Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sesja, treningi i bcaa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Sesja, treningi i bcaa
Witam,
zaczyna mi sie za niedlugo sesja ( a nauka zaczyna sie juz teraz) i nie bede sie juz codziennie wysypial, odpoczywal chodzil sobie na obiad do chinczyka itd. wtedy kiedy bede chcial. Plan treningowy jednak chce utrzymac w miare mozliwosci nie zmieniony. Czy w takiej sytuacji jest sens brac BCAA jako pomoc w regeneracji organizmu? Czasami po wieczornych treningach jak nie mam czasu juz jesc to biore gainer.
dzieekuje za odpowiedz
pozdrawiaam
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sesja, treningi i bcaa
Mam nadzieję, że nie będziesz miał za złe, że sie podczepiam pod temat. :wink:

Czytałem kiedyś w książce jakiegoś miszcza dżudo czy innego karate o sposobach na 'efektywniejszy' sen. Chodzi o to, co zrobić, żeby lepiej wypocząć np. przed zawodami, po przyjeździe późną porą dzień wcześniej, albo jak zrobić większy użytek ze snu w dzień, gdy tryb pracy do tego zmusza i nie ma opcji wyspać się w nocy.

Zna ktos jakies sposoby? Ziółka, piguły? Byle nie zbyt dewastujące...

Z tego co pamiętam- otwarte okno i sen w cieplejszej piżamce z czapką. Tylko przy tej opcji rodzina mnie morduje, bo wieje z pokoju. :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sesja, treningi i bcaa
kiedy interesowalem sie snem polifazowym trafilem tez na bifazowy, ktory jest dosc popularny i podobno dziala. a jest prosty, chodzi po prostu o 40-60 minutowa drzemke po obiedze. podobno pozwala zaoszczedzic do godziny snu w nocy (czyli np 6 a nie 8h snu w nocy). ale tego nie sprawdzalem. ktos na forum drzema?
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sesja, treningi i bcaa
ja sobie lubie uciac drzemke po obiedzie
nie zawsze mam jednak na to czas
w kazdym razie jak drzemac to krotko, dla mnie maks to 30 minut ( zazwyczaj 15-20 )
jak sobie pospie dluzej to potem jestem nieprzytomny przez caly wieczor
w nocy spie 6-8 godzin
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sesja, treningi i bcaa
to ci swistak odpowiedzieli :lol:

ja na Twoim miejscu bym bral jak zamierzasz trenowac tak samo. jak troche mniej to moze zmiejsz dawke i bedzie git. pozdro
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sesja, treningi i bcaa
te, wypchaj sie :P teraz tez mu nie odpowiem.
moze lecytyne? podobno wspomaga sprawnosc umyslowa. moja glowna zasada przy nauce to lepiej sie wyspac, niz zasnac nad ksiazka :wink: zobaczymy, czy i w tym roku sie sprawdzi, bo zostalo mi 10 dni na nauke :P
ja jak mi sie wieczorem nie chce robic jedzenie to po prostu jem muesli z yogurtem.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sesja, treningi i bcaa
ej zaloz sobie wlasny temat! :)

No przynajmniej jedna osoba mi odpowiedziala..No chyba tak zrobie. wiekszosc bcaa w okolicach 80-90zl kosztuje, jaka firma najlepsza?i czy brac tak jak na opakowaniu?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sesja, treningi i bcaa

moze lecytyne? podobno wspomaga sprawnosc umyslowa. moja glowna zasada przy nauce to lepiej sie wyspac, niz zasnac nad ksiazka :wink: zobaczymy,


AAA mi nie chodzi o sprawnosc umyslowa, tylko o regenrowanie sie na trneingi, jak nie bede mogl jesc i spac tak jak nalezy. Jakbym wyznawal taka zasade to bym ciagle byl na 1 roku :wink:
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sesja, treningi i bcaa
moim zdaniem najlepiej sie wychodzi na trecu - 300 kapsów za 79 albo 69 (nie pamietam). dla porownania olimp mega caps 150 tablet za 59. są tez jakies cuda w plynach ale nie wiem jak to cenowo wychodzi.

ps. moglem cos pojebac z tymi cenami, bo jestem zmeczony, ale w kazdym razie polecam treca :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024