Skocz do zawartości


Zdjęcie

30 lecie Aikido w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Zbyt mało dynamiki, zbyt mało pracy bioder, zbyt wiele umowności w tej konkretnej demonstracji.

Proponuje kiedyś na jakimś stażu poćwiczyć z sensei Bieńkowskim, przekonasz się o tej 'umowności' na własnej skórze. ;)

A obok pokazu sensei Bieńkowskiego, można chyba odnaleźć link do filmiku na którym wsytępuje nawet jeden z vortalowiczów :wink:

Gratuluje spostrzegawczości, o filmiku tym wspominam na poprzedniej stronie, dodatkowo link do niego jest od dawana w mojej stopce.
Miałem taką idee i pomysł by namówić was do prezentacji tego jak ćwiczycie. Założyć ku temu specjalny temat. Ale po komentarzach po egzaminach na gali zwątpiłem :)

No tak, ale dlaczego on sie caly czas cofa, ten vortalowicz? :?

Bo taki mam charakter. A tak na serio to po wersji omote musiałem tworzyć przestrzeń na nowy atak. Pozatym jak wszystkim wiadomo nie jestem ideałem ;) Gdybym był nie miałbym po co przychodzić na zajęcia. ;)

Czyzby nie znal konceptu pt.irimi? :wink: No i przyznajmy szczerze, video jest podrasowane, ludzie tak szybko sie nie poruszaja :)

Wal się, pokaż swój egzam :twisted:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

No i przyznajmy szczerze, video jest podrasowane, ludzie tak szybko sie nie poruszaja :)

Wal się, pokaż swój egzam :twisted:

:lol:
Garry, wpadniesz może do Lublina na staż z G.Savegnago?
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Garry, wpadniesz może do Lublina na staż z G.Savegnago?
Pozdrawiam, h-k

Pracuję w ten weekend, dodatkowo budżetowo jestem już 'pod kreską'.
Ale dzięki za pamięć :-)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Już na trzydziestoleciu podobała mi się część tego pokazu z bronią, ale część wcześniejsza wręcz przeciwnie. Zbyt mało dynamiki, zbyt mało pracy bioder, zbyt wiele umowności w tej konkretnej demonstracji.

ShabuShabu Twoje słowa wynikają z niezrozumienia koncepcji, które w naszej szkole są realizowane, zapewne zupełnie różnej od waszej, co do umowności to argument marny - można się o tym przekonać tylko organoleptycznie.

Na stażach EFE mamy również część otwartą (wpisowe tanie), najbliższy w styczniu. W czasie tej części można z senseiem Bieńkowski poćwiczyć i przekonać się, czy jego techniki są umowne :) W moim odczuciu - a często mam okazję to odczuć, umowne jest tylko to, że pozwala mi upaść oszczędzając czasami moje starzejące się kości (są takie dni niestety :? ), choć wcale nie musi. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Proponuje kiedyś na jakimś stażu poćwiczyć z sensei Bieńkowskim, przekonasz się o tej 'umowności' na własnej skórze. ;)

Zbyt mało dynamiki, zbyt mało pracy bioder, zbyt wiele umowności w tej konkretnej demonstracji.

;)

Twój pokaz, na przykład, to już zupełnie inna bajka i byłem pod wrażeniem. Ale zdanie na temat przedstawionego pokazu senseia Bieńkowskiego utrzymuję.

ShabuShabu Twoje słowa wynikają z niezrozumienia koncepcji, które w naszej szkole są realizowane, zapewne zupełnie różnej od waszej, co do umowności to argument marny - można się o tym przekonać tylko organoleptycznie.

O umowności może się przekonam kiedyś, może nie - w każdym razie nie w najbliższym czasie, bo z moim skromnym doświadczeniem jeszczebym został zabity. ;) Co nie zmienia faktu, że w porównaniu z wieloma innymi pokazami, ten akurat wypadł blado w części bez broni. Koncepcja koncepcją, ale dynamiki nadal brak, a niemrawe i wyraźnie umowne ataki (jak również wykonanie niektórych elementów, np. aiki nage) psują znacznie odbiór.
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Zbyt mało dynamiki, zbyt mało pracy bioder, zbyt wiele umowności w tej konkretnej demonstracji.

