Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wilson Tactical Model 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_tommy.911
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grudziądz

Napisano Ponad rok temu

Wilson Tactical Model 8
Co sądzicie o tym nożu?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zastanawiam się nad kupnem... Warto?
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Zły dział. Przeniosłem.

Sądzimy, ze to drogi nóż wykończony piaskowaniem, a wykonany ze stali dość podatnej na korozję.

W opisie błąd, bo rękojeść to najprawdopodobniej black paper micarta. Niski szlif, bardziej fajter niż użytkowy.
Jak kto lubi, mnie się nie podoba, jest wiele lepszych noży w tym przedziale cenowym.
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
A mi by sie nawet podobal, gdyby nie te dziurki (co najmniej denerwujace), choc rzeczywiscie - bardziej wyglada na fightera, mysle jednak ze dalo by rade tym w miare normalnie pracowac... Pytanie na koniec - dlaczego zly dzial? Nierozumiem poprostu, pytam w celu uniknieca pomylki :wink:
  • 0

budo_tommy.911
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grudziądz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Szukam właśnie konkretnego, dużego fajtera. Jeśli nie ten, to jaki?
Myślałem o Green Berecie albo Striderze MT, ale dość wysoko stoją. Chciałbym zmieścić się w przedziale 700-800 zł za nóż używany, ale nie zajechany.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Almar SERE Operator
Gryphon M30.
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Jeeeej, jak ja mial bym 800 zeta na zbyciu i szukal duzego fajtera to po przemysleniu sprawy kupil bym sobie pewnie:

-USMC KA-BARa - fajter przeciez jak diabli, do niczego innego oprocz zabijania sie nie nadaje, ale za to jaki szpan :) :)

-CAMILLUSa BK-7 - jako fajter na pewno nie zawiedzie, a do tego pierwszorzędny w ciężkich zadaniach cywilnych

-Becker Neckera - no z niego akurat fajter może niespecjalny, ale jako ostatni backup lub edc w sam raz, a do tego ma to co powinien miec kazdy wojownik - otwieracz :)

Do tego dorzucił bym se jakąś Muelę (to juz oczywiscie dla jaj :) ) i wtedy z tych 8 stów zostało by mi w sam raz tyle żeby nabyć skrzynke piwa celem oblania udanych zakupów i przetestowania otwieracza w neckerze. :wink: Pozdro!
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
7: kabar jest fajny jako maskotka, część munduru do reenactingu, albo półkownik.

Bk 7 jest zdecydowanie zbyt ciężki na fightera. To jest duży i masywny nóż terenowy.

Bk 11 to jeden z najlepszych necków, jakie znam.

Przychodzi mi jeszcze jdena konstrukcja do głowy...
Fairbairn- Sykes Commando.... :twisted:
Znam parę takich kobiet, co na sam jego widok robią się... hmmm... rozmarzone.... :)
  • 0

budo_tommy.911
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grudziądz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Ostatnia propozycja bardzo ciekawa. Hmm... Sztylet- czemu nie?
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Hmm, ja bym sie w sumie nie calkiem zgodzil... kabar to duzy noz, zrobiony z calkiem nei najgorszej stali, ograniczanie jego mozliwosci do stania na polce lub bycia maskotka to przesada. To nie jest najgorszy noz, choc zauwazylem ze duzo ludzi ze wzgledu na narosla przy nim legende traktuje go jako relikt - bardziej do muzeum jak do uzycia. Tymczasem we wprawnej rece ten noz naprawde ladnie chodzi. Zdaje sobie sprawe ze jedynym jego wlasciwie zastosowaniem jest wbijanie go komus miedzy zebra, ale przeciez okreslanie noza jako "fighter" to wlasnie mniej wiecej oznacza? A skoro nie zamiezamy nikogo unicestiwac przy pomocy noza, to w zasadzie wszystkie zabawki sluzace do walki powinny zajac tak czy inaczej miejsce na polce... Swoja droga wspolczuje wszystkim tym biednym harcerzom co obnosza dumnie kabary przy pasie, a w terenie probuja nimi obierac kartofle :)

Bk7 jest rzeczywiscie ciezkim nozem terenowym, tego nie neguje. Twierdze jednak ze na fightera tez by sie nadal. Problem ciezkosci jest odczuciem subiektywnym - wszystko zalezy od tego ile pary ma sie w lapach :wink: Poza tym chyba nie bez powodu w nazwie tego noza podaja Combat/Utility ? :wink:

Co do Bk11 zgadzam sie w pelni - niby zwykly kawalek stali bez zadnych bajerow a ma w sobie naprawde cos. Normalnie az nei wiem jak to sie stalo ze go jeszcze nie mam? :?
Nie moge sie doczekac az ta dostawa dojdzie do Specshopu...

Podana przez Ciebie propozycja w istocie bardzo ciekawa - cos jest w dobrych stylowych sztyletach, ze patrzy sie na nie niemal jak na bizuterie, co nie zmienia faktu ze ja nie znam kobiet ktore rozmarzaja sie na widok nozy, serio sa takie? :)
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8

kabar jest fajny jako maskotka...

