Skocz do zawartości


Zdjęcie

pi**a na barku - można nagrzwac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

pi**a na barku - można nagrzwac?
siemano.
na treningu dostalem w bark, chyba z buta. picza wyrosla spora :( boli jak miesien sie spina (m.in przy podnoszeniu reki). mozna to nagrzewac? bo mamuszka ma taka lampe specjalna swiecaca na czerwono :) nie znam sie co to jest wiec tak na okrętke opisałem.

:?:
  • 0

budo_dexter555
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnica
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
jestes pewien ze to tylko spuchlo?:P mzoe ci sie stalo cos w bark tak jak Sakurabie z Silva w 2 walce:P
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "picza"... Jeśli to siniak, krwiak i się nie powiększa - to nie nagrzewać. Łyknąć rutinoscorbin kilka tabletek i czekać aż się wchłonie. Ewentualnie jakaś kasztanowa maść na żylaki, ale bez heparyny. Jeśli bardzo boli to przydatna może się okazać inna maść działająca p/zapalnie - Flucinar - ale nie dostaniesz tego bez recepty.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
Nie nagrzewać - zdiagnozować.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
na moje oko jest to krwiak. nie rosnie, boli jak gwaltownie ruszam reka. smaruje arcalenem, witaminy biore.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
ja bym nie nagrzewał. jesli objawy sa ciezkie idz do lekarza...


Flucinar na cos takiego?? toz to steryd jest.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
zobacze jak bedzie rano, jak zle to pojde do lekarza. dzieki wszystkim za odpowiedzi.
pozdrawiam
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
Mimo, że steryd to działa wręcz idealnie na duże i obolałe krwiaki, żylaki (nawet te wypadnięte odbytu! - mimo, że nie powinno się tego stosować na śluzówkę). Wszelkie stany zapalne potrafi złagodzić w 24-36h i potem oczywiście powinno się go odstawić. Sprawdzone na wielu sportowcach i nie tylko - i działa oczywiście.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
odpowiem tak: nie znalazłem prac na temat, nie znalazłem żadnych tego typu wskazań do podawania leku... oprócz tego ze zmniejsza stan zapalny to ma tez pare innych działań (na przykład zmniejsza syntezę kolagenu co w tym przypadku jest niepozadane)

znalazłem tylko badania laboratoryjne nie kliniczne na ten temat

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

generalnie mało zachecajace

(wpisałem słowa kluczowe: corticosteroids treatment muscle injury oraz corticosteroids tretment tendon injury)

a przepraszam jeszcze wyskoczyło

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

z cytuje :

Corticosteroid injections for tendon injuries may achieve a mild to moderate reduction in pain for up to 6 weeks. However, they do not promote tendon healing, so should generally be used only when healing is not a critical goal.


przy czym mowa o zastrzykach... o powierzchownym uzyciu nie ma nic mowy

Na koniec powiem tylko ze nie zajmuje sie medycyna sportowa wiec nie uzurpuje sobie prawa do wszystkowiedzenie tym niemniej jestem nauczony innego postepowania.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
A masz pełny zakres ruchu ręki?

Bo ja raz zrobiłem niby-ukemi (jeszcze wtedy nic nie trenowałem i nie wiedziałem jak) po potknięciu się i upadku na asfalcie i tylko trochę mi bark spuchł i bolał, ale za to nie mogłem podnieść ręki pod kątem większym niż jakieś 45 stopni (w bok ani do przodu).

Jak się szybko okazało, miałem złamany obojczyk. Bardzo czysto i ładnie się złamał, przy samej końcówce na ramieniu, żadne nastawianie nie było potrzebne, tymniemniej złamany był i sześć tygodni gips nosiłem.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
No ja też medycyną sportową codziennie się nie zajmuję. Teoretykiem internetowym też wielkim nie jestem :-( Tam gdzie bywam używam minimum skutecznych specyfików na maksimum obrażeń - po prostu nie ma miejsca na leki zbędne. Są to środki nie zawsze przeznaczone na dane dolegliwości, ale przede wszystkim działające - w większości przypadków moja wiedza jest czysto praktycza, bo teoria mówi inaczej. Wiem, że Flucinar jest szkodliwy w dużych i długotrwałych ilościach. Ale sprawdza się w 100% zarówno przy wszelkiego rodzaju pogryzieniach przez dziwne owady, poparzeniach przez jeszcze dziwniejsze rośliny, jak i przy zapaleniach powstałych przy krwiakach i zakrzepach. Poza tym w tym przypadku właściwie nie wiadomo, czy jest to uraz mięśnia czy też podskórnego naczynia. Cały czas więc czekam na potwierdzenie, czy jest to już widoczny krwiak, czy też wewnętrzne zgrubienie dające objawy bólu...
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
smarowałem tym arcalenem i sie zmniejszylo. reka moge ruszac, ale jeszcze odczuwam lekki bol. w kazdym razie jest lepiej. a co do tego co wyroslo to w wakacje mialem cos podobnego na bicepsie - kolega mnie kopnal i zamiast trafic w przedramie dostalem w biceps. napieprzalo pare dni ale po kuracji masciami przeszlo.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
tutaj przedstawiam zdjecia
miejsce jest wysmarowane mascia, dlatego tak swieci.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[mod on]
Proszę nie wklejać tak dużych zdjęć
[/mod off]

troche mnie martwi sytuacja, bo stluczony mialem bark (miejsce teraz jest wyraznie zolte), natomiast czerwony zrobil sie biceps :?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
Zapytałeś sie we wtorek, a dzisiaj dajesz nam foty, poszedłbys do lekarza i w srodę już byś wiedział co jest grane. Więc polecam nie gdybać, bo tu możemy sie rozwodzić co to i jak leczyć, ale co jak posłuchasz kogoś kto sie pomyli. Nikt tu z nas nie jest lekarzem, jak to zwykły siniec to nic sie nie stanie, a jak coś mocniejszego to lekarz pomoże i koniec filozofii :)
A btw sam miałem takie coś na barku, spuchło, bolało i wygladało identycznie (mata mi sie skończyła :) :)). Nic z tym nie robiłem i zeszło po 5 dniach. Ale skoro Cie męczy i nie chce złazić, to leć do lekarza ;]
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
ten bark to ogolnie juz spoko, tylko mnie martwi ten czerwony biceps :?
  • 0

budo_kupozaur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pi**a na barku - można nagrzwac?
smigaj do lekarza nie ma co czekac elo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024