Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny 5 DAN w PFA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Ja też gratuluję . A ponieważ jestem zaciekawiony to dołączam się do pytania . Szczególnie , gdy się pamięta zjazd PFA w Gorzowie , na którym się okazało , że Zarzad wystąpił do Hombu Dojo o przyznanie sobie promocji na 5 Dan .

A z jakim skutkiem?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

A z jakim skutkiem?

NATYCHMIASTOWYM... :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
ale negatywnym :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Tak się zastanawiam....może poprostu nie jestem zorientowany w procedurach, ale rozumiem, że do 4 DAN-a zdaje się egzaminy nazwijmy to "techniczne", kolejne stopnie otrzymuje się w dowodzie uznania, nazwijmy to za " zasługi...", więc chyba nie jest konieczny tzw. promotor, który przy egzaminach technicznych w sposób naturalny wspiera poczynania swojego wychowanka. Ale przy 5, 6 DAN-ie promotor, co niby miałby sprawdzać, nadzorować, kontrolować, promować........?
Chyba Doshu kontroluje poczynania federacji, które sam uznał? Więc widzi czy coś się dzieje czy nie. Jak się dzieje to jest DAN-ik.
Tak czy inaczej wypada tylko się cieszyć, że w Polsce mamy takie wysokie stopnie.....i możemy np. napić się z nimi piwka :lol:
Pozdrawiam Wszystkich
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Tak się zastanawiam....może poprostu nie jestem zorientowany w procedurach, ale rozumiem, że do 4 DAN-a zdaje się egzaminy nazwijmy to "techniczne", kolejne stopnie otrzymuje się w dowodzie uznania, nazwijmy to za " zasługi...", więc chyba nie jest konieczny tzw. promotor, który przy egzaminach technicznych w sposób naturalny wspiera poczynania swojego wychowanka. Ale przy 5, 6 DAN-ie promotor, co niby miałby sprawdzać, nadzorować, kontrolować, promować........?


oczywiscie ze to nie jest egzamin techniczny... ale "sprawdzac, nadzorowac, kontrolowac przydaloby sie w kazdej sytuacji wszystko :!: :!: :) a po za tym ktos tak czy inaczej przeciez wystepuje z wnioskiem o przyznanie stopnia...

Chyba Doshu kontroluje poczynania federacji, które sam uznał? Więc widzi czy coś się dzieje czy nie. Jak się dzieje to jest DAN-ik.


taaaa..od razu kontroluje poczynania, wchodzi we wszystkie zawilosci itp.. na pewno.. :) juz to widze... a mozesz wyjasnic w jaki niby sposob mialby to robic :?: :lol:
  • 0

budo_tomkat64
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
GRATULACJEEE... aby się długo nie nosił (6 ....ładny numer:) )
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Tylo ciekawe za co on dostał 5 Dana?Technicznie nie dorasta ani hofmanowi,a prezydentowi PFA.Jest misrzem lewej reki na staze zagraniczne nie jezdzi nie udziela sie za granica,i a co dostał 5 DANA?Za to ze sfałszował wybory w gorzowie,coraz bardziej chore staje sie to co dzije w PFAStworzył stowarzyszenie instrukoróww aikido,aletylko z swoich uczniów,to jest po prostu,chucpa nic innego.
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Wiśniewki ma 5 dana, to po prostu ośmiesza polskie Aikido, a co do tego, że Złotówm ma wreszcie 5dana, to żadna nowość, bo Borowski ma 5 dana już od dawna a też jest ze Złotowa
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
I ie wiem doprawdy skąd tyle gratulacji, to zwyczajne wazelinaiarstwo
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Cóż..., albo uznany shihan, albo PFA. Zapytaj zainteresownego...


PFA ani nikt w Polsce nie ma uprawnień do rekomendowania na 5 DAN aikikai.
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Cóż..., albo uznany shihan, albo PFA. Zapytaj zainteresownego...


PFA ani nikt w Polsce nie ma uprawnień do rekomendowania na 5 DAN aikikai.

