Skocz do zawartości


Zdjęcie

Barki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Barki
Ostatnio postanowiłem zrobić coś z moimi barkami, które szwankują mi od jakiś 3 lat i o dziwo nie jest z nimi coraz lepiej. Czy ktoś mógłby mi podać jakiś rozsądny trening na wzmocnienie barków z zaznaczeniem, że mam go w planach robić raz w tygodniu oprócz normalnych treningów (3 razy w tygodniu) i mam do dyspozycji siłownię.
  • 0

budo_slawi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-Wa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Sprezycuj co znaczy "szwankuja"-odczuwasz bol,miales kontuzje czy poprostu kiepsko Ci wchodza :? I w jakim kierunku ten trening? poprawa sily ,wytrzymalosci,obwodów czy regeneracja po kontuzji :?

pozdr
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
W trakcie gwałtowniejszego ruchu rąk w płaszczyźnie pionowej (nie ważne czy ruch jest wymuszony przez przeciwnika czy na przykład przy bijaniu rąk przeciwnika w trakcie wejścia w nogi) zdarza się (średnio raz na trening), że coś tam w środku przeskakuje i boli zazwyczaj do tego stopnia, że nie mogę nic robić przez jakieś 3-5 min. Potem ból stopniowo przechodzi. Ważne jest to, że nie zdarza się to, gdy mięśnie są napięte i gdy mam dużą kontrolę nad ruchem a raczej, gdy jestem rozluźniony albo chcę zrobić coś bardzo szybko, więc i z mniejszą kontrolą.

Pomysł jest taki, aby takie sytuację zdarzały się jak najrzadziej a jeśli to możliwe w ogóle to wyeliminować, choć w to akurat nie wierze.
  • 0

budo_slawi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-Wa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Ja bym to widzial tak
1 przeswietlic bark -lekarz itp
2 zakupic dobry preparat na stawy

Co do treningu sprobuj tak;
Konkretna rozgrzewka ,pozniej cwiczenia np,wyciskanie sztangielek siedzac,wznosy sztangielek bokiem w gore,wznosy sztangi do brody (sztanga lamana)
Jesli nie bedziesz odczuwal przy tym
jakiegos wielkiego bolu to wyciskanie sztangi zza karku koniecznie z asekuracja partnera.
Na poczatek wystarczy!!! Zacznij od sztangielek po ok 2tyg jak bedzie si doloz sztange, ciezary nie za duze ok 50%-mozliwosci i ok 12-15 ruchów po 3serie +rozgrzewkowa
Po treningu zarzuc masci przeciw bolowe przed dobrze by bylo zakupic jakas masc rozgrzewajaca
Po okresie 2-3 tygodni jak wszystko bedzie si (czego zycze ),mozesz ukierunkowac swoj trening do konkretnych celów sila ,wytrzymalosc itp
:)
Na treningu cwiczylbym w w koszulce zakrywajacej barki moze cie poprostu przewialo konkret :)
Tyle moich wypocin jak cos jeszcze daj znac
pozdr :twisted:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Dzięki.

Ćwiczę zawsze w koszulce z zakrytymi barkami, więc obawiam się, że to nie przewianie :( no nie mówiąc o tym, że ten problem mam mniej więcej od 3 lat tylko czasami jest gorzej a czasami lepiej.

Pozdrawiam
jerz

P.S. Dam znać jak postępy.

P.S.2. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę walić śmiało :)

P.S.3. Lekarz jest ostateczną ostatecznością :oops:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki

Ja bym to widzial tak
1 przeswietlic bark -lekarz itp
2 zakupic dobry preparat na stawy

