Skocz do zawartości


Zdjęcie

Batony zastępujące posiłek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Batony zastępujące posiłek.
ja chcialbym sie poradzic co do konkretnego produktu

na silowni cwicze od niedawna, co myslicie o tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Sklad wyglada calkiem niezle, mozna nim zastepowac normalne posilki? (czesto brakuje mi czasu na sporzadzanie normalnych), jesli juz to jak czesto mozna go jesc? Poza bialkiem i weglami to pewnie zbyt odzywczy to on nie jest. I ost pytanie: o jakich porach go jesc? przed treningiem, po?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
tak sie skalda ze go probowalem jest bardoz odzywczy zreszta ma przyzwoite skladniki odzywcze ja jak go jadlem to nei mialem przez dluzszy czas ochoty na nic po treningu jak najbardziej przed zreszta tez moze byc ja polecam
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.

ja chcialbym sie poradzic co do konkretnego produktu

na silowni cwicze od niedawna, co myslicie o tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Sklad wyglada calkiem niezle, mozna nim zastepowac normalne posilki? (czesto brakuje mi czasu na sporzadzanie normalnych), jesli juz to jak czesto mozna go jesc? Poza bialkiem i weglami to pewnie zbyt odzywczy to on nie jest. I ost pytanie: o jakich porach go jesc? przed treningiem, po?


Hej, jak przeczytałem że smak marcepanowo orzechowy to aż mnie zemdliło :) ale cóż, każdy ma inne preferencje smakowe. Te batony Treca w przeciwieństwie do wielu innych produktów tej firmy cieszą się dobrą opinią. Co do zastępowania posiłków to jak najbardziej tak, to jest klasyczny MRP czyli substytut posiłku. Nigdy jednak nie zastąpi prawdziwego jedzenia, więc jedz batoniki po prostu wtedy jak nie możesz zjeść nic porządnego. Jak przed treningiem to nie później niż godzinę przed (ja bym jadł 2h przed), jak po to możesz bezpośrednio po. Baton ma duzo węgli więc nie jedz go na noc, ale bezpośrednio po treningu jak najbardziej. Co do batoników MRP ja zdecydowanie preferuję [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], który ma więcej białek w stosunku do węgli, a ja mam lekką obsesję na punkcie otłuszczenia. Poza tym ostatnio znalazłem w necie promocję gdzie nabyłem trochę tych batoników za ok. 3 zł sztuka. W aukcji którą zalinkowałeś nie znalazłem info czy 5,5 zł to cena za 1 sztukę, ale przypuszczam, że tak. W takiej sytuacji powinieneś poważnie rozważyć kupno gainera i używanie go jako zamiennika posiłku. Przypuszczam, że wyjdzie taniej. Batony możesz zostawić na sytuacje awaryjne, kiedy nie jesteś w stanie zrobić sobie szejka z gainera.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
Witam,

Chciałem się zapytać i przy okazji podzielić własnymi doświadczeniami z batonami zastępującymi posiłek.

W związku z tym że często nie mam czasu przygotować sobie posiłku a staram się jeść 6-7 razy dziennie jem różnego rodzaju batony. Nie zrobię ankiety na to który z batonów jest najlepszy bo jest ich zdecydowanie za dużo i na pewno nie wszystkie znam. Mogę co najwyżej wymienić te których ja próbowałem w kolejności od moim zdaniem najlepszego do najsłabszego.

1. Universal Animal Snack - zdecydowany numer 1 nie chodzi może o smak ale rezultaty może to tylko placebo ale dostaje po nim niezłego kopa energii i czuję się naprawdę dobrze. Nie mam żadnych sensacji gastrycznych czego nie mogę powiedzieć o wszystkich produktach których próbowałem. Jedyny ale za to dość poważny minus tego batona to jego cena 10-13 złotych nie chodzi piechotą więc nie pozwalam sobie na niego zbyt często.

2. Trec Booster- duży względnie nie drogi na pewno się nim najesz i nie smakuje najgorzej jeśli lubisz marcepan :) . Także bez sensacji gastrycznych.

3. Olimp matrix- dość duży (nie tak jak trec ale zawsze) różne smaki (które rzeczywiście w jakiś sposób się od siebie różnią :) ) cena do wytrzymania. Na początku nie czułem się po nim zbyt dobrze ale może była to kwestia zbyt wczesnego po spożyciu treningu.

4. Weider protein bar - bez rewelacji w smaku czy działaniu za to dość duży ale jak za taką cenę to nie wystarczy (10 zł i więcej).

Na razie nie jestem w stanie sobie przypomnieć co jeszcze jadłem. Może ktoś z was coś jeszcze zaproponuje?

Pozdrawiam jerz.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
Właśnie o tym gadamy: http://www.forum-kul...dpost&p=1095451 Ten baton animala jest masakrycznie drogi.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
Wiem że gadacie ale jem tego tak dużo że pomyślałem oddzielnym temacie :D

P.S. Przerzucę wasze posty tu jeśli nie macie nic na przeciw.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
ja tam wole chodzic na sajgonki z ryzem za 6 zeta ;)
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
nie rozumiem, nie lepiej kupic w sklepie 3 snickersy? taniej będzie, albo jakiś twaróg w domu na szybko zrobić
1 twaróg chudy = 50g białka, aż za dużo na jeden posiłek
nie lepiej jakiś twaróg jeść, zamiast sztucznych supli?
czyli 700g białka z twarogu= ok. 30-35zł
wpc ostrowia 700g białka 30zł

jak widać różnica w cenie raczej nieznaczna
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
Snikersy i inne słodycze typu czekolady, batoniki marsy czy co tam chcesz, sie nie nadają jako posiłek przedtreningowy bo węglowodany w nich zawarte mają wysoki index glikemiczny co oznacza ze sa szybko spalane i po godzinie znow czujesz ssanie. Zas posilek przedtrenigowy ma ci zapewniac staly doplyw glikogenu do miesni i glukozy do krwi. Po treningu wskazane jest wszamać coś o wysokim indeksie glikemicznym wiec slodycze sie nadaja. Ja jednak wole L Glutamine Olimpu i białko przed snem :P
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
matrix Olimpu zdaje sie ze ostzregaja w opisie ze ludzie nie tolerujacy laktozy moa miec problemy dltego nei probowalem ja jak juz mowilem polecam Boostera Treca naprawde dobry i fakt ze smakuje praktycznie jakiego bys smaku nie wybral jak chlebek marcepanowy
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
a laktozy nie toleruje gruba wiekszosc spoleczenstwa...

laktoza jest w slynnych bialkach rolmleczu ;)
  • 0

budo_doncipcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.
serek wiejski RULEZ :)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Batony zastępujące posiłek.

nie rozumiem, nie lepiej kupic w sklepie 3 snickersy?


to byl zart ;) ?

mizerna ilosc i jakosc bialka, i najlepiej idace w tluszcz polaczenie- weglowodany i tluszcze,
cukier itd.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024