Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mleko i jajka ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...ale to sa konkretnie na jajka to do tematu pasuja :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....

kolego UHT znaczy ultra-heat treated a to jest pasteryzacja wlasnie


Trochę mylisz pojęcia, a ja napisałem skrótem. Tak sie składa że studiuje akurat kierunek związany z takimi pierdołami i miałem o tym co nieco (fizjologia, mikrobiologia spożywcza itepe itede). Te metody różnią się temperaturą, ogólnie uht to ultraszybka pasteryzacja, krótsza i o dwukrotnie wyższej temepraturze od klasycznej. Jeśli na mleku nie ma napisane że jest uht to znaczy że jest pasteryzowane klasycznie i takie właśnie polecam :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...ale to sa konkretnie na jajka to do tematu pasuja :)


No była też mowa o robieniu z tego tematu książki kucharskiej i do tego piję :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
Grabek dzieki i dawaj smailo dalej...Jerz sie nie obrazi ma nadzieje :)
co jak co ale te przepisy i tak do tematu pasuja bo jest to odpowiedz na jedno z pytan autota...
Panowie Moderatorzy prosze Was nie wprowadzajcie nam dyktatury i totalitaryzmu :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
S.O.S----> cytuj jakoś po ludzku bo nie wiadomo o co chodzi.

btw co Wam nie pasuje jeśli chodzi o jedzenie jajek? Prosicie o metody na jedzenie dużej ilości jajek, a najlepszą metoda jest własnie zjedzenie dużej ilości jajek. Bo nie wierze że komuś to nie smakuje :)
btw kogel-mogel może?
:)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...ale to sa konkretnie na jajka to do tematu pasuja :)


No była też mowa o robieniu z tego tematu książki kucharskiej i do tego piję :)

to co drugi tekst bedzie na inny temat nie przepis :)
a ten podany wyzej wyprobuje bo zle nie wyglada...
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
S.O.S jesli sie jajka przeleje wrzocom wodom to salonella zostanie zabita i mozrna takie jajka nawet surowe wcinać.jest jescze 1 skosub na zabicie salmonelli przez naświetlanie jajek prominiami ultra fioletowymi w specjalnyh maszynah takie zabiegi na skale masowom stosuje sie w ciastarstwie inaczej jedzenie ciastka z kremem albo jakiegos tortu było by rosyjskom ruletkom.

Do pana admina moje pzrepisy som smaczne ale niewiem czy som zdrowe wienc pisałem tylko tutaj bo prosili oprzepisy. ja od siebie prosze o pzreniesienie ich do tematu zdrowe i smaczne.

do forumowiczów nastempne moje przepisy na nietylko przepisy zwionzanz jajkami znajdziecie
w odpowiednim dziale
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....

S.O.S----> cytuj jakoś po ludzku bo nie wiadomo o co chodzi.

btw co Wam nie pasuje jeśli chodzi o jedzenie jajek? Prosicie o metody na jedzenie dużej ilości jajek, a najlepszą metoda jest własnie zjedzenie dużej ilości jajek. Bo nie wierze że komuś to nie smakuje :)
btw kogel-mogel może?
:)

teraz to ja nie wiem o co chodzi %-)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....

Grabek dzieki i dawaj smailo dalej...Jerz sie nie obrazi ma nadzieje :)
co jak co ale te przepisy i tak do tematu pasuja bo jest to odpowiedz na jedno z pytan autota...
Panowie Moderatorzy prosze Was nie wprowadzajcie nam dyktatury i totalitaryzmu :)


Luz nie będzie dyktatury ja tu tylko sprzątam :wink:
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
S.O.S to ustal prosze z jerzem iinnymi modami czy moge tu pisać te przepisy czy musze do samczne i zdrowe je wklejać bo niehce bana
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
fakt zapomnialem o tym wratku...i chlopie uzywaj worda :) ...ja tez jestem dys- ale nawet mnie to razi...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....

S.O.S to ustal prosze z jerzem iinnymi modami czy moge tu pisać te przepisy czy musze do samczne i zdrowe je wklejać bo niehce bana

mysle ze Jerz nie bedzie mial nic przeciwko...jak cos to Jerzu kochany bana dla mnie za tro ze namawiam kolege do "zlego"...zle to pojecie wzgledne...mialem dzis na filozofi %-)
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
hyba mojego staniego przepisu do końca nieczytales bo pisałem tam rze miałem format kompa i jeszcz worda niewgralem bo w moih płyah jest wienkszy burdel nirz w aktah IPN
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....

hyba mojego staniego przepisu do końca nieczytales bo pisałem tam rze miałem format kompa i jeszcz worda niewgralem bo w moih płyah jest wienkszy burdel nirz w aktah IPN

dobra mozesz nie miec worda!!
ale juz Cie rozgryzlem Ty te bledy robisz specjalnie to to jest nie mozliwe co piszesz
mialem kolesia co zrobil raz 18 bledow w jednym zdaniu ale to bylo w podstawowce :P
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....

hyba mojego staniego przepisu do końca nieczytales bo pisałem tam rze miałem format kompa i jeszcz worda niewgralem bo w moih płyah jest wienkszy burdel nirz w aktah IPN

dobra mozesz nie miec worda!!
ale juz Cie rozgryzlem Ty te bledy robisz specjalnie to to jest nie mozliwe co piszesz
mialem kolesia co zrobil raz 18 bledow w jednym zdaniu ale to bylo w podstawowce :P
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
to bardzo ciekawe o hyba jestem geniuszem bo post pisze o 1minuty od3 gura jesli jest krutki to zwykle sprawdzam błendy i poprawiam jesli jest długi to mi sie niehce a jak hcesz sie pzrekonć jak psize to zapraszam do rozmowy za mnoom przez gg to zaobczaysz jak szybko psize i ile błendów popełniam:p
dobra wracajonc do tematu oto kolejny przepis(S.O.S. PISZE GO NA TOJOM DPOWIEDZALNOŚĆ ESLI POSYPIOM SIE WARNY:p)


Jajka po wiedeńsku.
Skład:
jejka ilsc zalerzy od waszego apetytu:P
sul,pierz,i co se tam jesze hcecie dodać
i trohe masła
a teraz do dzieła gotujemy jajka na mienko tak rzeby białko było puł płyne mniej wiencej 2 do 2,5 minuty. jajka wyciongamy łyrzeczkom ze skorupku i przekładamy do szklanki dodajemy trohe masła rzyprawy (jesli ktos hce to niezaszkodzi trohe majonezu albo kremu chrzanowego) do tego łyrzeczka alo 2 masł i rozmieszać wszystko razem rydelcem tak aby rozbić wszystkie składniki na jednolito mmase morzna terz zmiksować mikserem w garku iprzelac potem do szklanki jak kto woli
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko i jajka ....
soty zre post od postem ale zapomnieąłem dopisać jest to jeden ze sposobów robienia tego jajka som jeszce inne w kturyh ykonanie wyglond rzurzniom sie całkowicie od tego co ja napisałem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024