Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Maveric, schematy do wykorzystania w walce? daruj... chyba, ze w ladnej walce pokazowej to moze i tak. ale na pewno nie w sportowej czy "realnej".
jesli juz, to formy ucza przede wszystkim ruchowej kordynacji, kontroli oddechu, skupienia i prawidlowej techniki. ale "schematow do wykorzystania"...

Venom, a do czego sonkuty, sonkale czy makgi tak naprawde ci sie przydaja? poza wykorzystaniem w formach i ew. krokowkach? a do czego ci sie tak naprawde przydaja krokowki, poza cwiczeniem elementow z form?

"tak naprawde" niepotrzebne elementy sa w kazdej (nie wiem jak z judo, ale costam pewnie tez takiego jest) sztuce walki i to wlasnie one swiadcza o tym ze jest ona sztuka. bez tych wszystkich elementow czy skomplikowanych ozdobnikow zostalby sam sport. co kto lubi.
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.

Ja też myślę, że można to zamknąć....bo szczerze mówiąc to nie interesuje mnie czy będziesz dalej ignorantem czy nie.


ja lubie rozmawiac o skutecznosci tkd
zwlaszcza z ludzmi, ktorzy o tkd pojecia nie maja i nie sparowali z naszymi dobrymi zawodnikami.


Czy to, że nie ćwicze taekwondo znaczy, że nie mam o nim pojęcia? Czy trzeba mieć 'czarny pas' w danej sztuce walki aby o niej dyskutować?

ps. polecam fajny filmik demonstrujący śmiertelne techniki samoobrony w taekwondo. Faktycznie jak to oglądałem to mało nie umarłem (ze śmiechu):

  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Sory, że post pod postem ale ten filmik wystarczy za 1000 słów. Miłego oglądania.
czarny pas TKD vs czarny pas BJJ

  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.

Maveric, schematy do wykorzystania w walce? daruj... chyba, ze w ladnej walce pokazowej to moze i tak. ale na pewno nie w sportowej czy "realnej".
jesli juz, to formy ucza przede wszystkim ruchowej kordynacji, kontroli oddechu, skupienia i prawidlowej techniki. ale "schematow do wykorzystania"...

Niechodzi o jakiś ogromny schemat tylko o elementy które można wykorzystac , ułamek jakiejś formy .Zgadzam się z Tobą.

Czy to, że nie ćwicze taekwondo znaczy, że nie mam o nim pojęcia?

Tak nie masz o nim pojęcia, nie oceniaj sztuki na podstawie innych osób tylko na podstawie tego co sam doświadczyłes. :!: :!: :!: :!: po obejżeniu tego filmiku ()stwierdzam że TKD jest nie skuteczne
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ale jedynie w wykonaniu tej osoby osób.(chciał bym zauważyć że osobą która się broni jest dziecko :twisted: i ta walka to typowa walka pokazowa :twisted: )

JESTEŚ ŻAŁOSNY
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Nie musisz mi tłumaczyć, że to walka pokazowa- ale w tych walkach chodzi o to żeby rodzice na widowni po zobaczeniu tego teatru szybko pobiegli zapisać swoje dziecko na tą 'morderczą' sztuke walki w przekonaniu, że ich syn/córka bedzie w stanie pokonać kilku silniejszych od siebie napastników. Krótko mówiąc takie pokazy to według mnie oszukiwanie ludzi.
Może ktoś skomentuje drugi filmik? :twisted:
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Tak, ja skomentuje, wiesz dlaczego taekwondoka przegrał na tym drugim filmiku ?, bo niemiał doświadczenia w tego typu walkach, ci z bjj od początku uczą się walczy w stójce, i parterze, natomiast my na tkd uczymy się walczyc w stójce, jeśli ten taekwondoka stoczył by takich walk 100, to wiedział by jak się mniejwięcej broni przed zejściem do parteru i np. wsadził by temu od bjj pare kopów zanim ten by go ściągnął do parteru , i bjjtowiec skończył by z połamanym nosem, zastanów się człowieku co mówisz, co by się stało, gdyby walka była rozgrywana według zasad taekwodo, albo niech będzie kicka, aby była stójka podobna do tej z bjj, czy myślisz, że dalej wygrywał by bjj, co cię dziwi w tym, że bjj wygrał w swoim żywiole z taekwondoką którego żywiołem jest stójka, zrozum wreszcie, że takie konfrontacje są śmieszne i propagandowe, biorą kogoś kto jeszcze nigdy niebył w parterze, ale ma czarny pas, i pokazują jak super skuteczna sztuka walki (oczywiście nie mówie, że bjj niejest skuteczne, bo jest) rozgramia inną, szkoda tylko, że niepokażą jak skuteczna jest ona na obcych zasadach...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.

