Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zlamany palec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Zlamany palec
Jaki czas temu przy upadku cos mnie zabolalo w placu u reki ale zbagatelizowalem sprawe bo myslalem ze po prostu sobie go wybilem.
Po 2 tygodniach poniewaz nie bylo poprawy poszedlem do lekarza i okazalo sie ze jest zlamany. Ale ze to juz bylo sporo po zlamaniu a zlamanie bylo smieszne to wsadzili mi w gips tylko na 10dni.
Po zdjeciu gipsu nie bylo zadnej poprawy. Mialem kolejne zdjecie rengenowskie - na ktorym mojm zdaniem caly czas widac te zlamanie - ale lekarz stwierdzil ze nie beda zakladac gipsu i mam zaczac cwiczyc ten palec. Mija juz tydzien od zdjecia gipsu i nie ma zadnej poprawy. W zasadzie calosc sie zatrzymala na momecie kiedy zeszla opuchlizna. I od tej pory zero jakiej kolwiek poprawy czyli od miesiaca.
Nie moge zginac palca bo boli a nawet jak sie zegnie mimo bolu to i tak nie da rady do konca zgiac, zas jakie kolwiek wygiecie go w bok to ostry bol.
Za kolejny tydzien mam teoretycznie kontrole ale ja juz widze ze nic sie nie poprawi.
A na mysl o spedzeniu kolejnego dnia w naszej zajebistej sluzbie zdrowia po to zeby mi znowu wsadzili w gips na dziesiec dni albo stwierdzili ze mam go dalej cwiczyc to az mnie zalewa.

przed gipsem ( 14.08 )
Dołączona grafika
po zdjeciu gipsu ( 25.08 )
Dołączona grafika

Jakies sugestie?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
człowieku zbagatelizowałes problem poszedłeś z opóznieniem i jeszcze narzekasz :/ cos takiego może Cię boleć i dawać zaburzenia ruchomosci jeszcze przez długi czas. co do długosci wsadzenia w gips i zasadnsci w ogóle wsadzania w gips się nie wypowiem i nie bede podważał opinii ortopedy bo nie wiem. na zdjeciach widać odprysk przy dystalnej powierzchni stawowej paliczka bliższego palca III. nie wiem czy nie ma złamania śródstawowego. tak czy inaczej coś takiego moze Ci sie babrac dłuuugo a lekarz będzie miał na to nieduzy wpływ. istnieje spora szansa że faktycznie jedyne co Ci pozostaje to własnie cwiczenie tego palca. idz na kontrole i się dowiedz co Ci powie lekarz na brak poprawy. tak czy inaczej takie rzeczy goją sie długo a tyle co mineło to bardzo mało czasu.

ps. internetowe porady sa do dupy bede to powtarzał do us***ej smierci ;)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
zapomnniałem dodac ze ew. moze się przydac rehabilitacja w sensie jakies zabiegi wiry wodne i inne pierdoły.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
Ja jak mialem "bardziej" pekniety palec, chodzilem w gipsie tylko 4 dni dluzej, po zdjeciu wszystko okey, ale zalozyli mi tego samego dnia, palec byl krzywy wiec nie bylo sie nad czym zastanawiac. :)
A bol moze pozostac do konca zycia... .
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
Praktycznie nic dodać, nic ująć. W ostateczności sprawę załatwi "drobna" artroskopia polegająca na oczyszczeniu stawu i jego okolicy z ewentualnych odprysków. Na szczęście nie wygląda to zbyt poważnie i zapewne przeżyjesz...
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
Ale no wlasnie o to sie chcialem zapytac czy nie lepiej bylo by to chlastnaci wyciagnac ten odlamek. Bo przeciez tam caly czas jest przez to jakis stan zapalny. Bo chyba taka kosc sie odbuduje sama a jak bedzie latal tam jakis odprysk to moze sie paprac w nieskonczonosc - chyba zeby wsadzic w gips na lite 4 tygodnie.

A przezyc to ja wiem ze przezyje, tylko nawet nunchaka do reki wziazc nie moge bo nie jestem w stanie go obijac i mnie to doprowadza juz do szewskiej pasji :evil:

A co do porad internetowych to lekarz ktory mnie przyjmowal to tylko spojrzal na zdjecie i spytal sie gdzie boli. Od cale badanie - takze tyle to i ja wam moge powiedziec przez net :P
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
Teraz z gipsem to już po ptakach według mnie. Idź do dobrego chirurga/ortopedy, zrób aktualne zdjęcie RTG i dokładnie opisz lekarzowi objawy. Więcej tu się "zdalnie" nie da zrobić...
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
Do dobrego? Jak po pol dnia czekania laskawie ktos raczy mnie przyjac to ja jestem w siodmym niebie. A i tak mialem szczescie bo ostatnio jak bylem to byly 2 babki co im jeden z lekarzy z tego szpitala wsadzil w gips jak mialy z przemieszczeniem i po 2tygodniach przyszly na powtorne lamanie i nastawienie :)

Chyba zeby prywatnie gdzies isc ale skad wiadomo znowu kto jest dobry i ciekawe ile sobie naliczy jak stwierdzi ze tniemy.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
Przejrzyj lokalne grupy dyskusyjne, popytaj wśród znajomych, itp. a znajdziesz. A jak nie znajdziesz, to przyjedź do Gdańska do ortopedy, który mi robił artroskopię... Mieszkasz w Wawie - nie wierzę, że przy minimum wysiłku nie znajdziesz dobrego lekarza. :roll:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
hmmm... na pewno wykonuje sie artroskopie tego stawu??
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
Kiedyś odbyłem rozmowę z pewnym ortopedą (zresztą też z 3M) i mówił, że właściwie większość stawów można już wziernikować (mikroartroskopia - choć nie wiem, czy w przypadku tak małych stawów można mówić o wziernikowaniu, bo przecież trochę to wszystko małe i zapewne wszędzie nie zajrzy) - podobno w klinikach mikrochirurgii bez problemu to robią...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
hmmm... nie wiem jak to jest z tym w Polsce. to co znalazłem w necie na temat wziernikowania stawów reki tak na pierwszy rzut oka to dotyczyło stawów kciuka (no bo to najwazniejszy palec dla ruchów precyzyjnych). moze gdzieś w jakichs klinikach specjalizujących się w chirurgii reki ale obawiam się że nawet tam w Polsce tego nie robia i to raczej nie jest akurat dla tego stwu rutynowe poste powanie.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamany palec
No osobiscie uwazam ze akurat sam staw jest nienaruszony bo do polowy zginam palcem bez zadnych problemow. Nawet jestem w stanie zgiac go pod sporym obciazeniem. Wydaje mi sie ze poprostu ten odlamek bruzdzi bo przez niego jest jakis stan zapalny ktory promieniuje na caly staw. Bo w miejscu w ktorym jest ten odlamek jest wyrazne wypuklenie - cos jakby ugryzienie komara. Stad moje pytanie czy takich odpryskow sie poprostu nie usuwa.

Ale ok poczekam jeszcze tydzien pojde na kontrole i zobaczymy skoro mowicie ze to moze sie ciagnac dosc dlugo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024