Skocz do zawartości


Zdjęcie

30 lecie Aikido w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

skoro taki danowiec nie potrafi (no co - może nie potrafić nie? :twisted: ) wykonać techniki płynnie, z faktycznym utrzymaniem kontroli nad uke, to może albo powinien sobie z takimi pokazami dać spokój,

Na 30-lecie? żartujesz pan :)

albo do konca utrzyamać się w konwencji i zrobić lightowo-pokazowe (do podglądania) aikido maxsoft.

A było też i kilka takich pokazów, m.in. Yoshi, no i sensei Hoffmana (no offence)

to chyba dlatego zawsze mierziły mnie nieprzygotowane pokazy, gdzie podczas improwizacji wychodziła marność ćwiczących.

Chyba żartujesz - przygotowane pokazy powinny ciebie mierzic. To sztuka walki nie teatr.
Jeśli ktoś jest prawdziwym mistrzem nie potrzebuje ustalać kto jak mu się ma przewrócić.
We wszystkich pokazach w których brałem udział jako uke, żaden z moich nauczycieli nigdy niczego ze mną nie ustalał.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce



to chyba dlatego zawsze mierziły mnie nieprzygotowane pokazy, gdzie podczas improwizacji wychodziła marność ćwiczących.

Chyba żartujesz - przygotowane pokazy powinny ciebie mierzic. To sztuka walki nie teatr.
Jeśli ktoś jest prawdziwym mistrzem nie potrzebuje ustalać kto jak mu się ma przewrócić.
We wszystkich pokazach w których brałem udział jako uke, żaden z moich nauczycieli nigdy niczego ze mną nie ustalał.


w zupelnosci popieram w tej kwestii Garrego...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

....ciach...



więc tak:

po pierwsze primo nie twierdzę, ze wszystkie pokazy były nieteges.
miałem na myśłi tylko tych kilka, gdzie było - szybko - przerwa na poprawki - szybko (lub w mairę szybko, jeżeli porównamy do mistrzów judo :wink: )

po drugie primo - przygotowany pokaz to taki, w którym każdy wie co, kiedy i jak zrobić.
nieprzygotowany, to taki, kiedy ludzie nie wiedzą kiedy wyjść, tori nie wie co zrobić ze sobą a uke miotaja się bez sensu po macie, bo albo żaden nie atakuje, albo 6 na raz.

twierdzisz, ze w Twoich pokazach twoi nauczyciele nigdy nic z Tobą nie ustalali - tzn starałes się na powaznie ich dopaść i wykorzystywałes każdą sposobność, zeby się urwać i przyłoic takiemu mistrzowi w łysinkę? robiłeś zwody, markowałeś atak zmieniając w ostatniej chwili? 8O 8O
no ten tego - śmiem watpić. :twisted: :twisted:
nawet mistrzowie mocno zaawansowani mówią podczas pokazu swoim uke, akiego ataku oczekują, co widać.
nie twierdzę, ze gdyby nagle poszedł inny atak, to by sie wykrzaczyli (chociaz pewnie niektórzy tak :twisted: ), ale z jakiegos powodu maja to wszystko poukładane.


pokaz z samej nazwy to cos udawanego i robionego dla gawiedzi.
żeby ludziki sobie popatrzyły.
ma być w miarę miło i ładnie, ale jednocześnie wiarygodnie.

pzdr
k.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
jeszcze jedno:

Garry mylisz sie - pokazy to teatr!!
prawdziwa walka, to zupełnie coś innego i dziwię się, ze mylisz te dwie rzeczy.
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

...
Moim zdaniem jakakolwiek korekta uchwytu czy ustawienia w trakcie techniki oznacza katastrofalna i totalna kleske nage...



Bez urazy ale chciałbym zobaczyć twoje randori...czy na pewno nie ma w nim żadnych korekt uchwytów lub ustawień, bo jak na mój młody Aikidowy wiek coś mi tu śmierdzi.

