Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_jobu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Jak w temacie. Jaką najefektowniejszą (waszym zdaniem) technikę potraficie wykonać i ile trenowaliście, że by ja umieć.

Ja już potrafię wykonać narazie dollyo 360. A ogólnie TKD trenuje od września(jak ten czas szybko leci :? ). A wy :?:
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Ja zacząłem ćwiczyć w grudniu i nauczyłem się wykonywać ap chagi- z lewej i prawej, prawa poprawnie lewa aktualnie z powodu bólu kolana wykonywana źle, ale bez bólu było ok, dollyo z prawej dobrze lewa źle, a teraz z bólem to tymbardziej, dollyo 360 z prawej dobrze, lewa jak wyżej, tyle, że bez bólu też nieumiałem wykonać, i jeszcze ( niewiem jak się to pisze więc napisze jak się mówi ) dit chagi ( ten wykop tyłem ) też z prawej nogi, z lewej wogle jeszcze nieumiem, a z prawej czasami mi wychodzi, ale niewiem czy można nazwać to poprawną techniką
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
kurcze zapomniałem zapytać w moim poście, a niemam edycji, więc pytam w tym poście jak sądzicie od czego może być ten ból, czuje go przy wyproście nogi np przy dollyo lub ap chagi, szczególnie gdy kopie w powietrze z dosyć dużą siłą, więc jak sądzicie co może być powodem i jak się tego pozbyć :?:
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.

kurcze zapomniałem zapytać w moim poście, a niemam edycji, więc pytam w tym poście jak sądzicie od czego może być ten ból, czuje go przy wyproście nogi np przy dollyo lub ap chagi, szczególnie gdy kopie w powietrze z dosyć dużą siłą, więc jak sądzicie co może być powodem i jak się tego pozbyć :?:

No i masz odpowiedź na pytanie, kopanie w powietrze służy do poprawienia techniki a nie do siłowania przestań kopac w powietrze używając dużej siły bo sobie stawy porozwalasz.
  • 0

budo_gouge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Wolę mówić o tym, czego jeszcze nie umiem... Tego na pewno każdy z nas ma więcej niż tego co potrafi...
  • 0

budo_jobu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.

Ja zacząłem ćwiczyć w grudniu i nauczyłem się wykonywać ap chagi- z lewej i prawej, prawa poprawnie lewa aktualnie z powodu bólu kolana wykonywana źle, ale bez bólu było ok, dollyo z prawej dobrze lewa źle, a teraz z bólem to tymbardziej, dollyo 360 z prawej dobrze, lewa jak wyżej, tyle, że bez bólu też nieumiałem wykonać, i jeszcze ( niewiem jak się to pisze więc napisze jak się mówi ) dit chagi ( ten wykop tyłem ) też z prawej nogi, z lewej wogle jeszcze nieumiem, a z prawej czasami mi wychodzi, ale niewiem czy można nazwać to poprawną techniką


A gdzie trenujesz, bo wymnieniłeś te techniki które u mnie już były oprócz dollyo 360.
A która jest twoim zdaniem najefektowniejsza??
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
540 dollyo , 720 furo(jak to sie pisze to nie wiem :P ) 540 furo , 360 furo + dollyo(osobno i równoczesnie ) w salcie kopniecia et:P trickuje wiec sporo tego
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
skacze(Czyt trickuje) od 2.4 lat ;) taekwondo od wrzesnia hahaha ;P ale nauczyłęm sie ich sam =)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
powiem krótko ćwicze WTF- i to powinno wystarczyć, bo jest jeden klub WTF we wrocławiu, ale będzie formalnie: ćwicze w sekcji tkd wtf w gim. nr. 17 :wink:
  • 0

budo_kempex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań miasto doznań:-)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Ti Dolio , 360 na jedna noge i ti dolio 360 chyba tak to sie nazywa a trenuje 2.5 roku Pozdr
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
nie będę ich nazywał, bo one nie są technicznie wykonane, ale wyglądają fajnie na zdjęciach ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

z wakacji, czyli po ponad dwuletniej przerwie w treningach... a kiedys, ehhh
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
małe sprostowanie- klub jest w liceum, i kurcze niepamiętam numeru i adresu, a co do techniki, to uważam, że najskuteczniejsze jest ( napisze jak się mówi ) dit chagii, ponieważ jest to szybkie dynamiczne i mocne kopnięcie i niejest to tylko moja opinia, podobno jest to jedne z najmocniejszych kopnięć w taekwondo, co można zobaczyć widząc Yilmaza wykonującego tę właśnie technike na ringu chociażby w formule K-1.
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Moja najefektowniejsza technika to prawy sierpowy 8)
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Tiro chagi a przeskoku....nie wiem jak to wytłumaczyć i nie wiem czy poprawnie nazwałem technikę(ćwiczę bardziej WTF, więc mogą być różnice w nazwach małe) czyli....robię wymach do przodu lewą nogą, wyskakuje i w tym wyskoku obracam się i kopie Tiro chagi....a drugą moją techniką, którą uważam za efektowną to 360 bandae albo jak kto woli na tej samej zasadzie co ta poprzednia technika tylko z wykończeniem bandae...można być o 360 dollyo wspomnieć ale w sumie to zależy jak się to wykona, bo nie zawsze wygląda spektakularnie....a tak na marginesie to ja wolę efektywność techniki niż efektowność.....bo jak mi ktoś chciał będzie wpieprzyć to nie będzie mi brawa bił za akrobacje tylko mi strzeli w łeb.... :)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
szlag, ale za mnie ciołem przecież ty pytasz o efektowność, a nie efektywność, więc najefektywniejsze z tego co umiem jest dollyo 360, ale powiem szczerze, że ja nielubie zbytnio kopnięć efektownych, wole efektywne, a tu już podałem ( znowu powiem jak się mówi ) dit chagi, ale nie o tym temat :wink:
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
eh zagmatwałem się wyżej i napisałem "efektowność, a nie efektywność, więc najefektywniejsze" i poprawiam się chodziło mi o najefektowniejsze co umiem
  • 0

budo_kempex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań miasto doznań:-)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
ja właśnie nie dawno zacząłem sie uczyć 540 i całkiem dobrze mi to wychodzi :)
  • 0

budo_kage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
Moje najlepsz to 360 dollyo na jedną nogę, nad którą cały czas pracuję, potem chciałbym się nauczyś 540.
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
ja umiem wykonac twimio tora dupoczagi
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka najefektowniejszą technikę potraficie wykonać.
No własnie ta 540-stka......coś ostatnio mam ochotę poćwiczyć nad tą techniką....ale z czasme kiepsko itd......ale chyba niedługo zacznę próbować....tak w sumie tylko dla rozrywki bo nie sądze abym w jakiejś podbramkowej sytuacji był skłonny do kręcenia takich "piruetów" :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024