Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tani multitool?Mammut???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tani multitool?Mammut???
Witam jestem zainteresowany kupnem taniego multitoola.Co powieci na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] cena 30-35pln.Brać???
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
brać odpowiada żeby nie brać 8)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Dokładnie.
Zebrać troche więcej kasy i kupić toola, a nie narzędzie toolopodobne.
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Witam

posiadam multitoola mammut i powiem że stal w jest tak miękka że pewnie jak bym się zawziął to zgiął bym ją w rękach. To samo jest z nożami mammut-a. Bardzo dobrze się ostrzą, ale aby pozostały ostre , nic nimi robić nie można.

Pozdrawiam

-gjd-
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Ostatnio widziałem G..no-z-miękkiej-stali-wyglądające-jak-multitool za 18 zł.
Mammut niestety nie nadaje się do niczego - nawet kapsla tym nie otworzysz, zapomnij o przepiłowaniu czegokolwiek itp Obcążki luzują się przy pierwszym uzyciu a sworznie wyginają się jakby były z aluminium. Szkoda o tym nawet myśleć. tanie Topexy i inne tego typu to ten sam złom.

Jak nie chcesz wydać dużo poszukaj czegoś na alledrogo.pl
Jeżeli mimo wszystko chcesz nowe - szukaj
- shrade 150 zł,(nie znam, ale podobno są ze stali narzędziowej)
- SOG (w zasadzie są do wyboru 3 toole Powerlock, Powerplier oraz Motortool -oznakowany Harley Davidson - noszę go co dzień)
- Leatherman (polecam ze starszych modeli Wave, Supertool 200, Charge). Cassini pisał na forum o nowościach Leathermana - może być ciekawie. Serwis - firma Topex Najmocniejszym toolem z tych starych to Supertool 200 - polecam.
- Gerber (Suspension, Legend lub Multiplier 600 - duża gama - są ciekawe bo można zmieniać np piły od wyzynarek ) - jest serwis w Polsce - firma Fiskar..s
- Victorinox (są dwa Spirit mały lub Multitool duzy) Duży jest według mnie najmocniejszym toolem - ich zaleta jest jednocześnie wadą - są nitowane - najmocniejsze łączenie ale nierozbieralne, jak mu coś pęknie to klops.

osobiscie poszukuję czegoś małego - zastanawiam się nad Gerberem suspension, lub legend lub starym Leathermanem Wavem.

