Skocz do zawartości


Zdjęcie

kershaw E.T


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

kershaw E.T
hahaha widzieliscie kiedys cos takiego?? :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw E.T
Na żywo nie. :)
Jak dla mnie trochę ekstrawagancka konstrukcja.
Wolę jednak nieco bardziej tradycyjne. Nima to jak kawałek solidnej rękojeści w łapie. :twisted:
Inna sprawa, że zabawy nim, mogą być interesujące. :wink:
  • 0

budo_scattergun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw E.T

Nima to jak kawałek solidnej rękojeści w łapie. :twisted:
Inna sprawa, że zabawy nim, mogą być interesujące. :wink:


Widzieli, widzieli... I wciąż mają "na stanie" :D

Wygląda, hmmmm... ciekawie. Taki szkielet z ostrzem. Ale, jak E.T. wygląda, każdy widzi.
Mając to coś w ręce - zdziwienie. To coś ma nawet całkiem godne rozmiary. To coś czuć w ręce całkiem fajnie, całkiem jak solidny kawałek foldera. To coś trzma się nieźle, a do tego niezbyt grube rzeczy tnie wzorowo dzięki wklęsłemu i raczej wysokiemu szlifowi (fakt przypadkowego rozcięcia butelki z napojem poznałem po fontannie - oporu żadnego nie wyczułem...). Grubsze rzeczy klinują się na karabińczyku na wierzchu ostrza - tak jak i listy podczas otwierania - ale i tak otwieram korespondencję innym.

Ogólnie, całkiem zgrabna i ergonomiczna konstrukcja. Do tego im więcej siły przykładasz, tym silniej ściskasz rękojeść, tym mocniej blokujesz ostrze w pozycji rozłożonej. Nie trzeba się bać o to że jakaś blokada puści.

Co do zabaw: można to-to otwierać na kilka sposobów, ale najbardziej efektowne wymagają troche praktyki. Jednym słowem: "conversation piece" jak malowanie.

Niestety, są też wady. Bez aktywacji zabezpieczenia ostrze potrafi się częściowo uchylić podczas wyciągania z kieszeni "z klipsa". A że ostrze ma w sobie coś z brzytwy, moze to być nieprzyjemne przeżycie :evil: Trzeba nosić zabezpieczone co wydłuża czas do otwarcia - ale przecież nie jest to "łom-taktyczny-do-obrony", więc jak dla mnie nie ma sprawy.
No i aluminiowy szkielet gromadzi paprochy z kieszeni. Tak jak każdy folder, tylko tu trochę więcej.

Reasumując: weź do ręki, może się zdziwisz :)
Ja się zdziwiłem i zatrzymałem jeden E.T. do użytku własnego.
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw E.T
Może użytkowo nie jest najlepszy, no ale z wyglądu... :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: kershaw E.T

Widzieli, widzieli... I wciąż mają "na stanie" :D

Siebie miałem na myśli. :)
To, że sa tacy co widzieli i mają, wiem. Ktoś coś wspominał na ten temat kiedyś.

(...)

Nie twierdzę, wcale, że jest ch... :)
Wizualnie jednak mnie nie przekonuje. Może rzecz w tym, że lubię nieco inne konstrukcje. Jeśli chodzi o otwieranie, czy zamykanie, to moimi BMkami, czy Mką też nieźle można się pobawić i nie potrzebują extra bezpiecznika, czy jakiegoś dłuższego treningu. :wink:
Dodatkowo jeszcze czuję, kawał noża w łapie. :twisted:
Być może przekonałbym się do tego, gdybym pomacał. Nawet koncepcja rysuje mi się, jak to zrobić, bym nie musiał się specjalnie daleko od domu ruszać. Znam kogoś, kto lubi różne niecodzienne zabawki i może go podpuszczę. :wink: On jeśli kupi, to będzie zadowolony, ja przy okazji zobaczę jak to z tym nożem jest. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024