Proponuje kiedyś na jakimś stażu poćwiczyć z sensei Bieńkowskim, przekonasz się o tej 'umowności' na własnej skórze. ;)

A obok pokazu sensei Bieńkowskiego, można chyba odnaleźć link do filmiku na którym wsytępuje nawet jeden z vortalowiczów :wink:

Gratuluje spostrzegawczości, o filmiku tym wspominam na poprzedniej stronie, dodatkowo link do niego jest od dawana w mojej stopce.
Miałem taką idee i pomysł by namówić was do prezentacji tego jak ćwiczycie. Założyć ku temu specjalny temat. Ale po komentarzach po egzaminach na gali zwątpiłem :)

No tak, ale dlaczego on sie caly czas cofa, ten vortalowicz? :?

Bo taki mam charakter. A tak na serio to po wersji omote musiałem tworzyć przestrzeń na nowy atak. Pozatym jak wszystkim wiadomo nie jestem ideałem ;) Gdybym był nie miałbym po co przychodzić na zajęcia. ;)

Czyzby nie znal konceptu pt.irimi? :wink: No i przyznajmy szczerze, video jest podrasowane, ludzie tak szybko sie nie poruszaja :)

Wal się, pokaż swój egzam :twisted:


Witam,

Na, które żeś zdawał (to było serio nie złość się) :?:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
W opisie filmu jest informacja. To fragment egzaminu na 1 kyu.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
aikido pana darka bedzie zawsze dzialac, bo (i) facet jest wielki i silny, (ii) jest niezlym technikiem. imho jest malo zwinny, ale mozna powiedziec, ze rekompensuje to innymi walorami. nie jednak tak genialny, jak sie o nim mowi. widzialem tego pan na zywo i jakos mnie nie powalil finezja techniczna. moze ta finezja to na zamknietej czesci EFE, kto wie. w kazdym razie przyzwoite aikido.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

(...)zdanie na temat przedstawionego pokazu senseia Bieńkowskiego utrzymuję.
(...)
O umowności może się przekonam kiedyś, może nie - w każdym razie nie w najbliższym czasie, bo z moim skromnym doświadczeniem jeszczebym został zabity. ;) Co nie zmienia faktu, że w porównaniu z wieloma innymi pokazami, ten akurat wypadł blado w części bez broni. Koncepcja koncepcją, ale dynamiki nadal brak, a niemrawe i wyraźnie umowne ataki (jak również wykonanie niektórych elementów, np. aiki nage) psują znacznie odbiór.

Shabu, czy równie łatwo przychodzi Ci "fachowa" krytyka swojego senseia...? Również posiadacza 5. dan (do którego mam duży szacunek, żeby była jasność).
Życzę niezakłóconego odbioru przy okazji oglądania pokazów w przyszłości :lol:
Pozdry, h-k
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

aikido pana darka bedzie zawsze dzialac, bo (i) facet jest wielki i silny, (ii) jest niezlym technikiem. imho jest malo zwinny, ale mozna powiedziec, ze rekompensuje to innymi walorami. nie jednak tak genialny, jak sie o nim mowi. widzialem tego pan na zywo i jakos mnie nie powalil finezja techniczna. moze ta finezja to na zamknietej czesci EFE, kto wie. w kazdym razie przyzwoite aikido.


Widzieć a ćwiczyć z nim to zupełnie dwie różne sprawy. Po tym co napisałeś sądze że tego nie robiłeś, następnym razem radzę spróbować może zmienisz zdanie.

Garry (słabszy, mimo to wkładający więcej siły co sensei Dariusz)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Twój pokaz, na przykład, to już zupełnie inna bajka i byłem pod wrażeniem. Ale zdanie na temat przedstawionego pokazu senseia Bieńkowskiego utrzymuję.

Cóż jeden lubi ogórki inny ogrodnika córki.
W magazynach o kung-fu za skuteczniejszego uchodzi ten kto bardziej i groźniej na zdjęciach wyszczerzy zęby.
Efektywność aikido nie wynika z szybkości czy siły. Kiedyś może to zrozumiesz, gdy zaczną przychodzić młodsi, szybsi i silniejsi ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Shabu, czy równie łatwo przychodzi Ci "fachowa" krytyka swojego senseia...? Również posiadacza 5. dan (do którego mam duży szacunek, żeby była jasność).

Pewnie, czemuż by nie? Jeśli jest co krytykować, to nie ma co udawać, że jest inaczej, albo fanatycznie bronić swojego mistrza. W końcu to też tylko człowiek.

