Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_montgomery1944
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?
Witam. Kiedyś, gdy byłem jeszcze mały skoczyłem ze schodów, chyba z 6 stopni, i niefortunnie wylądowałem na proste nogi, wynik był taki, że przez chwilę coś mnie "zatkało", nie potrafiłem przez chwilę mówić, czułem, jakby leciała mi krew wewnątrz. Ogólnie nieprzyjemne to było, lecz potem nie było żadnych objawów, nic mnie nie bolało i jakoś o tym zapomniałem. Chcę się dowiedzieć, co wtedy mi się stało i czy jest to poważne. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?
chyba miałem coś podobnego, z tego co wiem, to nic poważnego, po prostu przeciążenie kręgosłupa dosyć mocne i nerwy dały ci o tym znać, ale z tego co wiem, to nie wiążą się z tym jakieś mechaniczne uszkodzenia ciała
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?
Miałem takie uczucie po tym, jak kiedyś zjeżdżałem z dosyć dużej górki na listku/jabłuszku i górka się nagle skończyła, nie wyhamowałem, więc spadłem z około metrowej skarpy z dużą prędkością na skutą lodem drogę. Nie na proste nogi, ale na dupę. Czułem to samo co Ty, tylko jeszcze na dodatek wydawało mi się, że nie mogę oddychać. Też się zastanawiałem skąd takie efekty po upadku na dupę :)
  • 0

budo_thunderbolt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?
Poprostu Twoj kregoslup zostal chwilowo obciazony i zostales ze tak powiem lekko "przyduszony" jak po ciosie w brzuch .... Skoro nic Cie nie boli do tej pory to pewnie nic sobie nie zrobiles ale ogolnie ladowanie na proste nogi z wiekszych wysokosci jest bardzo niebezpieczne
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?
Ja pamiętam, że kiedyś zaje***cie mocno walnąłem potylicą w lód. Przez chwile straciłem czucie w całym ciele 8O później pojawiły się dziwne prądy i mrowienie w kończynach. Po nie całej minucie zebrałem się i wszystko było ok :) ale przyznam, że po upadku nie było ciekawie :?
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?
Poprostu Twoj uklad nerwowy dostal taki impuls ze go przeciazylo. Ale ogolnie takie opcje sa bardzo nie zdrowe dla stawow i kregoslupa wiec trzeba na to uwazac.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?
skaczac na proste nogi, nie amortyzujac chociaz palcami stop na nasz kregoslup dzialaja bardzo duze sily i to zapewne byly przyczyny takiej reakcji organizmu :)
np skok z niewielkiej wyskokosci na piety moze skonczyc sie uszkodzeniem kregoslupa
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Lądowanie na proste nogi, czy to poważne?
kregoslup delikatna rzecz. jak kiedys upadlem na dolny odcinek (kosc krzyzowa, tak zaraz nad tylkiem) to mi na kilka sekund sparalizowalo nogi 8O upadam, probuje sie podniesc- nie moge, nie czuje nog. przerazajace uczucie. na szczescie po kilku sekundach przeszlo. przy skokach/upadkach przeciazenia sa naprawde spore.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024