Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulica-Typowa solówka-jakies porady?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

Przewaznie bójki w szkołach rozpoczynają goście którzy nie mają żadnego pojęcia o walce, wzorują się na filmach i chcą przykozaczyć przy kumplach...


no nie dokońca... jakbyłem mały i jeszcze nic nei wiedziałem to w szkole dorwał mnie taki bokser, za przysłowiowe AKUKU..... :roll:
  • 0

budo_kakashi hatake
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

no nie dokońca... jakbyłem mały i jeszcze nic nei wiedziałem to w szkole dorwał mnie taki bokser, za przysłowiowe AKUKU.....

E tam, mi groził gosc który był kickboxerem bo... był 2 razy na treningach.
U mnie na szkołe pełną ok 800 osób, podejrzewam ze najwyzej 10 osób trenuje coś, z czego 5-7 to dziewczyny.
  • 0

budo_kakashi hatake
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
W dodatku dobry fajter nie wyskakuje o byle co czy też czesto 'bo taki ma kaprys' z pięściami do ludzi, tak sie zachowują Ci co musze podwyższyć samoocene/przyszpanować przed kolegami.
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
wiesz z tego co wiem to on wcale taki dobry nie był(jesli chodzi o bokserów) ale w szkole to raczej nie miał sobie równych, a juz na pewno nie mnie....
ale cóż było mineło, teraz to bym mu frontkicka sprzedał jak nasz forumowicz jednemu menelowi :P :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Ostatnio pod barem wybiegł jeden typ i chciał sprzedać drugiemu highkicka na głowe,ale się prawie wywrócił i mu but spadł... Mniej więcej tak się biją 1 vs. 1 koguciki w wieku 15-18 lat. Starał się popisać czymś efektownym o czym nie miał zielonego pojęcia.

Co prawda potem mu 4 qmpli pomogło ściągnąć typa na ziemie i w końcu 5 chłopów jednemu skakało po głowie ,a reszta kumpli kibicowała, a barmani podskakiwali krzycząc z uśmiechem "wreszcie się coś dzieje!", ale tak to nic specjalnego nie pokazał oprócz wywrócenia się po własnym kopnięciu i o tym chciałem powiedzieć :D .

ps. powyższy przykład powinien dać Ci do myślenia, że solówki już nie istnieją.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

ok to ja ci odpowiem, musisz popracowac nad szybkoscia, sila, wytrzymaloscia, koordynacja, dystansem, timingiem, technika, poruszaniem, dopasowac model walki do sowich predyspozycji, dopracowac nastawienie psychiczne i powinno byc spoko.

p.s: nie zapomnij o solidnej rozgrzewce

wazne jest jeszcze dobre odzywianie i duzo snu. a calosc koniecznie trzeba pogodzic z edukacja bo szkola jest najwazniejsza.
  • 0

budo_kakashi hatake
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

ale cóż było mineło, teraz to bym mu frontkicka sprzedał jak nasz forumowicz jednemu menelowi

Teraz się tak mówi XD
Ja akurat jeszcze niedawno miałem podobne problemy, podbijał jeden mały który właściwie czepiał sie wyglądu (jak chodzisz do bastionu w środy, to jestem gosciem z długimi włosami XD), i miałem dylemat, obronić się przed nim, czy przed 20 kolegami ;]
Wiem ze spokojnie bym gościa uspokoił, ale potem czekali by jego koledzy.
Także śmieszne to ejst dopiero z perspektywy czasu ;].
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Ja pierdole ludzie . Chłopak sie pyta normalnie o rady przed solówką to albo sie wysilcie na coś konkretnego albo nie piszcie tutaj i zlejcie ten temat . Dlatego ten dział sie nie rozwija bo jak ktos załozy podobny temat to sie zaraz nasłucha (naczyta?) Prawda jest taka ze nowi zaczynają głownie ze wzgledu na dział ULICA i tutaj stawiają pierwsze kroki . A nie w knajpie gdzie mozna pogadac o wyborach samorzadowych i wojsku w iraku :wink:
A pozatym niech pierwszy rzuci kamień ten ktory sie nie bił bedac w wieku założciela tematu.

