), no i ochraniacze na sparingi zazwyczaj trzeba mieć własne, ale sparingi to też nie na początku
  • 0

budo_sonic_x_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
Mam takie pytanie do Ciebie czym sie rozni itf od wtf bo klub wkscentrum jest wtf w bydgsozczy i wlasnie nie wiem czym sie rozni ITF od WTF .Mysle ze mi pomzoesz ^^
  • 0

budo_tex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
Serdecznie zapraszam w poniedziałki, wtorki i piątki na godz 19 na ulicy Cichej 59 (liceum 11-osiedle Leśne) do sekcji WincentyTKD WTF. zapraszam
  • 0

budo_szec-hter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
Sam nie znam sie za bardzo na organizacjach w tae kwon do, ale mysle, że będe mógł Ci pomóc.

No, a wiec Wtf jest to raczej oraganizacja nastawiona pod zawody na treningach nie uzywa sie raczej rak tylko cwiczy ladne piekne kopniecia w powietrze i na glowe które poprostu ladnie wyglądaja nic poza tym.

w Itf jest juz nieco bardziej polozony nacisk na techniki reczne i kopniecia, przydajace sie w samoobronie (aczkolwiek TKD nie jest to styl pod ulice do tego to najlepiej szybko biegac :D )
Zawody sa bardziej kontaktowe no i oczywiscie czeste trening i spotkania z przedstawicielami KB.


Szechter

Sorry, że tak dziwnie, ale dzis jakos takos nie ten teges jestem (( :
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy

No, a wiec Wtf jest to raczej oraganizacja nastawiona pod zawody na treningach nie uzywa sie raczej rak tylko cwiczy ladne piekne kopniecia w powietrze i na glowe które poprostu ladnie wyglądaja nic poza tym.


dostałeś kiedys takim "ładnym pięknym kopnięciem w głowę"?
jeśli nie, to nie pisz bzdur.

w Itf jest juz nieco bardziej polozony nacisk na techniki reczne i kopniecia, przydajace sie w samoobronie (aczkolwiek TKD nie jest to styl pod ulice


nieco bardziej ?
moje standardowe pytanie: jak dlugi i kiedy cwiczyles tkd?
co do stylu pod ulicę - ponawiam moje standardowe pytanie. :lol:

Zawody sa bardziej kontaktowe no i oczywiscie czeste trening i spotkania z przedstawicielami KB.


czy piszesz o jakiejs konkretnej sekcji?
może warto o tym wspomnieć?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy

Mam takie pytanie do Ciebie czym sie rozni itf od wtf


dlugo mozna odpowiadac.

są tacy co twierdzą, że to dwa odrębne style walki (w tym ja ;) ).

Zacznij od: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kopnięcia są podobne.
Zupełnie inne są techniki ręczne (nieprawdą jest, że w WTF nie ma rąk).
Są inne układy formalne.
Dobok ma inny krój.
WTF jest na olimpiadzie, a ITF nie.
Osobiscie polecam TKD w każdej wersji - świetna zabawa (bardziej polecam ITF, ale nie jestem obiektywny ;) ).
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
Hehehe, piękne kopnięcia, ładnie wyglądające i do niczego sie nie nadające-może to zależy od trenera, ale jeśli już chodzi o te ZAWODY, o których wspomnaił Pan nad Stern'em to ja na takie zawody zapraszam i polecam dostać choćiażby Doliaka przez kask-i wtedy sie wypowiadaj.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
haha no lol w mojej sekcji WTFu (nawiasem mówiąc jakże słabego, i ładnie wyglądającego WTFu) jeszcze nigdy przy ćwiczeniu techniki nie kopaliśmy w powietrze, w WTFie właśnie ćwiczy się tak aby wykonać jak najszybsze i jak najsilniejsze kopnięcie, bo tylko wtedy się zapunktuje podczas zawodów, a kopniecia w powietrze to jest właśnie panie specjalisto domena ITFu (oczywiście nie obrażam tu ITFu, tylko mówie specowi jak jest), ale jak są ludzie którzy się znają lepiej to niech się wypowiadają..., a ręce w WTFie tęż są, chociaż prawdą jest to, że raczej słabe, ponieważ nie jest to klasa bokserska, a do tego są wyprowadzane na tors, bo takie są właśnie wymogi walki sportowej w WTFie, choć i w niektórych sekcjach może i ćwiczy się też na twarz. Podsumując ćwicz jakiekolwiek taekwondo, bo wszystkie są świetne, choć ja jako osoba z WTFu w myśl zasady każdy chwali swoje polecam bardziej WTF :)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
Aha zapomniałem dodać WTF jest Full kontaktowy, ale w ochraniaczach, ITF jest light w rękawicach i takich fajnych butach aby kopnięcia nie bolały :wink: , więc co jest bardziej kontaktowe zależy od punktu widzenia, tu kopiesz full, ale gość jest w ochraniaczach, a tu light.
  • 0

budo_kage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam Szkoly Teakwon-do w Bydgoszczy
ITFu chyba nie ma, a jak WTF to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024