Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grochowka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Grochowka
Wiele jest tu dyskusji o diecie ale z tego co przeczytalem nie natknalem sie na wypowiedzi polecajace/odradzajace zupy.

Wiec jak to jest z zupami przy treningach SW/i/lub na silowni?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
w sumie ciekawe pytanei tez chetnie sie dowiem co mamy z zup i czy oplaca sie je jesc?
  • 0

budo_siwy89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
Na pewno jakieś tam witaminki z warzywek :)
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
warzywa to weglowodany wiec po treningu sa pycha :)
a zupy mozna zrobic naprawde zajebiste...
najprostszy sposob to wrzucic warzywa do gara zmiksowac i przyprawic. wtedy mamy takie pozywne papu ze hej. mozna tez na inne okazje cos dodac - jakis kurczak gotowany czy cos. opcji jest masa, a zrobic mega łatwo
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
geste, odzywcze zupy jeszcze ujda, ale typowe wodniste to dla mnie porazka - nie przedstawiaja dla mnie zadnej wartosci odzywczej, a tylko niepotrzebnie zapychaja (sama woda), kiedy zamiast nich mozna zjesc inny posilek o wiekszym potencjale energetycznym i bogatszymi wartosciami odzywczymi
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
ja sobie robie rosoly z makaronem i pomidorowe z ryzem
innych jeszcze sie nie nauczylem robic, ale pewnie bede cos probowal wymodzic :D
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
imo zupa dobra na spadki wagi ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka

geste, odzywcze zupy jeszcze ujda, ale typowe wodniste to dla mnie porazka - nie przedstawiaja dla mnie zadnej wartosci odzywczej, a tylko niepotrzebnie zapychaja (sama woda), kiedy zamiast nich mozna zjesc inny posilek o wiekszym potencjale energetycznym i bogatszymi wartosciami odzywczymi

Dlatego przyjęły się w naszym kręgu kulturowym dwudaniowe posiłki: zupa na początek, bo łatwo i tanio zrobić i do tego zapycha (również uważam, że sztucznie), a więc drugiego dania - zazwyczaj droższego - można podać mniej, a domownicy czy goście i tak się najedzą.

Ja osobiście bardzo lubię dobry rosół (o który wcale nie tak łatwo, jak by się wydawało) czy kapuśniak, ale faktycznie ciężko się nimi najeść. No, chyba że się wrzuci odpowiednio kilogram makaronu i/lub fasoli albo kilo kapusty i jakąś kiełbasę. ;) Ale osobiście zbyt dużo wkładu nie lubię. Natomiast do typowych zup-kremów jakoś nie mogę się przekonać. Bardziej przemawia do mnie żurek czy gęsta pomidorowa (polecam wariant hiszpański).

Aha, wydaje mi się, że zupa przed treningiem to nie jest taki głupi pomysł, zazwyczaj dość łatwo się trawi i nie obciąża żołądka przed wysiłkiem. Po treningu natomiast wybrałbym coś zdecydowanie bardziej odżywczego i z większą ilością białka.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
jak lubisz miec jacuzzi w brzuchu na treningu to jedz zupe przed treningiem :lol: :wink:
  • 0

budo_siwy89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka

imo zupa dobra na spadki wagi ;)

jest nawet bardzo skuteczna dieta na zupie kapuścianej
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka

jak lubisz miec jacuzzi w brzuchu na treningu to jedz zupe przed treningiem :lol: :wink:

Trzeba było się do czegoś przyczepić, tak? "Przed treningiem" oznacza dla mnie najpóźniej godzinę przed, zwykle półtorej, a czasami nawet dwie. W związku z tym o jacuzzi w brzuchu mowy nie ma, podczas gdy chociażby pizza potrafi się jeszcze odbijać i kotłować po dwóch godzinach. Kebab litościwie przemilczę.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
no nie wiem czym was karmili ale u mnie w domu zupy byly zajebiste pelne warzyw miecha itp.
niemniej jeszzce w zadnej diecie dla pakerow nie widzialem zupy, czyli wyglada na to ze cos jest nie tak hmm

a w japonii jest specjalny rodzaj zupy dla sumokow. juz nie pamietam jak sie nazywa ale ma w pyte wszystkiego warzyw jakichs takich dziwnych zelowych galaretek przypominajacych pol-przeroczyste kluchy mieso itp.
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grochowka
zupy ktore robie dla siebie tez sa geste i mega pozywne wiec nie wiem o czym oni mowia
zupa dla mnie moze byc tak samo dobrym posilkiem jak kurczak z makaronem i sosem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024