Innymi słowy mniej pierdolenia a wiecej pisania na temat . Pozdro . :wink:
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Tylko że co, konkretne techniki podać? :) Czy strategie napierdalania się w szkole...? :D
Myślę że jakbyś poszukał tutaj, to dokopałbys się do informacji które cię interesują...
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

Witam!

Mam pytanie na temat takich solowek szkolych i prosze o jakies porady, np czego unikac co robic najczesciej i w ogole zeby wygrac.Dzieki


myślisz, że jakieś złote rady istnieja? byłoby za prosto. Przedewszystkim to co by ci można poradzić to zależy z kim się będziesz bił. Dodam do tego, że te refleksje i tak byś sobie mógł wsadzić w dupe, bo gdy dojdzie do bójki: adrenalina, chaos. To nawet nie będziesz pamiętał, że pytałeś o to na forum.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

Dodam do tego, że te refleksje i tak byś sobie mógł wsadzić w dupe, bo gdy dojdzie do bójki: adrenalina, chaos. To nawet nie będziesz pamiętał, że pytałeś o to na forum.

No bez przesady, doświadczeni fajterzy używają także mózgu w czasie walki :wink: .
  • 0

budo_zgubcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

No bez przesady, doświadczeni fajterzy używają także mózgu w czasie walki Wink .

używają mózgu czyli naprzykład odruchów zakorzenionych na treningu :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Doświadczeni fajterzy podczas walki trzymają emocje na wodzy. Nie dają im się ponieść, mogą dzięki temu oprócz myślenia także np. słuchać rad sekundanta czy też obserwować okolice czy ktoś inny nie ma przypadkiem zamiaru dołączyć.
Nie wymagajmy tego od żółtodziobów. Skoro zadaje pytanie na forum to znaczy ze raczej nie ma się kogo o to zapytać osobiście.

A co do autora tematu, to praktycznie wszystkie takie walki wygrywa się (bądź też przegrywa) przed ich rozpoczęciem. Mówie tutaj o (najlepiej o wieloletnim, regularnym) TRENINGU , bo bez tego całą filozofie i inne "złote rady" można sobie potrzaskać o kant dupy.


edit: I jeszcze jedno. Przynajmniej mi, zdecydowanie lepiej się walczy na trzeźwo, co "za gnoja" wcale nie było takie oczywiste.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

No bez przesady, doświadczeni fajterzy używają także mózgu w czasie walki Wink .

używają mózgu czyli naprzykład odruchów zakorzenionych na treningu :)

To jest prawda, w trakcie walki "cała ta polityka wylatuje przez okno" i zostaje czysty instynkt czyli to co ci się wryło w podświadomość w trakcie treningów, praktycznie zero myślenia samo działanie.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
wlasnie to chcialem napisac jak bys myslal w czasie walki to bys szybko dostal gonga :wink:
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
nagraj na wideo tą swoją solówke i wrzuć to ci wtedy powiemy czego masz unikać w następnej 8)
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Ja osobiście miałem solówke (przegrałem) z jednym gościem co jest 'jakimśtam' wicemistrzem w boksie a ja ćwiczyłem tylko Karate Kyokushin, a tam wiadomo nie można walić z piąchy w łeb. Co poradzilibyście w moim przypadku na takiego gościa, czy wogóle mam z nim jakąś szanse?
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Zaciukać go low kickiem , zanim on nastuka Cie rękami na Twarz :)

Oczywiście tego low kicka trzeba mieć odowiednio dobrze wytrenowanego.
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Sorry ale nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. On tego low'a od razu nie odczuje a ja jego uderzenia w twarz raczej tak.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
a masz jakiś lepszy pomysł?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024