Efektywność aikido nie wynika z szybkości czy siły. Kiedyś może to zrozumiesz, gdy zaczną przychodzić młodsi, szybsi i silniejsi ;)

Ciekaw jestem, gdzie ja coś takiego sugerowałem. Mówiłem o dynamice, o której mówił również Sugawara shihan podczas niedawnych egzaminów na trzydziestoleciu, o pracy biodrami oraz o nadmiernej umowności ataków uke i w wykonaniu niektórych technik podczas tego konkretnego pokazu. Przecież jaśniej już nie można.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Bo taki mam charakter. A tak na serio to po wersji omote musiałem tworzyć przestrzeń na nowy atak. Pozatym jak wszystkim wiadomo nie jestem ideałem ;) Gdybym był nie miałbym po co przychodzić na zajęcia. ;)

Wstawiles video na yuotube to teraz masz co chciales :P Nie obraz sie to co pisze to nic osobistego. Poza tym to nie twoja wina, tylko twego instruktora :)

Przetrzen mozna tworzyc na roznorodne sposoby, ja osobiscie nie zaliczam do nich cofania sie. Po drugie, podczas wykonywania technik twoje biodra pozostawaly nieruchome, czyli zwrocone ciagle w jednym kierunku. A rece pracowaly niezaleznie od nich, wykonujac cala game impresjonujacych przechwytow. Tak samo glowa. Dla mnie to oznacza ze ten sposob wykonywania technik(charakterystyczny dla waszego stylu) nie zmusza nage do koordynacji pracy bioder z reszta ciala.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Przetrzen mozna tworzyc na roznorodne sposoby, ja osobiscie nie zaliczam do nich cofania sie..



no widzisz, a my zaliczamy :) , przestrzeń jest wszędzie wokół nas, z przodu, z tyłu, boku, w górze i na dole :)




Po drugie, podczas wykonywania technik twoje biodra pozostawaly nieruchome, czyli zwrocone ciagle w jednym kierunku. A



To nieprawda, obejrzyj to dokładnie, w formach ura Garry wyraźnie zmienia kierunek pozycj. Gdy biodra pozostają zwrócone w tym samym kierunku technikę definiujemy jako omote, gdy się obracają ura, mogłeś nie zauważyć pracy omote ponieważ nie używamy shikko, dającego obszerne przemieszczenie, na rzecz absorbcji, czyli wykorzystania energii ataku. W kihonie suwari waza tyle prezentowanym przez Garrego każda technika wykonywana byłą w obu wariantach, zresztą po 2 razy. To gdybyś nie zauważył !!!

rece pracowaly niezaleznie od nich,


tylko dla laika ...
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

W opisie filmu jest informacja. To fragment egzaminu na 1 kyu.


