Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biegi jesienią, zimą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_yourenamehere
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Biegi jesienią, zimą
Jak biegać, żeby się nie przeziębić?

Co z ubiorem?

Słyszałem że jeśli biegnie się cały czas, tzn od wyjscia z dzwi i spowrotem, to można biec nawet jeśli na dworze jest zimno. Nie wiem ile w tym jest prawdy i mam nadzieje tego się tutaj dowiedzieć.
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
Aaa to wszystko zależy ile się ma od drzwi na pole ( w niektórych kręgach mówi się na dwór) 8)
  • 0

budo_lukas008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
Co do ubioru(zima) to moim zdaniem nieodzowna jest czapka na głowe(nie zdaszkiem :lol: ) rękawiczki ,jakieś nie przemakalne buty ale żeby były w miare lekkie. Najlepiej ubierać sie na cebulę czyli warstwami (shrek), no i lepiej założyć 2 koszulki (1 z krótkim rękaw. 2 z długim) , cieńką bluzę później grubszą (nizakładaj puchowych kurtek :D )ubiór powinien trzymać w miare ciepło ale jednocześnie nieograniczać zbytnio :X ruchów

jak biegać?
powoli i jak najdłużej :wink:

pozdro
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
Ja bym proponowal zakupic sobie bezrekawnik tylko najlepiej taki puchowy. Jest cieply i nie krepuje ruchow podczas biegu. :)
  • 0

budo_lukas008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
Skylark1987 ma chyba racje :D :D
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
puchowy bezrękawnik, a więc siła rzeczy z poszyciem z gęsto tkanego ortalionu, tak by nie wypuszczał wypełnienia? Moim zdaniem to lekko nietrafiony pomysł, słabo odprowadza wilgoć, szybko nasiąknie potem i będzie koszmarnie capił :) tym bardziej, że taka rzecz nie nadaje się do częstego prania i w dodatku schnie tydzień.

IMHO najlepsza będzie koszulka ze specjalnego materiału łatwo odprowadzającego pot z powierzchni skóry (do dostania w sklepach np. z odzieżą alpinistyczną, czy inną turystyczną - niezłe do tego celu i w dodatku tanie są np. w Decathlonie) i na to polarowa bluza. Nie ma co się ubierać za grubo - jak bardzo piździ to można ewentualnie założyć jeszcze jedną koszulkę. Oczywiście do tego czapka (polar, choć najlepszy byłby windstopper lub podobne) i koniecznie rękawiczki. Na dół spodnie od dresu z kalesonami tego samego rodzaju jak koszulka i voila. Co do butów dobre były by takie do biegania w terenie- nieco wyższe od spandardowych (ale nie do kostki jak buty do kosza) i z grubszym protektorem, ale zwykłe też zdadzą egzamin. Zestaw sprawdzony w akcji.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
A w ogóle to poniżej pewnej temperatury lepiej nie decydowac się na wysiłek na świerzym powietrzu- szkoda płuc. Może ktoś obeznany dokładnie w temacie określi ta granicę, ja niestety nie pamiętam.
A póki co - run, Forrest, run :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
moim skromnym zdaniem najwazniejsze jest zeby miec zakryta głowe (czapka), ewentualnie jakas chustka na szyje i rekawiczki.

ja zima biegam w dresach, koszulce i bluzie lub jeszcze na to kurtałka dresowa.

ale nie ma co, zajebiscie latwo jest zachorowac jak z cieplego wyrka wychodzi sie na pizdziawe... :?
  • 0

budo_klembek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bełchatów
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą
A jak ci za zimno na dworze lub pogoda nie ta to proponuje 1-2h biegu w mijscu -naprawde wyczerpujace pozdrawiam
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi jesienią, zimą

tzn od wyjscia z dzwi i spowrotem.

Co ty jakiś robak jesteś żeby z drzwi wychodzic? ;) Ja biegałem w zimę i się nie przeziębiłem. Ubranie musiało byc wygodne przede wszystkim (nie brałem kurtki która mi przeszkadzała podczas biegu). Jak biegasz to się i tak zgrzejesz i spocisz, dopiero później robi się zimno :P A no i przy -30 stopniach, jak to miało miejsce ubiegłej zimy warto sobie odpuścic biegi ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024