Bliższa mi jest wersja że to wychylenie/uniesienie/burumburum lub atemi daje mi ten niezbędny ułamek sekundy.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Jeśli ktoś jest prawdziwym mistrzem nie potrzebuje ustalać kto jak mu się ma przewrócić.
We wszystkich pokazach w których brałem udział jako uke, żaden z moich nauczycieli nigdy niczego ze mną nie ustalał.

Czy jest możliwość obejrzenia gdzieś takiego pokazu? Będę wdzięczny za link.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
h-k

PS. Rozumiem, że pokaz senseia Bieńkowskiego też nie był przygotowany…?
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
To Garry: tori, wybierajac uke do pokazow ustawia niejako owe pokazy. On nie musi Ci mowic, co masz robic - wybral ciebie, bo wie co zrobisz i wie, ze ty wiesz, ze on wie...

To Szczepan: z tego co piszesz wynika, ze podczas akcji tori jest taki moment, gdy klamka zapadla - bedzie kote gaeshi i finito... Jest atak, jest podjeta we wlasciwym momencie (timing) akcja obronna, ktora - jakby to powiedziec - nie ewoluuje... Jak sie to ma do randori, podczas ktorego tori musi kontrolowac w przestrzeni wiecej zmieniajacych sie obiektow, niz tylko aktualnie "obrabiany" uke? Czy jesli podejmie decyzje o kote gaeshi, nie moze ostatecznie wejsc do shiho nage, by rzucic uke w innym kierunku, skad zbliza sie kolejne zagrozenie?! IMHO - moze, kontroluje wszaku uke i ma czas... :?:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

twierdzisz, ze w Twoich pokazach twoi nauczyciele nigdy nic z Tobą nie ustalali - tzn starałes się na powaznie ich dopaść i wykorzystywałes każdą sposobność, zeby się urwać i przyłoic takiemu mistrzowi w łysinkę? robiłeś zwody, markowałeś atak zmieniając w ostatniej chwili? 8O 8O

Daj spokój pokaz to pokaz. Mam do wykonania swoją prace (czyli rzetelny atak) od sprawdzania swoich nauczycieli mam treningi.

no ten tego - śmiem watpić. :twisted: :twisted:
nawet mistrzowie mocno zaawansowani mówią podczas pokazu swoim uke, akiego ataku oczekują, co widać.
nie twierdzę, ze gdyby nagle poszedł inny atak, to by sie wykrzaczyli (chociaz pewnie niektórzy tak :twisted: ), ale z jakiegos powodu maja to wszystko poukładane.

Ok to jest jedna rzecz ktora moze (choc nie musi) ci nauczyciel powiedziec w trakcie. Ale wydaje mie sie ze to znacznie mniej niz ukemi synchroniczne które mogliśmy oglądać na niektórych pokazach na gali

pokaz z samej nazwy to cos udawanego i robionego dla gawiedzi.
żeby ludziki sobie popatrzyły.
ma być w miarę miło i ładnie, ale jednocześnie wiarygodnie.

Pokaz to pokaz. Zależy co chcesz pokazać. Ale czy udawać? - toż to panie oszustwo :P
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

jeszcze jedno:

Garry mylisz sie - pokazy to teatr!!
prawdziwa walka, to zupełnie coś innego i dziwię się, ze mylisz te dwie rzeczy.

A kto mówi o walce? Ja po prostu mówię ze to nie dobrze jeśli uke musi POMAGAĆ demonstrującemu wykonywać technikę.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Czy jest możliwość obejrzenia gdzieś takiego pokazu? Będę wdzięczny za link.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
h-k

No HK nie rżnij głupka. Myślisz ze shihan Wysocki musiał mówić swoim uke jak i kiedy mają upaść. Chyba że czegoś nie wiem :)

PS. Rozumiem, że pokaz senseia Bieńkowskiego też nie był przygotowany…?