Witam,

Przepraszam nie oglądałem do końca. Zraziło (osłabiło) mnie to machanie rekami, brak zejść, brak (niemrawa) praca bioder i parę jeszcze innych rzeczy. Oczywiście to twój egzamin i twój problem (ewentualnie) ale gdy umieszczasz taki filmik publicznie wypadałoby zdziałać coś więcej niż taka kicha jaką przedstawiłeś !!! przestraszony .
Tłumaczenie, że się dopiero uczysz bo dlatego ćwiczysz ... itp (czy coś w tym rodzaju :? ) też myślę, że nie na miejscu ... jest. Powszechnie uważa się (w każdym razie w takim kraju jak Polska), że (i może nie bez racji) stopień szkoleniowy 1 kyu jest niejako "przepustką" :P do stopnia 1 DAN. Nie wiem czy to jest właściwe myślenie ale w każdym bądź co bądź razie pewne elementy techniczne powinny już być wyraźnie widoczne na egzaminie 1 kyu u osoby, która będzie w przyszłości miała aspiracje do stopnia 1DAN a potem do następnych w "ścieżce duchowej kariery" POLSKIEGO MISTRZA AIKIDO :?
Nie wiem zresztą kiedy u ludzi w tym kraju skończy się pewna miernota umysłowa, która powoduje, że zakładając hakama uważają siebie samych za jakiś herosów :lol: , posiadających wystarczająca wiedzę, natchnionych i spełnionych, doświadczonych wymiataczy (zamiataczy) tatami. Co tu dużo mówić gdy w Polsce człowiek posiadający 3 kyu "lewituje" nad matą. Taki jest dobry. Mądrala. Cwaniaczki i kolesie ot co.
Wina leży po obu stronach. Instruktorzy (nie mistrzowie) z wysokimi stopniami 4 i 5 DAN (z 3 też się paru znajdzie) klepiąc siebie po plecach jeżdżą po Polsce i produkują następnych "mistrzów" i następne sekcje. A jakże. Nie chodzi tutaj o przynależność. Obojętnie PSA/PFA itd. Wszyscy Sz. P. Borowscy, Kracowie, Hofmanowie, Pomianowscy, Wiśniewscy, Sapielowie i inni. Łączcie się lub dzielcie !!!. Kto będzie innych trzymał za mordę ? Kto Prezesem a kto skarbnikiem :twisted: . Dzisiaj PFA jutro PSA a pojutrze KLUB POLSKIEGO BIZNESMENA AIKIDO .
A potem ktoś pisze na forum. "Przez pół roku przygotowywałem się do egzaminu u mojego sensei'a Borowskiego. A sensei Kanetsuka mnie oblał. Dlaczego. A przecież on ma tylko jedno oko i może nie widział :) . A ja robiłem dobrze a ten egzamin był jakiś dziwny i nikt nie wiedział o co chodzi .... przecież Boro mnie dopuścił 8O . Ale dobrze, że nie wpłaciłem (za egzamin jeszcze)". Mniej więcej w tym stylu (skróty myślowe moje).
Albo egzamin z 30 - lecia Aikido w Polsce. 4 DAN'y. Koniec egzaminu obwieszczony przez Sz. P. Prezydenta. Wszyscy uke gratulują zdającym a zdający uke. Wszyscy się cieszą. Bo wiedzą, ........... że zdali :lol: No bo jakże. 30 - lecie zobowiązuje. Tym bardziej, że w Warszawie :wink: Czy ktoś widział ten moment ? Ktoś to nagrał ? Ten moment po egzaminie. Nie egzamin bo nie był wart tej taśmy. Ja widziałem i na pewno długo nie zapomnę. Polskie Aikido Sp. z o. o.
30 - lecie. Ale tym razem PSA. Jesteśmy lepsi bo "nasi instruktorzy jeżdżą i uczą się i ćwiczą" czy coś koło tego ktoś napisał może w innym wątku. Gxxxo prawda :twisted: (to nie do Ciebie Garry). Tak mój drogi (do tego kto to napisał) bo ty ich znasz od strony maty a prywatnie to zupełnie inna bajka. Pozory.
Ale 30 - lecie PSA dalej. Stopklatka. Asai sensei śmiejący się od ucha do ucha i powtarzający z boken po raz któryś z kolei ćwiczenie o wdzięcznej nazwie shiho giri. Jak on śmiał ? "Przecież my nie widzimy" ..... bo jesteśmy durnowatymi jełopami nie potrafiącymi trzymać a co dopiero "robić" sprzętem. Żenada.
Dalej lecimy. 20 - lecie Aikido w Polsce. To było 10 lat temu. Harmonia i spokój. Wszyscy razem. Przyszli przyjaciele i wrogowie piją piwko razem przed galą w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Ale najpierw treningi i egzamin. Wiadomo :wink: Atmosfera piknikowa. Wszyscy zdali. Niezależnie od tego czy ktoś machał dobrze czy źle, w prawo czy lewo. Zainteresowanych odsyłam do stosownych taśm. Doshu ulitował się nad polskimi braćmi samurajami ćwiczącymi w postkomunistycznym kraju jakim była Polska.
Inaczej. Nie zapomnę letniej szkoły z Kanetsuka sensei .Chyba 93 r. lub 94 r. Egzaminy. Zdawało dużo. Może 2 czy trzech zdało. Kanetsuka sensei powiedział po " Musicie więcej serca wkładać w swoje Aikido". Wszyscy zapamiętali te słowa :cry: A jakże !!! A potem jakiś gościu wkłada gdzieś film pt. "Jak złapać rękę która jeszcze leci bo jak się udo to dostanę 1 kyu" 8O . :) :) :) :) :) :) :) :) Może pozostała część była lepsza. Mam taką nadzieję.
Bo polskie Aikido to Ty i twoi koledzy ćwiczący. Niezależnie pod jaką flagą działasz. I instruktorzy: bardzo dobrzy, dobrzy, mierni i inni. Mam taką nadzieję. Rozwój mentalny i techniczny musi iść w parze u jednych i u drugich. To także ja, który "trenuję" następnych studentów i tylko czekam aż któryś przyjdzie, podstawi mi pod oczy LEGITYMACJĘ ... i powie "Przepraszam .... ale już minął mój termin (do zdawania)" :lol:
Takie refleksje nasunęły "mnie się " przy okazji i twojego filmu. Jeśli uraziłem Ciebie to przepraszam. Nie taki był mój zamiar. Przebacz kolego jeśli możesz :lol: :lol: :lol: Musiałem to napisać. To z serca :-) Taki już jestem.

