Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny 5 DAN w PFA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Jeżeli przyjmiemy że do 4 dana stopnie przyznaje się za umiejętności techniczne. To 5 dana równie dobrze można dostać za umiejętność wystarania się o 5 dana. I cóż w tym złego :wink:
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Shawnee każdy ma prawo do swojego zdania. A Aborygen ma rację co do tego zjazdu w Gorzowie, nieźle tam Wiśniewski narozrabiał
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
byłaś na tym zjeździe, czy tylko "wiesz ze słyszenia"?
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Nie nie ze słyszenia
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Shawnee każdy ma prawo do swojego zdania. A Aborygen ma rację co do tego zjazdu w Gorzowie, nieźle tam Wiśniewski narozrabiał

Nie odnosiłem się do zjazdu w Gorzowie. Nawiązałem li tylko do Twojej i aborygena opinii o aikido s. Wiśniewskiego. Oczywiście - każdy ma prawo do własnego zdania. Tyle tylko, że można powiedzieć o kimś: uważam, że awans był nieporozumieniem, ponieważ według MOJEJ opinii aikdo prezentowane przez pana X jest (przykładowo) archaiczne i brak w nim polotu tudzież fantazji, zamiast twierdzić, że pan X to łamaga i cienki jest jak ogon węża w tym co robi zaś jego aikido w ogóle to dupowate jakieś i obciachowe jest. Oczywiście, żeby wyrażać swoje opinie o kimś, należy mieć odpowiednią wiedzę o tym człowieku jak również samemu prezentować odpowiednio wysoki poziom wyszkolenia, by oceniać umiejętności drugiej osoby. Tak sobie myślę...

P.S. Rozumiem, że jesteś z s. Wiśniewskim na ty, prawda?

I EOT...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Japończycy powinni najpierw zobzczyć co wiśniewski umie a nie opoirać się na jakiś zabarwionych układami rekomendacjach

Iga - a nie wiesz przypadkiem, od kogo sensei Wiśniewski otrzymal 4 dana...?
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Od Kanetsuki :D :wink:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Jo zostało wsadzone w mrowisko. Ponieważ niemal całość tego co tu ostatnio czytam boli mnie koło loli, jednak nie znoszę hipokryzji i zaślepienia jedyniesłusznością, to postanowiłem zadać kilka pytań, tym, którzy doskonale wiedzą jak powinien wyglądać rozwój aikido w Polsce, oraz kto na stopnie takie czy owakie zasłużył.
Moje pytania:
1. 5 dan jest stopniem nadawanym za zasługi w pracy dla rozwoju aikido. Skoro 4 dan jako ostatni stopień techniczny został nadany seinsei M. W. przez Kanetsuka Minoru shihan, to czy był to błąd shihana?
2. Gdyby zjazd w Gorzowie, zakończył się "zwycięstwem" sensei R.J.K. i P.B. to czy "shihanem na PFA" byłby Kanestuka Minoru sensei? Co wówczas z klubami które podążają w ramach PFA swoją drogą, za shihanami: Chiba, Tamura, Tissier.... Mieliby porzucić ową drogę, którą aktualnie kroczą? Pytam osoby, które tam były. Jak sprawa miała wyglądać? Jak dziś wyglądałoby zjednoczone PFA?
3. Jeśli sensei P.B., znakomity skądinąd technik, jest tak wrażliwy na rozwój techniczny aikido w Polsce, to dlaczego są przez niego promowani ludzie tacy jak kolega "tapczan", ulany przez sensei Kanestuka na 2 dan (do dziś ten kolega nie wie czymu nie zdał, myśląc że jest dobrym aikdoką) czy miszcz z byłego miasta wojewódzkiego, w mig łapiący w gołe dłonie jo i bokken w obronie własnej i wzruszający tym do łez na egzaminie na dwójkę (zdanym) sensei Fujimoto na stażu w Nowym Sączu?
4. Skoro techniczny rozwój PSA jest taki idealnie ukierunkowany, to dlaczego na gali w Opolu mieliśmy tyle śmiechu na egzaminach na shodan, bo nikt ze zdających nie rozumiał egzaminatora, który jest uznawany za najważniejszego nauczyciela dla tej organizacji, od którego jakoby czerpią najwięcej nauki, którego drogą kroczą. To jak? Uczą się u niego, zdają u niego, a go nie rozumieją? I dlaczego sensei Asai nie chciał zgodzić się na egzaminowanie?
5. Skoro na stażach PSA hakama noszą tylko yudansha, to dlaczego gdy przychodzi czas egzaminów, hakama każe się zakładać osobom (uke) do tego nieupoważnionym? Czy nie jest to hipokryzja?
6. Skoro aikido ma być jedno, to dlaczego nie było pokazów PSA, które na gale do Warszawy zostało zaproszone? Mnie osobiście ta nieobecność bardzo zabolała, bo z wieloma z tych osób ćwiczyłem wielokrotnie i wiele się od nich nauczyłem. Nie można było być wówczas ponad podziałami?

