Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido na własną ręke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Aikido na własną ręke
Chciałem się dowiedzieć czy trening na podstawie jakiejś książki ma sens, obecnie uprawiam taekwon do , interesuje mnie aikido i chciał bym zacząć trenować z kumplem.
Jeżeli znacie jakieś książki które mogły by mi pomóc prosze was o podanie ich :)

pozdrawiam
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke
Witaj Maveric, a teawondo uczysz się z książki?...
Prima aprilis jest wiosną, ale ze względu na pogodę można sie pomylić :)
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke
Dzizas, wejdź na merlina i napisz w wyszukiwarce 'aikido'. Co prawda Aikido z książki się nie nauczysz, ale polecam 'Dynamiczną sferę' ze względu ładną grafikę. :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke
jeśli już to lepiej z filmów, video google i youtube prawde ci powie :P
  • 0

budo_joviszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miastko

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke
"Aikido i Dynamiczna Sfera" jest fajna ksizka, ale nie ma tam nazw technik... sa tylko podpisy w formie "atak 5" czy "unieruchomienie 12" :?

jezeli o ksiazkach mowimy, to fajna sprawa jest ksiazka "Legendarne korzenie Aikido" :) wszystkie techniki sa dokladnie opisane i opatrzone ilustracjami "krok po kroku". polecam :)

lepszym rozwiazaniem od ksiazek sa filmy. polecam filmy szkoleniowe Sensei Yamady. bardzo fajnie i dokladnie pokazuje on oraz tlumaczy wszystkie techniki i ataki. jedynym minusem jest to, ze filmy sa w jezyku angielskim, ale mysle, ze w dzisiejszych czasach nie stanowi to juz tak kolosalnego problemu, a poza tym mozna sie nauczyc i bez lektora - poprostu patrzac. sama po sobie wiem, ze jest to mozliwe :)

mysle jednak, ze najlepszym rozwiazaniem ze wszystkich jest poprostu zapisanie sie na zajecia Aikido w najblizszym klubie czy sekcji i rozpoczecie treningow pod bacznym okiem Sensei :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

"jezeli o ksiazkach mowimy, to fajna sprawa jest ksiazka "Legendarne korzenie Aikido" :) wszystkie techniki sa dokladnie opisane i opatrzone ilustracjami "krok po kroku". polecam :)

mysle jednak, ze najlepszym rozwiazaniem ze wszystkich jest poprostu zapisanie sie na zajecia Aikido w najblizszym klubie czy sekcji i rozpoczecie treningow pod bacznym okiem Sensei :)

dziękóje wszystkim za odpowiedzi a w szczególności Tobie :)
mam taki problem chcem trenować ale już trenuje jedno sw a na drógie nie mam czasu , chyba że zawalił bym szkołe , ale tego niemoge uczynić bo w tym roku mam maturke.
Jedyne co mi zostaje to zaopatrzyć się w szkoleniówki , myśle o tej książce o której napisałaś , przejde sie do księgarni i jeszcze sie rozejże , jak jakaś książka wpadnie mi w oko to wam napisze
Jeszcze raz dziękóje i pozdrawiam :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

Witaj Maveric, a teawondo uczysz się z książki?...
Prima aprilis jest wiosną, ale ze względu na pogodę można sie pomylić :)

Z tym sięzgodze ale TKD ucze sie od trenejro :P
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke
Idz się uczyć rozsądku lepiej. Od kogo tylko chcesz.
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

mam taki problem chcem trenować ale już trenuje jedno sw a na drógie nie mam czasu , chyba że zawalił bym szkołe , ale tego niemoge uczynić bo w tym roku mam maturke.

W tym wypadku, najlepiej usiądź sobie cicho w kącie i poczekaj aż przejdzie. ;)
Nie wiem ile ćwiczysz to TKD, ale mówi się, żeby nie zaczynać ćwiczyć innych SW jak się osiągnie pewnego doświadczenia w swojej podstawowej sztuce, bo można sobie namieszać.

PS: Nie lubię czepiać się ortografii, ale skoro masz w tym roku maturę, to zrobię wyjątek...
  • 0

budo_dioboł
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

interesuje mnie aikido i chciał bym zacząć trenować


Co dokładnie Cię w Aikido interesuje i po co chciałbyś trenować ?
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke


...ciach...
PS: Nie lubię czepiać się ortografii, ale skoro masz w tym roku maturę, to zrobię wyjątek...


a ja jednak bym koledze Maveric polecał uczenie sie wielu sztuk walki, bo w zyciu coś trzeba umieć robić.
z taką ortografią to raczej sukcesów na maturce nie wróżę, więc moze jednak idź w rozwiązania siłowe..... :twisted: :)

aha - i nie wyjedź teraz, że jesteś dys...coś tam, bo nawet ostatni tuman ortograficzny potrafi wcisnąć F7 w Wordzie. wystarczy chcieć :wink:
  • 0

budo_peter the great
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke
Maveric988 napisał

Chciałem się dowiedzieć czy trening na podstawie jakiejś książki ma sens ...........




