Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
jakie jest wasze zdanie na ten temat
przyznam szczerze ze jest to jeden z tych tematow na ktore nie mam wyrobionego zdania
kiedys bylem zdecydowanie przeciw teraz coraz bardziej sklaniam sie za dozwoleniem

PS. zeby nie zrozumial mnie ktos zle nie jestem zwolennikiem dopingu, anboli, mety. omy, EPO i innego kurestwa
chodzi mi tylko i wylacznie o zalegalizowanie czegos co i tak ma miejsce w sporcie wyczynowym
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
W zawodowym?
Tak.
Pora skończyć ta dziecinadę i wmawianie wszystkim że biorą tylko będące w mniejszości czarne owce
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?

W zawodowym?
Tak.
Pora skończyć ta dziecinadę i wmawianie wszystkim że biorą tylko będące w mniejszości czarne owce


Rasista! :twisted: :twisted: :) :) :)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
Tak,ale w tym momencie nie nagradza sie zawodników a naukowców i im sie wrecza medale.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
Oczywiscie, ze tak.

Niech nikt mnie zle nie zrozumie, nie mam zamiaru malym dzieciom wpajac, ze bez koksu nie ma sportu, a bez mety nie ma krzepy ;) Trzeba wyraznie odroznic sport zawodowy od amatorskiego. W amatorskim powinien byc oczywiscie zakazany, a kontrole mogly by byc nawet zaostrzone.

Oszukiwanie siebie samych i opini publicznej nie ma sensu, potem rodza sie nie zdrowe sensacje gdy jakis zawodnik wpadnie ... Nagle robi sie wielkie poruszenie i przytaczanie zawodnikow co to niby nie biora, a golym okiem mozna ocenic kiedy sa na soku ... :lol:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
Legalizować ... ale do czego to prowadzi? Niedługo sportowcy będą spędzać więcej czasu u lekarza niż na treningu.
Nie można wrzucać wszystkich sportów do jednego wora. W SW o zwycięstwie decyduje wiele czynników: szybkość, koordynacja, wytrzymałość, siła, technika, z kolei w biegach sprinterskich o wygranej decyduje mniej czynników. W SW łatwiej zrównoważyć przewagę fizyczną wynikająca z brania dopingu, niż w biegach sprinterskich.
Sprawa nie jest taka oczywista...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?

Tak,ale w tym momencie nie nagradza sie zawodników a naukowców i im sie wrecza medale.


Bullshit. Równie dobrze możesz napisać, że w tej chwili nagradza się dietetyka, który układał sportowcowi dietę, masażystę, który go masował po treningu, trenera, który układał mu program treningowy. Kazdy z elementów układanki jest w koncu istotny, nie?
Zalegalizować. Wszystkim wyjdzie na zdrowie.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
Nie znam się na koksowaniu, ale czy po legalizacji sportowcy nie znaczną brać więcej koksu? Czy sport, wtedy nie stanie się jeszcze bardziej 'niezdrowy' ?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?

Legalizować ... ale do czego to prowadzi? Niedługo sportowcy będą spędzać więcej czasu u lekarza niż na treningu.
Nie można wrzucać wszystkich sportów do jednego wora. W SW o zwycięstwie decyduje wiele czynników: szybkość, koordynacja, wytrzymałość, siła, technika, z kolei w biegach sprinterskich o wygranej decyduje mniej czynników. W SW łatwiej zrównoważyć przewagę fizyczną wynikająca z brania dopingu, niż w biegach sprinterskich.
Sprawa nie jest taka oczywista...


Sport zawodowy to nie frytki z dzemem ... Roznice w technice sa tutaj minimalne. Szybkosc, wytrzymalosc, sile, a nawet koordynacje mozna poprawic koksami. Dlatego jest to tak rozpowszechnione zjawisko ...

Nie znam się na koksowaniu, ale czy po legalizacji sportowcy nie znaczną brać więcej koksu? Czy sport, wtedy nie stanie się jeszcze bardziej 'niezdrowy' ?