7. Co tak naprawdę z powyższych wpływa na wasze treningi aikido?

Generalnie pragnę tym wpisem zauważyć, że nikt nie jest doskonały, pamięć ludzka jest zawodna, ocena zawsze subiektywa, a wszystko to zdrowo myślący człowiek winien mieć w dupie. Ja osobiście mam dużo do nauki na macie i to mój główny problem jeśli chodzi o aikido.

I jeszcze jedno mam na koniec do powiedzenia:
Niektórym osobom radzę: zjeść spory tależ grochówki, zatkać sobie mocno nos, skrzyżować nogi i puścic zdrowego bąka. Może to wam przeczyści w głowach.
Z harcerskim pozdrowiem!

PS. Proszę administratora o usunięcie usera "irimi" z forum.
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Na gali w Opolu też nie było oficjalnych przedstawicieli PFA, chociaż zaproszenie dostali, został jednak odczytany list gratulacyjny od Prezydenta Pomanowskiego, a listu gratulacyjnego od prezesa PSA na gali w Warszawie nie odczytano.
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
I jesze odnośnie Tapczana:
1. Tapczan wie za co nie zdał, bo facet zna swoje mocne i słabe strony
2. lepiej nie zdać u Kanetsuki niż zdać na dana przed komisją egzaminacyjną mistrzów PFA
A odnnośnie sensei Asai , to sam go Irimia zapytaj dlaczego nieegzaminował w Opolu, to bardzo miły i kontaktowy człowiek
  • 0

budo_mały aikidoka
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
... - te Mały, co się czepiasz ????

- Sensei W. jest O.K.

:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Na gali w Opolu też nie było oficjalnych przedstawicieli PFA, chociaż zaproszenie dostali, został jednak odczytany list gratulacyjny od Prezydenta Pomanowskiego, a listu gratulacyjnego od prezesa PSA na gali w Warszawie nie odczytano.


Kolejny raz prostuję:
na obchody PSA został zaproszony urzędnik z MSZ . Prezydent PFA nie został zaproszony.
Organizatorom odpisał urzędnik. Treść listu miala charakter urzędowo-oficjalny a nie aikidocki. Nie należy tych spraw mylić. Na gali PFA odczytany został tylko 1 list od p.o.Prezydenta W-Wy K.Marcinkiewicza.
Dziesiatków listów gratulacyjnych od organizacji sportowych i aikidockich nie odczytano bo Gala trwałaby nie 4 a 8 godzin. Natomiast wymieniono wszystkie obecne na sali organizacje i delegacje.
:roll: :roll:
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Soma,pytał sie czemu nie współpracuja z PFA sensei Asai i Kanetsuka.Widocznie pokazano im 2 strony medalu.Zdecydowali która im sie spodobała.W sumie maja racje ci co pisza ze tu polityka miesza najwięcej.Czy nie lepiej zrobic tak jak z PZPN zrobili?Wybrac młodych przedstawicieli,a nie jednych i tych samych przedstawicieli.Tylu jest aikidoków obydwu płci,ktore nadawały by sie na te stanowiska.Nie dotyczy to funkcji Prezydenta która pełnic osoba z estymą......
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Kolejny raz jak będę chciał komuś pogratulować zrobię to osobiście.
Dyskusja która się rozpętała jest śmieszna.
Pewne osoby powinny zacząć leczyć swoje fobie....
Pewnie gdzieś na początku swojej przygody z aikido słyszeli słowo harmonia, może nawet próbowali zrozumieć to pojęcie, ale to forum w wielu kwestiach pokazuje ile jeszcze pracy trzeba włożyć aby tak było rzeczywiście.
Idę sobie potrenować bo czytać to wszystko jest stratą czasu.
Pozdrawiam aikidoków, reszta - do przedszkola.
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Nie wiem dlaczego kolega Irimi wrzucił tyle kamyków do ogródka PSA, chciałbym jako członek tej organizacji odnieść się do tego, tym bardziej, że z "wierchuszki" raczej nikt tu nie zagląda
1. Nie rozumiem...
2.O ile wiem - przyznaję, z drugiej ręki- nie było takich planów, z powodów , które podajesz
3.To nie do mnie, ale patrz 4
4.Nie wiem skąd ten pogląd o idealnym ukierunkowaniu, ale zgadzam się, egzamin był organizacyjną wpadką, nie rozumiem też, czemu niektórzy ludzie zdawali u nauczyciela, z którym nie są związani. Czemu Asai sensei nie chciał egzaminować - nie wiem.
5.Tak, to prawdopodobnie hipokryzja, choć niewiele osób te hakamy założyło.
6.Pytałem dziś Roberta -twierdzi, że nie wiedział nic o zaproszeniu do zrobienia pokazów. Szkoda, że nie było, głupio wyszło. Na 40 lecie będą :)
7.Uczenie sie na cudzych błędach to prawdziwy luksus.

