Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening, kontuzja....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

trening, kontuzja....
W wakacje doznalem na obozie AIKIDO powaznej kontuzji kolana. 1 dzien obozu 1 trening koles zrobil rzut na dziewczynie ktora spadla mi na kolano. No i zwichniecie rzepki zerwanie sciegna mozliwe uszkodzenie lekotki. no i pytanie wedlug Was kiedy moglbym wrocic na treningi i czy ktos z Was mial podobna kontuzje..... jesli tak to co zrobil
pzdr 4all :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, kontuzja....
tu bylo troche na ten temat:
http://budo.net.pl/v.....olan*&start=0
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, kontuzja....

. jesli tak to co zrobil

Ja po pierwsze poszedlbym do prywatnego ortopedy i zaplacil za USG tego kolana. No i stosowal sie do jego zaleceń. Jak mozesz nie wiedziec czy miales uszkodzoną łąkotke? To kto ma to wiedzieć? Jak lekarze mają leczyć uszkodzenie twojej łąkotki skoro nie wiedzą czy ono nastąpilo. Mialem problemy ze stawek skokowym i z kolanami tez wiec powiem ci cos z wlasnego doswiadczenia - znajdz najlepszego specjaliste od kolan w twoim miescie i wal do niego z tą nogą. Najlepiej jakby to był lekarz znany z leczenia sportowców. Najlepiej odwiedz nawet trzech specjalistów bo jeśli wszyscy powiedzą to samo to jest duża szansa ze diagnoza będzie właściwa. Jesli mowia co innego to wybierz tego ktorego diagnoza ci sie najbardziej podoba. Trudno - twoich rodziców (bo widze ze masz 14 lat) to bedzie troche kosztować ale na zdrowiu nie warto oszczędzać. Na lekarzy z przychodni publicznej nie ma co liczyć bo wiekszości z nich nie chce się leczyć swoich pacjentów (choć zdarzaja sie wyjatki). Wiem ze lekarz prywatny tez moze sie mylic ale ten daje wieksze nadzeje na to że stanie na głowie by ci pomóc bys polecał potem go innym. Moja kolezanka miała zwichnietą rzepke i poszła z tym do chirurga w przychodni studenckiej. Wiesz co jej powiedział? ze tańczyć to ona juz nie bedzie, potem dodał ze o bieganiu tez juz może zapomniec. Jebany stary kaleka zrobil z wówczas 23 letniej dziewczyny taka samą kaleke jak on. Chcesz wrócić do sportu - wylecz porządnie nogę i zacznij rehabilitacje. Tu ci nikt nic nowego nie wymysli. O tym kiedy wrocisz na treningi zadecyduje lekarz u ktorego bedziesz sie leczył. Ps. moja koleżanka do dziś nie ma zdrowej nogi a minely juz prawie 4 lata. Moj kumpel mial uszkodzoną łąkotke ktora po jakimś czasie lekarze musieli mu wyciąć. Pocieszylem cie prawda? Nie martw sie - tych dwoje olało sprawe ale ty nie musisz.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, kontuzja....
mate dobze mowi
jakkolwiek kontuzja kolana wymaga wizyty u dobrego sportoweg lekaza(jezeli zamiezasz kontynuowac trningi na jako takim poziomie-nie mowiac juz o zawodach itd)
wlacznie z rehabilitacja powrot do normy zabiera okolo roku
w sumie ja na niektore trningi poszedlem tak po 4 miesiacach
byl to tylko boks i silka
na kicka jkd i bjj musialem troche poczekac
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, kontuzja....
dzieki za odp a MACIE MOZE JAKIES NAMIARY NA DOBREGO, SPRAWDZONEGO LEKARZA SPORTOWEGO... ???
nie wiem mam zamiar sie wybrac do Wawy do Fundacji Rozwoju Medycyny Sprtowej...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024