Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozkład wartości w diecie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_qwerty1234
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Rozkład wartości w diecie...
Właśnie układam sobie mała diete na mase.Mam 15 lat 48 kg 168cm :D .Jestem dosc aktywny trenuje sw i do tego w domku sile (czasem na siłce).Jak sadzicie jakie prporcje skladnikow byly by dla mnie dobre?40 ww 30 bialka i 30 tluszczu bylo by ok?Niech ktos jeszcze na pisze czy w tych rozkladach chodzi o to ze np.50g ww 40 tluszczy 40 bialka czy w kcalach(bo jest roznica bo jak wiadomo 1 g tluszczu to az 9 kcal).Jak mi odpiszecie to napisze dietke :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
50% - Weglowodany
30% - Bialko
20% - Tluszcze

Jest to procentowy udzial, czyli weglowodany stanowia 50% spozywanych kalorii itp.

Jestes mlody, na oko jestes ektomorfikiem (lub po prostu nic nie szamasz), trenujesz SW co daje ci aktywnosc zblizona do aerobowej, do tego chcesz dolozyc silownie/lub juz na niej cwiczysz ... Na twoim miejscu dal bym sobie narazie spokoj z budowaniem masy ... Nie bardzo widze by ci sie to udalo przy takim obciazeniu treningowym i rozbujanych hormonach ...

Ewentualnie mozesz sie przejsc do konowala w sprawie niedowagi.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_qwerty1234
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
Dzięki gubrin :) .Bo wyszlo mi z poczatku ze 276 kcal bialko 920 ww i 657 tluszcz czyli musze to zmienic na 1000kcal wegle,600 białko i 400 węgle ?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
przy tej wadze lepiej daj 1.5g bialka na kilo masy ciala i ze 8g wegli na kilo masy ciala i 1 gram zdrowych tluszczy ;)
poza w tym wieku nie czas na jakies specjalne diety jedz poprostu dobrze i staraj sie aby posilki byly pelnowartosciowe ;) ...jedz duzo owocow i warzyw, bialy ser jaja(ze wzgledu na wapn i skladniki odzywcze jaj :) )
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
1.5g dla ektomorfika ? Przeciez jego organizm polowe wykorzysta jako zwykle zrodlo energii zamiast wrzucic to w miesnie.

Dzięki gubrin :) .Bo wyszlo mi z poczatku ze 276 kcal bialko 920 ww i 657 tluszcz czyli musze to zmienic na 1000kcal wegle,600 białko i 400 węgle ?


Jezeli twoje dzienne zapotrzebowanie wynosi 2000 kcal (ale obawiam, sie ze bedzie to za malo) to tak wlasnie musisz zrobic. Jezeli waga nadal bedzie stala w miejscu to zwieksz ilosc kalorii. Mozesz tez eksperymentowac z iloscia posilkow, wieksza ich ilosc przyspiesza metabolizm co moze byc w twoim przypadku niekorzystne.

Nigdy nie idz na trening glodny/dlugo po ostatnim posilku, a po treningu jak najszybciej cos wszamaj.

O ile mozesz cwicz krotko, ale intensywnie.

Unikaj niepotrzebnych obciazen poza silownia.

Niestety tak jak pisalem wczesniej, nie widze tutaj zbytnio mozliwosci zyskania masy miesniowej. Poczekal bym az sie hormony ustatkuja, ale wiem ze cie nie przekonam wiec rob jak chcesz ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
1.5g dla ektomorfika ? Przeciez jego organizm polowe wykorzysta jako zwykle zrodlo energii zamiast wrzucic to w miesnie.
wlasnie tak :)
za duzo bialka = przyspieszenie metabolizmu, paliwo organizm bedzie mial z wegli, jak bedzie za malo kalori to dodaje poprostu wegla i tyle gdzies pisalem ze za duza ilosc bialka to zly pomysl na mase ;)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
On jest typowym ektomorfikiem patrzac na wage, jego organizm duza czesc bialka przeznaczy po prosty na energie ... Dlatego musi dostarczyc bialka wiecej niz mezomorfik czy endomorfik by faktycznie dostarczyc ta sama ilosc budulca dla miesni. To bialko jest glownym budulcem miesni, wiec to o jego przyswojona ilosc powinien sie martwic najbardziej ...

Dzialanie termogenne bialka (i jego wplyw na budowanie masy) moim zdaniem jest przesadzone.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
no ale jak organizm bedzie mial do wykozystania ine latwiejsze zrodla energi takie jak weglowodany to chyba nie bedzie bialka przetwazal na energie??
zdr.

ps. na wysokiej ilkosci bialka sie naprawde chudnie-wiem po sobie ;)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
nie pamietam gdzie to czytalem ale podobno 70% bialka ulega spaleniu podczas jego trawienia czy to prawda czy tez nie?
  • 0

budo_qwerty1234
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
Gubrin w moim przypadku cenny jest każdy kil,ogram masy-niekoniecznie mięśniowej :) .
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
zaraz, zaraz...gdzieś czytałem (chyba nawet na Vortalu Budo) że zjedzenie kawałka sera białego przed snem wspomaga regenerację mięśni. A więc zżeram ten ser już od ładnych kilku tygodni i zastanawiam się, czy to nie jest jakiś mit w rodzaju ,,utwardzania kości" - nadal czuję się stary i zmęczony jak wstaję rano do szkoły :? Stosuje ktoś takie suplementy regeneracji? Z jakim skutkiem? (Dodam, że śpię ok 7,5 - 8 h, więc to nie jest tak że - ser biały zamiast 4 godzin snu)
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkład wartości w diecie...
ser biały dostarcza ci białka które powoli wchłania się przez kilka godzin i zapobiega w pewnym sensie katabolizmowi który normalnie by nastąpił przez to że całą noc nie jesz. nie jest to żaden magiczny regenerator czy coś :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024