Ps.
Czy masz jakieś problemy z palcami u stóp. Ktoś ci je obciął :? Polecam techniki i ćwiczenia w hanmi hantachi waza jeśli wiesz co to jest. Dobrze robią na "dojście" i "złapanie" uke. Na biodra i na parę innych rzeczy. To lepsze niż siłownia. Uwierz mi :P . Na pocieszenie dodam żebyś się nie zadręczał ... tak :lol: W takiej Holandii częste jest np. że osoba posiadająca stopień DAN nie umie yoko ukemi. Wiem bo byłem i widziałem :) . Ale Polska to nie Holandia. Nieprawdaż :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Musiałem to napisać. To z serca :-) Taki już jestem.

Dosc chaotyczne te twoje wspomnienia, cwiczyles tez czy raczej ogladales z bezpiecznej odleglosci? :roll: :lol:
tak w ogole to sie zaczynam mocno przychylac do opinii pmasz oraz voivod'a ze zbyt duzo tu gratisowej krytyki ktora jest calkowicie niekonstruktywna. Ile ty lat clintgengar cwiczysz aikido i gdzie? Bez takich wiadomosci nikt tutaj twoich opinii nie bedzie bral na powaznie.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Cóż mogę powiedzieć. Przykro mi że się nie wszystkim podoba, ale nie wrzuciłem po to by komuś się miał podobać czy nie. To nie spot reklamowy super-garry pierze wszystko.
Wrzuciłem go po to by pokazać jak cwicze, bo jestem przeciwnikiem pozostawania anonimowym na tym forum i wygłaszania wielu krzywdzących opinii pod anonimowości płaszczykiem jakie dość często się tu spotyka.
Rzadko się zdaża by ktoś się odważył tutaj by pokazać jak ćwiczy, bo zazwyczaj może liczyć na mnóstwo krytki. Mimo to zachęcam do pójścia w moje ślady.

Co do meeega posta Pana "clintgengar" nie wiem co on pali, ale niech rzuci w diabło to cholerstwo ;) Nie mam nic wpólnego z PFA czy PSA, a w życiu i na macie staram się być skromnym człowiekiem. Więc te komentarze są jakieś od czapy. Nie wiem co chcesz mi przez to powiedzieć.

Co do tego jak robie, cieszyłbym się gdybym z waszych uwag mógł skorzystać ale nie mogę.
Ponieważ krytykujecie elementy które są specyficzne dla stylu którym się zajmuje (o części z nich nawet dyskutowaliśmy w kilku tematach), a których to brak nie tylko byłby teoretycznym błędem, ale niemal uniemożliwiłby mi taką pracę jak zademonstrowałem.

Pozatym robicie strasznego OFF-Topa. Mój egzamin to sprawa pomiędzy mną a moimi nauczycielami. I komentarz szczepana, że jest tu jakaś ich wina to dla mnie niesmaczny żart. Byłem szczepan na twoim treningu i miałem przyjemność tez z Tobą ćwiczyć.