Pozdr. Zenobee
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Topexa katuje moj tesc juz pol roku i nie moze go zbniszczyc a uzywa go w codziennej pracy na roli i przy naprawach ciagnikow.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Akurat tak się składa, że wspomnianego tu Mamuta miałem w rękach. Ma go mój kolega i potwierdzam, że stal użyta na narzędzia jest gooffniacza. Pseudoblokady do narzędzi trzymają niepewnie, zaś same kombinerki gościowi udało się ukruszyć przy przecinaniu jakiegoś miękkiego badziwia. Cały tool bardzo szybko ulega rozklekotaniu. Fakt, że można go skręcić, ale znów dość szybko się luzuje. Uważam go jednak za lepszego od wynalazków Topexa, z których jeden też udało mi się mieć w rękach. Blacha, z której zrobiono szkielet, to moim zdaniem na puszki do konserw by się owszem i nadała, tyle, że jest do tego odrobinę zbyt gruba (na radzieckie styknie). W tym, który miałem w rękach pseudoblokada jest jeszcze gorsza niż w Mamucie, który czego bym o nim złego nie napisał i tak od wspomnianego Topexa jest lepszy. Mamut ten wymiarami zbliżony jest do tooli Victorinoxa, tylko jakością od niego różni się niczym niebo od ziemi. W Victorku stal nie jest z blachy od wiadra a blokady działają jak należy, zaś samo narzędzie od patrzenia się na niego się nie rozkręca. Oczywiście, że każdy tool to nie pełnowymiarowe kombinerki, tyle, że takim Victorinoxem, czy innym porządnym toolem można się spokojnie i w miarę bezpiecznie już posłużyć. Pamiętać należy też o fakcie, że tool to nie tylko kombinerki, lecz i inne narzędzia, od których też powinniśmy czegoś wymagać.
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Czyli posiwci najlepiej i jakiegos gerbera czy victorinoxa uzywanego?Np.[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] warte tych pieniedzy czy kupie cos lepszego za to???
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Generalnie wszystko zależy, do czego tool jest Ci potrzebny.
Jeśli zamierzasz obciążać go cięższymi zadaniami, to duży tool np. od Victorinoxa. Kuzyn to ma, dostał dobrze w piec i wytrzymał. Nic złego nie można powiedzieć też o dużych Leathermanach. Możesz zwrócić uwagę też na PowerLocka od SOGa. On ma kilka fajnych patentów. Najlepszy jest ten z zębatkami. Dziękli takiemu rozwiązaniu kombinerki mają silniejszy ścick, bez narażania szkielatu konstrukcji. Jeśli nie zamierzasz poddawać toola dużym obciążeniom, natomiast zależy Ci na w miarę kompaktowych wymiarach, precyzyjnych kleszczach i możliwości stosowania dużej ilości bitów, to masz Charge lub Wave od Leathermana (w zależności od zasobów finansowych i upodobań). Tu wadą jest trochę fakt, że za oryginalne bity (a tylko takie pasują) trzeba zapłacić conieco, albo dokupić adapter na zwykłe, lub też samemu szlifierką się pobawić i zwykłe bity zeszlifować tak, by pasowały. Gerber też jest fajny. W tym modelu, do którego zapodałeś linka, bardzo podoba mi się rozwiązanie, które pozwala odwracać płytki tnące w kombinerkach, w wypadku ich zużycia. Generalnie musisz odpowiedzieć sobie sam, do czego narzędzie to ma Ci służyć.
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Cassini toola mam zamiar uzywac tylko w pokoju jak mam do wukonania ciezka prace schodze do piwnicy wiec to bedzie mi suzylo bardziej do zabawy z latarkami lutowania niż do ciezkiej roboty.Nie potrzebuje victorinoxa bo wole dobra latare za ta kase.A może ktos z userów ma cos na sprzedaż w niezlych pieniadzach 150 to max. co moge dac.A najcetniej to wymienie sie na Fenixa L2P. :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
No to nie rozumiem czemu wogóle zastanawiasz się, czy ten Gerberek Ci się nada? To przeca fajny sprzęt i napewno zniesie więcej (chyba, że zestaw narzędzi w nim Ci nie styka) :)
Choć ja do takiej roboty wolę swojego Charge Ti.
Chodzi o kształt szczypiec (choć tu wymienne końcówki takie jak w Gerberku byłyby też mile widziane) i może jeszcze dlatego, że mam do niego w ch... bitów :wink:
Jeśli Ci Gerberek nie odpowiada, to jak zapolujesz możesz wyrwać czasem stosunkowo niedrogo Wave. On ma mniej więcej to samo co mój Ti, a też spokojnie zniesie więcej niż to co wymieniłeś. :)
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
gdyby nie to 150 zł to miałbym dla Ciebie Gerbera MP 700 - Urban Legend. :(
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
A może odżałować kolejne 50pln i miec [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] za 199pln nowka to też nie jest takie głupie ale ten victorinox jest jak spirit czy inny?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Mnie od jakiegoś czasu SOG PowerLock kusi i pewnie sobie go zapodam prędzej czy później.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Sorry za dubla.
Pytałeś o toole Victorinoxa.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czy akurat to ma być Victorek, czy nie to już od Ciebie zależy.
Ja do delikatniejszych i precyzyjnych prac wolę jednak mojego Charge. :wink:
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Miało być tanio ale wyszło jak zawsze czyli drogo ale chyba zdecyduje się na Victorinoxa seria BMW nie przeszkadza mi ten znaczek a cena atarkcyjna.Jestem pewien ze bedzie mi słuzył latami bo mam scyzoryk victorioxa już z 5 lat i zero oznak użycia.Victory są drobie ale to dobry sprzet.Za 200pln to chyba nic lepszego nie znajde i w dodatku nowe i ma bity!to SwissTool X czyli najniższy chyba???Czy lepiej używanego gerbera za 150pln????
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Taniej można zawsze, a nawet należy. :wink:
Linki są po to, by sobie coś na ich temat poczytać :)
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
no ichyba dzisiaj go kupie 200 to nie tragedia za nowke no i Victor.
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Dołączona grafika
Mi się wydaje że to ładny zestawik jak za 200PLN
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tani multitool?Mammut???
Podjołem decyzjie kupie Vicka BMW pewnie mi starczy.

A teraz nastepne pytanie w planach mam złorzyc sobie keychaina mam już latarke (Fenixa L0P), pierwotnie planowałem scyzoryk vicka podstawowego ale....fajnie było by mieć w kieszeni małego multitoola.I teraz rodzi sie pytanie co to ma być ze wzgledu że chce mieć dobry sprzet odpada mammut mini chodziarz wiem że ma małe wymiery i kółko, Leatherman Micra to też nieporozumienie natomiast bardzo odpowiada mi Leatherman MINITOOL tylko nie widze tu kólka ktore w mojm przypadku jest obowiazkowe.Co jeszcze możecie polecić, no i co z tym Leathermanem Mini.Moje wymagania to kólko i max 7-7,5cm
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024