Nie bardzo, ilosci koksu jakie sa ladowane w zawodnika i tak sa ogromne, ciezko by tu jeszcze bardziej to rozdmuchac. Koksy to nie cukierki, ze mozna je zajadac ile wlezie ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
kuwa sport to sport i w dupie mam cyz to zawodowcy czy nie ma byc zabronione i koniec a to ze biora to ich sprawa jesli nie dadza sie wykrycto dobrze jak dadza to maja pecha
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
ci co chca niech biora, w koncu to widowisko ktore musi zadziwiac osiagami zawodnikow...z reszta doping u zawodowcow nie jest tak niebezpieczny jak to sie mowi, nad wszystkim maja piecze lekarze i trenerzy...poza tym doping jest co raz ciezej wykrywalny bo widomo pracuje nad tym bardzo wielu naukowcow...gorzej jak przechodzi to zjawisko do amatorow ktorzy chca dorownac zawodowcom i zazywaja doping bez jakich kolwiek badan itd:) np moj kolega wyladowal w szpitalu przez glupie dawkowanie bez odpowiedniej wiedzy...z odpowiednia wiedza doping nie jest az tak zly :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
Moim zdaniem: nie.
Bynajmniej nie dlatego, że zawodnicy mają być "czyści"(choć naiwnie kiedyś tak myślałem). Narkotyki zarówno twarde jak i miękkie są zabronione, więc ten syf też i basta!
Chcą tak bardzo sie truć to niech sie z tym chowają, zresztą nie ma chuja we wsi żeby w naszym rządzie pełnym pokemonów to przeszło :wink:
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
dobrze ze sie wpisaliscie po kolei bo inaczej dalej bym was bral za jedna osobe.
niby taki niuans, a jak potrafi zmylic czlowieka ;)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
nasze niki znaczaco sie roznia :)
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
[czas edyty minal a mi sie cos przypomnialo]
pamietacie The Smashing Mashine? koks zniszczyl Marka Kerra (pewnie nie jego jednego). potem probowal jeszcze walki chyba bez koksu (bo wygladal, w porownaniu z tym co bylo wczesniej, tragicznie) i sam sie znokautowal...

nie wiem jaka konkluzja, albo:
1) jak nie chcesz stracic zdrowia, to przyzwyczajaj sie do walki bez koksu, a jak nie bedziesz dawal rady to odpusc (albo dopiero wtedy patrz: pkt 2))
albo
2) jak juz bierzesz, to bierz z glowa, pod kuratela dobrego medyka.
albo
3) bez koksu i tak nie wygrasz wiec od poczatku kariery patrz: pkt 2)? ;)

sam juz nie wiem. napewno jakies suplementy, ale zeby od razu koks? no moze moze...

a co do tego ze wszyscy biora, to czy sadzicie ze np. w ostatnich walkach Kulak, Materla, Kolacin wszyscy jechali na koksie? a np. Juras nie jechal, albo nie wiedzial jak, i dlatego przegral? oni akurat na koksiarzy nie wygladaja (moze poza Kolacinem ;) ) i chyba jednak goruje w ich sposobie prowadzenia walki technika nad medycyna. a moze nie? sam juz nie wiem...

pzdr
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
mi sie wydaje ze w MMA doping nie jest jeszcze tak obecny chociaz zobaczcie jak Cro Cop wygladal pare late temu(nie duzo), bardziej doping wystepuje w dyscyplinach silowych, szybkosciowych i wytrzymalosciowych-czyli takich z nazucona specjalizacja ze tak sie wyraze :)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
nie, nigdy.
jawny wyścig koksiarzy to nie to, co chcę oglądać.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
wedlug mnie powinno sie totalnie zakazac jakiekolwiek dopingu pod grozba totalnego usuniecia na zawsze ze sportu
i nie ma taryf ulgowych dla astmatykow i dla innych co maja zaswiadczenia od swoich lekazy

oczywiscie jest to totalnie nierealne, bo tam gdzie sa duze pieniadze,tam zawsze beda pzekrety
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
nie powinen być dozwolony.

W ogóle cała ta gadka, która toczy się ostatnio na forum, o powszechności koksu podchodzi mi pod efekt wpadki Nastuli. Złapali naszego zawodnika, dla wielu tutaj idola i nagle okazuje się, że wszyscy koksują :lol: Szchiści, curlingowcy, pokerzyści, golfiści.... wszyscy :lol:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy koks powinien byc dozwolony w sporcie zawodowym?
nastek cos bral??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024