Jeszcze raz to powiem WALCIE SIE i pokazcie jak wy ćwiczycie.
Ja się swojej pracy nie wstydze i mało mnie interesuje czy sie ona komu podoba czy nie.
Bo na razie z doświadczenia na tym forum to wiem ze kazdy pitoli o zasadach, sposobach wykonania technik krawędziach. A jak przychodzi co do czego to dyndas i mizeria. Ćwiczmy miłość i organki.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
A jednak nie moge tego tak zostawić. odpowiem na zarzuty które stawia mi Pan 'życzliwy', wywody na temat polityki wytne, bo mnei to nie interesuje

[quote name="budo_clintgengar"]
Przepraszam nie oglądałem do końca. Zraziło (osłabiło) mnie to machanie rekami,
[/quote]
Gdzie ty widzisz machanie rękami 8O , może ci się filmiki pomyliły. NA filmiku robie na maksa skróceone ruchy do tego stopnia, że szczepan posądza mnie o przyśpieszenie filmiku

[quote]
brak zejść,
[/quote]
Szerokie ruchy dobre są dla popczątkujących z czasem powinno się dążyć do minimalizacji ich, by ostatecznie zamienić to na pracę wewnętrzną. Ja wiem że PFA zaprasza różnych nauczycieli i głównie ćwiczy się tam podstawy. Ale to nie oznacza że osoby z wyższymi stopniami mają cały czas pracować jak początkujący. (Z tego co widziałem na gali to głównie pracują w kuluarach :lol:
Być może jesteś początkującą osobą więc cie oświece. Zejścia tam jak najbardziej są. Poszukaj czym się charakteryzuje styl aikido wg. przekazu Hirokazu Kobayashi. A potem popytaj wszędobylskich expertów od skuteczności jaką rolę odrgywa minimalizacja i skracanie ruchów. Jesli zdawałbym w takim tempie jak yondany na gali to pewnie miałbym czas nie tylko na szeeeeeeroooookie zejscie ale i na przebiezke dookoła maty. Oczywiście to nie mój problem, róbcie sobie tak szerokie zejscia jak chcecie. A potem dyskutujcie na tematy aikido w windzie.

[quote]
brak (niemrawa) praca bioder i parę jeszcze innych rzeczy.
(...)
Czy masz jakieś problemy z palcami u stóp. Ktoś ci je obciął :?
[/quote]
Praca bioder też była odpowiednia do przemieszczeń. Widać to szczególnie przy wspomnianym już przez MM nikyo-ura.
Jak już zauważyłeś ale nie zrozumiałeś, praca suwari-waza wg. przekazu którym się zajmuje nie zawiera shikko. Techniki wykonuje się w pozycji seiza (dyskusje na ten temat znajdziesz w archiwum). Taka praca wymaga bardzo rozciągniętych bioder, no i niestesty skutkuje mniejszą mobilnościa w stosunku do shikko. Przemieszczanie się w takiej pozycji bez pracy bioder jest niewykonalne. Więc nie musisz byc zdegustowany, poprostu taki urok naszej szkoły.

[quote]
Oczywiście to twój egzamin i twój problem (ewentualnie) ale gdy umieszczasz taki filmik publicznie wypadałoby zdziałać coś więcej niż taka kicha jaką przedstawiłeś !!!
[/quote]
Jak już wpomniałem to tylko fragment egzaminu, w sklad jego wchodzi rónież kokyu-ho, hanmi-hantachi oraz tachi-waza. Generalnie cały egzamin utrzymany jest w takim tempie i w takiej konwencji, z płynnie zmieniającymi się uke (na wypoczętych). Praca siłowa (bo po tej wpomnianej gdzies poniżej siłowni, mniemam że waćpan tak własnie pracuje) wykończyła by Wacpana już po pierwszym etapie. Zwłaszcza ze błąd w tym kihonie owocuje koniecznością powtórki całego kihonu do bezbłędnego wykonania.

Zeby ktoś mógł mówić że robie kiche powinien ze mną ćwiczyć bezośrednio lub chociaż pokazać jak samemu ćwiczy. Inaczej zlewam taką opinię i prywatnie zaliczam go do internetowych oszołomów. To że coś robie inaczej nie daje Ci podstaw do tego by tak mówić.
Anonimie

[quote]
Tłumaczenie, że się dopiero uczysz bo dlatego ćwiczysz ... itp (czy coś w tym rodzaju :? ) też myślę, że nie na miejscu ... jest. Powszechnie uważa się (w każdym razie w takim kraju jak Polska), że (i może nie bez racji) stopień szkoleniowy 1 kyu jest niejako "przepustką" :P do stopnia 1 DAN.
[/quote]
No i co z tym 1 Danem, myślisz że to pempek świata? Dla niektórych to dopiero początek drogi.

