Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uciążliwy problem... proszę o pomoc ;/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_ced
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Uciążliwy problem... proszę o pomoc ;/
Witam wszystkich.
Mam problem, który doprowadza mnie juz do furii.
Otóż kiedyś dużo ćwiczyłem taekwondo... potem zrobiłem dosyć długą przerwę... rozciągałem się od czasu do czasu... ta przerwa trwała jakieś dwa lata... co prawda coś tam czasem ćwiczyłem ale rzadko...
Ostatnio powróciłem spowrotem do treningów... problem w tym, że zanim powróciłem do treningów to nie potrzebowałem się zbyt długo rozciągać aby sobie fajnie i sprawnie pokopać... od kiedy znowu zacząłem się rozciągać i ćwiczyć nogi to czuję mocny ból w biodrach...
Tak jak wspomniałem kiedyś wystarczyło z 10 przysiadów... delikatne rozciąganie, które nie trwało nawet minutę... a odkąd znowu zacząłem intensywne treningi to moje ścięgna zrobiły się sztywne...
Już dwa miesiące ćwiczę i jakoś tak nie widać za dużych efektów... wręcz jest coraz gorzej... ból wzrasta i potrzebuję coraz to dłuższej rozgrzewki aby móc sobie wogóle pokopać...
Nawet podczas przerwy potrafiłem zrobić prawie pełny szpagat i to bez większej rozgrzewki... a kiedy zacząłem ćwiczyć to do szpagatu mam daleko ;/
Czy ktoś może się orientuje co mi może być?
Zastanawiam się czy może to być zapalenie ścięgien... albo może po prostu powinienem zrobić sobie z dwa tygodnie przerwy... bo w sumie ćwicze codziennie... ale ten ból jest coraz gorszy... ścięgna mam sztywne jak kije drewniane... a o szpagacie to mogę zapomnieć...
Proszę o pomoc...
  • 0

budo_makhi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciążliwy problem... proszę o pomoc ;/
starosc nie radosc! :)
rozgrzewka to podstawa i niewarzne co bylo kiedys. przyczyn bolu moze byc wiele uwazam ze teraz musisz postawic na regeneracje i na profilaktyke (czyli rozgrzewke) zastanow sie tez czy twoja dieta dostarcza wszystkiego co potrzeba do regeneracji miesni i sciegien moze trzeba jakis supli ja np stosuje czasem preparat na stawy , magnez a reguralnie witaminy (odzywke bialkowa dlatego ze niejadam miesa)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciążliwy problem... proszę o pomoc ;/
może byc zapalenie stawów i ścięgien, moze tez byc jakiś inny problem więc przebadaj się na wszelki wypadek. Ale moze to też być własnie efekt intensywnych treningów. Jeżeli po każdym ostrym treningu lub bieganiu nie zrobisz porządnego rozciągania( przynajmniej po 2 min w kazdej, pozycji - szpagat prosty,turecki i skrzyzne-na boczne scegna) to miesnie kurcza sie o iles tam i po jakims czasie pojawia sie ewidentny przykurcz.
A na wszelki wypadek zrób sobie przerwę (ja mam podobny problem z dziwnym bólem w jednej nodze - który najprawdopodobniej był efektem przetrenowania)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024