A Large Heavy Bowie??
36cm długosci i 6 mm grubosci. Przeciez to musi byc ciezkie...
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Maskotka: czyli nóż, który z wielu względów nie nadaje się do użytku i służy tylko cieszeniu oka właściciela...
Ka-bary nie są nożami o wzorowej ergonomii... Weź do ręki ka-bara i jego współczesny odpowiednik CRK Green Beret, albo Neil Roberts, to zrozumiesz, o czym mówię..., niepraktyczny jelec, słaba stal (z wyjątkiem wersji z D2), niski szlif, profil głowni też mało praktyczny.
A co do użycia bk7 jako fightera: nie nadaje się. Fighterem może być tylko nóż lekki, z balansem na rękojeść, bo inaczej tracimy prędkość i precyzję na ostrzu.
Jednym z najlepszych przykładów współczesnego figtera jest IMO AlMar SERE Operator.
  • 0

budo_tommy.911
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grudziądz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Miałem dziś w łapie Fairbairna i stwierdziłem, że to jednak nie jest to, czego szukam...
Chyba odżałuję trochę więcej kasy i kupię coś konkretnego. Opcje które mi się najbardziej podobają to:
1. Green Beret 7"
2. Strider MT

Co o nich powiecie, jako o "fajterach"? Nóż nie będzie mi służył do rąbania drewna ani cięcia kartnów... Która opcja lepsza? Prosiłbym też o podanie przybliżonych cen (tak jak pisałem wcześniej- za nóż używany, ale nie zajechany)
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8

Miałem dziś w łapie Fairbairna i stwierdziłem, że to jednak nie jest to, czego szukam...
Chyba odżałuję trochę więcej kasy i kupię coś konkretnego. Opcje które mi się najbardziej podobają to:
1. Green Beret 7"
2. Strider MT

Co o nich powiecie, jako o "fajterach"? Nóż nie będzie mi służył do rąbania drewna ani cięcia kartnów... Która opcja lepsza? Prosiłbym też o podanie przybliżonych cen (tak jak pisałem wcześniej- za nóż używany, ale nie zajechany)

no to to bedzie troche bardziej wiecej kasy :)

Maskotka: czyli nóż, który z wielu względów nie nadaje się do użytku i służy tylko cieszeniu oka właściciela...
Ka-bary nie są nożami o wzorowej ergonomii... Weź do ręki ka-bara i jego współczesny odpowiednik CRK Green Beret, albo Neil Roberts, to zrozumiesz, o czym mówię..., niepraktyczny jelec, słaba stal (z wyjątkiem wersji z D2), niski szlif, profil głowni też mało praktyczny.
A co do użycia bk7 jako fightera: nie nadaje się. Fighterem może być tylko nóż lekki, z balansem na rękojeść, bo inaczej tracimy prędkość i precyzję na ostrzu.
Jednym z najlepszych przykładów współczesnego figtera jest IMO AlMar SERE Operator.

a ja sie zastanawiałem nad Large Heavy Bowie vs Camillusem BK7 :roll:
no ale jak tak jest to bedzie Camillus...
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Hmm, heavy bowie ka-bara to znowu zupelnie inna bajka :) My tu gaworzymy o USMC z tego co sie zorientowalem, nie oznacza to jednak ze inne produkty tej firmy sa rownie malo uzytkowe :-) Folder Doziera na przykład, jest moim zdaniem ciagle najlepszym za ta kase :wink: Choc oczywiscie nasz moderator zaraz moze zaprzeczyc, najgorsze ze jego staz tutaj nie bardzo daje pole do polemiki :) :)
Dodam ze zgadzam sie ze stwierdzeniem iz kabar nie jest nozem o wzorcowej ergonomii, ale porownanie go do green bereta to juz w ogole chybiony strzal :wink: Te noze pochodza z 2 roznych swiatow (chocby cenowych, ze o uzytych materialach nei wspomne). Podsumowajac watek USMC kabara - jesli go zestawic z nozami za 500
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Wilson Tactical Model 8
Boziu!!!! Znowu topic napalonych na fightery, albo i takich, co nie wiedza po co im noz, a chca miec ladne cos, blyszczace i z zapasem mocy :roll: :roll: :roll:
Napalonym na fightery polecam tematy typu "Jaki noz do walki", ktore mozna znalezc w tym dziale, albo w podforum o walce nozem. Jak wam sie nie chce szukac, to wam powiem, ze najlepszym fighterem dla was jest plastikowy nozyk z kiosku ruchu za peelenow 3 z dodatkowo stepionym przez Mame czubkiem. Jak nie - kupcie sobie duze (rowniez plastikowe) miecze swietlne - czasem do zdobycia jeszcze w sklepach z zabawkami, a jak nie to wyslac maila do G. Lucasa - moze cos poradzi na wasze bolaczki.
Dla tych jednak co sie upra polecam, oprocz Al Mar SERE Operator wymienionego przez ov_Darkness'a, Camillus CUDA CQB-1 albo -2. Tyz dobry i na pewo nie do smarowania kanapek, ani rabania drzewek.



Co sie tak wszyscy w noze zbroja??? Poje...lo towarzystwo, czy ki diabel???? Przeciez w obecnej dobie polimerow najlepsza bronia do walki i z bliska i na dystans jest PROCA. Skoro za pomoca niektorych modeli da sie stalowa kulke o srednicy centymetra spokojnie umiescic w desce, to az strach pomyslec, co to zrobi z przeciwnikiem przestraszony
I po co sie tak narazac na wymiane ciosow na noze skoro mozna z dystansu i po cichu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024