[quote]
Nie wiem czy to jest właściwe myślenie ale w każdym bądź co bądź razie pewne elementy techniczne powinny już być wyraźnie widoczne na egzaminie 1 kyu u osoby, która będzie w przyszłości miała aspiracje do stopnia 1DAN
[/quote]
Wg. mojego sensei który mnie egzaminował pokazałem. Ale to są elementy o których nie masz bladego pojęcia i długo mieć nie będziesz.
Egzamin w naszej organiacji ma rózniez na celu nakierunkowanie mnie na dalszą pracę, ocenę tego co robie. Taka ocena została dokonana,a uwagi zostały przekazane nie musisz sie tym martwić.

[quote]
Bo polskie Aikido to Ty i twoi koledzy ćwiczący. Niezależnie pod jaką flagą działasz. I instruktorzy: bardzo dobrzy, dobrzy, mierni i inni. Mam taką nadzieję. Rozwój mentalny i techniczny musi iść w parze u jednych i u drugich.
[/quote]
No i dobrze, ja tam szanuje odmienność, co najwyżej nie pojade na jakiś staż jesli szkoda mi czasy i pieniędzy. Ale budo to droga w samotności, a ja się nie oglądam na innych.
Jeżeli uważasz że moja prezentacja była mierna. To aż zaintrygowany umieram z ciekawości co Ty możesz pokazać naszemu forum.

[quote]
To także ja, który "trenuję" następnych studentów i tylko czekam aż któryś przyjdzie, podstawi mi pod oczy LEGITYMACJĘ ... i powie "Przepraszam .... ale już minął mój termin (do zdawania)" :lol:
[/quote]
Kolejne pudło. Zostałem wyznaczony do egzaminu.

[quote]
Takie refleksje nasunęły "mnie się " przy okazji i twojego filmu. Jeśli uraziłem Ciebie to przepraszam. Nie taki był mój zamiar. Przebacz kolego jeśli możesz :lol: :lol: :lol: Musiałem to napisać. To z serca :-) Taki już jestem.
[/quote]
Dziwne refleksje. Coś mi się wydaje, że jakieś kompleksy Waćpana wychodzą!
Zapraszam do wpólnego poćwiczenia. Bez złośliwości i udowadniania. Organizujemy dość dużo staży w tym pare staży otwartych.

[quote]
Ps.
Polecam techniki i ćwiczenia w hanmi hantachi waza jeśli wiesz co to jest. Dobrze robią na "dojście" i "złapanie" uke. Na biodra i na parę innych rzeczy.
[/quote]
Dziękuję za poradę, ale na tym poziomie szczegółowości kompletnie bezużyteczna.
Choć niektórzy forumowicze wierza że korespondencyjnie można się czegoś nauczyć.

[quote]
To lepsze niż siłownia. Uwierz mi :P .
[/quote]
LOL, spadasz Waćpan w moich notowaniach jeszcze niżej.
To przykre bo strasznie lubię nowe osoby na forum

[quote]
Na pocieszenie dodam żebyś się nie zadręczał ... tak :lol:
[/quote]
A kto tu mówi o zadręczaniu.
Za przedstawioną wam część zostałem po raz PIERWSZY w życiu pochwalony. Wiem że jest wiele rzeczy które mógłbym poprawić. Miałem długa przerwę w treningach (widać ją i czuć w technikach, również na tym filmiku - zwłaszcza przy sankyo).
Bez porównania cenniejsza jest opinia moich bezpośrednich nauczycieli (którzy podkreślam są bardzo wymagający) niż uwagi 'życzliwego z forum', który w sposób bezpośredni nazywa mnie kaszaniarzem (ze względu na różnice międzystylowe). Aikido ma tę bolączkę że nie można dać drugiemu w gębę by ocenić kto lepszy. A ja to mam w dupie wyścig szczurów. Robie aikido dla siebie.

PS. Czekamy na jakikolwiek boski bezbłędny filmik z Aikidem w wykonaniu Waćpana
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Ile ty lat clintgengar cwiczysz aikido i gdzie? Bez takich wiadomosci nikt tutaj twoich opinii nie bedzie bral na powaznie.


Prezentowane przez clintgengara wspomnienia jak i to podejście do Aikido jest mi znane :wink: , tak więc clintgengarowi już dobre 20 lat w (pół)światku aikido minęło...

A, że facet zawsze walił bezpośrednio między oczy... :roll: :oops:
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
to Garry:
poklon poklon poklon
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024