Na koniec moja dzisiejsza rozmow z "sensei R.J.K." :
"- Sensei Wiśniewski dostał 5 dana
-To dobrze, choć spodziewałem się , że w przyszłym roku. A Sapiela?
- Nie wiem"

  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Jaded, dzięki za odpowiedź, choć pytania były retoryczne - jak wspomniałem, na ile mnie znasz, mam politykę głęboko w dupie - patrz toast w Opolu ;-) (cholipa staram się, żeby mnie stąd wywalili, ale jakoś nie wychodzi... - może to pomoże: DUPA DUPA DUPA)
Kamyki? Ano dlatego,że zapewne osoby z PSA, i to młode, wcześniej jo w mrowisko wszadziły, i to zapewne nie głosem swoim, ale tym co kto inny im powiedział... No cóż wyjaśniłem na końcu mego wpisu: nie święci garnki lepią, a psów wisi już na forum zdecydowanie za wiela, zwłaszcza jak na sztukę pokoju. A, że mnogość osób z PSA, z którymi nie raz ćwiczyłem i poglądy wymieniałem pozywy wpływa na moje aikido miała i mieć mam nadzieje będzie, to wyjaśniłem o co mnie biega.

Tylko ad. 7 - bądźmy szczerzy: NA SZCZĘŚCIE, ani na Twoje, ani na moje treningi aikido i Twoje i moje umiejętności to nie wpłynie. Poćmy się dalej... Smutne, że młodzież zaczyna swoja przygodę z aikido od politykowania, podczas gdy sednem aikido jest nieustanny rozwój, trening, trening, trening, czego wszystkim goraco życzę!

Do szybkiego zobaczenia na stażu z Yoji Fujimoto shihan!
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Co do stazu to raczej szybciej,ponieważ wczesniej bedzie staz z sensei ASAI 24-25 marca,tak ze mozemy si spotkac na stazu a potem na siebie po uzywac jacy to my jestesy wielcy aikidocy.Wiecej samokrytyki i pokory w tym co robimy...... :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

PS. Proszę administratora o usunięcie usera "irimi" z forum.

to do niego napisz.
Dla ulatwienia podaje nicka:
Czeslaw
  • 0

budo_kolo bola
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk opolski

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Stara maksyma głosi: Ci którzy mówią: nie wiedzą. Ci którzy wiedzą nie mówią... Na te wszystkie dyskusje pół litra i jeden wieczór to za mało. Ale jeśli macie ochotę pogadać to wpadnijcie na piątkowe treningi do Opola (OSA). Zawsze jest z kim pójść na pizze, colę albo coś lepszego. Nocleg też się znajdzie jak by co...
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Kolo Bolo dobrze napisał,zdarzyło mi sie z kolegoami z OSA pogadac jak i małe co nieco spałaszować.A nawiązując do tematu jaki tu jest,ni spotkałem sie nigdy ,aby s.Wisniewski zaprosił zagranicznych studentów do siebie na obozy,a jesli juz byli to czy chętnie wracali z a rok na nie.Majac mozliwosc obserwacji 2 srodowisk,tj,PSA I PFA nie widze tego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024