Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany u Leathermana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Zmiany u Leathermana
Coś się u Leathermana dzieje.
Wyczytałem, że odpuszczają sobie produkcję Ti i XTi.
Wchodzę na ich stronę z toolami i faktycznie, nima ich, natomiast pojawiły się jakieś inne.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Co jest grane? Jeden nowy model z tytanową rękojeścią i dwa z aluminiową, które są jakby kontynuacją Ti i XTi?
W tym tytanowym wygląda mi na to, że połączyli najlepsze moim zdaniem cechy z Ti i Xti, , no i jeszcze wpakowali ostrze z S30V zamiast 154CM :)
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany u Leathermana
Ciekawe po co w ALX zastosowano 2 x large bit driver.

Myślę, że wyłonia się w końcu 3 grupy tooli leathermana - Duże survivalowe (np Core - bez wymiennych narzędzi), średnie robocze (cała rodzina następców Wave'a i Charge'a) - małe kieszonkowe (Juice)

Mnie najbardziej pasują te duże, choć skłaniam się powoli do Wave'a jako narzędzia podręcznego... Zastąpić by mi musiał mojego Sog'a i Vicka, które noszę na co dzień.

A z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to już pojechali na maxa - tool bez noża... Niby zawsze coś w kieszeni się znajdzie z mniejszym lub wiekszym ostrzem, ale ostrego nigdy za wiele :) Poza tym i tak nie wpuszczą z takim toolem na pokład samolotu. Pozdr Zenobee
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany u Leathermana
no właśnie ten model podobno jest dopuszczony przez amerykańską agencje TSA do wnoszenia na pokłady samolotów
osobiscie średnio mi się chce wierzyć, że np na Okeciu by mnie z tym wpuscili biorąc pod uwagę, że nie wolno nawet pilniczków do paznokci zabierać, a co dopiero taki warsztat 8)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany u Leathermana
A może to ukłon w stronę Hobbitów?
Wszak oni tam w UK mają niezły odjazd na punkcie ostrych rzeczy. :wink:
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany u Leathermana
o kurcze!
o tym to nie pomyślałem
rzeczywiscie - super narzedzie do codziennego noszenia w UK !!!

Cassini, a jak wygladaja regulacje prawne na wyspach właśnie jeśli chodzi o MultiToole? czy to tak samo jak ze zwykłymi Vickami czyli 'prohibited' ?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany u Leathermana
Pogadałem sobie tam z ichnim gliną.
Nie wiem, jak wyglądają regulacje prawne, bo tego nie weryfikowałem, jednak z tego co mówił jasno wynikało, że mogą się dowalić do blokowanego ostrza. Sam uznał zresztą to za takie angielskie dziwacto.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024