Skocz do zawartości


Zdjęcie

jeszcze jeden temat o doborze noża :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_el karo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jeszcze jeden temat o doborze noża :P
No więc na święta wpadło mi do łapy trochę kasy, więc ja wpadłem na pomysł wypełnienia luki między moim victorkiem a nożem fixed. Nóż ma być poręczny, ma być mocny/wytrzymały, wielkość się nie liczy :P , fajnie by było gdyby stal z której jest zrobiony nie tępiła się za szybko. Nożyk ma służyć wszelkich prac w domu typu gotowanie, przecinanie linek, kartonów. Ma spisywać się dobrze na wypadzie na ryby, lub wypadzie do lasu. Podoba mi się określenie "tactical folder" :P ale o ile orientuję się w tym temacie takiego nożyka nie znajdę za tę cenę.
Cena ta to max 250-300 polskich złotych.
Aha i ma też służyć do zabijania...






















taki żarcik z tym zabijaniem :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

  • 0

budo_el karo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
aha zapomniałem dopisać, że myślę o którymś m16 CRKT.
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
przejrzyj oferte kershawa :)
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
to forum nie zyje :wink:
jesli juz cos polecac to do 300zl kupisz crkt m21-04 ktorego chce kupic 1,5 roku, a zawsze mi cos innego wpadnie
a bylo na forum X00 razy :wink:
  • 0

budo_el karo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
Nie zauważyłem :oops: :wink: ale thx za odpowiedzi
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
budo nie jest jedynym zrodlem wiedzy/forum o tej tematyce
poszukaj a znajdziesz
  • 0

budo_el karo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
ale juz tu sie zarejestrowalem :P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a co powiesz o tym ?
za taka cene ?
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
jak za ta cene to bardzo dobry wybor. ale chyba nie bardzo nadaje sie do codziennego noszenia, jest duzy, ciezki (nie mialem go, opinie zasiegniete od uzytkownikow)
z tego co pamietam ma niesymetryczny szlif, ale jesli to Ci bedzie przeszkadac, latwo go przerobic.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wlasnie m21 i DC to 2 noze crkt ktorych kupno rozwazam...m21 to raczej kwestia czasu.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P

aha zapomniałem dopisać, że myślę o którymś m16 CRKT.

Jeśli już chcesz od CRKT, to ja lewitowałbym raczej w stronę M-21. Tu skupiłbym się w zależności od wielkości na modelach 02 (mniejszy), lub 04 (większy). Do wypadów terenowo - leślnych wolałbym większy. :wink:
Dlaczego właśnie tak?
Jeśli chodzi o M-16, to ostrza typu tanto (w wersjach tam stosowanych) niespecjalnie wygodne są do cięcia, natomiast w odmianie SpearPoint jest już bardziej użytkowe, choć moim zdaniem od tanto mniej wytrzymałe. Ostrze w M-21 jest masywniejsze i bardziej nadaje się do podważenia czegoś a nawet porąbania jakichś drewienek, przy czym wklęsły szlif i odwrotna k... powodują, że całkiem dobrze tnie (nóż jest moim zdaniem bardziej uniwersalny, a dodatkowo mieści się też w określeniu "tacitcal"). Jeśli chodzi o AUS-8, to moim zdaniem wystarczająco trzyma ostrość a i z podostrzeniem go w warunkach terenowych nima problema (można zrobić to nawet na odwrotnej stronie porcelanowego kubka bądź talerza), no i łatwo jest z niego piach oraz inne syfy wydmuchać (to też nie jest bez znaczenia). Ogólnie zanim wybierzesz sobie nóż, to najlepiej byś sprawdził jak Ci w ręce leży. Jeśli niemasz możliwości, to przynajmniej sobie go rozrysuj, żeby później zaskoczenia nie było (taka duża mka to już jest prawdziwe bydle).
Jeśli o resztę chodzi, to nie bez powodu nóż ten ma całkiem sporą ilość zwolenników i sporo można na jego temat poczytać. :wink:
W każdym razie ja do wypadów terenowo leśnych go właśnie przeznaczam i jak narazie sobie chwalę. :)
  • 0

budo_el karo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
O chyba się zdecydowałem :P . Właśnie złapałem kontakt z kimś kto sprowadza noże więc się popytam może cena będzie sporo niższa. THX
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
bm 55* griptilian 8)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P

bm 55* griptilian 8)