Ma racje,zgadzam sie w całej rozciagłości,osoba musi miec rekomendacje japończyków.Ciekawe,kto go rekomendował do Japoncyków i im nagadał głupot o Mistrzu Marianie.Ciekawe.......
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Japończycy powinni najpierw zobzczyć co wiśniewski umie a nie opoirać się na jakiś zabarwionych układami rekomendacjach
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

I ie wiem doprawdy skąd tyle gratulacji,...


5,6,7 Dan otrzymuje się także za swoich uczniów, myślę że na tym polu Wiśniewski ma wybitne dokonania. Weźmy choćby Shin dojo Poznań , Wojtek i Adam to nie jedyni jego uczniowie na b.wysokim poziomie. Idąc własną drogą pamiętamy o tych którzy uczyli nas podstaw. Stąd tyle gratulacji.
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Znam Wojtka i Adamale według mnie oni sami sobie to zawdzięczaja ,a nie M.Wisnewskiemu.Wieksze osiagniecia ma Robert Krac.Jego uczniowie,Wojtek,Adrian,Grzegorz i Ewa tez maja bardzo wysoki poziom,i na pewno maja wiecej uczniów.Wiem bo znam ich osobiscie.R.Krac jezdzi na staze za ganice,i uczniowie jego.Co do M.W. to raczej niemozliwe i nie realne chociaz moze pojechac do Berlina na staz z japończykiem.To tylko kwestia checi,i bycia osoba obiektwna do swoich umiejętnosci.Zauwazylem ze uciekaja tu od tematu zjazdu w Gorzowie.Ciekawe....Czy to ucieczka przed tym co było i brakiem kompetencji M.W w nawet takiej sprawie jak prawnik,która nie wiedziała i nie umiała sie ustosunkować to zapytań.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Ja też gratuluję . A ponieważ jestem zaciekawiony to dołączam się do pytania . Szczególnie , gdy się pamięta zjazd PFA w Gorzowie , na którym się okazało , że Zarzad wystąpił do Hombu Dojo o przyznanie sobie promocji na 5 Dan .

A z jakim skutkiem?

Wtedy mieli , ( Zarząd ),zbyt krótki odstęp pomiędzy po egzaminie na 4 Dana. A swoją drogą , to mnie zaciekawiło , bo Asaj i Kanetsuka już nie współpracują z Pfa. Czuję tu rękę Redakcji.
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
NO Iga, i aborygen, trudno mi się z wami zgodzić. Wiśniewski jest przekonujący w tym co robi. Nie zamęczy mnie nudnym gadaniem jak Hoffman i Krac, np. Aikido ma dość konkretne, powiedziałbym, i mocno akcentuje trening pod kątem ewentualnej s...ności. Ale oczywiście co kto lubi. i Iga, jakie masz kompetencje, aby oceniać umiejętności Wiśniewskiego? Koleżanka od 20 ponad lat z maty, która uczyła Mariana jak ikkio robić? Nie znam uczniów Kraca, ale cieszy jedno, nikt nie oczernił jak dotąd Wojtka i Adama, ale to też pewnie kwestia czasu. jedno jest pewne - gdzie drwa rąbią, tma wióry lecą. I tak gdzie pieniądze, władza i możliwość promocji - tam i opowiadanie, co i jaki gnój jest ten kto akurat nie jest znami. Tak już chyba musi być jeśli jest demokracja i władza :D , starczy włączyć tv. Ale cóż, zwolennicy i przeciwnicy będą się dalej spierać, bo mojsze jest lepszejsze a tamto paskudniejsze. :( pozsostaje jednak niesmak, jak głoszone ideały, zwłaszcza przez tych co dużo gadają, mijają się z rzecziwstością. O Harmonio aikido rozwiajaj się tak dalej. :D
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

...jedno jest pewne - gdzie drwa rąbią, tma wióry lecą. I tak gdzie pieniądze, władza i możliwość promocji - tam i opowiadanie, co i jaki gnój jest ten kto akurat nie jest znami...

A ja mam teczki z IPNu na wszystkich ktorzy teraz rzadza PFA, PSA, PUA, PAA i innych: AAA, NSDAP, PCK, Green Peace...

I co mi zrobicie...? 8) 8) 8)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

...jedno jest pewne - gdzie drwa rąbią, tma wióry lecą. I tak gdzie pieniądze, władza i możliwość promocji - tam i opowiadanie, co i jaki gnój jest ten kto akurat nie jest znami...