Co do treningu sprobuj tak;
Konkretna rozgrzewka ,pozniej cwiczenia np,wyciskanie sztangielek siedzac,wznosy sztangielek bokiem w gore,wznosy sztangi do brody (sztanga lamana)
Jesli nie bedziesz odczuwal przy tym
jakiegos wielkiego bolu to wyciskanie sztangi zza karku koniecznie z asekuracja partnera.
Na poczatek wystarczy!!! Zacznij od sztangielek po ok 2tyg jak bedzie si doloz sztange, ciezary nie za duze ok 50%-mozliwosci i ok 12-15 ruchów po 3serie +rozgrzewkowa
Po treningu zarzuc masci przeciw bolowe przed dobrze by bylo zakupic jakas masc rozgrzewajaca
Po okresie 2-3 tygodni jak wszystko bedzie si (czego zycze ),mozesz ukierunkowac swoj trening do konkretnych celów sila ,wytrzymalosc itp
:)
Na treningu cwiczylbym w w koszulce zakrywajacej barki moze cie poprostu przewialo konkret :)
Tyle moich wypocin jak cos jeszcze daj znac
pozdr :twisted:


jedne z najbardziej kontuzjogennych cwiczen :)

wieczorem zapodam Ci trening ktory powinien pomoc na bole...jak bola Cie stawy to lekarz-obowiazkowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
kurcze jutro dam bo dzis juz jestem zmeczony :)
  • 0

budo_kuraś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Z opisu sytuacji musiałeś mieć kontuzję barku, podczas której doszło do naderwania środkowej części mięśnia naramiennego oraz przeciążenia mięśnia nadgrzebieniowego. Obecny stan zaburzenia równowagi między mięśniem naramiennym i stożkiem rotatorów doprowadza do destabilizacji głowy k ramiennej w stosunku do panewki co objawia się bólem trakcie ruchów zrywanych. W trakcie ruchów z napięciem mięśniowym stabilizacja ta istnie poprzez napięcie większej ilości mięśni. W tej sytuacji najlepsze jest leczenie zachowawcze polegające na odpowiednim wzmocnieniu i przywróceniu równowagi w stawie barkowym. Odpowiednio wykonywany trening zarówno siłowy jak i gibkościowo-ruchowy może tą sprawę rozwiązać. Trening siłowy na bazie treningu powtórzeniowego i izometrycznego, ale dokładne opisanie wymaga dokładniejszej analizy sytuacji.

Tak jak pisałem w razie pytań pisz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Dzięki za odpowiedź.

Jak przemyślę to się zastanowie nad pytaniami.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Rotacje wew.
cwiczenie jest na miesien podlopatkowy...lezacy pod glowa miesnia naramiennego.
zaczepy lineknalezy ustawic tak, aby znajdowaly sie na wysokosci pasa. nastepnie stajemy bokiem do linki i chwytamy zaczep. uginamy reke w lokciu i stabilizujemy scisle przy boku. ramie powinno byc ulozone wzdluz tulowia, a przedramie rownolegle do podlogi. nastepnie sciagamy linke tylko za pomoca przedramienia do drugiego boku.
Rotacje zew.
cwiczenie pobudza miesien podkolcowy oraz obly mniejszy, znajdujace sie pod tylna glowa miesnia naramiennego. aby wykonac to cwiczenie, nalezy ustawic sie bokiem do wyciagu, np prawa strona ustawic reke tak, jak w cwiczeniu poprzednim. rosnica bedzie polegala na tym, ze zamiastsciagac linke do siebie, przedramie nalezy odwodzic do boku,na zewnatrz
Przyciagania.
stymuluje miesien nadkolcowy, znajdujacy sie nad stawem barkowym.
zaczep linki powinien znajdowac sie na poziomie podlogi. linke chwytamy i sciagamy ruchem kolistym w gore i na zewnatzr do boku. reki nie nalezy uginac. miesien nadkolcowy wykonuje prace jedynie w poerszych 60 stopniach ruchu wiec nie ma potrzeby unoszeniareki wyzej :)

to takie cwiczenia na wzmocnienie obreczy barkowej :-)

po tym:
wznosy boczne
wznosy w opadzie tulowia
wznosy na przednie glowy
szruksy

po 2-3 serie i ok 12 powtorzen :)



na podst.
Muscle 11-2003 (68)
strona 100 :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Dzięki.
Pierwsze dwa ćwiczenia będę musiał przeczytać jeszcze raz żeby zrozumieć ale damy radę :) .
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
jerz'u proponuję dodatkowo łykać jakiś preparat z Glukozaminą.
Jest tego moc w aptekach, chyba w rozsądnej cenie jest Artrosan.
Glukozamina regeneruje stawy i działa przeciwzapalnie - polecana przy dużych obciążeniach stawów.
Sam łykałem i polecam. Kuracja twa minimum 40 dni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024