... ale w tych walkach chodzi o to żeby rodzice na widowni po zobaczeniu tego teatru szybko pobiegli zapisać swoje dziecko na tą 'morderczą' sztuke walki w przekonaniu, że ich syn/córka bedzie w stanie pokonać kilku silniejszych od siebie napastników... :twisted:


Jeżeli sądzisz że rodzice zapisują dzieci dlatego że coś jest morderczą sztuką walki i nie wiedzą że jest to tylko pokaz to jesteś debil. Pomijając fakt ze większość takich wirtualnych fajterów nie byłaby w stanie powtórzyć pokazów TKD.
Żeby nie było że ot - z najefektowniejszych technik dopracowałem ap chagi - ostatnio było kilka efektownych zwinięć się na klepkę. Ostatnie to było nawet kopnięcie "góra cy"
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.

Tak, ja skomentuje, wiesz dlaczego taekwondoka przegrał na tym drugim filmiku ?,


bez przesady.
jedną walkę przegrał, drugą wygrał ;) .
Co do reszty podpisuję się pod Twoimi słowami.

Kalgon, a jak tam Twoje treningi ?
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Jak w podpisie w marcu wracam, aktualnie moge właściwie robic wszystko poza kopaniem tym mięśniem który zerwałem, czyli niemoge robi ap chagi, naeryo, ale np. dollyo moge spokojnie robic więc tak jak mi lekarz zalecił do marca jeszcze pozwole się tej nodze zregenerowac, potem wielki powrót, ale niestety też jeszcze będzie to taki delikatny terning, bez większych przeciążeń, ale za to będzie więcej treningów (mamy teraz 6 treningów w tygodniu, w tym jeden to siłka) i myśle, że na 5 będe chodził na bank, a może i na wszystkie, zobaczy się
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Nechrist: szczerze mówiąc to nie wiem do czego krokówki mogą mi się przydac bo ja ich nie ćwiczyłem w życiu(ale wiem co to jest) ponieważ w moim klubie startujemy w WTFie, GTFie i Kick-Boxingu.....szczerze chciałbym ćwiczyć ITF ale z pewnych przyczyn mój trener nie trenuje nas pod tym kątem choć np. nazewnictwo technik mamy z ITF'u bo mój trener trenował ITF i w nim startował i tak nam mówi jak go nauczono. A co do tego co napisałem wcześniej odnośnie form....z tego co mi wiadomo są po to aby ćwiczyć koordynację ruchowo-oddechową-i to nam się w walce może przydać.....bo wiadomo, że podczas wlaki nie będziesz na przykłąd chodził na planie krzyża itd.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.

szczerze chciałbym ćwiczyć ITF

heh szczerze, chciałbym aby w moim klubie był kickboxing tak jak w twoim, ale nie ma i będe musiał bulic także za kicka, bo mam zamiar cwiczyc tkd i kicka, ale to dopiero jak moi rodzice wybubują już dom, i będą skłonni mi za tego kicka zapłcic
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
No widzisz, a u mnie własnie przez Kick-Boxing nie możemy startować w ITFie tylko w WTFie.....który ma swoje plusy, ale ja chyba jednak wolałbym ITF......ale w sumie GTF ogólnie też jest fajny i chyba najbardziej lubię startować w GTFie....-ale tak się złożyło, ze teraz tylko w WTFie bede startowal co najmniej do maja....ech...
Przepraszam za offtop, ale tak już wyszło...
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.