A ja mam teczki z IPNu na wszystkich ktorzy teraz rzadza PFA, PSA, PUA, PAA i innych: AAA, NSDAP, PCK, Green Peace...

I co mi zrobicie...? 8) 8) 8)



i wszystko to w tajemniczym laptopie 8O :shocked!: przestraszony
Stan Tyminski yyyyy.. to jest chcialem powiedziec Voivod na prezydenta :!: :!: :!: :!: :) :) :)
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA
Wystarczy jeden wieczór bez kompa, a tu małe piekiełko.
Zapodałem temat z czystego ludzkiego odruchu, jeżeli coś się komuś udaje to powinno cieszyć a nie wzbudzać tylu negatywnych odczuć.
"Wazeliniarstwo"? Co wy dzieci jesteście? Starajcie się o swoje stopnie a wyjdzie to Wam na dobre.
Osobiście, ponieważ znam ludzi, którzy zaczynali uczyć aikido ,sami ucząc się z gazet i z trudem zdobytych informacji takich jak Marian Wiśniewski i Ryszard Leśniewicz mam tylko i wyłącznie duży do nich szacunek.
Robicie dzisiaj DAN-y w 5-6 lat, bo macie wszystko na tacy, co by zostało z wielu gdyby musieli na to poświęcić tyle czasu co w/wymienieni?
I tak na zakończenie, znam również Sensei Borowskiego, Hoffmana nie mam wogóle oporów aby powiedzieć, że każdy z nich jest rewelacyjny, każdy inaczej ćwiczy, każdy ma swój sposób przekazu i u każdego ćwiczy mi się bardzo dobrze.
Życzę wszystkim złośliwcom takiej samej elastyczności w głowach jak w ścięgnach - wtedy wszystko jest proste :D
( PS. Nie wymienieni Sensei - sorry, pewnie też jesteście rewelacyjni poklon )
Pozdrawiam
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny 5 DAN w PFA

Cóż..., albo uznany shihan, albo PFA. Zapytaj zainteresownego...


PFA ani nikt w Polsce nie ma uprawnień do rekomendowania na 5 DAN aikikai.

Dziękuję za sprostowanie.

To Iga - cóż za błyskotliwe wejście na forum. Nie przymierzając, jak małego smoka :P . Kogo obsobaczysz w następnej kolejności? Ciekawostką jest (a może nie...), że o gratulacje pokusili się nawet Ci, którzy znają M. Wiśniewskiego od daaawna i nie koniecznie się z nim zgadzają w wielu kwestiach. Najgłośniej zaś, zazwyczaj, pokrzykują ludzie stojący u początku swojej kariery na macie. A jeśli chodzi o s. Borowskiego, to jest faktem, że pochodzi ze Złotowa. Tylko ile osób o tym wie i czy kogoś to interesuje? Czy pamiętasz może, kiedy s. Borowski prowadził ostatnio, regularnie, zajęcia w Złotowie? Zapewne trochę wody w rzece już upłynęło od tamtego dnia. Zatem nie dziw się, że aikido made in Złotów kojarzy się przede wszystkim z s. Wiśniewskim i z s. Marią i Jackiem Jaroszewskimi (pozdrawiam).

P.S. Rozumiem, że w celu usatysfakcjonowania Ciebie tudzież aborygena, s. Wiśniewski powinien ze wstydem wymalowanym na twarzy oddać własnoręcznie certyfikat Doshu. Oczywiście, mile widziany byłby wór pokutniczy i samobiczowanie. Po tym wszystkim konieczna będzie jeszcze samokrytyka złożna przez "delikwenta" i upubliczniona w ogólnopolskiej prasie, a może i w radio nawet, że o TV nie wspomnę. Oczywiście na koszt własny. :P

P.S. 2 Sugeruję również stworzenie protestacyjnego listu otwartego, który złożony będzie na ręce aktualnego Doshu z prośbą, aby kolejne awanse wręczał tylko po przeprowadzonym w Polsce referendum. Referendum takowe musi wykazać 100%, uniezależnione od przynależności organizacyjnej, poparcie dla kandydata. :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024