Z tego co mi wiadomo, pogadali sobie o ogólnym zarysie na kwadrans przed pokazem przebierając się w szatni.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce


Czy jest możliwość obejrzenia gdzieś takiego pokazu? Będę wdzięczny za link.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
h-k

No HK nie rżnij głupka. Myślisz ze shihan Wysocki musiał mówić swoim uke jak i kiedy mają upaść. Chyba że czegoś nie wiem :)

Nie rozumiem, co ma wspólnego z moim pytaniem sensei Wysocki… Pokaz senseia Wysockiego z gali można zobaczyć w sieci i ocenić.
Pytałem o wspomniane przez Ciebie pokazy, w których brałeś udział jako uke. Można to gdzieś zobaczyć?
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Widze ze się trochę nie zrozumieliśmy :) Twoja wypowiedź zabrzmiała jakbyś nigdy takiego (nieukładanego) pokazu nie widział

Co do filmów z pokazów w których brałem udział to niestety nie :(
Na pocieszenie możesz sobie zobaczyć fragment mojego egzaminu w stopce.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

oj, ShabuShabu... a na końcu filmiku są "credits" i wykonawca muzyki widnieje... ;-) :)

Ano widnieje, ale napis mały i niewyraźny, a nawet gdybym go był dojrzał, tobym nadal nie znał tytułu. ;) :)
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Co do filmów z pokazów w których brałem udział to niestety nie :(
Na pocieszenie możesz sobie zobaczyć fragment mojego egzaminu w stopce.


Jeśli brałeś udział w pokazie z sensei Wysockim to chyba mam większość tego pokazu nagranego. Mowa o pokazie na gali 30-lecia oczywiście.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce


Co do filmów z pokazów w których brałem udział to niestety nie :(
Na pocieszenie możesz sobie zobaczyć fragment mojego egzaminu w stopce.


Jeśli brałeś udział w pokazie z sensei Wysockim to chyba mam większość tego pokazu nagranego. Mowa o pokazie na gali 30-lecia oczywiście.

Ot, komunikacja via net :lol:
Wprawdzie Garry nie ukował na gali senseiowi Wysockiemu, ale przedstawił mnie w kuluarach senseiowi Wysockiemu, który ukował senseiowi Bieńkowskiemu :)
Niejednemu senseiowi Wysocki na nazwisko :wink:
Pozdrówka, h-k :-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
HK co najwyżej sempaiowi Wysockiemu (przynajmniej jeszcze jakiś czas) i jeśli ukował to co najwyżej na trybunach. ;)

Pokaz sensei Dariusza Bieńkowskiego.

  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Pokaz sensei Dariusza Bieńkowskiego.


Fajny pokaz... a w tle leci chyba DCD tylko jaki to kawałek :?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Pokaz sensei Dariusza Bieńkowskiego.

Już na trzydziestoleciu podobała mi się część tego pokazu z bronią, ale część wcześniejsza wręcz przeciwnie. Zbyt mało dynamiki, zbyt mało pracy bioder, zbyt wiele umowności w tej konkretnej demonstracji.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

HK co najwyżej sempaiowi Wysockiemu (przynajmniej jeszcze jakiś czas) i jeśli ukował to co najwyżej na trybunach. ;)

Pokaz sensei Dariusza Bieńkowskiego.


A obok pokazu sensei Bieńkowskiego, można chyba odnaleźć link do filmiku na którym wsytępuje nawet jeden z vortalowiczów :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

A obok pokazu sensei Bieńkowskiego, można chyba odnaleźć link do filmiku na którym wsytępuje nawet jeden z vortalowiczów :wink:

No tak, ale dlaczego on sie caly czas cofa, ten vortalowicz? :? Czyzby nie znal konceptu pt.irimi? :wink: No i przyznajmy szczerze, video jest podrasowane, ludzie tak szybko sie nie poruszaja :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024