Tak, ja skomentuje, wiesz dlaczego taekwondoka przegrał na tym drugim filmiku ?, bo niemiał doświadczenia w tego typu walkach, ci z bjj od początku uczą się walczy w stójce, i parterze, natomiast my na tkd uczymy się walczyc w stójce, jeśli ten taekwondoka stoczył by takich walk 100, to wiedział by jak się mniejwięcej broni przed zejściem do parteru i np. wsadził by temu od bjj pare kopów zanim ten by go ściągnął do parteru , i bjjtowiec skończył by z połamanym nosem, zastanów się człowieku co mówisz, co by się stało, gdyby walka była rozgrywana według zasad taekwodo, albo niech będzie kicka, aby była stójka podobna do tej z bjj, czy myślisz, że dalej wygrywał by bjj, co cię dziwi w tym, że bjj wygrał w swoim żywiole z taekwondoką którego żywiołem jest stójka, zrozum wreszcie, że takie konfrontacje są śmieszne i propagandowe, biorą kogoś kto jeszcze nigdy niebył w parterze, ale ma czarny pas, i pokazują jak super skuteczna sztuka walki (oczywiście nie mówie, że bjj niejest skuteczne, bo jest) rozgramia inną, szkoda tylko, że niepokażą jak skuteczna jest ona na obcych zasadach...


I tutaj widać kto jest prawdziwym ignorantem. Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o BJJ i mówiło by ci coś nazwisko Gracie to nie wypisywałbyś takich bzdur. Rorion Gracie bawił się na tym filmiku z czarnym pasem taekwondo. Poza tym czarny pas BJJ a czarny pas Taekwondo to niebo a ziemia. A jeśli chodzi o technike to może nie najefektowniejsza którą umię wykonać ale moja ulubiona to: twio dwidollyo.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
TAK !!!! jestem ignorantem, pasuje ?? ale niewiem czy wiesz, ale tutaj to ja akurat UOGULNIAŁEM, trudne słowo, więc niechodziło mi o konkretnego człowieka, a ogónie o w tym przypadku bjjtowców pozatym czy ty przeczytałeś co ja napisałem ?? bawi się taekwondoką, bo jest w swoim żywiole, on tak zawsze walczy, a dla taekwondoki to pierwszy raz, to tak jakbyś dał kulturyście topór i kazał się pojedynkowac na ścinanie drzew z drwalem, z wieloletnim stażem, oboje silni jak byki, ale kulturysta niemiał by i tak szans, ale znowu jakbyśmy dali kto wyciśnie więcej wygrał by kulturysta, teraz już rozumiesz ?? mam nadzieje, że tak
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
bodajze na forum karate byl filmik jak gracie jest nokautowany kolankiem w buzke przy wejsciu w nogi....
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
wupowiem sie tak :
Ten czarny pas co walczył z Graciem wydaje mi się że pochodzi ze stanów a co do czarnych pasów z stanów :no COMENTS:
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
A nie macie wrażenia, że to jest rozmowa w stylu "wasza sztuka walki jest do dupy, za to moja jest super" ?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
no wlasnie.
a wiadomo, ze bjj jest najlepsze :)
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Wszystko fajnie tylko, że ja nie ćwicze BJJ. Denerwuje mnie tylko jak ktoś bezpodstawnie twierdzi, że jego sztuka walki jest najleprza i koniec. Nie ma czegoś takiego jak najleprza sztuka walki, ale prawdą jest, że różne sztuki walki sprawdzają się różnie w walce realnej. To, że style grapplingowe są najskuteczniejsze zostało dawno udowodnione i nie ma co z tym dyskutować (szczególnie taki Kalgon który o SW nie ma zbytnio pojęcia a o BJJ to już wogóle). To co wypisują tu niektórzy przypomina mi poglądy Tsunamistów na temat skuteczności ich stylu w realnej walce.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Powtórzę to poraz setny chyba, ale walczy człowiek a nie sztuka walki. A co do Ciebie Big Boss-zdradź mi swój sekeret: jesteś dyslektykiem lub dysortografem czy po prostu ortografia to dla Ciebie czarna magia i boisz się ją uprawiać?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024