Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulica-Typowa solówka-jakies porady?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł kb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
no dla mnie teraz już też
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
jesli gostek tez cos skubnął i zapamiętał (nie tylko z KB), to zejdzie na bok...i dalej juz wiecie...a zresztą - solówka...to chyba dla dzieciaków?
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

jesli gostek tez cos skubnął i zapamiętał (nie tylko z KB), to zejdzie na bok...i dalej juz wiecie...a zresztą - solówka...to chyba dla dzieciaków?


hihi twardziele uwielbiają walczyć z przeważającymi liczebnie siłami wroga :) :) :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
:) dobre, niezłe, no nie?
Nie wiem, co lubią twardziele, nie mniej słowo "solówka" kojarzy mi sie ze szkołą - stoją koledzy wokół i trzymają tornistry :lol:
  • 0

budo_paweł kb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
no i dobrze ci sie kojarzy bo mi raczej sie nie wydaje zeby dwóch biznesmanów sie naparzało a wokoło stoją kontrachenci z innych miast i trzymają teczki:D(taki przykład)
  • 0

budo_łysol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Określenie "solówka" mi też kojarzy się z dzieciakami z plecaczkami. Jak już się jest starszym to jak coś komuś niepasuje to się napierdala od razu, a nie rzuca hasłami "Dawaj na solo" itd. Chociaż kiedyś widziałem dwóch panów z pod monopolowego co się pokłócili o butelke winiacza czy o coś, to jeden z nich też użył tego określenia. Więc jednak to zależy od środowiska...
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
No nie wiem... czy koles zdazylby zrobic unik front kicka szybko sie kopie :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
zależy o jakim kolesiu mowimy. Wejście frontickiem i seria rękoma, - frontick by koleś opuścił gardę, ręce na odsłonietą twarz, dalej zależnie od efektu i preferencji (np. na TKD sidekick z obrotu :lol: ). Tylko ze ktoś, kto to zna, nie będzie stał jak ciele i czekał, aż go wykończysz. To technika na laika, który się cofa, aż któras z twoich technik go dosięgnie. Fakt, topic jest o walce na ulicy, więc w większości przypadków szybko wykonany wejdzie, ajk nie noga, to ręka... . Tyle że na ulicy chodzą też tacy, co znają to. Gdyby do mnie gostek tak wchodził, nie cofałbym się, schodziłbym na bok.
  • 0

budo_paweł kb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Ale wg. mnie lepiej nie czarowac z kopnięciami z wyskoku obrotowymi czy cos takiego bo ulica to nie power rangers :D
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
ta i dlaytego najskuteczniejszy jest kop w jaja Krav Maga rulez :)
jest go najlatwiej, najszybciej wykonac a efekt jest zajebisty :)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

ta i dlaytego najskuteczniejszy jest kop w jaja Krav Maga rulez :)
jest go najlatwiej, najszybciej wykonac a efekt jest zajebisty :)

Tylko jak ktoś się nie broni.
Wiadomo że combaty to generalnie uczą napadania na tych co się nie bronią.
Dlatego jak ktoś się broni to combatowcy mają problem.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Pawel, ja sie zgadzam z tymi obrotówkami i wyskokami. To torayopchagi (sidekick z obrotu) - dodałem :lol: , bo na ulicy bez sensu. Napisałem tylko wersję z TKD, podobną do twojej z KB. Na ulicy stosowanie takich technik najczesciej sprowadza walke do parteru, szczególnei z lamerami. Wtedy juz inna bajka.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Dodam jeszcze jedną "technikę" rodem z ulicy. Trafienie z dynki. Zalecana na ulicę, dobrze wykonana ustawia walkę juz od początku. Dodam od razu, że jeżeli można uniknąć walki, to lepiej nei stosować żadnej "sztuczki" Natomiast jak ktoś jest dość blisko, "chucha" ci %-ami w twarz, co czeste na ulicy i uparcie dąży do nei wiadomo czego, to jedno takie trafienie wystarcza. Trochę też mniej lamerskie od kopania w jaja. To tylko wg mnie oczywiscie, bo nie kazdy ma twardą głowę.
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
W jakimś tam filmie bokserskim mówili, że czoło to najtwardsza kość w ciele człowieka, ale jak kiedyś przez przypadek przywaliłem kłową w drzwi (ciemno było i nie widziałem :-) )
to mi się troche w głowie zakręciło. Pozatym walnąć z główki też trzeba potrafić bo widziałem kiedyś jak goście się zderzyli głowami i obaj byli KO :)
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
tia czolo to najtwardsza czesc glowy dlateog podczas walki w gardzie je jakby nadstawiasz :) bo jak trafi w nie piescia no to moze sobie nawet zlamac reke :)
Singlaup tak i dlatego w combatach sa sparingi i w nich tez mozna kopac w jaja :)
  • 0

budo_paweł kb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
No oczywiście zapomniałem w swojej wypowiedzi dodać uderzenia z bańki :) Jeżeli Ktoś nie wie jak być z bańki to moja rada nie wal bańka w czoło tylko celuj w nochala bo jeżeli trafisz w czoło może być podwójne KO. Za to nos jest o wiele słabsza kością nie czoło o jeżeli trafisz w trąbę to marny los przeciwnika :D a z tymi kopnięciami z wyskoku to dodałem tak od siebie żeby nikt nie myślał ze bójka na ulicy to walka taekwondo
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

W jakimś tam filmie bokserskim mówili, że czoło to najtwardsza kość w ciele człowieka, ale jak kiedyś przez przypadek przywaliłem kłową w drzwi (ciemno było i nie widziałem :-) )
to mi się troche w głowie zakręciło. Pozatym walnąć z główki też trzeba potrafić bo widziałem kiedyś jak goście się zderzyli głowami i obaj byli KO :)

ciemie twarde jest, jeb z baski konczy sprawe jak lamus do ciebie nawija insze nie jest prosto ucelic i szkoda lba. w nabial tez nie zawsze wypali, pare razy tak sie wyfurgac chcialem i to pol na pol dziala, jak kto trochu boksowal lepiej w ucho, na punkt a jak spaslak sie trafi to w bebzol lutowac
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?

Witam!

Mam pytanie na temat takich solowek szkolych i prosze o jakies porady, np czego unikac co robic najczesciej i w ogole zeby wygrac.Dzieki


tu jest trochę na ten temat:
http://budo.net.pl/v...der=asc&start=0
  • 0

budo_matthew
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lipka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulica-Typowa solówka-jakies porady?
Chyba ze nie ma kosci nosowej ( bo teraz dosyc czesto sie to zdarza ) nie tylko u boxerow a na ulicy wazny jest brzuch i nie tylko na ulicy bo przewaznie podejda i walna Ci w morde albo w brzuch .... :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024