Nic mu nie zarzucę, to mój ulubiony EDC, jednak w lesie wolę Mkę. :)
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P

to forum nie zyje... :wink:
:wink:

A tym to sie akurat zgodze. Juz tu sie nie da pogadac czy o cos zapytac :X
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P

A tym to sie akurat zgodze. Juz tu sie nie da pogadac czy o cos zapytac :X

Mój drogi kolego.
Być może to forum umiera, jednak przypuszczam, że założycielowi tematu bardziej przydało by się doradzić konkretnie, czego potrzebuje. Można dyskutować o przyczynach, jednak dawno już one wygasły i przez okres związany z gorszącymi mnie osobiście dywagacjami jakoś nie był trupem, co najwyżej gościem pogrążonym w stanie śmierci klinicznej. To, czy ono żyje, czy nie zależy od ludzi, którzy piszą. Jeśli masz coś do powiedzenia, to mów, jeśli nie masz i powstrzymać się nie chcesz, to nawet wbrew regulaminowi wskaż link do sąsiedniego (tam pisze kilku posiadających wiedzę fachową ludzi, więc lepiej poczytać ich ZAMIAST czytać o kolejnych gorzkich żalach, jeśli znalazłeś coś konkretnego, to więcej wart będzie link, jak tego typu stwierdzenia), Uwagi odnośnie samego forum jak dla mnie raczej sobie odpuść, bo jakoś specjalnie nie zauważyłem, by ktoś miał nieprzyjemności z powodu stosowania sie do obowiązujących tu kiedyś zasad. :roll:
Najwyraźniej są bardziej pragmatyczni obecni policjanci.
Oczywiście lepiej nie przesadzać i napisać coś od siebie, bo policjant jest jednak policjantem. :wink:
  • 0

budo_el karo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
Ej no luzik fakt przydałyby się odpowiedzi związane z tematem ale innymi tez nie pogardzę :P
hehe... widzę że towarzysz Cassini też bardzo ciekawy sylwester że o takich godzinach na forum przesiaduje :P ?
  • 0

budo_el karo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry sklep z nożami na terenie wawy i okolic ? Szukam modeli CRKT desert cruiser i CRKT m21-04. A może lepiej jest zamówić coś z zagranicy ? Tylko ile wyniosą koszty przesyłki ?
  • 0

budo_smok6
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
Ja zamawiałem m21-04 z pvk.com i jestem bardzo zadowolony. Przesylka byla szybka i bezproblemowa a nóz wyniósł mnie razem z kosztami przesyłki koło 200 zł. Niestety takie zamawianie wiąże się z pewnym ryzykiem (cło i VAT, zaginione paczki ) - szczegoly w temacie o zamawianiu z zagranicy.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry sklep z nożami na terenie wawy i okolic ? Szukam modeli CRKT desert cruiser i CRKT m21-04. A może lepiej jest zamówić coś z zagranicy ? Tylko ile wyniosą koszty przesyłki ?

Jeśli w Warszawie, to oczywiście Świat Noży.
Najlepiej idź tam. Nawet jak nie kupisz, to będziesz miał okazję pomacać i stwierdzić, czy konkretny nóż Ci odpowiada.
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
Jeżeli CRKT to w sklepie Kaliber przy strzelnicy Legii na Łazienkowskiej 3 ( wejście od Czerniakowskiej) , napewno będzie taniej niż w ŚN. Wiem bo kupowałem kilkukrotnie w obydwu sklepach.
  • 0

budo_el karo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeszcze jeden temat o doborze noża :P
I jeszcze może macie namiary na sklep z CRKT DS ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024