" Jeśli chcesz się napić , musisz zrobić to sam , albowiem żaden opis wody nie zastąpi Ci jej "
  • 0

budo_joviszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miastko

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

Nie wiem ile ćwiczysz to TKD, ale mówi się, żeby nie zaczynać ćwiczyć innych SW jak się osiągnie pewnego doświadczenia w swojej podstawowej sztuce, bo można sobie namieszać.


no wlasnie, mowi sie. a probowaliscie kiedykolwiek? ja sprobowalam i moge z czystym sumieniem powiedziec, ze sie nie namiesza. po 4 miesiacach trenowania TKD poszlam na Aikido i uwierzcie mi - te dwie SW sa tak rozne, ze poprostu nie da sie ich pomieszac. a powiem wiecej: TKD czasami przydaje sie na Aikido - np. nie trzeba sie uczyc atakow :)
naprawde nie widze przeciwskazan. poprostu trzeba chciec :) dla chcacego, nic trudnego ;-)
  • 0

budo_joviszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miastko

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

"jezeli o ksiazkach mowimy, to fajna sprawa jest ksiazka "Legendarne korzenie Aikido" :) wszystkie techniki sa dokladnie opisane i opatrzone ilustracjami "krok po kroku". polecam :)

mysle jednak, ze najlepszym rozwiazaniem ze wszystkich jest poprostu zapisanie sie na zajecia Aikido w najblizszym klubie czy sekcji i rozpoczecie treningow pod bacznym okiem Sensei :)

dziękóje wszystkim za odpowiedzi a w szczególności Tobie :)
mam taki problem chcem trenować ale już trenuje jedno sw a na drógie nie mam czasu , chyba że zawalił bym szkołe , ale tego niemoge uczynić bo w tym roku mam maturke.
Jedyne co mi zostaje to zaopatrzyć się w szkoleniówki , myśle o tej książce o której napisałaś , przejde sie do księgarni i jeszcze sie rozejże , jak jakaś książka wpadnie mi w oko to wam napisze
Jeszcze raz dziękóje i pozdrawiam :)


prosze bardzo :) jakbys potrzebowal jeszcze kiedys pomocy lub informacji - pisz. postaram sie pomoc i odpowiedziec na pytania :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

PS: Nie lubię czepiać się ortografii, ale skoro masz w tym roku maturę, to zrobię wyjątek...

a ja jednak bym koledze Maveric polecał uczenie sie wielu sztuk walki, bo w zyciu coś trzeba umieć robić.
z taką ortografią to raczej sukcesów na maturce nie wróżę, więc moze jednak idź w rozwiązania siłowe..... :twisted: :)


No złośliwcy jedni, w Wigilię... a niech Was... A jak się chłop kompleksów nabawi? :wink:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

jakbys potrzebowal jeszcze kiedys pomocy lub informacji - pisz. postaram sie pomoc i odpowiedziec na pytania :)

Przejdzie Ci :P :wink:
  • 0

budo_joviszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miastko

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke
pozyjemy, zobaczymy... narazie mi nie przechodzi i mam nadzieje, ze nie przejdzie :) mi pomagali, wiec i ja pomagam ;-) poprostu nie moge patrzec (czytac) jak ktos sie meczy i miota w niewiedzy ;-)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke
Joviszek Dzięki

Chcem zacząć trenować Aikido , bo czuje że SW uderzane niewystarczy, chcem je uzupełnić chwytanym.Ucze się atakować a teraz chcem zacząć uczyć się bronić.
TKD uprawaim już 2 lata.

ps. z matury próbnej z polaka miałem 69% mi to wystarczy a Worda niemam :P
rest in peace
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

Joviszek Dzięki

Chcem zacząć trenować Aikido , bo czuje że SW uderzane niewystarczy, chcem je uzupełnić chwytanym.Ucze się atakować a teraz chcem zacząć uczyć się bronić.
TKD uprawaim już 2 lata.

ps. z matury próbnej z polaka miałem 69% mi to wystarczy a Worda niemam :P
rest in peace


jak nic prezydentem zostanie :) :) :) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido na własną ręke

...miałem 69...

Fascynujące, i jak wrażenia organoleptyczne?? :wink: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024